Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
26. aug 2010

@emjee
jeej-tak tu reportaz si mrknem 🙂

etuska
26. aug 2010

@labutka
reportaz bola super 😉 -hadam pribudne viac latkovacich mamiciek 🙂 -ja sa tiez snazim robit vo svojom okoli osvetu-uz som si aj na FB zalozila albumcek so Šimonkovymi plienockami 😀

brisilda
26. aug 2010

@etuska 😀 ja tam tak nahodne davam maleho v plienkach 😉 aj do skupiny latkoviek som sa pridala 🙂 no ja sa v okoli stretavam s pozitivnymi ohlasmi 😀 kazdemu sa to velmi paci isto by som nedala kadejahu handru malemu medzi nozky to by potom aj manzela odradilo 😀 😉 no a cuduj sa svete my sme uz 3 dni uplne bez pampersiek 😀 doteraz som ich obcas malemu dala aspon raz dodna no mam toho asi dost ked nam to staci a tie nove plienky z ebay schnu extra rychlo 😀 normalne som v soku lebo ostatne mi tak rychlo neschnu iba happy hains 😉 asi to bude tym ze to neni bambuska 😉 idem kuk reportaz o babysatkach lebo aj tu doma mame 😉

kaktusik007
27. aug 2010

@cinocka noooo, nam ked zhorela pracka, my sme latkovali aj tak 😀 😀 😀

😝

lenka311
27. aug 2010

Ja som jej kúpila tie bambusové. Od kamarátky, plus vložky a zapínacie novahičky na suchý zips, všetko veľkosť S. Od kamarátky, použité. Sú na plienka, má 5mesiacov a ešte sú jej veľkosťou dobré, veľkosť máme S. Perú sa na 60stC a nežehlia sa!!! Ale nevydrží mi v nich dlho. Tak 2hodinky. Kdežto v jednorázových je spokojná aj 5hodín. Kupujem jej Huggies, Tesco - tie igelitové - tie sú tak na 3hodinky a na noc jej zásadne dávam Pampers. Tá jej vydrží celú noc a nesťažuje sa. Od 19.30 do 5.00. Teda pokiaľ sa nepokaká. Tie látkové sú fajn, ale dlho mi v nich nevydrží, tak to kombinujem. Keď sme doma, látkové, keď ideme von, jednorázové a na noc tie Pampers. Toto je podľa mňa výborný systém. Tých látkových mám 20plus tie vkladacie vložky a plus 5ks zapínacích nohavičiek. Periem to raz za 2-3dni spolu s ostatnými vecami, inak to len dávam do vody a do uzatvárateľnej nádoby, aby to nesmrdelo. Dobre sa perú. Určite si kúpim väčšie, keď mi z nich vyrastie... 🙂

katka888
27. aug 2010

@lenka311
ahoj, my sme asi po 3-4 dnoch uplne vylucili jednrazovky aj na noc aj na vonku. na noc davam vylucne bambusky s vrchnymi nohavickami a je v nich od 20 do 6 ( cca ) a vobec nie je problem, skor naopak, ja som sa obavala, ze ci nebude velmi v mokrom, plienka sice mokra je, ale nie tak ako ked mas mokru handru a este sa mi ani raz nestalo za 2 tyzdne, zeby mala cerveny zadocek po bambuskach, prave naopak, bambus ma nejak anibakterialne a anti nieco / baby napisu / ucinky a ma krajsi zadocek ako po pampersach v noci a to bez kremiku.
na von som sa zo zaciatku tiez obavala dat latkovku, ze ako to zvladne, ale davam jej kapsovku, alebo BG flip stay dry a v pohode to zvladame aj po navstevach.... tam vsetkym ukaqzujem , aky sme moderni 🙂 a precikane plienocky dam do sacka a doma do kosa. / uvidime, ako to bude , ak sa mi vonku pokaka hihi 😀 /
urcite vyskusaj nahradzat tie jednorazovky , drzim palceky 🙂

kaktusik007
27. aug 2010

@katka888 ked sa ti vonku pokaka, tak separacku aj s kakom hodis do wc, alebo ked si vonku tak do kosa (asi verejne wc nebudes hladat, ze ano), no a ten zvysok pekne zabalis do vrecka a doma ak bude treba zaperies 😀 😀 😀

