Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
19. okt 2009

Jaandy to si vystihla.

zuzz
19. okt 2009

ahojte,
chcem sa len spytat, ci niektora nemate zaujem o Little Beetle organic cotton plienku zelenu, uz sme z nej vyrastli - foto v mojom albumceku (natalia mala vtedy 7mesiacov). kupovana z UK z madeinwater, pouzivana vylucne ako nocna plienka, uplna spokojnost, hoci malej celkom dobre nesedela, lebo je vhodnejsia pre dieta so stihlejsimi stehienkami. vynosili sme ju aj tak.
je to velkost 2, ale urcite neplati, co udava vyrobca, ze do 16 kg. mala ma teraz 10kg a uz sa jej tam nohy nevmestia - na brusku je zas miesta dost, je to taky nizsi a sirsi strih. ja by som ju dala
napiste mi do IP, ak by ste chceli vediet viac. a ozaj, cena 3.50(polovica z povodnej) + postovne.

zuzz
19. okt 2009

prepacte, nejako mi uletel koniec vety - ja by som ju dala skor ako velkost 1-1.5, nez 2.

linnetka
19. okt 2009

tiez som si precitala tu diskusiu a teda som rozcarovana z toho, ako mozu byt niektore mamicky obmedzene 😕
ja sa latkovky chystam pouzivat 1.krat, pri malej pouzivam jednorazovky, ale vlastne uz len na noc, pretoze sa zacala pytat. Neviem, ako to s latkovkami budem zvladat, ako hovorim, skusenosti nemam, ale urcite mi nie je jedno, co sa deje so zivotnym prostredim, ako pisu niektore mamicky v diskusii.
Len som chcela, ze sa na tie latkovky uz celkom tesim. Ako to pekne vyzera v tej komode. Uz len oprat a pockat na prichod noveho clena.
Inak ma na to naviedla moja mama. Lebo sa cudovala, ze moja 20-mes. dcera nosi este plienku, ze to preto, lebo ma zadok v suchu. Keby mala bavlnene ako my, tak uz by bola bez. No a kedze som uz videla nejake albumy na MK s latkovami, vedela som o nich. A tak som zacala zistovat. No a idem do toho 😀

dahlia23
19. okt 2009

ahojte, musím sa pochváliť, my máme tento štvrtok v našom materskom centre diskusiu o látkovkách a potrebách pre mamičky. Založili sme Eko Klub Srdiečko s cieľom dať dokopy ľudí, ktorým nie je ľahostajné, čo tu po nás ostane. Tak ak ste niektorá z TN a okolia, dobehnite. O 16.30 v MC Srdiečko na Hviezdoslavovej 6. Radi Vás privítame, aj Vaše cenné rady a skúsenosti. 😉

wwcko
20. okt 2009

caute. Od vcera sm zacali latkovat a neviem ako prese ako sa mam teraz o tie plienky starat, lepsie povedane ako ich uskladnit do prania. Ako to robite vy? vyplachnete v studenej vode a potom?

bihan
20. okt 2009

wwcko - ja ich hodím do zatváracieho koša na plienky - žiadne namáčanie, proste len tak ako sú.. najlepšie je do toho koša z času na čas nakvapkať levanduľový alebo tee trea olej (ja mám radšej levanduľu).

A kočky, druhá fotka pri článku o látkovkách nie je predsa hnuska, to hneď vidieť 😝 To bude nejaká Popolinka na sucháče alebo niečo podobné.. bez vrchných gatí ;)

jaandy
20. okt 2009

skladujem v normalnom kosi na pradlo, plastovom, deravom dookola, na zasklenom bakone...citit to zacne byt po 2 dnoch a to uz ich davam do prania, nic hrozne len trochu za mocovinou, je to na balkone takze mi to neva 🙂

pocikane tam len hodim, pokakane preperiem zlcovym mydlom, ked su este vidiet flaky tak to strcim do vody s perakarbonatom a necham to tam do najblizsieho prania

ludka77
20. okt 2009

ahojte, predávam plienočky BL moja malá ich proste neznáša akonáhle jej dám látkovú plienku je nervózna a plače ako blázonko, tak ju nebudem nimi trápiť ☹ . ak mate záujem kuknite bazar. pa

emmka3
20. okt 2009

http://www.spokojenykojenec.websnadno.cz/eshop.... baby, kuk, co som nasla 😉 nevyzera to zle ...

bihan, ja som ten obrazok studovala a fkt sa mi to zdalo ako hnuska 😕

linetka, tak ja som tiez zvedava, kedy sa odplienkujeme, uz skusame nocnik a celkom nam to ide, ked ma Jr. naladu 😉 ale v tej diskusii pisala jedna baby, ze odplienkovany na den v 10 mes. waw, to by som chcela 😉

dahlia, v tom Srdiecku to teda zije ... uz som si davnejsie vsimla, skoda, ze my to tu take nemame ... keby sme boli u svokrovcov na Turej, isto by som dosla

jaandy
20. okt 2009

http://cgi.ebay.de/10-BABY-CLOTH-DIAPERS-NAPPIE...

za 18€ mas 10 kapsoviek a za nejakych 20€ ti to posle 🙂

je tam toho habadej, urco aj lacnejsie sa da vystriehnut

wwcko
20. okt 2009

Citala som aj ja tu diskuiu a mam pocit ze to vela ludi nepochopilo. Stale vravia o klasickych stvorcovych plienkach a nie o latkovych o ake tu ide.... Cela ta diskusia mi pride ako ked sa bavi hluchy s blbym....

