Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
6. apr 2010

ja lutujem ze som si ho nekupila uz skor.. teraz na "stare" kolena som si ho zohnala.. ale je to fakt dobra vec, budeme to nosit von na prebalovanie..

lenka138
7. apr 2010

kolka ja som štvorce žehlila kým bol Jurko malý, teraz už ani tie nie, a zvykla som prebehnúť žehličkou aj vkladačky. Ale asi od 4 mesiaca nerobím ani jedno ani druhé

štvorce sa dajú v pohode používať aj pri väčšom bábätku, ja mu ich dávam narovno do vrchných alebo urobím sklad na draka a použijem snappi sponku

dobre, že sa kolka spýtala na tie uni nohavičky BL, ja som vám už dlhšie chcela napísať, len som stále nejako zabudla, že ja tie uni využívam dosť často, samozrejme na nohavičkové. Používam ich na von lebo drobca potom aspoň nič netlačí, pekne držia okolo nožičiek čiže neprepustia nič. Ja som s nimi veľmi spokojná
kolka my od začiatku používame BL fix a som spokojná

avila
7. apr 2010

Baby, vas citam ako roman a robim si citacie 😀 😀 😀

lenka138
7. apr 2010

etuska pri novorodencovi ešte netreba tak veľmi myslieť na nočné plienky, tam nie je taký rozdiel medzi dňom a nocou, lebo aspoň my sme sa prebaľovali tak často ako cez deň, ked sa v noci zobudil na papanie, tak som ho aj prebalila, lebo väčšinou bol pokakaný.
Ale už okolo toho 3 a 4 mesiaca bude stačiť na noc možno jedna plienka a nám do cca 7-8 mesiaca úplne stačili BL bamboo

lenka138
7. apr 2010

kolka, my na noc používame bum hugger s vkladačkou pop in, ja som z tej vkladčky fakt uveličená, ja sa tiež podobne ako julia už teraz vytešujem, že sme mohli nadobro vyradiť hnusky. Na túto nočnú kombináciu sa môžem fakt spoľahnúť 😉 a to som nutená mu teraz dávať na noc pul-ky kedže sa mi vlniaky zbehli a ešte nemám nové

izabelkak
7. apr 2010

ahojky, julia ja som písala o tých kikko a ešteže sa pýtaš pani mi napísala že koncom apríla začiatkom mája možem výrobky kikko očakávať v sieti DM, tak možno budú aj iné ako tie farebné bambusky...

kolka záleží aké štvorce máš, ja mám MaM happy square a dávam len jeden - to su vysokogramazne, aj na rovno používam -keď je tuhá kaku nie je problém, na rovno však idú plienky len do zapínacích vrchných gatí, do naťahovacích musíš dať rovnú plienky do zavazovačky aby sa nešúchala dole....

z rovnych plienok su este dobre viacvrstvene ci bambusove farebne al. frote...

crysmile
7. apr 2010

iz, tak to je uzasna sprava ze si mozeme v tej dmke kupit tie plienocky.. tak som asi vyriesila moj problem s vkladackami do flipiek..

lenka138
7. apr 2010

iz, ty si spomínala, že potom na tie plienky využiješ zľavu 50 %, ale v tých zľavových knižkách je max. zľava na jeden produkt 25%, či nie?

miruss
7. apr 2010

Ahojte.

Ale ste sa rozpísali.
Izabelka som rada, že zasa látkujete.
Ja mám mierne fofry, lebo sme dlhšie boli mimo domu, tak nestíhačka.

Kolka IP.

zajaciq
7. apr 2010

iz ako to myslis na rovno stvorec dat?

ja som teraz od lenivosti dala malej "narovno" , teda som nerobila novosklad, len som jej tam supla nejako jadro z itti bitti medzi nohy a upevnila PULkami. joj leniva som.. ale ked som ju 20minut predtym zabalila do konopnej a zacala vrestat, ze jaaaj mokreee.. uz nech si zvykne 😠

etuska veru tak ako pise lenka, je jedno ci je noc ci je den, prebalujes durch a vela.

