Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
20. aug 2011

@tinika ja skladam vacsiu vkladacku aj teraz...

tinika
21. aug 2011

@zfidorka dnes som ju tam nejako natrepala celu ale troska dovnutra sa toči takze asi je potrebne ju troska zlozit

tinika
21. aug 2011

baby čo fičite na flipkach a aio kolko tak mate kuskov vo vybave? lebo nemam predstavu kolko mi treba dokupit

katka888
21. aug 2011

@tinika
kde myslis?
ja osobne nepouzivam v ziadnej plienke novorodenecku vkladacku, u nas pri malom to funguje ta, ze do wonderoo v2 davam vkladacku tu podlhovastu co ma patentky z Bum genius onesize / doma mam este verziu 3.0 / a tu istu davam aj do Bum genius onesize 3.0.. / mam rezervne tak preto / skladam ju tak, ze pripnem hned o vedlajsiu patentku nie az tu skoro v strede, cize akoby na strednu velkost. vkladam do kapsy tak, aby ta ohnuta cast bola na brusku

katka888
21. aug 2011

@tinika
cca 4 flipky, cca 10 kapsoych a aio dokopy, cca 4 nocne bambus a 2 vlniaciky

pusinqa
21. aug 2011

@zfidorka ďakujeme 😉
@tinika no čo do plienky ozaj podľa toho či hneď doma prebalíš a koľko ciká a čo preciká, nám napr. stačí vždy 1 štvorec a naň vlniaky, prebalím hneď a len občas sú vlhké, vtedy dám kým preschnú flip-ky. a vonku keď vybehneme na chvíľku stačí 1 vkladačka, ak ideme na dlhšie tak dávam 2 napr. do BG väčšiu aj menšiu, al. obe z Wonderoo

ja mám výbavu totálne že mini 1 vlnené, 1 flip a štvorce na doma, vonku a na denné spanie 4 kapsové, 1 nočnú ale periem väčšinou každý deň a máme veľmi slnečný balkón takže je to raz dva suché, v zime budem musieť možno doplniť, a takto si aspoň každý deň užijem svoju chvíľku radosti keď zvešiavam a skladám tie štvorce normálne voňajú teraz slnkom a vetrom, také prevzdušnené na tom som už tuším závislák 😀 A vždy si pri tom uvedomím že mám doma miminko je to taká práca výhradne mimikovských mamičiek, vždy ma to dojme

a zvedavá otázka, ešte som toto neriešila len ma to zaujíma lebo neviem zakakané vlniaky sa môžu zaprať aj žlčovým mydlom či len práškom na vlnu?

estterka
21. aug 2011

@tinika ja mam tri vrchne gate,ale jedny dokupim,teda odporucam 4 a vladaciek mam 15 a to je vsetko co pouzivam na den doma. kapsovych mam 10 dokopy. a 4 nocne plienky. kukni moj clanok,tam to mam rozpisane.teda uz si ho pozerala.

soso
21. aug 2011

@alusha @tinika @wewe22 @pusinqua a vsetkym, co sa vyjadrili dakujem, idem si to nachystat, tak ako to ma byt poskladane 🙂

gia111
21. aug 2011

Ahojte dievčatá, blíži sa nám 6 mesiacov a v noci pekne cikáme.Prebaľujete aj v noci?Aké plienočky používate na noc, mám dojem, že všetky varianty sú dosť mokré ráno. Ešte jeden detail, vadí nám všetko PES tak sme obmedzené trošku. Ďakujem vopred za Vaše poradenstvo

tinika
21. aug 2011

@pusinqa no ja som akurat zberala plienky a oblečko pre maleho, este asi skoro ale som sa vytesovala ze na slniečku vyschnu bo pri starsom uz len dnu schli 🙂

tinika
21. aug 2011

kočky vsetkym dakujem za odpovede 🙂

miruss
21. aug 2011

@gia111: Dobre savá a bez umeliny je jednoveľkostná nohavičková bambusová Anavy alebo na dovypchatie nočných plienok je dobrý babyidea bambusový prefold.

zfidorka
21. aug 2011

@tinika vkladacky by sa ti nemali tocit v plienke, lebo potom moze pretekat...

