Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
4. dec 2010

babyyy som nadsena - vv bambusova anavy do flipky (samostatne bez nicoho ineho) je pre nasho ucuranka super kombinacia 🙂 nic nepretieklo a to ju mal 3 hodiny a bola fungl nova 🙂 a riadne sa nacucala 😀
pod original flip staydry musim davat aj nieco navyse, lebo to by nam vydrzalo tak 30 minut 😝 😝 😝

julia30
4. dec 2010

@emjee no ja mam pri flipke taky problem, ze sa mi malej zhuzve medzi nozickami a nedrzi jej to tak na siroko to by mi nevadilo, len mi vadi ze ma potom priamo na nozickach a suske aj tu PULku a to uz mi troska vaci :(

zfidorka
4. dec 2010

@emjee aku mas velkost tu vv anavy bmb?

emjee
4. dec 2010

@julia30 aj M. sa to zhuzve, ale to mu niekedy robia napr. aj bbh magic
mne sa hlavne lubi, ze to neprecikal, lebo v poslednej dobe uz precikal vsetko 😝 po 2 hodinach mava mokre bodynko medzi nohami a ma to stve (najviac ma stve, ze sa neohlasi, jemu proste mokro vobec nevadi)
ani napr. male merino vlniaky teraz nemozeme skoro vobec pouzivat, furt mu pretekaju 😝

emjee
4. dec 2010

@zfidorka tu najvacsiu - Lko

zfidorka
4. dec 2010

@emjee a skladas ju na chlapca?

emjee
4. dec 2010

@zfidorka to je ako? ja som zlozila na tretiny po dlzke (cize vsade rovnaky pocet vrstiev) a potom zohla predok, aby sa mi to zmestilo do flipky a pod pipikom mal tympadom dvojnasobok vrstiev ako pod ritkou 😀

zfidorka
4. dec 2010

@emjee presne tak len ja zlozim najprv predok a potom na tretiny podla presitia... mala cika do plienky ako chalan dopredu 🙂 si mi dala chrobaka s tymi vv, uz minule som na nich pozerala 😎

emjee
4. dec 2010

@zfidorka diky za tip na skladanie 😀 to by mi nenapadlo, ale je jasne, ze to tak lepsie drzi 😀

divoska
4. dec 2010

@emjee heh tak to ani mne a to ja tak uz vacsinou skladam aj normalne stvorce takze @zfidorka dakujem zas raz aj ja 😀

zfidorka
4. dec 2010

@emjee @divoska no baby, baby, dostudovat: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... 😝 😀 😀

julia30
4. dec 2010

@emjee tak tomu verim, lebo nase dieta ako krasne kakalo do serbla, teraz sa do neho vycika a potom sa za 5 min pokadi do plienky a usmieva sa ako jej je teplucko :D uz aby sa vedela aspon pytat alebo co 🙂 uvidime ako sa nam to s nou podari 🙂

emjee
4. dec 2010

@zfidorka snad ma ospravedlnuje, ze je to moja prva vv 😀

@julia30 pomaly sa mi dari prehovorit krpca na cikanie do nocnicka (dokonca pred par dnami dal aj do velkeho zachoda 😀 ) ale kakanie nie - to aj vidim, ze tlaci, ale mi zdrhne a na nocnik sa neda posadit

zojec
5. dec 2010

hlasim, ze mala precikala na durch prvu plienku v zivote, prepustil aj PUL, HH s original vkladackami to nevydrzala ☹ takze na noc urcite len bambusove vkladacky.. zas som o skusenost bohatsia 😉
ja mam vv bambusove posite, takze asi ich zacnem vkladat do kapsoviek, ked to mokro mala neznesie.. 😠 nedoda mi tu niekto nadej, ze sa to ked bude starsia upravi???

izabelkak
5. dec 2010

@zojec jasné že upraví, veď som Ti písala že my sme do roka bojovali.... najhoršie to bolo keď sme začali medzi 4 a 5 mesiacom, a potom sa sem tam niečo vyskytlo....

@emjee tie vv musia byť skvelé... ja keby som si znovu robila výbavu, tak tie pružné vv od anavy, pár nohavičkových anavy, z AIO asi len kapsy a nejaká tá IB a pre najmenšie mimi klasické štvorce a bmb vkladačky, finity....

@emjee a BBH magic používaš s origin.vkladačkou alebo dovypchávaš? lebo nám neudrží dve cikanice, vždy pretečie, tak budem musieť vymyslieť čo do nej, no na to ako je široká ma to štve aby som to ešte nejako dovypchávala... napr. BG kapsa nám v poho len s tými origoš mikrovláknovými vydrží tie 3 hoďky v pohode niekedy aj viac ak je treba....

a tá flipka stay dry sa hužve aj nám a samotná nevydrží dlho....ale stačí mi dať pod to napr. kikko bmb 30x30 a dá sa....

to obojstranné bambus.froté z kt. predpokladám vv anavy sú je super savé... to sa s mikrovláknom ako je stay dry nedá vôbec porovnávať kapacitne.... ono naťahuje, naťahuje a potom keď už nemá kam vypustí to von, kdežto bambus Ti toto nikdy nespraví....

