Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
11. jan 2010

teda labutka, ty si inak postupila s plienkami, odkedy som sa tu odmlcala 😵 krasne fotecky.

juj, uz sa tesim na novu plienku 😵

zajaciq, ja si myslim, ze siroke balenie ti zabezpecia vsetky one size plienky zmensene na novorodenca 😉

quika
11. jan 2010

sisa, ja zijem v svajci a tu je taky podobny system - kupis si speci vrece na smeti a tam davas odpad, ine vrece ako to speci ti proste neodvezu. mnohe domy ani nemaju kontajnery, lebo vrece len nechas pri ceste a smetiari chodia kazdy den okolo a hned to beru. lenze ked si predstavim ako by to fungovalo na SK - teda skor nefungovalo... 🙄 tu si ludia strazia aj susedov, aby nerobili bordel, na SK je to vsetkym jedno. mame tu separovany zber, ten je zadara, ale tieto normalne smeti stoja strasne vela. a mozno aj vdaka tomu su tu latkovky uplne bezne, pritom sa pohybujeme medzi dost bohatymi rodinami. oni si aj potrpia na zivotne prostredie, pre mnohych je samozrejmost pouzivat latkovky len preto ze je to viac eko. na SK ked som sa niekomu priznala s latkovkami, tak hned na mna pozerali pomaly ci blchy nemam, stale to ludia povazuju za znak strasnej chudoby.

sisa.b
11. jan 2010

quika, poznam tie reakcie na latkove plienky 😒 a pritom su take krasne 😵 ja sa ich neviem nabazit a stale mam malo 😀 😝 cista zavislost, ktora nema nic spolocne s ekologickym ci ekonomickym zmyslanim 😅

izabelkak
11. jan 2010

s tým širokým balením, no neviem, my sme boli do 4 mes. čisto na pamperskách a máme 1 a + ... osobne si myslím že všetky látkovky sú širšie ako pamperska... teda ak nemáte v rodine ortoped.vadu a mimi bude mat dobré výsledky v porodnici, nerobila by som si s tým ťažkú hlavu, ale chápem že ak nie je podpora u pediatra je to ťažké, asi by som tiež Iz balila do pampersky, bavlnenej plienky a poštoliek - bŕŕŕŕŕ až ma striasa z tej kombinácie...

emjee
11. jan 2010

ja som sice balila aj nasiroko, ale da sa tomu vyhnut napr. satkovanim 😉

ja este cakam na dve varky plienok a dufam, ze uz nam staci 😀 mne sa pacia tie farebne plienky ale brala som povacsinou same bledunke - pridu mi praktickejsie (ani nie z pohladu prania, skor z pohladu nosenia - aj tak davam navrch oblecenie, tmave resp. vyrazne vzorovane plienky by M. presvitali)

dahlia23
11. jan 2010

quika, závidím... v dobrom...
u nás na teba pozerajú ako na idiota, keď hádžeš zvlášť smeti do papiera, zvlášť do plastov a zvlášť zvyšný odpad... jak keby som bola nejaký retard. a potom do toho papierového kontajnera nejaký dobrák vysype všecko, čo doma našiel. bila by som ich!!! 😠
a o látkovkách je to detto... už normálne začínam zvažovať, čo do tej nemocnice. s látkovkami tam totiž asi fakt budem za socku 😀

labutka
11. jan 2010

dahlia, do nemocky podla mna musis mat pampersy... jedine ze by ti niekto kazdy druhy den bral latku domov a nosil oprane...
my sme dali prvu latkovku na cestu domov z porodnice.

emmka3
12. jan 2010

dahlia, s tym separovanym zberom som zazila podobne reakcie 😅 ale sak nech mi vsetci vylezu na hrb 😉

emjee, vzorovane AIO vyuzijes najma v lete ... my sme tak jazdili v kocari, tricko (tielko) a farebna plienka 😵 vsetci si mysleli, ze to mame take gatky 😀

tak v nasej nemocnici sa stale bali do latkoviek, stvorce a keby ste vedeli kolko mamiciek by to menilo za Pampersky 😉 dahlia, tak prid rodit k nam 😉

dahlia23
12. jan 2010

emmka a kdeže máte takú pôrodnicu? 🙂
no, ja dúfam, že s tým problém nebude. tada, možno bude, s mojim mužom, ktorému začína v poslednej dobe asi cvakať v hlave. lebo som to mala vymyslené tak, že keď príde, vezme plienky domov, hodí ich do vedierka a ja keď prídem, operiem. mám aj tri tie vrecká na plienky,tak keď ich z neho zrovna nehodí do vedierka, nezbláznim sa, nič sa im tam nestane.
lenže včera urobil výstup kvôli kočíku, ktorý nám chce kúpiť moja mamina. tak neviem, či ešte má význam sa s ním o niečom baviť. alebo sa na to vykašlem, na tých pár dní fakt kúpim jednorázovky a doma to už riešiť nebudem.

