Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ekoplienky
14. mar 2012

@vavrenka: SWB kapsové sú stíhlejšie ako econappi.

@mmacca : Vrchné nohavičky: Blueberry coveralls, Thirsties duo wrap, Swaddlebees pul wraps, Bummis a Tots bots.
Plienky: Nohavičkové: Bum Hugger, Anavy XL, Popolini Ultra fit.
Kapsové: Econappi swaddlebees, Blueberry deluxe, Fuzzi Bunz perfect size, Little Lamb.
AIO: Itti Bitti Tutto.

vavrenka
14. mar 2012

@ekoplienky som si myslela, ale ked ich uz nemas ☹ , skodaaaa

ekoplienky
14. mar 2012

@mmacca : Na nohavičkové Blueberry a na plienky na rovno Bummis super brite.

ekoplienky
14. mar 2012

@vavrenka: No je to len dopredaj. Zo štíhlejších kapsových sú aj fuzzi Bunz.

danka483
14. mar 2012

ahojte baby chcem vás poprosiť o radu dnes nám ortopéd kázal baliť na široko či mi bude stačiť na jednorázovku plienočka baby lucy color , máme zakúpené, tak že či mi to postačí alebo dávať poštolky ďakujem 🙂

vavrenka
14. mar 2012

@ekoplienky kurnik ja som uplne derava, ja som zabudla este od teba objednat tie bummis super brite.. ach jaj a tie fuzzi su aj dobre, ci iba stihle? 😉

zfidorka
14. mar 2012

@danka483 baby lucy color je nohavickova plienka, nie je urcena primarna na siroke balenie... zalezi ci je dost siroka medzi nozkami (od kolienka po kolienko), pri takom malom babatku by mohla stacit, ak chces na fixovanie nieco ine co vyuzijes do 3 mesiacov (kedy sa zvycajne bali na siroko), tak mozes pouzit zavazovaciu plienku a do nej poskladat klasicky stvorec tak, aby boli nozky dostatocne nasiroko...

danka483
14. mar 2012

@zfidorka ďakujem idem ešte niečo pogúgliť 😉

lin123
14. mar 2012

Ahojte.
Cakame prve babatko a som nadsena z latkovych plienociek, Rozhodli sme sa ich vyskusat. 🙂 Tak vas tu budem trosku otravovat mojimi zvedavymi otazkami.
Zatial som sa rozhodla kupit plienku Bum Genius Flip Stay Dry.
Myslite, ze je vhodna aj pre novoordencov? A co by ste mi odporucali dokupit do vnutra? Mozem pouzit aj klasicke stvorce? Alebo su do nich urcene nejake specialne vkladacky? Co mate odkusane a odporucate?
Dakujem za kazdu odpoved.

katka888
14. mar 2012

@lin123
Bum genius Flip stay dry asi myslis sadu.
Bum genius flip su vrchne nohavicky do ktorych sa mi osvedcili klasicke stvorcove plienky narovno a Bum genious stay dry je vkladacka , ktoru davas do "flipiek".

janulkan
14. mar 2012

nasla som v BB konecne lanolin, ale otazka znie kolko ho mam kupit? 😀 a neviete kolko to priblizne stoji? teta co to tam mala na starosti tam uz nebola, tak preto tie otazky 😝

miracle
14. mar 2012

@janulkan
Lanolinu ti staci trosku, ja na jednu davku pouzivam asi velkost hrasku. Inak z uspechom som lanolinovala aj v masti na bradavky z Dm (bieloruzova, lanolinova)

blovitc120
14. mar 2012

@miracle vazne velkost hrasku? Ja som lanolinovala cistym lanolinom nove Disany 2x podla navodu na altermater, t.j. pol kavovej lyzicky na 2,5 dl vody a stale pretekali ked som urobila test s vodou. Tretikrat som dala celu lyzicku lanolinu, ostali trochu mastne a su uz OK.

