Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

rossinka
31. okt 2010

@divoska Dakujem za ponuku! Nakoniec budem cez kamosku objednavat v eshope 🙂 🙂 Pekny den!

etuska
31. okt 2010

@jaroe
aj ja by som pri dvoch detoch isla do latkoviek.Ja sa v tom terz pri druhom babu vyzivam a lutujem ze som nezacala s latkovanym skor.
ako pise
@labutka -da sa usetrit ak nakupis v bazari,alebo si sikovna a co-to si usijes 🙂

petal
1. nov 2010

Ahojte. Kupila som pre maleho BG flipky ale len tie vonkajsie gate, ale ani ich nechce vidiet. Asi mu prekazaju tie patentky, lebo vsetky plienky mame zatial na suchac. Viem, ze su tu oblubene ak by mal niekto zaujem, tak ich predam za 10. Mal ich iba raz na sebe, hned ich strhol dolu. Este nie su ani oprate, su farby moonbeam.

izabelkak
1. nov 2010

@jaroe a skúšala si si prerátať koľko Ťa vídu jednorázovky, koľko si doteraz vyhodila do koša? látkové plienky Ti ostanú pre druhé bábo alebo ich môžeš predať v bazáriku....
a fajn plienky sa dajú zohnať aj u mamičiek čo šijú doma....

jaroe
1. nov 2010

ja sa bojim aj toho, ze ma to nebude bavit s latkovkami, resp. ze nebudem mat na to cas. Perie sice pracka, ale maly kaka takmer do kazdej plienky a to musim najskor predprat v rukach. Tiez nemam priestory na susenie, vonku teraz v zime by som sa asi nacakala kym uschnu. Skusala som latkovat chvilu aj pri dcere s klasickymi stvorcami, ale dlho mi to nevydrzalo ☹ Este sa spytam, ako skladujete pouzite plienky pred pranim? Na sucho, na mokro a v com? Citala som, ze su na to nejake vrecka, v com su lepsie od napr. uzavreteho vedierka?

etuska
1. nov 2010

@jaroe
je to otazka motivacie-pre mna osobne je dost velka aj ta ekologicka stranka-teda to aky svet zanechame nasim detom a teda kym sa jedno dieta odnauci od plienok tak odpadu je bohuzial vela 😠 😔 ☹

zojec
1. nov 2010

@jaroe plienky skladujem nasucho v smetnom kosi, periem kazde 3 dni.. u mna je na prvom mieste tiez ekologia, no a teraz ani neviem odolat tym plienockam, take su krasne.. 😉

labutka
1. nov 2010

@jaroe uz som niekolkokrat pisala, ze latkovat starsie dieta je jednoduchsie nez novorodenca. Aj ked ti kaka do kazdej plienky -
1.vysledny produkt sa da sklepat do wc
2. ak das separacku, myslim ze robotu budes mat nulovu.
Inak latkovat zo stvorcami by asi dlho nebavilo ani mna. 😉

No a ak pochybujes, skus si predstavit ako by si sa citila 2 roky vo vlozke. 😖 Byt zabaleny v latkovej plienke je urcite iny pocit.

divoska
1. nov 2010

@jaroe si pis ze ta to bavit teda bude 😀 😀 😀 nas prekadil tiez co mohol, az tento tyzden existuje aj par plienok ktore su len cisto ciknute. a kadil tolko ze by som v tej kupelni asi nocovala keby som zapierala, sak su to len stvorce, par flakov ma nezabije. zapieram len fajnove. vrecka su najma na chodenie von. jedine co si viem predstavit ze to niekto hadze rovno do vreca na pranie alebo do normalneho a potomto z toho nasype z hora do pracky. ale to by muselo byt maxivrece a musela by byt zhora plnena pracka

labutka
1. nov 2010

@divoska krpaty kadi do wc alebo serbla, ocurane plienky hadzem rovno do vreca. ja mam 2 minivrecia (asi na 5-6 plienok)a pracku plnenu zhora, lepsia kombinacia neexistuje. 🙂
Inak vo vreciach na plienky tie ocurane plienky viac dychaju ako v kybli. 😉

miruss
1. nov 2010

@jaroe: Mňa by látkovanie so štvorcami tiež dlho nebavilo, ale teraz je toľlko dobrých a krásnych plienočiek.
Ja mám vaky na plienky a zvrchu plnenú práčku. Veľmi dobrá kombinácia.

raffaella
1. nov 2010

ahojte dievcata,

vasu diskusiu citam velmi pravidelne, kedze sa zo mna stala maniacka na latkovky, pricom pocas tehu neexistoval snad vacsi odporca latkoviek 😀 na latkovanie ma nahovoril manzel, kedze on je taky vacsi ekolog ako ja. Zacali sme len par BIO popolini stvorcami a neskor na jeho "mierny ale systematicky" natlak 😎 som nakupila prvu vybavicku. Tiez ma nebavilo zapierat kazdu okadenu plienku, ale postupom casu to bola len jedna plienka denne a dnes ked uz mame aj lprikrmy tak to len vysypem do zachoda a studenou vodou preplachnem. Casom som latkovaniu tak velmi prepadla, ze musime mat snad takmer kazdu vychytavku a aj v piatok sme boli v kamennom obchode v BA, kde som nakupila dalsi sortiment, co ani uz nejako nepotrebujeme, ale ked som zbadala napr. Bluberry kapsovky, tak som neodolala a uz sa susia na snure, aby si ich mala mohlia obliect 😀 Ked ideme niekde prec, kde viem ze budeme prebalovat, tak to riesime ekologickymi jednorazovkami Alana z DM drogerie, ale neporovnatelnejsi komfort pre babo su tie latkovky. Aj teraz pozeram e-shopy, co by som si este dokupila, kedze tie plienocky su uuuuzasne nadherne 🙂

