Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
14. jún 2010

@sulky chcem chcem obe. zajtra objednam, slubujem. boze kolko som vydrzala bez nakupu plienky? mesiac? ide mi.. uz som dala do bazaru 2 veci, duuufam, ze sa niekto chyti 😎 😎 😎

sulky
14. jún 2010

ani neviete ako ste ma vsetky potesili tymi riadkami o dojceni: 🙂 vazne 😵

katka.carska
14. jún 2010

Sulky ano tie, akurat, ze mame Mka. Su hrubsie a reprezentativnejsie ako loviky a o polovicu lacnejsie 😅 - podrobnejsie "testy" som nerobila...
Zajko, pri vybere vlniakov som sa snazila predstavit, ako by som sa asi citila v takom "tricku" - obstali len Anavy, Bundles, prepadli loviky (vsetky 4 druhy), Popky, Imse i Baby Idea zapinacie. Ine som v ruke nemala. Na tych BBH by som mala obavu o tie bavlnene lemy - ci to nebude prepustat - pokial nie su nejak speci upravene, samotne lanolinovanie z bavlny nespravi nepriepustny material. Co do jemnosti neviem, flaus mi zavana trciacimi chlpami.

zajaciq
14. jún 2010

@sulky ja som tazky bojovnik za "dojciace" prava... 😅

@katka.carska dakujem za vycerpavajuce recenzie. idem do tych BBH, sak leto je tu a to su ine teploty uz 😨

sulky
14. jún 2010

@katka.carska , @zajaciq , bavlnene lemy su praveze nasite na vlne, nie su samostatne.Cize pod bavlnou je vlna, takze by nemali prepustat.
@zajaciq, az mesiac? 😀

sulky
14. jún 2010

dufam ze mi prepacite otazku mimo temu, ale potrebovala by som vediet ci uz niekto neskusal magneticke gulicky proti tvrdej vode. Pomohlo to plienkam?

taanak
14. jún 2010

@dorotka77 ja pouzivam Thirsties, vel. S od narodenia a uplne v pohode aj na stvorce (maly mal 3,5 kg). Zobrala som aj IV vo velkosti NB - ako boli OK, ale uz z nich vyrastame a urcite by nam pri narodeni bolo dobre aj S, takze NB odporucam iba na naozaj malicke babatka. Mozem ti do IP poslat link na nase fotky v plienkach 😉

emjee
14. jún 2010

@sulky ja ich pouzivam na vsetko pradlo, ale neviem porovnat, lebo bez nich som neprala 😀

sulky
14. jún 2010

@emjee , myslim tie magneticke, nie pracie. Co maju zmakcit vodu. Pouzivaju sa napriklad s ecoballs.

katka.carska
14. jún 2010

@sulky na co potom tie lemy su, ked na tele je i tak vlna ? Na spevnenie okraja ?
Inak dobry reklamny trik 😎 s tym linkom. Pozeram, ze sa tu stretavate viacere "veduce" shopov - mate to tazke, taka silna konkurencia - tak nech sa dari!
Ked si zaspominam na zaciatky nasho "moderneho" latkovania, vybavia sa mi predrazene robustne Popoliny a slovenske flanelky Hamiko 😖. Ale zas nebol problem s vyberom 😀

sulky
14. jún 2010

@katka.carska , nie, na tele je bavlna. Pod bavlnou je vlna 🙂 pozri foto.
Praveze nieje velka konkurencia na Slovensku,na rozdiel od Ceska alebo inych krajin : 😎 Zatial je tu ale 5-6 shopov.

monikajan
14. jún 2010

@sulky pridam sa k poznamkam o kojeni - maly ma 19 mes. a este kojim vecer, v noci, rano a cez obed, ked ho uspavam. A na udivene otazky - este kojis ???? odpovedam bez mihnutia okom Ano. Nevysvetlujem. Lebo, kto to chape, ten sa necuduje a nepyta. Skoda, ze ludia zabudaju na to, co je uplne prirodzene.

