Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
11. sep 2012

@zuzanamolnarova Zuzi ja tiež dávam na von B´bies s prídavnou bmb vkladačkou, ale po hodke je durch mokrý, dnes bol po 1,5 hodine totálne mokrý aj v Bambi roxy s tou veľkou vkladačkou, mne sa to zdá skoro, lebo keď sa ochladí, ako ho vonku prebalím? Teraz nemám problém, ale čo potom? Nebudem predsa zakaždým utekať domov a zdržovať sa len pred činžiakom...

zuzanamolnarova
11. sep 2012

@lyongirl hmmmm, asi neporadím - nám zatial táto kombinácia potiahne max 3 hodky napriek tomu že moja tiež čúra veľa ale možno tvôj ešte viac 😝

handricky
11. sep 2012

@lyongirl skus bambus vkladacku s flisovou upravou. v tom neciti tak mokro ako v ostatnych materialoch. skus little lamb vkladacku 35x35 co sa dava do kapsovkz, babyidea flisove alebo moje vkladacky. vseobecne flis je jeden z najlepsich matrosov. aj co sa tyka savosti, aj pocitu. ak davas na vrch tu kratku dvojvrstvovu little lamb, ta je z tkaneho frote, to ma inu strukturu ako pletene, saje menej.

sonkab
11. sep 2012

@lyongirl domi, ja som maxovi dávala na von kapsovku (bum génius alebo b' bies) doplnení o tenku bambusovu vkladacku bamboo hour. Takáto kombinácia nám vždy najmenej 2 hodky vydržala

miroslavusienka
11. sep 2012

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu a vase skusenosti ohladom tychto plienok: http://www.babyzlava.sk/ (Látkové plienočky BumGenius Econobum 1+1 - vrchné nohavičky a vkladačka len za 7,99 €). zaujimalo by ma hlavne porovnanie obroti bumgenius flip, na ktorych nakup som sa povodne chystala, tato cena je skutocne vyhodna. dakujem

lyongirl
11. sep 2012

@zuzanamolnarova no môj posledne dosť pije čajík, ale nemám pocit, že by čúral nejak moc, akurát mám pocit, že vždy vonku nejak veľa ciká, asi doma našetrí a vonku púšťa 😀

@handricky ďakujem za vysvetlenie, dopĺňam plienky o tieto vkladačky, ale zložím ju na polovicu a vypchám len predok plienky...http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ba...

@sonkab Soni ja dávam Max Bambou na von, alebo Bambi roxy a občas aj B´bies kapsovku vyplnenú vkladačkou z Wonderoo

lyongirl
11. sep 2012

@handricky a z tvojich by si mi ktoré poradila?

lyongirl
11. sep 2012

A dnes nám pribudli do našej zbierky Pop in plienky, som veľmi zvedavá, či Domkovi sadnú a ako budeme spokojní 🙂

sonkab
11. sep 2012

@lyongirl a aj kapsovku s wonderoo ti precika ? Ved nám táto kombinácia potiahla celu noc 😲

sonkab
11. sep 2012

@lyongirl potom budem na oplatku kupovať plienky ja od teba 🙂

lyongirl
11. sep 2012

@sonkab no zrovna túto kombináciu tuším ešte neprecikal 🙂, ale keďže mám len 1 kapsovku a 1 Wonderoo, tak to mám tak na jedno použitie von, čo je veľmi málo...

handricky
11. sep 2012

@lyongirl ja mam bezne na doma aj na von Flisy 75/25 a na to vrchne. prip. to dam to kapsy. ale to je taka klasika. ak sa raz vycura, je to Ok, ak 2 x plna davka, uz je to take celkom mokre. Inak ju mam aj na noc do nohavickovej. Ale ak chces nieco hrubsie, savejsie - tak Flisy 100 - 3 vrstvova (ja to nepouzivam skoro vobec, ale urcite ti potiahne 3 hod). To mas 9 vsrtiev. Prip kedysi som pouzivala Flisy 75/25 (to mas 6 vrstiev) a este nejaku kratku 3 vrstvovu (Shorty), aby zbytocne nemala vkladacku cez cely zadok, ale iba mna stred a na predok. To mas spolu 9 vrstiev. Zalezi teda, ci budes davat do vrchych alebo dovypchavat. Prip. skombinovat s tym, co mas doma.

zuzanamolnarova
11. sep 2012

@lyongirl ja ich používam (flisy 100 3vrstvovú) do kapsoviek a sú úžasné nepotrebujú už dovypchatie. Ako píše handricky Flisy 75/25 ju potrebujú. 🙂

lyongirl
11. sep 2012

@zuzanamolnarova Zuzi a Max Bambou s ktorými od handričky dovypchávaš? Ja mám kapsovky len 3, z toho jedna je tá lacná čínska a nie som s ňou spokojná ani po vyplnení prefoldom, čiže akoby som mala kapsovky len 2...