@janulkan ja som zaplatila za 100g v lekarni nieco cez 2€, ale podla mna si cenu robia od buka do buka. Staci ti tych 100g a vydrzi do dlhoooo, mne to dali do tej plastovej krabicky, v ktorej su robene maste.

miracle
14. mar 2012

@blovitc120

v nejakom navode bola urcite velkost hrasku, niekedy sa mi podari dat viac, ale urcite pol lyzicky nie. Mozno bolo nove vlniaciky nalanolinovat opakovane, mne zatial stacilo raz, ale mala som ine znacky.

ekoplienky
14. mar 2012

@vavrenka: 🙂 Fuzzi Bunz sú aj dobré. Savosť porovnateľná s Tots easyfit, tak 2-3 hodinky vydrží.

ekoplienky
14. mar 2012

@lin123: Flip stay dry je vhodná pre novorodencov. Pasujú do nej aj štvorcové plienky, aj originál vkladačky stay dry a organic.

majka1981
14. mar 2012

Baby ktore Pulky odporucate pre novorodeniatko? Sestra caka babo a posuniem jej 2x Flipky, no myslim ze to bude malo na zaciatok. Ktoru znacku odporucate?

ekoplienky
14. mar 2012

@majka1981: Jemnučké a dobré sú Imse organic.

shira_
14. mar 2012

@blovitc120 😀 tak mne predali iba kilo, že predajú len celé balenie, tak si vieš predstaviť, dokedy to budem mať. rozmýšľala som rozpredať, ale nádobka plus poštové vyjde viac ako celých 100g lanolínu z lekárne 🙄

katka888
14. mar 2012

@majka1981
na novosklad thirsties , z flipiek mi vytrcala plienka. a najlepsie nejake flisaciky, vlniaciky samozu casto spinit prazenickou.

blovitc120
14. mar 2012

@shira_ kilo 😀 😀? Tak to sa v nom mozes aj kupat a miesat si masticky 😀. Vsak 100g vystaci snad na cele plienkove obdobie 😀. To kolko si platila za kilo? Len pre zaujimavost, ci ma osmekli velmi.

shira_
14. mar 2012

@blovitc120 no a to mám dve merino kukly, jedny longies a akurát mi dojdu jedny disana a loveybums... lanolínovala som zatiaľ dokopy 2x .... a už sme hádam v polovici plienkovania. 25 eur, takže tie 2 eurá za 100g sú ok

blovitc120
14. mar 2012

@shira_ vsak snad sa nepokazi a minies aj pre dalsie 🙂. Ale vazne si neviem predstavit, co by som robila s kilom lanolinu 😀. Teda asi viem, robi mi dobre na ekzem, tak mastila ruky, ale aj to je dost 🙂

katka888
14. mar 2012

@shira_
nemas ovcie runa?
tie tiez treba osetrovat lanolinom

eridani
14. mar 2012

@katka888 Nejaky navod na osetrenie ovcieho runa nemas? Ovcie runo mam, lanolin tiez, len neviem ako na to.

malamargaretka
15. mar 2012

Aké používate látkovky na NOC???my sme doteraz wonderoos, ale zacali presakovat a treba ich menit:/....

zfidorka
15. mar 2012

@malamargaretka na noc urcite nohavickove, dovypchate savou vkladackou,
napr. tots bots stretch s baby idea prefoldom, alebo mozes dat aj bambusovy prefold z wonderoos,
alebo anavy nocna (tam by som tiez dala okrem origos vkladacky dalsiu flausovu bambus. vkladacku, napr. baby idea twofold)...

sima.p
15. mar 2012

@malamargaretka mne sa osvedčili aj Bambi roxi ale ešte vypchaté tým, čo spomínala aj zfidorka

katka888
15. mar 2012

@eridani
nemam, len viem, ze sa osetruje lanolinom

@malamargaretka na noc jednoznacne nohavickove plienky, tos bots bamboozle, bambi roxy, anavy, litlle lamb. ci dovypchavat, alebo nie, uvidis sama, osobne som starsej nedovypchavala a mladsieho prebalujemm v noci

shira_
15. mar 2012

@katka888 raz som to skúšla, ale nejak sa mi to nepodarilo, rozpadlo sa rúno 😲