Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alenk
9. feb 2010

izabelka, dakujem, vsetky linky funguju 🙂

labutka
9. feb 2010

martina, vyber v principe dobry, ale urcite nekupuj vsetko len od BL,skus aj ine znacky. BL color su sice pekne, ale vela toho nenasaju, ale su rychlo suche.
separacky som ja pouzivala Disana, male babo kaka hocikedy, takze jednoznacne odporucam.
dokup aj 2-3 vrchne gate, ja som zozaciatku mala len PULky, ale baby uz pouzivaju aj vlniaky - len neviem, ako ide z nich vyprat prazenicka, ked ti ich babo okaka. ja som vlniaky zacala pozivat az ked sa ustalilo kakanie.
a zobrala by som aj zopar stvorcov, bud kikko bambusove farebne, alebo MaM happy squares, a k nim 2 snappi sponky.
itti bitti a gro baby ti nezabezpecia siroke balenie, takze tie pouzivaj az po kontrole klbov (v 4 - 6 tyzdnoch veku babatka).

a ak si z BA, robim prezentaciu, ak mas chut, pridi sa kuk a ochytat. 🙂
http://www.latkovky.sk/index.php?akcia=prezenta...

martina05
9. feb 2010

Labutka, diky za radu... Ja už mám tie Gro Baby, teraz by som chcela ešte dokúpiť zopár kusov z BL ...
separačky som si objednala popoliny v rolke, no a vrchné nohavičky zatiaľ žiadne, lebo k tým Gro baby som nepotrebovala - teda myslím ....

Asi skúsim po jednom kuse v velour BL, a organic SML ...nevieš mi prosím ťa povedať ako je to v tým vnútrom pri týchto plienkach ??? Dokupuje sa tam aj nejaká vkladačka?? Ja sa asi pýtam ako blbá ale mám v tom zmätok ...

labutka
9. feb 2010

martina, nepytas sa ako blba, ja som na tom bola pred rokom presne ako ty. a teraz rozddavam rady druhym. 😵
ku kazdej BL je aj vkladacka, dalsiu ti nfetreba.
ku gro baby vrchne gate netreba, ale gro baby ti nebudu pasovat na BL, lebo su uzsie.
skus pokukat nejake pulky - imse vimse, tots bots, swaddlebees, ak sa ti nieco zapaci, napis, a my ti dame skusenosti s nimi. popripade kukni do mojho albumu latkovky, tam mam toho tiez dost pofotene. 🙂

martina05
9. feb 2010

Takže tieto vložky si už dokupovať k BL vo veľkosti XS-S nemusím ??
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...{2}39

Asi to spravím tak, že kúpim 1ks BL Color, 1ks Organic a 1ks BL Bamboo Poppy a vrchné nohavičky Fix vo veľkosti S, myslíš, že by to bolo ok... na skúšku ??

labutka
9. feb 2010

bambusky od BL sú dobré, kludne sa neboj aj 2 kúpiť. ak chceš prať každý 3-tí deň, odporúčam 6-8 nočných plienok (schnú dlhšie).
z BL organic som sa ja nejako nestotožnila, ale niesú zlé.
vrchné gate od BL ja nemám, ale tuším tie fix sú dobré.
a tú vložku - ak budeaš kupovať aj nejaké štvorce, tak by som ju zobrala na dovypchanie štovrca. poprípade na noc môžeš dať bl organic a vypchať namiesto origoš vkladačkou touuto bambusovou.
no, dieťa mi tu už tuká do klávescnice, ideme von...
dojdi kuk nan prezentaciu, raz vidiet je lepsie nez si takto pisat. 🙂

izabelkak
9. feb 2010

labutka mi fičíme len na vlniakoch, od tých problémov z kožou, praženicu máme stále a o ustálení ani reči, asi nám idú zuby🙂)) akurát dnes trošku ušlo na vlniaky LVB crepe, mám žltú farbu🙂)) zaprala som ten okraj v rukách a usušiala... naťahovacie disany zatial nič neschytali lebo tam sa nedajú dať plienky narovno tak novosklad nepustil...

ja sa práve chystám na zavazovačky disany, aby sme mohli mať plienočky narovno aj s naťahovacími vlniačikmi, my momentálne fičíme doma len na štvorcoch a viacrvstových plienkach, nohavičkové máme len na deň...

v piatok som bola v bráne a nič nekúpila, lebo som nevedela ako sa nám kožička prelieči, tak ma to teraz mrzí, lebo napríklad viacvrstvové plienky sú tam ohodne lacnejšie, rovnako tie kikko bambus. vkladačky a bambusové plienočky

izabelkak
9. feb 2010

kelu teda píšem ako tatár sa ospravedlňujem ...

som chcela napísať že nohavičkové máme len na noc, na von AIO, ale keby som mala viac dobre savých nohavičkových tak asi tiež volím tie v kombinácii s vlniakmi....

miruss
9. feb 2010

Izabelka tak ako už sa malej dupka zahojila? Látkujete ďalej?