labutka
27. aug 2010

@lenka311 ak ti cea noc nevydrzi bl bambus, odporucam tots bots stretch alebo vymenit vkladacku za babyidea bambusovy twofold/prefold. Saje to jak divé.
Moj krpec mal posledny krat jednorazovku asi v 2,5 mesiacoch (na kontrole klbov sme boli az ked mal 2 mes.) , ked som manzela konecne presvedcila ze su fakt dost dobre aj na noc a pamperska a postolky uz nemusia byt.

labutka
27. aug 2010

@cinocka moj sliz sa zasadne kraja lyzickou. 😀

etuska
27. aug 2010

@lenka311
ja davam na noc Šimimu Little lamb (bambusku) a tiez OK.Vacsinou mu plienocku v noci vymenim.
Jednorazovky pouzivame uz len vynimocne(ked su latkovky este mokre a pod.)-tz. ze este musim co-to dokupit 😀

katka888
27. aug 2010

@etuska
@lenka311

slniecka, my ked mame mokre latkove, tak davam klasicke stvorce. ale to tym, ze ich mame dost v zasobe. ale mame malo vrchnych nohavickovych, tak uz sa stalo , ze dve hodky do nocneho prebalovania bola v postolkach... toto potrebujem dokupit.

baby, viete poradit, ktore vrchne nohavicky su strihovo podobne BG flip a su biele? BG flip mi velmi vyhovuju, ale tie farby uz nie. diky

cinocka
27. aug 2010

@labutka - tak super, uz som si myslela ze ja som cosi pototo 😀 tak moj sa bude tiez len lyzickou 😝

labutka
27. aug 2010

@katka888 bg econobum, su biele alebo s farebnymi cvokmi. Maju len 1 rad patentiek.

katka888
27. aug 2010

@labutka
diky, nastudujem 🙂

elixia
27. aug 2010

Aj vy mate z vcerajsieho reflexu len dve reportaze v archive?? Chcela som pozriet tu o satkach a nie je to tam...

alusha
27. aug 2010

@katka888 a nechces dokupit aj vlniaky?

jonki
27. aug 2010

@elixia mne to tiez ukazuje len tie dve reportaze ☹

katka888
27. aug 2010

@alusha

a ako je to s vlniakmi? nepremokaju, ked sa babo popiska alebo tak? asi by boli lepsie aj na zimu, ci sa mylim? to som si este nenastudovala 🙂 diky za inspiraciu

sisamato
27. aug 2010

ahojte,
mozno ste ma niektore na tie latkove predsa nahovorili, mozno skusim, ale potrebujem poradit, ci aj tato lacnejsia verzia plienok je dobra...vrchný materiál : 100 % nefarbená bavlna-flanel / certifikát Eko Tex Standard 100 /

sacie jadro: 70 % viskoza + 30 % polyester / certifikat zdravotnej nezávadnosti/...su zo stranky www.plienka.sk, konkretne druh klassik...vdaka kocky 🙂

mamutka
27. aug 2010

@sisamato ahoj, ja uz sem chodim malo, ale z mojho pohladu ti poradim - ine ti mozno napisu lepsie rady...
clasic malo saje, posobi studenym dojmom ked navlhne, radsej kup bamboo, su o daco drahsie ale ak chces usetrit, nekupuj kopu vloziek, tieto nohavickove plienky mozes vypchat hocicim, napr.nastrihanym starym dobre savym uterakom......a mas to zadara, clasic vkladacky mam a su tvrde a malo save. aby dietatko malo ritku v suchu, mozes dokupit mikroflisove tenucke vkladacky ktore das na to cim vypchas nohavickovu plienku a hotovo.
clasic mi pridu dost hruhe, nedaju sa tak dovypchat podla potreby a dlho schnu. a po vysuseni su tvrde, tak ich treba hoodne suchat 😅

labutka
27. aug 2010

@sisamato mne tie baby lucy classic stvrdli, takze ich nepouzivam.
@katka888 vlniaky su to najlepsie co mozes babu dat. Neprepustaju cikanicu a dobre vetraju.