emjee
14. jún 2010

no jo a admin tu potom ma robotu navyse 😝

@sulky aj ja myslim magneticke - mam take modre, velkost asi 4cm, v strede diera

emjee
14. jún 2010

taketo mam ja

mneme
15. jún 2010

tak aby to nevyzeralo, ze BBH vlniaky chvali len sulky. ja ich pouzivam na noc, ten vlneny flaus je velmi prijemny na dotyk. kedze je pod nim plienka, v kontakte s kozou su najma tie bavlnene lemy. u nas este neprevlhli, ani sa toho neobavam, kedze je pod nimi - ako uz bolo spominane - vlna. sama som prekvapena tym, ze mi vyhovuje zapinanie na suchy zips - je to jednoduchsie a lahsie sa to nastavuje ako patentky. okrem toho, tento suchac je taky, ze sa nezachytava kade-tade. aby som to zhrnula, tieto vlniaky su super a za celkom sympaticku cenu v porovnani napr. s lovikami o ktorych som tiez uvazovala a vdaka katke.carskej som od nich upustila. mam este zapinacie loviky, ktore su velmi uzke a nie kazdu plienku prekryju. a tiez baby idea shorties, tie su uplne uzasne, vobec neskrabu a drzia poriadne.

mneme
15. jún 2010

jo a k tomu dojceniu - podla mna uz len reakcie viacerych z vas potvrdzuju, ze to v tejto spolocnosti nie je s dojcenim az take tragicke, resp. ze sa to vylepsuje. neviem ci zijem v nejakom zvlastnom univerze, ale osobne som sa prevazne (samozrejme, okrem porodnice 😔 ) stretla s pozitivnym a uplne prirodzenym pristupom k dojceniu, ci uz v rodine, v praci alebo medzi znamymi. moja mama nas kojila troch, mna do dvoch rokov. sestra kojila oboch synov rok a pol. svagrina koji druhe dieta, prve prestala ked otehotnela, lebo starsi syn bol kvoli prsicku stale v noci hore. ale pripustam, ze uz len viacere prispevky tu na MK potvrdzuju, ze v tejto oblasti je riadne co dohanat. osobne by mi nikdy nenapadlo, ze by som po roku mala prestat a nikdy nikomu nenapadlo sa nad tym pozastavovat. prave teraz je to konecne sranda, ked je krpata uz vacsia a sama si vyhrnie tricko, v divokej polohe schmatne prsko, cucka a skeri sa pritom 🙂

lindauciatko
15. jún 2010

ahojte,
tak dnesny test Gro Baby dopadol ukazkovo, ani nie pohodinke taka naloz, ze aj suche zipsy schytali.
vyuzila vobec niektora z vas aj tie nahradne vkladacky? este ze som ich nekupila, ved gatuse schytali este viac ako vkladacka, aj boli vlhke aj vpredu od cikania, takby ich aj bez naloze asi bolo treba hned prat, nie?

julia30
15. jún 2010

@lindauciatko ja mam tych nahradnych asi 4sety 🙂 lenze to uvidis ze sa ti zide a ako budes chvalit 🙂 ked budete mat uz tuhe kakanie ked budete prikrmovani 🙂 my sme zistili, ze mame tolko vkladaciek, ze nam to vyjde s GB a BGflip na cely vikend tak je to minimalisticke balenie uz a z toho sa tesim 🙂 uvidis vyuzijes a ako pise miruss tak mam aj extra EH vkladacky a tie su super lebo tie mi zvysia savost a mam na cestovanie dlhsie vystarane 🙂

zajaciq
15. jún 2010

@lindauciatko ja mam dokopy tri vnutra, pokial dieta len cika a plienku dobre utiahnes zipsami a neodopinas zbytocne na vacsiu velkost, tak tesnia fajn. velke naloze vsak tato plienka nema sancu zachytit, resp. iba ked dieta hned prebalis. vid vcerajsie prispevky o flipke a gb na predoslej strane. ale vzdy lepsie ako hnuska, s ktorou by taka velka kakanica skoncila aj v usiach 😅 skus davat do nej naskladane stvorce, original jadro len na cikanie, neskor ho vyuzijes, ked bude dieta mobilnejsie, kedze je to stihla plienocka