zojec
1. nov 2010

dievcata.. co ste sa stazovali na to ze citit plienky za cikou.. skusila som teraz par krat namocit plienky na noc do nappy freshu, rano ich hodila do pracky vyplakat a vyzmykat a dala prat na eco 60tku.. a mam pocit ze necitit..
@raffaella 😀 chyba mi tu smajlik prst hore.. 😉

raffaella
1. nov 2010

@zojec ja sa dost riadim aj radami, co tu precitam, minule som od teba precitala, ze si splachovala kakanicku prudom studenej vody, tak hned som vravela muzovi, ze tak sa to ma, lebo my sme dovtedy, kym mala riedku stolicu splachovali a prepierali horucou vodou, takze pravy opak 😀 ale minule ked mala taku redsiu, tak som preplachla studenou, uplne ladovou a uz som nemusela ani mydlom zaprat 😀

este co sa tyka aj toho prania, my sme spociatku pouzivali ten sliz, lebo sme si mysleli ze to je taky najvacsi odstranovac skvrn. Ale po case sme plienky hadzali do pracky takmer uplne biele, co sme si nasli taky sposob predpierania (najprv odstranit mydlom a horucou vodou a potom nechat este odmocit vo vode a mydle) a ja si nemozem pomoct, ale mne to hrozne smrdi to pracie mydlo a aj plienky mi tym bolo citit. Taky "puch" z nich siel a boli stale tvrdsie a tvrdsi. Napriklad co mame Haipa Daipa Bio Pastelka, tak to su frote a boli fakt stale tvrdsie. Tak som normalne zacala prat v Lovela balzame a davam ocot miesto avivaze a som spokojna, plienocky su makke a vonave. Manzel pouzival na zapieranie aj zlcove mydlo, neda na neho dopoustit, akurat uz nam ho netreba, kedze teraz to ide rovno do zachoda 😀 Inak dnes mame prvy krat na noc BG Flip Organic a vyzera, ze malej sa v nich paci, kupila som ich na zaklade skusenosti ostatnych mamiciek, co som tu citala 🙂

labutka
1. nov 2010

@rafaella mne tiez sliz z jadroveho mydla nevoni, ale v carefoure maju marseilske mydlo s vonou - bud oliva pomaranc alebo mlieko hrozno. Pridavam fotku, to hroznovo mliekove je uplne namakaneee. 🙂

etuska
1. nov 2010

@raffaella
parada-ja som tomu prepadla tiez 😀 a manzel ma u nas veeelke plus 😀

raffaella
1. nov 2010

@labutka fiiiiha, vdaka za tip, urcite vyskusame 😉 My sme doteraz pouzivali take to klasicke Palma alebo z Jednoty.

@etuska 😀

jaroe
1. nov 2010

@labutka a vonaju aj tie veci po nom? Mne sice sliz vonia aj z lanza mydla, ale toto by bolo teda lepsie.

labutka
1. nov 2010

@jaroe nevonaju, to mydlo sa musi vyplachat. Voni len samotny sliz. Aby vonali plienky, pridavam do octu aj zopar kvapiek eterickeho oleja, kupujem v lekarni, vyraba napriklad firma Hanus.

hexi
1. nov 2010

ahojte tak uz rok citam o latkovkach , fascinuje ma to a az teraz som sa rozhodla ze by som sa na to dala, ale zase odradza ma to ze malu chcem oducat od plienok a na nocnik tak neviem co teraz , ze ci by som aspon jednu latkovku nekupila xi co vy na to?? 😵

petrinka
1. nov 2010

@hexi podla mna lahsie dietatko naucis na nocnik, ked budes pouzivat latkovky ako ked jednorazovky. ked nemaju latkovky flisovu vrstvu, tak dieta citi vlhkost, ale v jednorazovkach ma stale pocit "sucha".
takze skus latkovku🙂

hexi
1. nov 2010

@petrinka ok ale moc si ich nechcem kupovat mozno tak jednu dve budu my dost??? chcela by som AIO

petrinka
1. nov 2010

@hexi najprv si kup jednu-dve a uvidis ako sa ti to bude pacit. myslim vsak, ze typ aio dost pomaly schne, takze ja by som na tvojom mieste asi vyskusala nejake kapsovky. tie schnu rychlejsie, lebo vkladacky a nohavicky sa susia zvlast. dovypchavat si ich mozes podla potreby.

hexi
1. nov 2010

@petrinka aha diky za info vyskusam , kazdou minutou som presvedcena o latkovkach xi 😀

petrinka
1. nov 2010

@hexi to je super!🙂

hexi
1. nov 2010

😀

hhenike
2. nov 2010

ahojte. Pre tie skúsenejsie bude moja otázka urcite "smiesna" 🙂 ... ale predsa... je nejaký rozdiel medzi PUL vrchnými nohavickami a tými klasickými "gumenými" nohavickami, ktoré pouzívali nase mamy na nás? ;).. vopred díky za rady.

zojec
2. nov 2010

@hhenike PUL nohavicky, maju polyuretanovy zater, co znamena ze su priedysne... vzduch prudi k zadocku, ale mokro sa von nedostane.. u gumenych gatusi, ritka nedycha.. ma vacsi sklon k zapareninam.. guma nema schopnost dychat.. 🙂

kpn
2. nov 2010

Zienky rada by som sa opytala, ci su pre chlapceka nejake vhodnejsie latkovky ... myslim strihovo ... a ak ano dali by ste mi nejaku radu, ktore znacky prip typ. Som stratena. Dakujem

alusha
2. nov 2010

@kpn co vam pretekaju?