zfidorka
21. aug 2011

@gia111 ake plienky davas na noc teraz?
inak suhlasim s @miruss, dobre na noc su aj tots bots bamboozle stretch alebo baby idea bamboo extra dovypchata babyidea bmb prefoldom

estterka
21. aug 2011

dnes som dala na den minilala a nepretiekla 😲 😕 no sadla jej ale lepsie,schudli sme,vase predpoklady sa potvrdili,aj sa natiahla..ked plienka na brusku odstava,mam ju na dlku zmensit? ci na stranach?

iron
21. aug 2011

No mne minilala naposledy tiez nepretiekla, ale dieta do nej nalozilo, takze sme po hodke prebalovali...teraz ich mame preschnute, tak nahodim tiez na den minilala.....

ja som uz na noc davala vselico. Najnovsie mi preciko deco vsetko, lebo ona musi v noci tri krat pit 😅 😅 . Zavislak pricucnikovi.
Ja som uz mala na noc aj wonderoo, ecobu...no najcastejsie pouzivam bamboozle tots bots a lollipop bambusku. Nedovypchavam nicim, asi by som mala zacat. Uvidim ci precika ked sa rano zobudi.

estterka
21. aug 2011

@iron vies co,dost dlho ju mala a aj mokra bola vkladacka,som prekvapena. ja do bamboozle davam prefold,tak vydrzala zatial vdy,v noci nepretiekla a dojci sa strasne casto.bez vypchatia by som si netrufla.

kloranebb
21. aug 2011

@zfidorka save vlozky do obycajnych stvorcov.

tinika
22. aug 2011

ahojte, tak na noc sme mali pop in obe vkladačky aj tu nočnu plienku ale nestači nam to :( tak neviem či este dovypchat alebo čo resp. este som nočnu prala len 2x tak skusim počkat

tinika
22. aug 2011

@zfidorka nepretiekla 🙂 ln troska sa mi zda dhlsia o chlp ako je priestor v plienke ked dam pod tie zaklapkyči ako ich nazvat

katka888
22. aug 2011

@gia111
ja som viki od 6 mes este prebalovala 2x v noci

tinika
22. aug 2011

in kočky ked vam tie vklady babo ocika, resp. aj stvorec, hned periete v pračke, alebo aj v rukach preplachnete a vysusite a pouzijete este raz? vdaka

zfidorka
22. aug 2011

@kloranebb tak na to su podla najlepsie vkladacky z bambusovych latok z detivbavlnke.sk, na zadocek aksamit a ako sacia vrstva frote french terry alebo flis... ale to si uz asi pozerala v mojom blogu...

@tinika ja vkladacky do flipiek davam na vrch, nezaklapam pod zaklapky...
skus este pockat kym nocne bambusky viackrat nevyperies, ak by to nepomohla, super sava vkladacka je babyidea bamboo prefold/twofold (prefold je vacsi a twofold uzsi)
ocikane plienky hadzem do kosa na plienky, cca kazdy 3. den periem (tie 3 dni je maximum kvoli mnozeniu bakterii)... ked su plienky okakane, tak je najlepsie ich osprchovat silnym prudom, potriet mydlom na pranie, vyzmykat a hodit k ostatnym plienkam...

tinika
22. aug 2011

jeej som dala malemu rano flipku so stvorcom nato vklad tou frote častou dole a separačku bo este nekakal a kraasne suchy ten povrch vkladu takze minule som ho dala asi na tu frote čast smerom hore ze bol mokry .)) len sa mi niekde stratila ta novorodenecka vkladačka neviem ju najst :(((

tinika
22. aug 2011

@zfidorka ano take okakane aj ja sprchujem 🙂 a ocikane len das do vrecka hej? teda kosa a tie babyidea a baboo kuknem dik

zfidorka
22. aug 2011

@tinika ano, ocikane do vrecka, alebo kosa a tam si pockaju do najblizsieho prania 😉

katka888
22. aug 2011

@tinika
ako pise @zfidorka , ocikane aj u nas rovno do vaku na plienky / predtym som pouzivala kos / , ziadne susenie, oplachovanie, len pokakane tym istym systemom ako zfidorka 😉

estterka
22. aug 2011

ahojte,mam taku zaciatocnicku otazku,ktore vrchne pul maju dve zaklapky? inak som zmensila na dlzku flipku a sadla dobre.. normalne ma to teraz laka,dokupit plienky,co nam boli male,ze mozno uz budu 😀 ste tu aj maniacky do plienok? ze ste investovali viac ako sa vsade pise,ze cca investicia? 😅

katka888
22. aug 2011

@estterka
zaklapky maju bum genius flip a weehuggers