Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
25. mar 2010

Dugy môj Kubko sa narodil v marci a 1x sme boli vonku po týždni. Zuzka je koncom novembra a bola veľmi zima, taže 1x sme boli až po 2,5 týždni.

Sisi IP.

etuska
25. mar 2010

ahojte kocky
Dugyna-moja dcerka sa narodila zac. augusta a vonku sme sli asi po tyzdni-ale to len preto,ze som sa nechala ovplyvnit starsou generaciou.Syncek ma byt majovy/junovy a urcite pojdeme uz prvy tyzden aspon do zahrady ak bude vsetko OK a ak budem vladat 🙂

Objednala som 2plienocky Minki a jedny flisky 🙂

mneme
25. mar 2010

etuska, ten morsky konik je krasny 🙂

etuska
25. mar 2010

Dik mneme-dufam,ze aj "nazivo" bude taky pekny-este ich nemam doma

emjee
25. mar 2010

baby je este nejaka plienka okrem itti bitti urobena na sposob SIO?

etuska
25. mar 2010

Emjee-ja som hladala aj v Googli,ale ine znacky mi nevyhodilo 😕

emjee
25. mar 2010

mozno sa to len inak vola, nie SIO 😅

dahlia23
26. mar 2010

emjee, GB je tiež niečo na ten spôsob. 😉
Dugy, Lenka je aprílová, vtedy bolo super počasie, takže sme vonku boli už 4.deň. Išli sme pešo z pôrodnice. 🙂
S Jurajom to bolo horšie, ale to bolo zima, takže sme trčali asi 2 týždne doma. Ale už chodíme veselo. Veď aj tým deťom je lepšie vonku. 😉

izabelkak
26. mar 2010

emjee myslíš AIO či aj nohavičkové? anavy sú robené na ten sposob, ďalej myslím aj cuddle http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/prebalo...
a ide Ti o rozobratie - skoršie sušenie alebo aj o náhradné sety? lebo k tým cuddle asi nie sú, navyše neviem ako je to so savosťou, anavy určite na objednávku náhradný urobí, len ako som písala nebude tam žiadna stay dry vrstva, bambus.konopný flees dve vkladačky proti sebe na pripinky, jednoveľkostná... zatiaľ však nemám referencie, navyše jtreba počítať že robí plienočky skor bedrového strihu ....

izabelkak
26. mar 2010

navyše ono to v názva u iných plienok nemusí byŤ a isto je ich takých viac, aj BBH ma napadá, brána by mala doviezť celý sortiment, tam bude aj stay dry vrstva:
kuk sem:
http://www.babybeehinds.com.au/store/pc/BBH-Pet...

toto asi AIO nie je?) ale to musí byť pre najvačších učúrankov bomba.... tiež vkladky na odopnutie, oni tak robia všetky nohavičkové.....
http://www.babybeehinds.com.au/store/pc/BBH-Nig...

miruss
26. mar 2010

Emjee meniť savé jadrá systémom zapínanie na petentky sú ešte Gro baby plienky. Sú vyššie, širšie medzi nožičkami a gumičky na nich lepšie tesnia ako na IB.

izabelkak
26. mar 2010

aha tak pozerám že na bráne už AIO od igulee nie je len nohavičkové, tak to asi nič, určo v ČR sú len na iných shopoch....

mneme
26. mar 2010

okrem bro baby je aj bg flip podobny system - save jadro vymenis, nohavicky znovu pouzijes. a myslim, ze aj lvb lio´s funguju podobnym sposobom, len tam su vrchnaky vlnene

dugyna
26. mar 2010

dakujem baby vsetkym za odpovede 😉
tak super to by bolo keby sme mohli po 7dnoch ist von 😉
teda dufam ze aj nas vyzenu ako henushku 😉

aj s tymi tesco taskami ste ma celkom potesili, hlavne zfidroka ..ze sa im naozaj rozpadla
bambuska kuknem aj tie v dmke

izabelkak super a ten miofresh kupim niekde na nete alebo aj v kamennom obchode?tak mame aj nejake stvorce..

a kocky od kedy moze mimo cestovat v aute cca 2hod?

dugyna
26. mar 2010

no super kocky citam ze ste este na dlasej strane pokracovali s odpovedami tak dakujem 😉
dahlia takze hned po ceste z porodky to je super 😉
dufam ze bude v jun-jul pekne aby sme aj mi mohli ist pekne vonku 😉

etuska to mas super ked mozes vybehnut na zahradku 😉

lenka138
26. mar 2010

dugyna Jurko sa mi narodil koncom marca a vonku sme boli hned na druhý den, čo sme sa vrátili s pôrodnice, bolo už pekne, zhruba tak ako je to počasie teraz.

tie rozložiteľné sáčky do koša síce v DM-ke dostať, ale zdá sa mi, že majú dosť malý objem, asi je to iba na 10l

lenka138
26. mar 2010

a aký je rozdiel medzi SIO a AIO? 😉

avila
26. mar 2010

SIO, je snap in one a znamena, ze v plienke mas este vkladacie plienky a v pripade mierneho znecistenia staci vymenit len tie. Na tuto plienku potrebujes vrchne nohavicky.

AIO, all in one, znamena, ze plienka ma na sebe (v sebe) aj vrchne nohavky, teda ich uz nemusis estra davat.

etuska
26. mar 2010

ahojte žienky,
mate niektora tieto nohavice?

http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

-resp. ake mate skusenosti s obleckom pri latkovani?

Ja premyslam nad tymito:

http://www.minkinappies.co.uk/index.php?cPath=5...