bambuska1
7. apr 2010

Ahojte, tak tvalo mi 2 dni kym som precitala co ste tu popisali za poslednych par dni. A musim Vam povedat ze zacinam naberat odvahu na nocne latkovanie 🙂 Doteraz ficime na jednorazovkach v noci, ale cim dalej tym viac nad tym zacinam uvazovat.
Lenminejde do hlavy jedna vec. Nevadi vasim malym ze su celu noc v mokrom? Totizto ked maleho prebalim, tak sa v noci hned zobudi. A nechcem davat flis, nemam moc rada umelinu :(

katka.carska
7. apr 2010

to by aj mna zaujimalo - spia vase deticky aj 6-8 hodin v jednej plienocke ? Nemaju potom cervensi zadocek rano ?
Emjee,
ja lanolinujem nohavky hned, ako sa doperu (vacsinou periem v pracke) a funguju dobre. Nechce sa mi cakat.
stvorce,
minule sa ma mamina pytala, ze co to mam za plienky, ked sa nesmu zehlit - a naozaj, na Mam stvorcoch je znacka nezehlit 😕 , paradoxne na ich nohavickovej, je znacka, ze sa zehlit mozu, dokonca na tri bodky...
mne na novorodenca tie nohavkove plienky nesedeli, ale to je asi od maminy k mamine ine. Doteraz si vystacime so stvorcami, na noc davam tie bambusove farebne, cez den obycajne. Pouzivam len vlniaciky, asi od mesiaca uz ani novosklad neskladam, len narovno, konce trosku roztiahnem.
Dahlia,
mi sme skusali davat nad lavorik od prichodu z porodky- drzala som mimi v klbocku, vlastne ono lezalo na mne. A uspechy celkom velke. Ale zeby to nejak skratilo dobu plienkovania nepozorujem. Matuskovi sme plienky prestali davat dost skoro, ale preto, ze ich nechcel. Od dvoch rokov si s istotou zajde na nocnik sam, ale v noci ma plienku stale ! Nie a nie sa dopracovat k suchej. A to sa pocikava kazdu noc.
Zajko,
nas Ondrik hlasi nepokojom ked chce cikat, nie ked uz lezi v mokrom. Tiez som si myslela, ze mu vadi mokro, ale ked uz sa vycika, v mokrom si bude spokojne lezat.

henushka
7. apr 2010

bambuska, neviem ako velke/male 😉 babo mas, ale ono asi najviac zalezi, ci babo v noci cika a ci mu vo vseobecnosti vadi mokro. moja mala je v plienke od deviatej vecer, do rana cca 7-8mej, az ked vstane. spime na jednu prestavku a ta standardne trva 10 minut - docucnut a hajde spat, ani odgrgnutie neriesime, nieto este prebalovanie 😎 . samozrejme, ze som si to musela odsledovat, lebo som bola zo zaciatku iniciativna a som ju velice prebalovala, akurat co som ju rozobrala a nevedela hned zaspat a ja som zistila, ze vlastne vobec necikala, mozno maly cvrk.

no a co sa tyka mokra, tak jej to zjavne vobec neprekaza. ale skus separacky IV, tie su sice tensie ako napr. popolinky, takze z nich skor kaka vytecie, ale zase celkom slusne robia pre ritku pocit sucha. 😎

aha, a este k tomu, ze v com spime my, tak mame IV organic frote NB a do toho stvorec bambus BL maly. Na to PULky. Casom sa chystam prejst na velke IV + origos vkladacka IV, ak nebude plenucha stacit + vlniacky. som sa rozpisala... 😨

lenka138
7. apr 2010

bambuska mi sme tiež celú noc v plienke, od 8 večer do rána do 7. Používame bum hugger a ten je s flisom, takže je v suchu a ja som radšej, že je tam flis ako by mal byť v mokrom

a tá veta znela dobre, že nechcem flis, lebo je to umelina, ale predsa hnuska celú noc je oveľa väčšia umelina

etuska
7. apr 2010

Lenka,zajaciq-dik za tip 😉 takze bambusky radsej riesit neskor.... 😅

henushka
7. apr 2010

bambuska, namiesto "jednorazovej" separacky, vies dat flisovu, je to potom ten efekt sucha, ako pise lenka. som skusala, akurat este nemame vyformovanu stolicu, tak radsej hadzem celulozky do wc 😅

henushka
7. apr 2010

etuska, ak si kupis tie bambusky Kikko (ten link, co si sa vcera pytala) hned na zaciatok, nic tym neskazis, aj tak sa musia viac krat oprat, aby ziskali maximalnu savost. A su super! Tenke, dobra velkost, netvrdnu a veeela nasaju 🙂 No a teraz sa mi hodia perfektne do flipiek 😵

zajaciq
7. apr 2010

katka.carska popise pls trosku podrobnejsie, ze ako to myslis to narovno ? lebo mne sa neche robit ten novosklad, tak ci to staci tak, ze plienku dam na obdlzniku, medzi nozky dovypcham a potom okolo bocikov roztiahnem - nezapnem nicim- a vrchne navrch . 😅

crysmile
7. apr 2010

zajo, jasne, aj tak sa da.. svagrina to len takto robi, ziadny novosklad..