izabelkak
12. jan 2010

emjee a aké plienočky si si objednala, tak pre inšpiráciu?)))

dahlia ohladom toho prefoldu som Ivuške (anavy) nepísala, ešte počkám ako sa to celé vyvŕbi čo by som ešte chcela + je šanca že začne robit AIO tak počkám a uvidím....

dievčatá chcela by som sa vás opýtat, ked sa vam deti začali prevracat a mali prvé pokusy lozenia, teda skor to stavenie na kolienka, pasenie a pod., šlo im to aj v látkovkách? lebo Iz sa tvári že inak ako nahatej jej to zatial nejde? dala som jej teraz aj IB aj tak leší ako žabka, na prebalováku lup ho a už je na bruchu a zvíja sa oživot...

labutka
12. jan 2010

Izabel, adam je od porodnice len v latke (prvy mesiac mal pampersky len cez noc), a nemam pocit ze ho to nejako obmedzilo vo vyvoji. skor naopak, ked sa zacal stavat a padal na zadok, tak mal urcite meksie pristatie nez v jednorazovke.
emka, aj mna by zaujimalo v ktorej porodke balia do stvorcov... 😕
a aj ja ked som odchadzala z porodnice v latkovke (dala som IB), tak sestricka hovori ze jeeej, jake pekne gatky mate... 😀 😀

izabelkak
12. jan 2010

dík labutka tak je asi len zatial lenivá a vyhovuje jej to len na nahato...

inak ja som sa narodila presne v ten istý den ako tvoj Adamko 😉

ad pampers - neviem akoby sme ich teraz používali, myslela som si že je problém len v alanách že sú dajaké velké či čo, dnes nadránom po noci kedy som bola skoro každú hod. hore som dala malej pampers čo mi ostali no a ona ako kopká nohami tak si plienku zošúchava dole počítam že by sme boli každú noc tak max. po 3 hod. v jednorázovkách prečúraní na plachtu, látkovku mi tiež síce mierne zošuchne a je viac mokrá zadná časť ale to je tak všetko ... kapacitne podla mna nemajú jednorázovky na látkovky ani náhodou...

dahlia23
12. jan 2010

izabelkak, ja si tiež myslím, že jednorázovka nezvládne to, čo látkovka. My sme to otestovali hlavne po plávaní. Lenka asi vždy vypila polovicu bazéna alebo čo, ale kým sme prišli domov, tak v jednorázovke bola prečúrana spodom-vrchom-bokom. Proste kompletka mokrá. Po plávaní sme nosili preto bambusku alebo konopku s malou bambusovou vkladkou a všetko bolo v pohode.

no, ja som fakt zvedavá, v ktorej nemocnici sú takí zlatí, že sa balí do látky. 😉

miruss
12. jan 2010

Izbelka ja používam látkovky od Zuzkiných 3 mes. pohoybovo bola veľmi zdatná, takže neboj látkovka v pohybe neprekáža, to chce len cvik. 🙂
A savosť niektorých látkoviek je oveľa vyšši ako jednorázoviek.

dahlia23
12. jan 2010

my používame tiež látkovky od 4-teho dňa a nikdy som nemala pocit, že by Lenke zavadzala. Možno sa niekedy trošku viac potrápila, keď sa chcela prevaliť z bruška na chrbátik a pod., ale keď mala rok, sama chodila. takže o to strach naozaj mať netreba. 😉

dugyna
12. jan 2010

Ahojte baby,citala som z tejto tie prve roky od zaciatku tejto temy a az po koniec roku 2008-prispevky.
Chcela by som sa poradit s vami co uz mate skusenosti chcem si nakupit latkove plienky,strasne ma poblaznili zda sa mi to uzasne.prosim poradte mi ktorych kolko,priblizne viem ze asi 18-20ks potrebujem,asi tak 3ks tych vrchnych
nohaviciek,a sparacne plienky..ale ostatne neviem ..viem ze asi 3Ks z tych plienociek by mali byt tie na noc..ale neviem ktore su to..dost si lamem hlavu nad materialom a nad ich % zastupenim jednotliveho materialu v plianke..coho musi byt viac aby bola sava? a asi by som si nakupila tie babylucy,cenovo sa mi zdaju najprijatelnejsie.Na ktorom eshop ich maju? a tie vrchne gate mam kupi velkost S alebo M?sice som uz nakupila nejake baliky jednorazoviek..ale to sa minie tak ako vy pisete k lekarovi alebo tak..ale pridu pre babetko ovela zdravsie tieto latkove..a aj ekologickejsie..a nemate niektora skusenost s tymi vlozkami..rozmyslam aj nad tymi..ked po porode budem tolko krvacat...

labutka
12. jan 2010

dugy kuk moj album latkovky...

