Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
27. máj 2010

@izabelka len škoda, že môj dodávateľ nemá momentálne veľ. L BBH Magic som ju chcela na malej vyskúšať.
Ja tiež rozmýšľam či mám malej kúpiť šatku alebo klobúk. 🙂

julia30
27. máj 2010

a to ja potrebuejm zeleny na vodnika ;D to je taka akcia v TN 🙂 kurna a to neviem kde zozeniem :( a je mi jedno ci klobuk alebo satka ;) ale radsej klobucik s klapkami na usi a snurkou an zaviazanie ;)

emjee
27. máj 2010

@izabelkak ja balim na draka do 80x80 a ledva ledva 😝 a to teda matejko nepatri k nejakym dlhanom ani baculkom

emjee
27. máj 2010

mimo temy ale: my sme nikdy nepouzivali ciapku na zavazovanie, kym by som ju nainstalovala amentma 😝 😀

miruss
27. máj 2010

@emjee: Ja zasa ak nedám malej čiapku na zaväzovanie, tak ju v sekunde dá dole.

mneme
27. máj 2010

miruss, bbh magic je super, urcite ju vyskusaj. je objemnejsia, ale sedi super, je nesmierne sava, vobec nemas pocit, ze je precikana, ja to vacsinou zistim az podla vahy plienky

inak, u nas pokrievky hlavy bez snurky zostanu na hlave cca. 3 sekundy 😠

emjee
27. máj 2010

matejko mi raz bbh magic precikal 😅 ale asi v nej dlho sedel 😅

julia30
27. máj 2010

@miruss ale ma aj to na uska a snurku? ked ano ide domov ;)

miruss
27. máj 2010

@julia: Nemá šnúrku, má nastaviteľný pás všitý do klobúčika a nie je na ušká.

Inak neviem už kto sa ma na to pýtal, kedy budem mať jednorázové vkladačky do flipiek. Tak už som ich pridala a už sú aj na ceste.
http://www.ekoplienky.sk/product/eko-vkladacky-...

miruss
27. máj 2010

@mneme určite ju vyskúšam a s tou nohavičkovou od BBH ste spokojné a Pulky a vlniaky sú tiež dobré?

julia30
27. máj 2010

@miruss tak to nechcem my sa tak vrtime ze aj take tie siltovky a take tie veci mame vzdy silt bokom a tak 🙂 lebo sa otacame a tak mam radsej snurocky aj ked vzdy na zaciatku je protest ale potom je to okis ;)

miruss
27. máj 2010

@julia u nás je problém, že si už šnúrky vie odviazať. Ale keď je Zuzke fakt teplo a asi jej veľmi páli na hlavičku, tak si nechá klobúčik na hlave.

mneme
27. máj 2010

@miruss nohavickova bbh bambuska je moja favoritka na noc, pravda ale je, co pisali aj ostatne baby - ozaj sa slusne zbehla ☹ . ale kedze moja dcera vsetko co cez den do seba nadzga aj vybeha ☹ , mohla by jej vydrzat 😎
´
stale spekulujem, ze by som vyskusala swb 2v1, mate s nou niektora skusenosti? a aka velkost je vhodna na 8 kg babo - zodpoveda to tomu M ako udava vyrobca?

miruss
27. máj 2010

@mneme: Ja mám SWB 2v1. Malá má skoro 12 kg a ešte stále máme M. Dobrá plienka, štíhla, ale schne dlhšie ako kapsovka SWB. Lebo má prišité savé jadro. Ale keď ju otočíš tak schne celkom rýchlo. Ja som s ňou spokojná.

miruss
27. máj 2010

@mneme: A tú nohavičkovú BBH aj niečím vypchávaš ešte na noc?

mneme
27. máj 2010

@miruss a jediny rozdiel medzi kapsou a 2v1 je to integrovane jadro? cim vypchavas tu kapsu?

miruss
27. máj 2010

@mneme: Áno.

mneme
27. máj 2010

@miruss praveze bbh je jedina plienka, ktoru ani na noc nemusim vypchavat a to martina dokaze brutalne precurat hamburger s bi bambusovym prefoldom. asi ten hamburger holt budem musiet posunut dalej. skoda, lebo strih sa mi paci 😉

mneme
27. máj 2010

@miruss aha, tak to je potom asi lepsia ta kapsa a do nej napchat co sa mi chce. co do nej davas?