zajaciq
7. apr 2010

o hodne si clovek zlahci zivot, potom to je ako nohavicka v podstate. a ja mam nohavickove len bambusove a konopne, ved to sa zide casom, nelutujem,ze su drahsie a savejsie, o mesiac dva velkost bude akuratna a uz bude curat viac istotne 🙂
inac ja trkvasica, ze co mam tak malo tych plienok - lebo mi trci 4 ks IB SIO M v skrini gatuse.. ani som to neskusala, este jej to bude velke isto.

dnes sme sa boli povazit a sme na uctyhodnych 3230gr, od minuleho tyzdna pribrala 110 gramikov 😵 len tak tak

katka.carska
7. apr 2010

Zajko Takto (akurat, ze pouzivam stvorcove, nie viacvrstvove):
http://latkovepleny.cz/userfiles/file/sklad5-v.jpg
Lenka, Henuska, a dietka nemaju rano cervensi zadocek po celej noci v plienocke ? Alebo to zavisi aj od plienky ?

etuska
7. apr 2010

Henuska-dik za tip,si poklad 😀
Mam tiez 2 flip-ky-tak vyuzijem potom tie stvorce aj neskor 😅
jaaaj,baby-esteze vas mam 😀

julia30
7. apr 2010

no my sme mali cerveny zadocek a vyhadzanu susku po tom ako sme celu noc mali viskozovu vkladacku 🙂 ale deka nam nevadi tak davame deku 🙂 a teraz mam balik IV vyskozovych 🙂 keby ste niekto chceli . a btw. rekord mame v latkacke v noci 13 hod ;)

dugyna
7. apr 2010

emjee dobry tip ten vak popo na plavky 😉

kocky ste tu toho popiasli..juj
iz akurat dnes som myslela na to kedy budu tie kikko v dmke..tak sa teda uz tesim 😉
katka.carska. aku mas novu fesnu fotku 😉

etuska
7. apr 2010

baby-mate niektora tieto vlozky do podpsenky zn.Little Lamb?-lebo cenovo sa mi zdaju OK

http://www.babybots.co.uk/littlelamb_breast_pad...

zajaciq
7. apr 2010

katka.carska a kde tam su akoze diery na nohy? nejako si to neviem predstavit 😅

moj zajko nalozil po pondelku opat oranzovu kaku hemoglobinovu a prosim pekne do organic BG a bez separacky lebo od pol druhej v nej bola a predstavte si, ona ked spi,tak mokro jej nevadi..dokadila sa o siedmej vecer a az na to zapistala 😀 uz sa neviem dockat normalnej babatkovskej stolice..nech uz ju ma peknu a nie tieto granatove niekolkodnove naloze ... 😔

etuska
7. apr 2010

Zajaciq 😀

mneme
7. apr 2010

katkacarska, ja v noci neprebalujem. nie preto, ze by som mala malo cikajuce babo, krpata cika pomerne dost. ale jednoducho kvoli tomu, ze mizerne spi, je aj 15x za noc hore a ja som stastna, ze vdaka dojceniu ju jednoducho uspim bez toho aby sa uplne prebrala. fakt si prebalovanie neviem predstavit. radsej som zainvestovala do dobrych nocnych plienociek, mam swb organic velour a bi bamboo extra. obe krasne saju. vypchavam ich este bi bambusovym prefoldom a dovnutra davam flisovu separacku. ziadne problemy so zacervenanim alebo vyhadzanim sa chvalabohu nevyskytli 😉

mneme
7. apr 2010

k lanolinovaniu vlniakov - myslim, ze sa v poho mozu lanolinovat aj mokre, len ucinok je vraj spolahlivejsi, ked sa nechaju najprv vyschnut. urcite sa to odporuca pri novych vlniakoch, potom to uz asi nie je nutne. osobne nechavam vyschnut.

izabelkak
7. apr 2010

katka a to Ti nepretečie tá plienka na rovno keď sa malý pokaká 😨 ja s tým mám problém ešte teraz keď sme na príkrmoch, okraj na lovíkoch sa mi dajako na jednej strane stočí a schytá to....