Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mirca
23. mar 2012

@katka888 @zfidorka dakuejm, hned sa mi lepsie rozhoduje 😀 a v noci na plienku obliekate normalne pyzamko?

marianas
23. mar 2012

@crysmile Wonderwraps sú vrchné nohavičky od Gro Via (ak sa nemýlim), sú vyrobené zo softshelu.

zfidorka
23. mar 2012

@mirca v lete ma len vlniaky a ponozky, v zime aj pyzamko...

crysmile
23. mar 2012

@marianas som si myslela.. uz ich nevyrabaju, ze? na slnku by som nesusila..

katka888
23. mar 2012

@mirca
obliekam dupacky s dlhymi nozkami a ruckami a v lete som davala take dupacky s kratkymi rukami a nohami 🙂
klasicke pyzamko davam starsej az teraz cca od 2 rokov, kedze take velke dupacky uz ani nie su v ponuke ... ale to rpeto, lebo ona sa odkopava, tak aby nemala holy chrbatik

mirca
23. mar 2012

@katka888 take, ake davas malemu som myslela ... a co sa tyka velkosti, maly ma 8,5kg a poriadne sunky 😵 mozem v klude zobrat Lko? zmenia sa este po prvom vyprati?

vavrenka
23. mar 2012

@zfidorka tak ani dph nebudem platit. palti sa od 100 eur. tka sa tesim a este som aj od nich dostala aj 20% zlavu na dalsi nakup 😵 😵

tortelinka
23. mar 2012

@mirulka147 ja ich mam su v pohode

mirulka147
23. mar 2012

@tortelinka mne sa zdaju tie vkladačky tenšie ale ked do nich kupim kvalitnejšie vkladačky tak bi to mohlo stačiť alebo ich davať na štvorce 🙂

tortelinka
23. mar 2012

@mirulka147 ano, nie su velmi dobre, ale ked das bambusove namiesto nich tak je to ok

labutka
23. mar 2012

@katka888 mne maly spava na bruchu a ritku ma vypucenu do sveta, takze som kupila tie fixacne popruhy na tricko od Manymonths, odvtedy mam klud. 😎

vavrenka
23. mar 2012

@labutka vies mi poradit? kolko vlniacikov na den na leto budem potrebovat?

labutka
23. mar 2012

@vavrenka podlamna dvoje su v pohode, akurat si musis odstriehnut a prat ich nastriedacku. 😉
A ked budes mat v lete chodca a bude dost teplo, kludne davaj len plienku bez vrchnakov. Po pocikani prebalis.

vavrenka
23. mar 2012

@labutka akoze nohavickovu bez vrchnych gatusiek? ja v lete planujem hlavne vkladacie plienky a doma nic. a co by si mi poradila, ktore loveybums jedny tei light wool som si uz objednala a premyslam, ci este jedny take iste alebo jersey.. chcem ich uz zacat pouzivat

zfidorka
23. mar 2012

@vavrenka super 🙂 s tou dph mi daj vediet ci si nakoniec fakt neplatila, lebo ja viem tak ze by sa malo platit od 22 eur...
ja som davala lightweight cely rok 🙂

labutka
23. mar 2012

@vavrenka mozes davat len stvorec poskladany na novosklad alebo na draka, a zapnut snapkou a hotovo. alebo nohavickovu plienku a bez vrchnych. No a zalezi aj od toho, ci mate doma koberce alebo podlahu - z podlahy len utries, ale koberec treba riesit, ked si dieta nanho sadne pocikane dieta.
No a vlniaky, asi by som vzala druhe ine - tie jersey sa mi pozdavaju. 🙂

sima.p
23. mar 2012

@katka888 veľké pyžamko ako dupačky som minule našla v H&M, dokonca aj veľkosť že 6-8 rokov!, tak som kúpila mojej staršej, lebo tiež je večne odkopaná, tak aby nemala aspon holý chrbátik

vavrenka
23. mar 2012

@zfidorka to s tou dph mi povedala priamo majitelka latkoviek, ktora tu znacku loveybums sem dovazala. vsak uvidim. daju s do tych vlniakov dat aj iba vkladacky, napr. stay dry od bumgenius?

zfidorka
23. mar 2012

@vavrenka bg stay dry som do nich neskusala, ale podla mna by to nemal byt problem...

vavrenka
23. mar 2012

@labutka no, premyslam nad tymi jersey 🙂 , nech mam aj nejake ine, aj ked aj tie crepe su velmi fajn. no, mame koberec, ale dam malej kratasky, nech to trosku zachytia

vavrenka
23. mar 2012

@zfidorka uzasne, sa tesim.

zfidorka
23. mar 2012

@vavrenka 🙂 ze aka zavislost 😀

vavrenka
24. mar 2012

@zfidorka a este maju v ponuke nejake plienky, akoze kompeltku nejake LIO´S a sherpa, nevies co to je?
dnes rano som malej skusala tie vlniaky, som uplne prekvapena, normalne sadnu lepsie ako pulky! jaj, ja by se som si poobjednvala kopec veci od nich, keby som vedela, ze co to vlastne je a keby som mala peniaze 😀 😀

labutka
24. mar 2012

@vavrenka LIOs je SIO plienka od loveybums, akurat namiesto puliek su vrchne gate vlniaky. 😉 vkladky sa nacvakavaju na patentky.

vavrenka
24. mar 2012

@labutka a su dobre, oplati sa kupit ich? este mi davaju moznost savych jadier sherpa a organic, lenze ja netusim, co je lepsie 😀 😀

henushka
24. mar 2012

Caute, jedna "blba" otazka, od inak skusenej latkarky 😉 Da sa Miofresh pouzit aj na vlnene nohavicky? Pomaly chystam pre babo a mam IV v super stave, az na flaky okolo noziciek, co mi nejdu vyprat. Tak som sa zamyslala, nakolko je hygienicke ich pouzivat pri babatku, lebo len s pripravkom na vlnu sa nevyperu.

zfidorka
24. mar 2012

@henushka mio fresh urcite na vlnu nedavaj...

zojec
24. mar 2012

@henushka radsej ako mio fresh , pouzi nejaky gel na pranie na obyc. pradlo a pranie na 40tke. ake su to vlniaky? BI a LVB to u mna v pohode prezili.. sem tam im dam taku "kuru" bud ked ich omylom hodim s obyc. pradlom, alebo su velmi okadene, potom ich ale treba dobre nalanolinovat. drzia a aj sluzia v pohode.
@vavrenka podla mna su najlepsie ciste vlniaky a do nich vkladacky alebo stvorce... ak do nich babo vela nacika, tak prevlhnu.. osobne som SIO plienky mala len s pulom a pouzivala na dlhsie a na cesty. cize ak cches vlniaky pouzivat len na doma, tak najlepsie klasicke 🙂 a ak na dlhsie, tak pod vlniaky odporucam nohavickovu plienku. na Lio by som sa nevedela spolahnut.. ale zas.. ktovie, mozno prekvapia 😀

kkl82
24. mar 2012

@vavrenka ja som z usa objednavala fuzzibunz, objednavka bola na cca 40 eur a ziadne DPH som neplatila. normalne to prislo ako balik bez zdrzania na colnici...

monuska342
24. mar 2012

ahojte kolko stvorcov je potrebnych pre novorodenca?pri prani kazde 3-4dni?