Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
2. sep 2010

@izabelkak dakujem za super vysvetlenie 😉 ja mam este malo cikajuce babatko.. ale tvoja Iza bude asi riaden curajko :-

izabelkak
2. sep 2010

@zojec no ona sa taku stala zo dňa na deň tuším 😕 stále som z toho vyčumená ale je to aj tým že až teraz začala akceptovať príjmanie iných tekutín ako mlieka.... a po tých horúčavách navyše je to fakt zmena....

dnes som inak kúpila tieto eko jednorázovky http://www.g8.sk/product/ekoplienky-midi-4-9-kg... tak som zvedavá aké budú ideme o týždeň na nejakých 6 dní z domu tak otestujem, inak v kamennom obchode ich mali za 11 eur ako dobrý rozdiel v cene...
sranda je že zvonku posobia tak igelitovo, no tá vrchná nepriepustná vrstva je z kukuričného škrobu ....
inak som čítala že ak sa rozstrihne jednorázovka pampers tak taká igelitová vrstva je medzi tými papierovými vrstvami....

dnes sme inak boli v AT a skočili sme do BIPA teda nie skočili ale vleteli lebo drahý ma hnal odtial jak zdutú kozu 😀 a normálne tam mali separačky v rolke vyzerali ako disany na pohlad no nebola tam značka cena 5 eur čosik, a ešte sa mi zdalo že tam majú niečo ako jednorázovky do flipiek ale na obrázku to vyzeralo byť širšie ale nechápem čo a na čo to bolo, nemala som čas študovať žial 😖 ale klasické jednorázovky to dla mna neboli bol totaký obdlžnik na obrázku....

zojec
2. sep 2010

@izabelkak ufff... tak to je riadna palka za par plienok... to radsej latkovat aj na dovolenke 😀 ale tiez si to neviem celkom dobre predstavit bez pracky na 6 dni.. inak viete co ma minule napadlo? ja by som sa chcela vratit do prace ked bude mat mala 1,5 ak vsetko pojde ako ma a bude sa mi chciet (zatial sa mi teda vobec nechce)... myslite, ze v jasliach budu akcepotvat latkovky??

izabelkak
2. sep 2010

@zojec mám obavu že nebudú akceptovať... no mňa moja práca moc nebavila tak sa chystám byť doma min. 5 rokov teda samo aj s 2 mimčom 😀 a medzitým musím ešte napísať diplomovku a urobiť štátnice🙂))

tá cena jednorázoviek je niekde medzi alanami a jednorázovými vkladkami do flipiek.... tak som si povedala že budem viac eko a kúpila som 80% odbúratelné plenky 😝 teda mám aj vkladky do flipky ale tie sú tak na deň, a látku budem brať tiež prvý časť dovolenky hnuskovať a druhú časť látkovať....

na letnej týždňovej dovolenke som prala ale mám pocit že malej to nesvedčalo na pokožku, predsa to človek tak nevyplácha....

avila
2. sep 2010

@zojec jedine ak by si si vybrala nejaku alternatuvnu MS, tak by to slo. V beznych si to neviem predstavit. Ja chcem ist tiez po 1,5 roku do robotky, ale mamina sa ma chysta zastupit, tak jej to nebude robit problem, suhlasi so mnou. Teda, to je silna veta, akceptuje to - to je to prave 😉

zojec
2. sep 2010

@avila to uz aby som sa po nejakej alternativnej MS v ZV poobzerala... tu maminu ti zavidim.. moja sa este ani zdaleka nechysta do dochodku, a svokru mam daleko.. ale ta by sa asi zrutila z tych plienok 😀 moja mamina s tym nema problem.. ale naj "kamoska" je s komunistickymi stvorcami.. a na patentkove Pulky par krat ponadavala, ked nevedela trafit 😀 ze kto to kedy videl, aby na prebalovanie potrebovala okuliare 😀

miruss
2. sep 2010

Moja svokra je už vyškolená. Zajtra mi varuje malú a na látkové plienkysi už zvykla. Ja jej len poviem, že táto je na spanie, na túto aj vrchné gate. A na SIO jej poviem, tie sa celé do vaku nehádžu, len vkladačky. 🙂

zojec
2. sep 2010

@miruss 😀 no moja svokra penzionovana pani ucitelka, so znicenymi nervami by z toho mala riaden stres ako ju poznam... 😀

miruss
2. sep 2010

@zojec: Moja svokra je tiež na dôchodku. Zo začiatku keď som povedala, že chcem látkovať, tak na mňa pozerala na blázna. Ale keď vvidela čo sú moderné látkovky, tak už je to v pohode.