julia30
27. máj 2010

@mneme my mame aj EH aj hamburger 🙂)) a tiez ho aj s prefoldom precurame 🙂 tak som objednala jednu BBH na skusku uvidime co to da a ked precura dovypcham este prefoldom a uvidime ked vydrzi budem stastna. Ja som si EH a hamburger nechala na denne spanky tym ze mame Lko tak nam este ako denne spankove dlllllllllllho vydrzia tak aspon na to su dobre ;)

sulky
27. máj 2010

@miruss, skus jej dat Mko. My mame rok a pol a dobra nam je BBH magic M. Zapneme na posledny gombik 🙂

mneme
27. máj 2010

@julia30 ja davam na denny spanok bl bamboo, obcas este dovypcham bl stvocom. podla mna budes s bbh spokojna. a bi bamboo extra nepouzivas? ja ju mam dovypchatu bi twofoldom rada 😉

@miruss, uz som si precitala, ze tu swb kapsu mozem vypchat cim len chcem 😎

julia30
27. máj 2010

@mneme bi bamboo nam nesedeli strihovo :(

mneme
27. máj 2010

@julia30 tak potom mi napadla este swb organic velurka, tu tiez vypchavam prefoldom. ale na bbh nema a to je o cosi drahsia 😎

avila
28. máj 2010

Baby, tie prefoldy a twoholdy od BI, vsak to je skoda okadit 😀 Ved to je take jemnucke. Inak vcera s muzickom sme obaja vyberali belik od Mirky, ako od Jeziska 😀 A sa musim pochvalit, uz dve varky v pracke som prala len v mydlovych orechoch. To pradlo je jemnejsie, ako po prasku a nesmrdi po chemikaliach a opralo 🙂 Nadsena som. Tak teraz mozem zacat prat pre maleho.

izabelkak
28. máj 2010

tak to ste ma potešili s tou BBH magic M že tak dlho vydrží....

u nás asi tým duplom že sme asi pidi, keď nám tak dobre sedia štvorce 70 x 70 😉

avilka ono to po pár opratiach také jemné nebude, lenže ak by to bolo také ako keď je to nové prd by to salo, žial je to tak, ale rozhodne to nie sú žiadne šmirgle ani strúhadlá, proti froté vkladkám... a savé sú nenormálne....

je škoda že tie bambusové BBH sa tak zrážajú, mám pocit že len do dľžky, blbé je ak nesedia patentky teraz sme tak na tom že jednu musím dať na volnejšie aby nebola malá moc utiahnutá, no potom sa nám zase plienka mierne zošuchne.... včera mi ju tak dosť prečúrala k chrbátiku tak som v noci prebalovala, ona by isto vydržala ale tak mne sa malá na prebalovanie nezobudí ... no a dnešná noc úplný opak, skoro celá suchá až nad ránom jedna dávka, anavy neboli zvonku ani mokré, len vkladačky a trošku gaŤky zvnútra, potom dokonala do nočňajza....

BBH vlniaky sú fajn, sú to držiaky jak hrom podľa mňa, plienka musí byť riadne nacucaná a pod tlakom aby trošku zvlhli....

len teda čo sa farieb týka, objednala som si tyrkysovú a je to zelená to ma celkom hnevá, kto nazval tú zelenú tyrkysovou mal by zájsť na očné - bez urážky....

izabelkak
28. máj 2010

ako na fotke to trochu zvádza do tyrkysovej ale aj na zahr.weboch sa tá farba nazýva marine green, je to skoro rovnaká zelená ako IB jade....

tak ktovie aká je tá fialová ale celkom ľutujem že som radšej nevzala fialové, magic mám fialovú a je pekná....

mneme
28. máj 2010

tak oprava k bbh - stale moja naj plienka na noc, ale po tej dnesnej ju musim cimsi dovypchat. a to krpata v noci cucala len 2x 😕
@avila, bi prefoldy nebudu po par opratiach ako nove, to je jasne, ale oni skor zhrubnu ako ztvrdnu, takze su fakt uzasne 😉

julia30
28. máj 2010

no mne prefoldy pranim dokonca zmakli 🙂