Martina ja mám BL organic a som veľmi spokojná, rada mám aj organic velour, majú vnútri tú sty dry vrstvu, pre udržanie pocitu sucha a na noc sú dobré BL bamboo alebo Tots bamboozle alebo bum hugger.
Vrchné Fix som mala, ale pranícm sa na nich dosť opotrebovávajú tie suché zipsy.

martina05
9. feb 2010

Ahoj Miruss, takže tie vrchné radšej UNI ???

miruss
9. feb 2010

Uni som mala a viac už nikdy, nedržia dobre, sú moc voľné tie gumičky na môj vkus.
Mne vyhovujú Tots flexi wrap, Thiersties, Imse organic, Bumis super brite.

zajaciq
9. feb 2010

martina05 aj mne tak dievcence pomohli, ale ja len cakam na vyskusanie 😅 a tiez mam pofotene mozes sa inspirovat ako vyzeraju nazivo plienocky.

a mam taku jednu teoreticku otazku pre skusene z dlhej xvile (uz neviem co so sebou asi tak) - ten prvy mesiac budem veru nasiroko len balit, chcela by som novosklad s 70x70 a navrch dalsi stvorec, ktory zapezpeci nasiroko - a ten mam ako prelozit - nanovo novosklad alebo 😕 😅 ?? a na to vrchne gatky potom.

izabelkak
9. feb 2010

Mirka nechcela som to zakríknuť, tak preto som zatiaľ nepísala, aj keď som veĺmi chcela🙂 áno už sme na látke asi týždeň najprv sme pozvolna začali len doma cez deň a od piatka večera sme full time na látke...

žeby bola kožička na tom zadočku na polkach úplne zahojená sa nedá povedať, ale napr. celý deň mala nádhernú tu kožu a večer šplechla do plienky, chvílu v tom bola, na to teplý kúpel a bolo to trochu červené, no máme konečne masť čo nám sedí, tak stačí večer natrieť tenkou vrstvou a do rána je to zase krásne, malá kaká asi 5 x denne tak je to nafigu, najhoršie je keď tak šplechne vonku ...

nožičky však máme úplne o.k., vyradila som úplne BL plienočky musím ich predať tá gumička a strih nám proste nesedia, ani IV pulky je to taký strih kt.viac prekríva stehienko a to nám vadí, resp. úplne najideálnejšie je ak má Iz na sebe max. jednu gumičku - buď nohavičky alebo vrchné gate... preto sa teším na zavazovačky a naťahovacie BI vlniaky, to nebude mať gumičky žiadne, to by jej malo sedieť úplne najviac... ale s plienkami sme brutál na tesno, mám málo nočných plienok, musím 1 x v noci prebaliŤ ale pritom mať dosť savú plienku, tak ešte vyčkávam kým zase čosik kúpim🙂)) 😉

miruss
9. feb 2010

Tak to je super Izabelka, som rada, že môžeš látkovať ďalej. Nám zasa tie BL vyhovujú, sú to moje obľúbené plienky na denné spanie.

miruss
9. feb 2010

Inak ak máte záujem o Bum genius plienku, tak teraz mám na ňu super valentínsku akciu.

mneme
9. feb 2010

baby, dik za reakcie 🙂

miruss, fajn akcia, musim zvazit, co este potrebujem a co si este mozem dovolit otrieskat a napisem 😉

baby, poradte mi, tots flexiwrap robia krpatej na chrbatiku a okolo noziciek cervenu "ciarku". nezda sa mi, ze jej ich moc stahujem, okrem toho ma velkost 2 a este nema celych 8 kg. cim to je?

emjee
9. feb 2010

dnes bol M. u lekara oznaceny za Tarzana 😀 nabehli sme tam totiz v tejto plienke http://www.green-puppy.com/blueberry-minky-pock... 😀 😀 😀

u nas tiez kaka este nie je celkom ustalena, resp. idu mu zuby a akosi mu zmakla stolica a tiez kaka dost casto, takze separacky do kazdej plienky a aj tak sa nie vsetko podari zachytit, takze periem periem periem 😅

baskaj
10. feb 2010

kočky, zanedlho pôjdem objednávať IB z http://nappyparadise.co.uk/index.php?main_page=... ...
rozmyslite si, ak by mal niekto záujem sa pridať...

izabelkak
10. feb 2010

Mirka a tá akcia na BG - tú druhú zdarma si možem vybrať akúkolvek farbu???