zuzanamolnarova
11. sep 2012

@lyongirl s týmito https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/i0b3/ba... šupnem ich pod Maxovú vkladačku a parádne vydržia 🙂

lyongirl
11. sep 2012

@zuzanamolnarova takže do kapsovky dáš len Flisy 100 a to je všetko? Asi ste mysleli Prefold? Lebo ja som pôvodne pozerala Flisy 100 tie dlhé...

zuzanamolnarova
11. sep 2012

@lyongirl áno dávam len tieto https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/pvoj/ba... nič iné. ale musím ťa upozorniť že neskutočne dobre začínajú sať len po 15 vypraniach 🙂

lyongirl
11. sep 2012

chcem predať 2 vkladačky, ale netuším, či to je bambus, alebo bavlna, skôr si myslím, že bavlna, kúpila som ich v balíčku, kde bolo toho viac z inzerátu a nikdy som ich nepoužila. viete mi podľa fotky povedať, čo je to za materiál? Neviem, či to nebude na foto ale malé...
@handricky

handricky
11. sep 2012

@lyongirl aj keby som nazivo osahala tu plienku, nevedela by som ci je to nieco s primesou bambusu alebo iba bavlna. podla fotky je to site hladkou dotykovou stranou von a to profi vkladacka nema v 100% bambuse ziadna. Vacsinou 70%bambus a 30%biobavlna. Toto ale uplne vyzera ako Bum Genius vkladacka organic. 100% biobavlna. Ak to nie je hand made site. Aspon neviem o inej profi vkladacke na trhu, co sa takto sklada a je popresivana. Iba ta Bum Geniuska.
V podstate to moze byt aj biobavlneny flis (ale chlpata strana je schovana dnu a hladka vonku), teda nikdy som Bum geniusku nemala otvorenu zvnutra.

zuzanamolnarova
12. sep 2012

@lyongirl aj ja si to myslím že je to vkladačka organic od BG 🙂

lyongirl
12. sep 2012

@handricky
@zuzanamolnarova ďakujem vám za namáhanie mozgových závitov 🙂

peluskovo
12. sep 2012

@lyongirl ak je to bum genius organic, mala by mat na boku vysacku, aj ked lemovanie sa mi na bun genius prganic vobec nehodi...

susul
12. sep 2012

@lyongirl je to presite? cez plienku na tretiny? Mne to lemovanie tiez nesedi na BG organic, tak ako piste Peluskovo.

lyongirl
12. sep 2012

@peluskovo
@susul pozerala som BG organic a tiež som si všimla, že má iné lemovanie a visačku, táto to také nemá, síce tak vyzerá, ale podľa mňa to tiež nie je ono...dala som ju do inzerátu bez konkrétneho popisu...

dadenka1
12. sep 2012

Ahojte. mám otázočku... používate niektorá nohavičkové plienočky lolipop? ja mám výbornú skusenosť s bamboozle stretch (mäkunká aj po praní a super nám sedí) ale lollipop je mierne lacnejšia, tak ma zaujíma, či je to dobrá voľba...

susul
12. sep 2012

@nenocka tak som si vydzdvihla tu reklamaciu, tak ako u teba, neuznane. Len jednej veci nerozumiem, dovodom na reklamaciu bude, ked ten pul zacne pretekat, pripadne sa odtrhne patentka??? Vada na plienke ju nerobi nefunkcnou, ale s najvyysou pravdepodobnostou bude viest, k tomu, ze dojde k poruseniu pulu, alebo sa rovno urve patentka, nakolko nosime plienku zmensenu na Mko a na materialy jednoducho vidno, ze ja tam neprimerany tah v porovnani s ostatnymi castami plienky. Nuz a potom po takomto pristupe, cakam, ze mi majitelka napise, ze vada bola zapricinena nespravnym zaobchadzanim s plienokou. Kaslat na to, ale rozhodne to bol moj posledny nakup v tomto eshope. Nejde o peniaze ide o pristup a ten si kazdy zvoli podla svojho vedomia a svedomia.
Uplne objektivne musim podakovat a pochvalit Kaktu z peluskova, s ktorou som riesila pretekanie BG kapsovky, nakolko bola presita, bez prietahov, zdrziavania ponukla riesenia. Neposielala ziadne vosky na pretekajuce svy a podobne veci, nedrzala mi plienku zakonom stanovenych 30 dni. Kazdopadne viem, koho budem odporucat kamoskam, ktore zvazuju latkovanie a koho rozhodne nie 😉

susul
12. sep 2012

@lyongirl ved aj to je riesenie 😉 Ak mas faktury, tak si skus popocitat kusy plienok a vylucovacou metodou, ale to je asi moc zdlhave 🙂

lyongirl
12. sep 2012

@dadenka1 ja ich používam a som spokojná. Je pravda, že niekedy sú trošku tvrdšie, inokedy sú makšie, mám pocit, že keď pofukuje sú makšie, ale ináč s nimi problém nemám, šúchať nemusím 🙂, mám ich 5ks a dávam na von...

lyongirl
12. sep 2012

@susul kúpila som ich z inzerátu, bol to taký vačší balík a teda neviem, čo to je...

peluskovo
12. sep 2012

@lyongirl nemoze to byt homemade vkladacka?