Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
29. sep 2010

@sulky super...
ano, tie silice su etericke oleje, tak dokopy z gulkmi to nepojde...
Este ma zaujima, sulky ty si urcite predtym prala v prasku, smrdi ti ta pracka jak je v tych otazkach?
A dqlsia vec, ma niekto odskusane pranie v slize a medzitym gulicky? J mam este mydlo aj prasok, prasok sice viem darovat, aj avivaz, ale sliz? 😕 😀
A akej farby su tie gulicky (muslim ten plast)? Len ezelene? Ja by som chcela modreeee 😵 :-

sulky
29. sep 2010

@labutka , su take ako na obrazku,zelene s modrym prstencom okolo 🙂
packa mi nesmdi vobec. tie otazky su keby nahodou, ale su to ojedinele pripady.
Ja stale striedam praci gel a gulicky.Dokial ho neminiem

sulky
29. sep 2010

@labutka ecoballs 150 su cele modre

labutka
29. sep 2010

@sulky este mas vlasy? ja uz konecne nemam otazky. 🙂 prerokujem z manzelom a uvidim. Vlasne ho budem muset presvedcit, lebo ma zase niekam posle jak z latkovkami... A kebyze chcem tu 1000-ku, tak mi vies tie gule vymenit - 2 zelene za 2 modre? 😉 😀

zojec
29. sep 2010

@labutka podla mna po tejto poziadavke uz sulky nema vlasy 😀 😀 😀 aj mne uz je teraz vsetko jasne... tiez je na rade manzel... 😉

michaela80
29. sep 2010

@sulky tak nasla som ako sa zapina pracka bez plakania...po vyprati som gule vybrala a zapla este na avivaz a pradlo je ciste a vonave..pracka isla tak dlho ako keby isiel iba jeden program..len to ze som musela pradlo vybrat najst gule a naspat nasukat mokre do pracky a znova zapnut s avivazou....prala som nase dospelacke..

zojec
29. sep 2010

@lindauciatko tu su tie foto wrapsov 😉 1.zapnuta na najmensiu velkost -vlavo flip organic, vpravo stvorec kikko 70x70, 2.zapnute s flip organic, 3. rozopnua na najvacsie, 4. rozopnuta s flip po dlzke

emjee
29. sep 2010

@sulky takyto nocik mame a je nam naprd, lebo M. na nom nechce za svet sediet - ked sme ho kupili, hned sa do neho vycikal, vykakal bez problemov, potom uz ho to prestalo bavit a teraz si nan nechce sadnut ani obleceny 😝

miruss
29. sep 2010

Baby robím pre segru prieskum. Ktorá šatka je najlepšia. Ja so šatkami nemám skúsenosti. Ďakujem za odpovede. ja viem, že je to OT.

sulky
29. sep 2010

@michaela80 , na co davas avivaz? per bez avivaze, a mas po praci navyse 😉

sulky
29. sep 2010

@emjee , tiez mame podobny problem. Od 6 mesiacov sme kazde rano kakavali,ale prestalo to vtedy ked sme zacali chodit. Neviem ako ho mam naucit, aby to hlasil vopred 😠 Kamoskin maly sa zevraj vycika do nocnika, ked je cely holy 🙂

labutka
29. sep 2010

@sulky odkedy sme zacali chodit, kakame vylucnee v klbku do travy. teraz pod neho dam nocnik,nech nemusim zbierat hovnajze z travy, ale akonahle sa mu zadok dotkne nocnika, tak hned prestane tlacit. 😕 😒

sulky
29. sep 2010

@labutka , a v com si prala doteraz?

labutka
29. sep 2010

@sulky oblecko perem v prasku + avivaz (silan alebo ecover pre krpca), plienky v slize + ocot

anlu
29. sep 2010

@zojec to trva trosku dlhsie kym zmizne nieco z pokozky, niekedy aj dva tyzdne

michaela80
29. sep 2010

@sulky tak to vobec nevonia..co sa da pouzit na vonu ine?