labutka
12. jan 2010

...a sprav si potom zoznam co chces objednat a daj ho sem a my ti ho okritizujeme/doplnime/schvalime 🙂

dugyna
12. jan 2010

ja som sa dnes sem len prihlasila,tak prosim ta ako sa tam dostanem? ☹ (aj ked som chodila citat na konik uz predtym)

labutka
12. jan 2010

pri nicku na pravej strane je taka ikona fotoaparatu, tam kliknes a si v albumoch.

dahlia23
12. jan 2010

dugyna, ja mám látkové vložky, tiež som nejaké ešte dokupovala, že keď mi bude treba po pôrode. a odkedy ich mám, jednorázovky som nekúpila - iba teraz do pôrodnice si idem kúpiť tie popôrodné vložky (už asi mesiac tam chodím 😀)

miruss
12. jan 2010

Dugyna ak ti môžem poradiť nekupuj len jednu značku, kúp viac druhov, vyskúšaj a potom dokupuj. Lebo každému bábu sedí miečo iné.

emmka3
12. jan 2010

baby, v nasej dolnokubinskej nemocnici to tak je 😉

ad motorika, neboj Izabelka, mala asi len zacina, ked zosilnie, tak tak sa jej bude chciet robit vsetko aj v latkovke 😉 a tiez suhlasim, ze pady na zadocek su v nej ovela makksie 🙂

dugy, aj moj album mozes pozret 😉 a najdes ich tak, ze kazda mame pri prispevku fotku a na druhej strane taky fotoaparat, spravu - to je na internu postu a vykricnik. Pokial ma uzivatelka vytvoreny album, tak ten fotoaparat svieti na modro, ak nie tak je sivy ako u teba

dahlia23
12. jan 2010

emmka, fakt závidím to v tej pôrodnici... 😉 ale inak my máme pôrodnicu fajn, takže dúfam, že nebude žiaden problém. 🙂 ani s mojim drahým 🙂

izabelkak
12. jan 2010

hej v podstate je v začiatkoch na brucho sa prevalila pred mesiacom, na bok o čosi skor, ale to bolo ešte také neobratné, teraz je na holo už velmi šikovná, som si myslela že musí zmocniet a získat viac istoty v tom čo robí, vetrám ju denne aj vyše hodiny, teda nie v kuse ale ked to narátam tak na hodku sa dostanem určite tak to trénuje o sto šesť ...
teraz som si uvedomila že v noci som ju našla s BG organic vypachtou bambus.twoofoldom v postielke úplne opačne a nohy vyločené na vrchu rebrín... som skoro odpadla, celú noc ma budú každú hodku a o štvrtej ráno si veselo blaboce v tejto polohe, sa teším čo bude ked zacnu rast zuby...

izabelkak
12. jan 2010

dugyna aby si videla ten fotoalbum, IP a podobne musíš byt prihlásená... mne to veru trvalo riadne dlho kým som na to prišla 😉

dugyna
12. jan 2010

latky,emmka parada vy mate teda zasoby plienociek krasne..uz sa tesim na tie svoje prve🙂 dakujem urcite si vyberiem.emmka aky typ satky to mas,aj to by som si chcela objednat.

baby dakujem vam za rady vsetkym potom sem napisem zoznam a ohodnotite...

dahlia a kedy mas terim?asi skor ako ja tak dufam ze mi das vediet ake su tie vlozky.

miruss ja myslim ze nas drobcek nebude nejake slonica..tak skor asi tie mensie typy plienociek..alebo tie jednovelkostne.

dugyna
12. jan 2010

to malo byt v prvom riadnu labutka,emmka....tak som myslela na tie plienky labutka ze miesto tvojho nicku som napisala latky 😝

dugyna
12. jan 2010

a neviete niektora v Ba na vysokej este funguje ten eko obchod..ze tam maju aj plienky,aj ich tam predavaju alebo len na ukazku a ktoru znacku?
a ktory eshop podla vas ma najprijatelnejsie ceny plienok?alebo uz existuje aj nejaky obchod kde ich predavaju?
a na grckanie a ako podlozku pouzivate ktore stvorcove plienky?alebo viacvrstvove?

emmka3
12. jan 2010

dugy, mam elasticku Moby ... jo, a este typ na zaciatok, ked das kurzor na fotku v pase, tam mas info o nas kazdej, ci ma babo, ak je tehu, tak kedy rodi ... a ked celkom hore na stranke bude svietit cervene, tak mas IP ... to zas mne dlho trvalo zistit, ze kde ta IP - interna posta je 😅
co sa yka cien plienok, tak si myslim, ze su vsade porovnatelne, niekde je lacnejsie to, inde ono ... tak sa to v konecnom dosledku vyrovna ... kamenny obchod na SK este nie je, len v Brne a Prahe 😉 Ja som mala na grckanie klasicke stvorce Kikko, tie lacnejsie