etuska
15. jún 2010

@emjee
vdaka.No bezne nosim tak vel.40-42.Je to vlastne moja prva babysatka-takze sa v tom este velmi neviem orientovat.Mam pozicane od znamych nejake nosice-ale šatka je šatka 🙂 Dik 😵

martina05
15. jún 2010

@dahlia23 aké sú to utierky???..musím sa po nich poobzerať... vďaka za tip 😉 😉

lindauciatko
15. jún 2010

@zajaciq no vies, ale my kakame asi 4 - 5 denne.. Takze to vystihnut ze kedy presne...

@zajaciq , @julia30 a na kolko hodin mozem ratat tu GB a Flipku len s cikanim? Ja zvyknem prebalovat kazde 2 hodiny.
A tie BL bambusove stvorce nepasuju do Flipky? Ake ma presne rozmery ta organic vkladacka?A Flipka tiez tak otlaca nozicky a okolo bruska ako BL Pulky? Sice aj pampersky otlacaju, ale nie az tak. A bojim sa to nechat navolno, nech to nepretecie...

alusha
15. jún 2010

@lindauciatko, aj nas tolko kaka, ja tiez prebalujem kazde dve hodiny zhruba, ked sa pokaka, tak aj skor... gro baby pouzivam rada, flipky nam teraz prisli, tak sa susia, ale pacia sa mi 🙂

lindauciatko
15. jún 2010

@alusha ja som stale v strese, ci nie je v mokrom... a vzala si organic alebo stay dry? ja neviem ci vziat ten set s 1 pulkami alebo s 2 pulkami...

sulky
15. jún 2010

@lindauciatko , zober set s 1pulkami sty dry a set s 1 pulkami organic 🙂 A uvidis co ti viac vyhovuje.
odmeriam ti tu sty dry vkladacku

alusha
15. jún 2010

ja mam ten set s dvomi pulkami stay dry 🙂

miruss
15. jún 2010

@linduciatko: Sty dry vkladačka do BG flip má rozmer 40x14, ale dĺžka sa nastavuje prehnutím na S,M,L.
Organic má: 33x41 cm.

miruss
15. jún 2010

Pre malé deti je super organic, bio bavlna, je bio bavlna. Pre väčšie je dobrá sty dry, veľa nasaje a rýchlo schne.

mneme
15. jún 2010

osobne mi vo flipke viacej vyhovuje organic vkladacka. kedze je to vlastne vv plienka, celkom slusne schne tiez. podla mna je flip s organicom lepsia ako bg organic co do savosti aj doby schnutia.
lindauciatko, neviem ake pul-ky mas, ja mam iv a tie neotlacaju vobec. ale k tvojej otazke, bg flip neotlaca, je velmi prijemna

julia30
15. jún 2010

@lindauciatko my mame sty dry a sme nadpriemerne spoko uz mame 3 ks a je to super saje to ako blazon a tym ze to ma sty dry tak to je v klude ;) ja osobne do toho davam aj prefoldy poskladane na sirsie 🙂 alebo aj normalne plienky na priamo s bl 30x30 bambusovym frote jednoducho mam pocit, ze do tych flipiek sa da dat vsetko 🙂 a ja mam aj econombum ci jak sa to pise 🙂 a to su klasicke pulky, ktore pouzivam castejsie ako flipky 🙂 a k nim bola tiez taka biobavlnena ci jaka vkladacka tak ttu sme este nepouzili 🙂 casovo sty dry by som kludne aj 3 hodky nechala cez den.

a gb davam s normal vkladackou tak na hodku a pol a s EH extra vkladackou aj na 3.5 hodky 🙂 takze tak