brinzulka
20. okt 2009

u nas je to stale...ak hovorim o latkovkach...su chapane ako stvorce...tak uz preposielam foto...alebo hovorim o usitej pamperske...aby si to vedeli predstavit...

dahlia23
21. okt 2009

ja tiež používam "terminus technicus" látková pamperska, lebo ľudia fakt nechápu 🙂
ja keď som s Lenkou začala chodiť u nás do MC, tak na mňa pozerali, že čo to to dieťa má na sebe za plienku. ale netrvalo dlho a základňa "látkariek" sa rozrástla a bude ma tešiť, keď nás bude viac ako je tých "pampersačiek" 🙂

sissik
21. okt 2009

mna sa na ne pytala uz aj detska, ale dobehol do ambulancie nejaky iny lekar, tak sme nestihli pokecat. ale v kazdom pripade som rada, ze latkujeme. a nech si hovori kto chce, co chce.
este aj muz obcas pod....a, ze si robim robotu navyse, ze on to vidi, kolko casu s tym zabijem. akoze no comment. aj ked zapieranim miniem 15 min denne, je to moja vec, on sa o to nestara, tak nech si pinda. a vraj on by kupoval akciove, ze akcia je vzdy a vsade. no uz vidim. pamatam ako hundral na zaciatku, co tak casto kupujem

quika
21. okt 2009

ja som na swd kapsu dostala otazku ze "a to teraz robia taketo pampersky?" lebo vraj vyzeraju inac ako v reklame 😀
ja mam najradsej rodinne oslavy, tam ked ma niekto blbe otazky tak vzdy odpoveda hrdy otecko ze ake je to super - na to vsetci okamzite sklapnu 😀 mam pocit ze odomna by to brali ako vymysel sibnutej zenskej, ale ked je to rozhodnutie chlapa, tak je to urcite super 🙄

linnetka
21. okt 2009

jaandy, ja mam tie plienky uz doma, hoci od ineho predajcu. 10ks ma vyslo cca 25€ aj s postovnym. Uz ich mam aj oprate. Fakt vyzeraju sqele. Som sa bala toho materialu z Ciny, ale su velmi jemnucke na dotyk a total rychlo uschli, ci kapsa, ci vkladacka. Uvidim este ako budu fungovat v praxi. Ak budu dobre, objednam dalsi balik.

ma uz niekto take plienky doma? ze by sa podelil so skusenostami

busni
21. okt 2009

ahojte,
cakam prve dietatko v januari a velmi rozmyslam o latkovych plienkach, teda uz som na 90% rozhodnuta. poprecitovala som uz skoro vsetko na webe aj v tejto diskusii, no stale si neviem predstavit coho a kolko si mam kupit. najradsej by som zacala uz od narodenia babatka. mohli by ste mi niektora poradit, pripadne poslat prehladnu tabulku kolko coho treba? dakujem 😉

emmka3
22. okt 2009

busni mas IP

dahlia23
22. okt 2009

linnetka a kde si tie plienky objednávala? hodíš link, pls? ja by som potrebovala pár doobjednať, mám po dcérke, ale pre malého by som chcela pár nových. díkes. 🙂

jaandy
22. okt 2009

linetka

daj vediet ako saju, cena je teda super

miruss
22. okt 2009

Busni IP.

linnetka
22. okt 2009

jaandy, tuto som objednavala
http://stores.shop.ebay.co.uk/97kGallery_Baby-B...

no savost sa da zvysit urcite pridanim vkladacky a ta vrchna vrstva je vraj stay dry. Ale hovorim, uvidim v praxi. Zatial som s materialom spokojna aj s pracky som ich vytiahla takmer suche.

jaandy
22. okt 2009

pise ze sa maju prat na 30tke...to preco?

miruss
22. okt 2009

Na 30 to je málo, to pôjde kako ťažko dole. 😝

jaandy
22. okt 2009

skus jednu prehnat 60tkou, co to s tym urobi 😀

ivv
22. okt 2009

ahojte dievcata,
som na tom tak isto ako busni. mozete mi pls poslat tiez tip, co treba kupit na zaciatok?
skor by som chcela AOI jednovelkostne.. aby som nemusela neskor dokupovat dalsie velkosti.. je to dobry napad?
dost ma oslovili tieto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat... .
mate skusenosti s tym, ze fleece je po preciknuti chladivejsi ako bavlna alebo bambusove vkladacky?

dakujem velmi pekne! 🙂

jaandy
22. okt 2009

davam flis na kontaktnu cast bambusovej plienky...bambus je mokry a studeny, flis je na dotyk suchy lebo pod talkom vlhkost cez neho akoby pretecie...nastrihala som si obycajny flis a funguje mi to dobre

wwcko
22. okt 2009

Caute. Diky baby za to skladovanie plienok 😉 a mam este jednu otazku. Kolko mate doma plienok? ja mam 15ks Bumgenius a nestacia mi ani na dva dni. Zatial to striedam teda s hnuskami a stale sa rozhodujem ci dokupit este nejake, ale to budem riesit takto... 😒

miruss
22. okt 2009

Ivv máš IP.