michaela80
29. sep 2010

idem sa pochvalit ze pomaly dorastame do nasich naj plienok...
a uz si robim zalusk na minky - leopard, jaguar, zebra a dalmatin.. 😀 😀 😀 😀 😀 ale 100 je dost za 4..tak pojdeme postupne..

anlu
29. sep 2010

@zojec @labutka ja som to uz prekonzultovala aj s manzelom a on je jednoznacne za a este ked mu poviem ze sa daju vratit keby nieco...

sulky
29. sep 2010

@labutka , tak klasicky prasok ti to nenahradi.Perie to ako ekologicky prasok, o nieco lepsie ako orechy alebo sliz.
@michaela, pre male babatko nemusi pradlo vonat, jemu je to jedno 🙂 A dokonca sa neodporuca davat aivaz pre najmensie babatka, vyvolava to neskor alergie, atd..
Tak ale je to kazdeho osobnavec, ak chces aivaz, musis pracie gule vybrat 🙂

anlu
29. sep 2010

tak my sme dnes zacali nacvicovat nocnik ale zatial na nom len sedi aby si zvykla, este sa nic nepodarilo a mam pocit ze s kakanim bude problem. Ona mi aj povie ze ide kakat ale sadnut vtedy na nocnik nechce ani za svet. To iste robila aj Claire 😕 no nic necham to zatial tak, nechcem na nu tlacit aby sa nezatala...

sulky
29. sep 2010

@anlu , mas pokrokovo a ekologicky zmyslajuceho manzela 🙂 gatulujem 😎

anlu
29. sep 2010

ja avivaz tiez nedavam ani do nasich veci, plesnivie z nej pracka a mam pocit ze pradlo je potom akoby slizke a mne smrdia tie avivaze. A okrem toho oblecenie potom nesaje pot a avivaz nici vlakna, hlavne upletove veci.

zojec
29. sep 2010

@miruss ja mam dydimos standard a som velmi spokojna.. nemam z cim sice porovnat, ale ked som vyberala, bola mi od poradkyn odporucena znacka dydimos.. vybrala som si sama.. to najlacnejsie.. kedze viac ako 100€ sa mi za satku zdalo vela.. je vsak makkucka, dobre sa perie a aj nosi.. proste kvalitka 😉

michaela80
29. sep 2010

@sulky malej nedavam avivaz ale nam ano...

anlu
29. sep 2010

@sulky dakujem 😉 my sme obaja taky eko 😀 ale mna to teraz chytilo este viac a on sa tesi ked usetrime este aj peniazky 😀 😀 😀

labutka
29. sep 2010

@sulky u nas je ten problem s drahym, ze nosi domov prepotene smradlave tricka... myslis ze to bude fungovat? ja by som to aj skusila, lenze sa bojim ze jeho tricka to nevyperie tak jak bude chcet a posle ma s tym dokelu...

michaela80
29. sep 2010

@anlu tak ale ked pouzijem tie gule tak to pradlo dvakrat dobre nevonia...na plienky mi to je jedno hlavne ze su cistunke ale nase veci nic moc...

anlu
29. sep 2010

@miruss ja mam Hoppediz, sice tiez nemam velmi s cim porovnat ale mne vyhovuje a som s nou velmi spokojna. Ale je trosicku hrubsia ako ine ale nie velmi. Je velmi prijemna.

zojec
29. sep 2010

inak ja od kedy periem plienky, tiez som prestala davat aviavaz na nase veci... a sa mi zda ze su ovela lepsie.... 😉 ja som si avivazou dost znicila uteraky.. ☹ ale chvalabhou len 4 osusky.. viac netocim .. setrim 😀

@michaela80 no krasne dorasta malicka.. 🙂 ja pridavam novu weehugerku dnes v akcii.. vydrzala dlho, ale dnes bol kakaci den.. takze bolo az za zaklopkou
och ta hrubica v predchadzajucom prispevku.. ospravedlnujem sa.. :(

anlu
29. sep 2010

@michaela80 a za cim ho citit? mne vonia za vodou ked nedavam avivaz 😀 ale to asi ako komu co vonia aj od toho zalezi...