izabelkak
10. feb 2010

zajaciq, ak nemáte v rodine problém s kĺbami, bábo bude uložené dole hlavičkou pri látke si nemusíš s balením na široko robiť hlavu na novoškovi bude všetko riadne objemné aj ten novosklad, skor by som Ti poradila, kúp si dajaké subtílnejšie ale savé vkladačky do toho novoskladu, novorodenec veľa spinká tak nech nie je príliš v mokrom počas spánku, ideálne by boli tie bambusové štvorce 30 x 30, alebo ja mám napríklad od TB takú tvarovanú bambusovú vkladačku je taká tenučká ale nasaje, aj bambusové vkladačky od BI sú výborné len na novoška by boli možno objemnešie no neskor by si ich využila....
alebo do zavazovačiek by boli fajn viacvrstvové, len neviem či sa dá u chlapca skladať na dievčatko🙂)) vtedy je medzi nožkami 24 sacích vrstiev, druhá vec je neviem ako to udrží praženicu, oskúšam cez víkend a poreferujem, už by som ich mala mať....

kelu ja tak banujem že som na bráne nekúpila tie kikko bambusové štvorce 30 x 30 vyšli na 31 czk, a sú kol do kola obšité takou látkou či čo je to, teda sa nebudú po praní točiť ako BL.... zato by ma zaujímalo po čom tak budú v tej DM-ke a či ich tam už majú....

Ti poviem Mirka s tým BG si mi dala riadneho chrobáka do hlavy🙂)) najnovšie siaham hneď po organike, síce nám otlačí nožky a zmenšovanie ešte nie úplne sedí ale aj tak dávam teraz najradšej von túto plienočku....

izabelkak
10. feb 2010

jaj a ešte som zabudla, ideálne vkladať tú vkladačku pod bavlnku, teda do toho novoskladu zabaliŤ ale čo najvyššie či akoby som to povedala, aby zase nebola pod vela vrstvami tej bavlny, vychádza to tak že sú dve vrstvy bavlny potom vkladačka... šak skús doma dúfam že ma chápeš🙂)))

miruss
10. feb 2010

Izabelka tá akcia sa vzťahuje len na farbu Zinnia, takže keď si napríklad kúpiš 2 plienky Zinnia dostaneš 4 Zinnie za cenu dvoch.

izabelkak
10. feb 2010

aha, tak to je škoda 😒

martina05
10. feb 2010

Ahojte, mňa zaujala tá akcia na Bum Genius, neviete mi podať prosím Vás referencie aké sú tie plienky ... A sú lepšie AIO alebo tie kapsové 3,0 ...??? Vďaka za rady....

henushka
10. feb 2010

caute, boli sme par dni prec, tak som si docitavala, zase kopec novych infosiek 🙂

izabel, to aby som utekala pre tie storce, kym si to nerozmyslis 😉 ku mne sa svojho casu dostali take male Kikko bavlnene, super drzia tvar, nie ako BL, tak dufam, tieto bambusove budu tiez take dobre.

musim sa priznat, ze sme boli chvilu na hnuskach, chuda male, sa jej normalne odrali nozicky po gumickach ☹
vyskusam ten lanolin na bradavky, to by mi nenapadlo, mam ho a mam s nim ja osobne tiez velmi dobru skusenost. dokonca, ked som mala problem s kutikom, nic nepomahalo az tato masticka 🙂

labutka, to ty robis tu prezentaciu? som tam uz dve osoby poslala 😉 teda, dufam, pridu.

labutka
10. feb 2010

henuska, ano ja robim prezentaciu. uz mam vsetko nachystane.
martina, mam BG 3.0, je to kapsa, kapsy su podla mna fajn. rychlejsie sa uschnu ako AIO.
mneme, my sme tiez mali cervene ciarky okolo noh (ale z popowrap), a to preto, ze som prebalovala v noci a moc som utiahla. 😔 urcite to bude s toho... inak si to neviem vysvetlit.

henushka
10. feb 2010

miruss, ty pokusitelka 😕 zas chrobak v hlave 😉

labutka
10. feb 2010

henus, este ze ja mam chalosa, miruss zinnia na mna neplatiiiii 😝 😀 😀
baska, este ze v nappyparadise nemaju nic, co mi padlo do oka , jak sa poznam, zase by som neico urcite potrebovala objednat. 😎

martina05
10. feb 2010

Takže radíte radšej tie Bum Genius 3.0 ??? Mne sa asi tie tiež viac páčia, našla som na ne recenzie, že sa aj rýchlejšie schnú ...Len ma trošku odrádzajú tie suché zipsy, aká je ich životnosť ???
A ešte jedna otázočka k tým BG3,0 už nepotrebujem žiadne vkladačky ani pulky, že .... a to vnútro sa dá vybrať?? Lebo napr. pri tých AIO je písané, že je to tam prišité...

Labut..keby tie prezentácie boli v NR, tak prídem ... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

henushka
10. feb 2010

baby tie BG organic, ake mate skusenosti? su vhodne do nosica (Liliputi)? Nepretekaju?