a ja sa vytešujem že fuzzi bunz mi prestala pretekať, stačí nám origoš mikrovlákno a pod to bambus.vladačka od TB....

emjee
5. dec 2010

@izabelkak najnovsie davam do bbh magic obycajny bavlneny stvorec a je to o poznanie lepsie 😀
pod staydry do flipky davam tiez bl stvorec maly
my uz to snad doklepeme s tymito plienockami a pre pripadne druhe babo spravime novu vybavu 😀 najprv stvorce a potom sa uvidi

michaela80
5. dec 2010

Nam bg na noc nevydrzia ale to davam iba tu novorodenecku vkladacku a vkladacku http://www.onlymommystouch.com/store/p/150-One-... co jej mam dat aby to vydrzalo ?

izabelkak
5. dec 2010

@michaela80 ja ak dávam na noc BG tak dávam bambusový prefold a 2 x bamboo hour, t.j. 12 vrstiev bambusového flaušu....

ako tú vkladačku skladáš? na koľko vrstiev? zároveň som sa tam nedočítala aký podiel konope a bavlny má tá vkladačka.....

michaela80
5. dec 2010

@izabelkak myslim ze 30 bavlna a 75 konopr a ma 4 vrsvy ked ju poskladam ...taze asi budem musiet dokupit prefoldy a bamboo hour..ale tym padom asi nedavas origos vkladacky, vsak

julia30
5. dec 2010

ja idem dnes po dlhej dobe skusit na noc dat latkovku, lebo doteraz sme vzdy vsetko precikali 🙂 tak idem skusit co to da, nakolko sa v noci uz nekojkame a prespime celu noc tak uz aj necikame tolko v noci.

uvidime co to da ;) skusime 🙂 v najhorosm ju v noci zabalim do jednorazovky zasa ;( dnes sme uz boli na latkach dez den a zvladali sme to 🙂 tak drzte palce 🙂 a ani ziadne viditelne zmeny s dermatitidou 🙂

zojec
5. dec 2010

@julia30 najhorsie je ze u nas to prepukne vzdy na 3ti den :( ale drzim palce samozrejme 😀

miruss
5. dec 2010

@julia30: Aj ja držím palce.

julia30
5. dec 2010

no uvidime ale zasa som nerozhodna ;( nakolko je chora tak asi este pockame kym vyzdravie a bude to s mensimi jedmi mame dost ked ju mam zabalit teraz do jednorazovky v noci nieto este prebalit do latky :( a AIO jej davat nechcem lebo by som bola rada keby bola vo vlniakoch 🙂 s tou jej plienkackou :(

anaj_janka
5. dec 2010

@zojec @miruss @labutka @izabelkak - babule dakujem za rady 😉, začala som používať sudocrem, tak uvidím či sa to zlepší. Predtým som dávala rybaciu masť, ale len tenký film, teraz už dávam vačšiu vrstvu. No a ako ktorú plienku mám premočenú, niektoré dosť, malá velmi ciká a aj kaká (niekedy 3-4-krát za den), ani som nečala, že malé baby može totko cikat 😅 a niektoré len trošička. Snažím sa ich meniť čo najčastejšie, ale ked búva aj 4h, tak mi je lúto ju budit a to potom vyzerá tá plienka.

zojec
5. dec 2010

@anaj_janka jeminenku, spanok 4 hodiny?? aj ja chcceeeeeeeem.. 😀 by som kupila aj extra plienky na taky dlhy spanok.. xi xi

izabelkak
5. dec 2010

@michaela80 na noc dávam len bambus, a cez deň zase len tie originál, ako keď si chcem byť na betón istá tak dám veľkú origoš a pod to nejaký bambus, stačí aj kikko štvorece 30x30....
ešte nejaké 3 vrstvy by sa Ti tam hodili, ak dáš k tej čo dávaš napr. bamboo hour tak to bude v pohode, resp. vyskúšaj dať tú veľkú originál vkladačku a pod ňu tú konopnú...

@anaj_janka veď práve tie malé mimi dlho spávajú, mne malá tiež ťahala 3 hodinovky.... tak daj namiesto IV separačky radšej fleesovú separačku, tá udrží sucho pokiaľ bude malá dlho spinkať....

sulky
5. dec 2010

@emjee , tak plienky prat na 40ke som si este netrufla, ja mam tie iste gule co ty, ale musim prat najdlhsi program na 60 stupnov.

lenka1990
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alusha
6. dec 2010

ahojte kocky, nepredavate niektora disany alebo popoliny natahovacie vlniaky? chcem este vyskusat tieto, lebo sme v noci museli prejst na pulky, vlniaky co mame mi maly zakazdym precika a je rano cely mokry... tak este dam sancu disanam a ak nie, ostaneme pri pulkach...

emjee
6. dec 2010

baby vcera som po dlhsom case prala a lanolinovala disany a spravila sa mi na nich dierka - v mieste kde boli najviac ocikane, pritom som citala, ze moc vlniaky regeneruje, ale su to uz druhe vlniaky, co sa mi v tom mieste akoby predrali - moze to byt tym, ze boli dlho nenalanolinovane?