janulienka89
27. aug 2010

ahojte co hovorite na tieto vrchne nohavicky: Bummis Super Whisper Wrap s obrázkami, Bummis Super Brite, Gro baby wonder wraps?

miruss
27. aug 2010

@sisamato: Ak chceš pošli mi do IP Tvoj mail a ja Ti pošlem rady k plienkovej výbave, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok. Lebo na rôzne činnosti denný spánok, nočný spánok, čas aktivity sú vhodné iné plienky.

alusha
27. aug 2010

@katka888 plienky uz mas nastudovane, tak je cas na vlniaky 🙂 vlniaky pred pouzivanim nalanolinujes a nepremoknu vobec, vydrzia nam celu noc a prepustaju vzduch lepsie ako pul 🙂

petrinka
27. aug 2010

@sisamato ahoj, suhlasim s mamutka. tento druh je menej savy. lepsie su bambusky, hlavne ked ich chces pouzivat aj na noc. pozeraj si zlozenie, cim viac podielu bambusu, tym lepsie. Napriklad Little Lamb maju 90% bambus a na noc su fajn a cenovo je to podobne ako u BL..

katka888
27. aug 2010

@alusha

jeeee 🙂 mas pravdu. je nacase nastudovat vlniaky 🙂

baby, nejake uz odskusane typy? dakujem 🙂
joj a mala som dotaz od rodiny, ci teraz v lete detom nie je parno vo vkladackach alebo bambuskach. tak som povedala, ze su priedusne narozdiel od jednorazoviek. a ak dam aj vlniaky, nebude fakt nejak prihoruco detom? / leto sice konci, ale uz mame na plane dalsie babo, tak nech viem / diky

labutka
27. aug 2010

@katka888 vlniaky odporucam natahovacie loveybums. Alebo swaddlebees patentkove.

alusha
27. aug 2010

@katka888 urcite nie, v kedze to dobre dycha 🙂 ja mam na noc natahovacie vlniaky, tie som si dala usit a su proste skvele, sila mi ich utaninka, dufam, ze nevadi, ked jej spravim reklamu 🙂 a este BBH vlniaky, tie su take hrubsie, takze tiez skor na noc, ale davam ich aj cez den... no a na ceste mame tie nove anavy, tak sa uz tesiiiim, tie by mali byt vhodne skor na den, ze su take tensie 🙂 potrebujes ich aspon dva kusy, lebo oni zvnutra trochu navlhnu a treba ich potom obratit naruby a prevetrat, hlavne po noci... no a tiez dost dlho schnu... tak aby si mala vtedy nahradne 🙂 ale vyhoda je, ze ich netreba prat casto, lebo maju samocistiacu schopnost, len ked ich babo okaka alebo pachnu mocom, ja som tie nase prala este len raz a uz ich mame mesiac, ale davam zatial len na noc... ako tak rozmyslam, zislo by sa ich oprat uz 🙂 ale nesmrdia vobec zatial 🙂

zojec
27. aug 2010

@katka888 tak ako baby pisu, vlniaky su super.. ja pouzivam zatial len na noc, kedze mam len jedny natahovacie disany, ale chystam sa dokupit dalsie na cvoky na den.. rano ich prehodim cez postielku a tam nas pekne pockaju do vecera.. 🙂 mala v lete spavala len vo vlniakoch a v pohozkach v spacom vaku.. teraz jej davam pyzamko... ja som ich prala tiez len dva krat a uz ich mame dost dlho..
@janulienka89 ja mam gro baby wraps, som s nimi velmi spokojna.. 😉 do nich tiez das vsetko, su dostatocne velke v najhorsom pripade aj na uterak na ruky 😀 😀 😀 ostatne spominane nepoznam

janulienka89
27. aug 2010

@zojec dakujem 😀 to je dobry napad
este by som sa chcela spytat staci mi na zaciatok 3 vrchne nohavicky, 50 ks klasickych stvorcov, jednovelkostna bambusova plienka anavy, plienka bum genius flip+ 4vkladacie plienky sty dry+ 2vkladacie plienky organic