-alebo este chcem kupit nejake "baby legs"-mali tusim nedavno nikede v akcii-tak musim mrknut

katka.carska
26. mar 2010

Dugy, s oboma sme isli pesi z porodky, kedze nemame auto - (nasu Skodu 100 nepovazujem za auto, ani autosedacka sa tam neda dat ), to mali 4 dni, na druhy den este i na ockovanie. Pravidelne von s Matuskom ke d mal 10 dni-to bol april, s Ondrikom ked mal asi tri tyzdne, to bol februar. S tou autosedackou neporadim, kedze my vsade vlakom a busom, asi zavisi aj od druhu, aky ma sklon...

etuska
26. mar 2010

Dugy-my sme s cca 2mesacnou dcerkou cestovali pravidelne 2x tyzdenne cca 1-2hodky,kedze som este studovala na VŠ a byvali sme na private.mala bola v autosedacke-vajicku a prespala celu cestu.len asi treba obcas babo skontrolovat,lebo som niekde citala,ze ma este tazku hlavicku a ta poloha vo "vajickuô nie je prave najidelanejsia.prip.-ak mozes-tak ak soferuje MM sadni si k babu-aby si mala istotu

crysmile
26. mar 2010

este ma napadlo.. aj pop-in je ako sio, nie?

inuli
26. mar 2010

Etuska pozri ebay, ja som kupovala babylegs - tusim my first babylegs (alebo tak nejako) asi pred mesiacom a boli ovela lacnejsie ako tie v akcii.

julia30
26. mar 2010

no a teraz mi povedzte ze kolko krat mam nalanolinovat od babyidea shortlegs 🙂

izabelkak
26. mar 2010

julia ešte si nenalonínovala??? určite prvý krát - nové - 2 x, pričom aspoň jeden raz na sucho, teda že dáš do kúry suché, spolahlivé začínajú byť ca. po 3 lanolínovaní.....

izabelkak
26. mar 2010

heh kočky tak u nás dneska akcia Z - ráno som sa naháňala že ideme k pediatričke - malá trochu soplí a aj pokašlieva, potom som chcela bežať so staršou psinou k vetošovi, len do druhej mal byť na klinike fundovaný vetoš - v tom chvate som na sekundu nedávala pozor na malú a tresla s postele a udrela si hlavu - takže pediatrička zhodnotila že hrdlo o.k. ale že s hlavou treba k chirugovi a ten určí či aj neutrologičke, aby sme sa v piatok stíhali presúvať vzali sme taxík a taxikár vraví že nášho vnuka takto hospitalizovali na pozorovanie - heh tak ako sme šli na neurologiu na kramáre viete čo som pobalila ako prvé - látkovky a to plnú tašku, mama sa tak opatrne opýtala že či nevezmem jednorázovky a ja že nie..... takže komplet choroba to látkovanie .....
inak malá o.k. neurologička že načo nás poslal chirurg že si chce kryť chrbát ... tak sme dnes pochodili 4 kliniky - našťastie v nosítku si to ako ani neviem s kočárom predstaviť ...

izabelkak
26. mar 2010

kočky tak mrkajte sem, možete vidieŤ ako sedia Ivuškyne plienky, aj na takom vačšom dítku... a porovnanie s ostatnými značkami čo sa strihu týka, tak aby ste mali predstavu...

a prosím, keď si budete vyberať plenuchy - so vzorom - pre istotu mi dajte do zátvorky aj náhradný vzor keby už daný nebol.... ja akože musím ešte zistiť ktorá je limit. verzia vzoru lebo tá je o 30 korún drahšia, je to tam v cenníku uvedené....

emjee
26. mar 2010

avila na SIO nepotrebujes vrchne nohavicky 😉 teda minimalne na itti bitti istotne nie - prave SIO alebo all-in-two su v podstate rovnake ako AIO, akurat maju vyhodu, ze sa daju rozobrat a tympadom rychlejsie schnu resp. pri znecisteni len vkladacky staci vymenit iba vkladacku, netreba menit cely vrch

BG flip ale nemaju vnutri patentky, ze? tam sa vkladacka len vlozi a drzi sama od seba, ano?

mne ani nejde o tu stay-dry, to si viem zabezpecit flisovou separackou, skor o to, aby som nemusela vzdy menit cele

izabelkak
26. mar 2010

aha takže aj náhradné sety - tak to asi najskor u tej gro baby....

my sme mali inak dnes magic a super, a mne inak tá plena nepríde nejako objemná, malá sa neurologičky hneď ako som ju položila na postel prevrátila na bruško a hneď na štyri, tak dokina že jej veru nič nie je🙂)) ako písala mneme strih je dobre riešení tak si neviem predstaviŤ ako može obmedzovaTˇv pohybe ako to bolo na bráne kýmsi písané... možno až u chodiaceho mimi? no fakt netuším...

jááj a ešte jeden zážitok dnes - Iz mi začala v noci málo cikať po tom čo sme jej začali dávať večer kašu, tak som hneď chytila paniku či nemám málo mlieka, lebo kojiť sa v noci kojí, tak hovorím doktorke že málo ciká, že prvý krát sa vyciká až tak o 4 hod. ráno a že je toho menej ako predtým, a sestrička sa ma hneď pohotovo pýta že ako to v tej pamperske viem kedy a koľko sa vyciká🙂))) 😀 tak som jej hneď "smečovala" že my používame látkovky tak to dosť presne viem kedy a koľko vyciká .....

emjee tá flipka má dajaké otvori do ktorých sa to zastrčí na konci a na začiatku, snapky nie....