petrinka
2. sep 2010

@izabelkak a ako si prala na dovolenke, myslim v com? aj si ich namacala alebo len preprala?

izabelkak
2. sep 2010

@petrinka no mala som miofresh a aj ten nappy neviem čo od sulky, najprv som namočila pridala som inak aj frosh prášok na pranie, potom som 2 x 3 pláchala v studenej vode.... ale mala som len takú malú 14 litrovú nádobu aj to bol problém, nemali sme na izbe sociálku a v spoločných boli len sprchy, tak ak máš možnosť napustiť vaňu je to asi lepšie... ale tak zase som prala priebežne aby som nemala v tak malom lavory vela plienok, ak som bola moc akčná tak som ešte pred namočením vymyla v umývadle moč z plienok....
ale aj nám pršalo a vtedy to schlo veru zle, no zistila som že keď vyžmýkal priateľ uschlo to aj o štvrť dňa min. rýchlejšie 😀
ale priateľ bol nasraný že furt pereme:(

petrinka
2. sep 2010

@izabelkak no ved to ma odradza, ze po veceroch nebudem robit nic ine len prat...☹ teraz sa mi este urobil na rukach ekzem, takze len prepratie po kakani mi robi problem 😝
ja nadobu brat nebudem, chcela som umyvat v umyvadle, ale ak tam nebude stupel, tak som nahrana...☹
mozno nejak skombinujem eko jednorazovky na zaciatku a dotiahnem latkovkami...

izabelkak
2. sep 2010

aha tak teraz kukám že eko jednorázovky moltex vychádzajú cenovo ako alany http://www.slnecnica.sk/produkt/plienky-midi-mo...
no ale tam pešky nezájdem, to mám trochu od ruky🙂)) navyše sme na váhovej hranici tak by mi 44 jednorázoviek bolo asi veľa.....
tak keby niekto chcel typy na ekojednorázovky na dovču....

tie do flipiek sú fajn na deň, ale na noc a do autosedačky asi radšej gaťušové.....

a už končím o jednorázovkách 🤐

izabelkak
2. sep 2010

@petrinka tak som Ti možno pomohla poriešiť to🙂))) ako ja by som už asi neprala, a hold nie ak by som šla do takéhoto obdobia, bez kúrania.... vieš nieto že musíš počítať s tým v čom budeš prať ale aj kde budeš sušiť... zobrať šnúru a mať ju kde upevniť... ako asi som bola na dovči dosť za exota... ale tak čo....

ja tiež budem kombinovať... vezmem asi len AIO aby som vykryla 2 dni ostatok jednorázovky a jednor.vkladky do flipky...

petrinka
2. sep 2010

@izabelkak pomohla si, pravdu mas, nad snurou a stipcami som ani nerozmyslala...😀 no nic pokukam tie linky, co si poslala a nejako to nakombinujem
dik!

izabelkak
2. sep 2010

@petrinka ako ja som do alán nešla aj preto že sme na váhovom rozhraní inak by som asi nešpekulovala ale tie moltexky vyzerajú fajn, no škoda že som sa najprv nerozkukala kým som kúpila 😖

julia30
2. sep 2010

my mame doma alany a su tazko v pohodicke, len mala ma uz tak rozmaznanu prdelku, ze teraz ked sme stahovali tak aby sesterka a nasa babka nemuseli riesit latkovky, tak sme jej davali alany a normalne zaparena ritula, este ze existuje harmancekovy hydrolat do 24 hod bola pokozka nadherna ;)

petrinka
2. sep 2010

@julia30 joj, nestras! 😒 Dufam, ze to nejak prezije... pravda je, ze jednorazovku teda poriadne dlho nemal...

katja78
2. sep 2010

@izabelkak - akurát včera som hľadala info o tých Naturae. Ak som správne pochopila, tak sú viac eko ako Alany alebo tie Moltex, ale len za predpokladu, že sa kompostujú.
Toto je zo stránky Živice:
"Zaujímavou alternatívou jednorazových plienok sú plienky vyrobené z biologicky rozložiteľných materiálov (napr. kukurica, obilie či recyklovaný papier), ktoré sa po použití dajú skompostovať. Na to, aby bol splnený environmentálny účel kompostovateľnej plienky, je však potrebné správne zaobchádzanie s ňou. To znamená, že po použití je nutné túto plienku skompostovať, pretože ak by bola vyhodená do zmiešaného odpadu, efekt minimalizácie odpadu by sa stratil. V zmiešanom odpade sa organické látky len ťažko rozkladajú a navyše uvoľňujú škodlivé zlúčeniny. Na našom trhu dostať z ľahšie rozložiteľných plienok (aj keď nie vyslovene kompostovateľných) napr. tie pod značkami Moltex Öko alebo Alana DM. Kompostovať je ale možné takmer všetky separačné plienky, ktoré sa pridávajú ako ďalšia vrstva ku klasickej či jednorazovej plienke."
http://www.ekoporadna.sk/poradca-ekospotrebitel...

izabelkak
2. sep 2010

@julia30 a akú máte velkosť alán a akú váhu?

@katja78 tak to si ma nepotešila 😖 som fakt pako mala som radšej ísť po tie moltexky.... nabudúce radšej viac pohnem mozgom ako zadkom🙂))

brisilda
3. sep 2010

kocky ked lanolinujem vlnaky to ich mam po vybrati stej macanky vabrat a preplachnut alebo iba vyzmykat jemne rucne a nechat ususit? ono to strasne peni 😀 😀 😀

zojec
3. sep 2010

@brisilda ja ked som lanolinovala v ulrichu, tak som vyplachala, lebo aj to penilo. plachala som v studenej vode.. ale v klasickom lanoline s kvapkou samponu nepenilo, tak som neplachala.. 😉

brisilda
3. sep 2010

@zojec dik tak ja to teda idem preplachnut a skor ako ich odskusam na malom ich odskusam ja s vodou ci prepustia alebo neprepustia vodu 😀 nerada by som mala ocuranu postel 😀 😀 😀

zojec
3. sep 2010

@brisilda no mokre ti prepustia.. neboj oni urcite neprepustia.. niekedy sa ti moze zdat ze su trosku vlhke, ale nikdy, aspon mne neprepustili..

brisilda
3. sep 2010

@zojec ved ja ich odskusam ked budu suche 😀 😉 no uvidim 🙂

izabelkak
3. sep 2010

@brisilda ja neplácham, ale lanolínujem v lanolíne z lekárne.....

vlniaky mi pretiekli len vtedy ak pretiekla plienka, to by pretiekli aj PUL-ky, inak žeby prevlhli tak že by bola mokrá postel sa mi ešte nestalo... len škoda že si kupovala tú kúru, ten lekárenský lanolín je spolahlivejší predsa len vieš kolko ho tam dáš... v akom pomere je namiešané hento možeš len hádať....

brisilda
3. sep 2010

@izabelkak ja som tu kuru mala kupenu uz davno 😀 doma mi stoji uz asi rok 😉 plienky mi prisli skor ako som stihla zajst do lekarne a kupit lanolin no osdkusam a ked budu pretekat kupim tuhy lanolin a spravim to tak ako ste to tu pisali 🙂 ozaj aj vam popoliny vlnaky pri prvom lanolinovani pustili tolko spiny? 😕 lebo mne ano voda bola stresne hneda fuuuj 😝 no ja som ich neprala predtym 😀

emjee
3. sep 2010

@zojec ja som teraz mesiac v robote (po 1,5roku) a na rodicovskej ostal tato a zvlada latkovky aj manducu 🙂

izabelkak
3. sep 2010

@brisilda tak to je jasné načo by si kupovala čosik ďalšie, tak uvidíš ako to bude držať....

zfidorka
3. sep 2010

@brisilda ty mas vlniaky natahovacie popoliny aj disany... je rozdiel v strihu? lebo ja som kupila z bazariku vraj popoliny, teraz som kupila nove disany a vyzeraju uplne rovnako...