Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
22. dec 2010

Ahojte.
Neviem či zajtra nakuknem,tak Vám prajem všetkým Príjemné prežitie Vianočných sviatkov.

janefonda
22. dec 2010

@divoska ty kojíš, že? nič si z toho nerob, u nás to bolo podobne s tým kakaním. Teraz má malá 7 mesiacov a stále kaká viac krát za deň a asi len dva krát do týždňa sa stane, že je to pevnejšie. Inokedy pekne zapieram celú plienku, a často aj pulky, flipky... 😠 ale no a čo! už som si aj zvykla.

@miruss aj tebe krásne sviatky!!!! inak plienočky sú krásne a už teraz patria všetky medzi moje naj 😉

miruss
22. dec 2010

@janefonda: Som rada, že si s plienočkami spokojná. 🙂

avila
22. dec 2010

@zojec jeeej, tak to je super, sa tesim s tebou 🙂

@divoska ty kokos, akoze tvoj maly je iny srajko 😉 To nema takto kazdy den, ci? ALe si predstav, ze keby si pouzivala hnusky, kolko si uuuusetrila 😵 Teba budem davat za priklad neveriecim, mozem? 😵

@michaela80 nas M. sa zacal pretacat min. tyzden, ale robi to len na jednu stranu a len ked je holy. Zeby preto bol teraz chory? 😕 Ale fakt je, ze cela nasa generacia by mala byt pre latkovky spomalena vo vyvine. To nebude tym.

divoska
22. dec 2010

@avila jasne ze kazdy den, jak inak 😀 ale uz mame aj kopec plienok cisto ciknutych len comu sa velmi tesim @miruss podobne a vlastne celemu osadenstvu
@janefonda jj len kojim a hadam este dlho budem. inak tiez to beriem uz ako rutinu, ale je pravda ze tieto tekute nalety ma stale niekedy dokazu dojat tak ze sa musim podelit 😀

janefonda
22. dec 2010

@divoska ja sa teším, že má malá dobrý metabolizmus, keďže to cez ňu len tak prebehne 😀 😀 😀 Keď bola ešte menšia, tak vždy kadila počas kojenia. Teraz je to už len tak cca 4 x za deň 😉

emjee
23. dec 2010

@divoska u nas sa najnovsie kaka zasade ked je pustena pracka s plienkami 😀

michaela80
23. dec 2010

@emjee a nam sa dari skoro vsetko odchytit do umyvadla 😉 😉 😉 uz dlho som nezapierala plienku... a utekam s nou do kupelne aj v noci.... 😠 a pekne mi cika aj na pisi, pisi ked jej poviem......

lulukn79
23. dec 2010

@divoska tak to je, ako ja hovorim malej, ked sa jej podari riadna supa do umyvadla, prva liga kakacia 😀

zojec
23. dec 2010

dievcata pekne Vianoce Vam prajem.. 😉

alusha
24. dec 2010

kocky aj my Vam prajeme krasne Vianoce, plne lasky a spokojnosti a vela radosti s drobcekmi 😀

cinocka
24. dec 2010

krasne prezitie sviatkov prajeme 😵 😵

avila
24. dec 2010

Latkarky drahe, prajem vam stasne a radostne prezitie vianocnych sviatkov 🙂

michaela80
24. dec 2010

Latkarkam prajem vam vsetkym krasne a pohodove sviatky, prezite ich v laske, zdravi a spokojnosti so svojimi najblizsimi .... 😅 😅

zuzkaro
27. dec 2010

@miruss dnes mi konecne dosli pplienocky :D tesim, tesim najma ked ich uz budem moct skusat 🙂
inak mam trosku technicky problem, ako sa zmensuju BBH? som tusim na to este neprisla 🙂

jonki
28. dec 2010

@zuzkaro ja som na to tiez pozerala ako puk 🙂 prednu cast kde su patentky treba prehnut von 😉 teda dufam ze to opisujem spravne 😀

zuzkaro
28. dec 2010

@jonki tak dufam, ze ked sa drobec narodi a budeme ich skusat tak to dako zvladnem 🙂 hadam sa to podari :D

jonki
28. dec 2010

@zuzkaro urcite ano 😉

jonki
28. dec 2010

@zfidorka uz ficime v noci na disanach tak ako si pisala a je to super 😉 vdaka

emjee
28. dec 2010

caute latkarky 🙂 tak co, objavili sa nejake nove plienocky pod stromcekom? 😀 k nam prisla bubble flipka, myslela som, ze bude krajsia ta farba, no co uz 😉 a zlte itti bittky este nedorazili 😢 😢 😢

zuzkaro
28. dec 2010

vcera nam prisli plienocky a dnes som ich odfotila, toto je cela zostava + 50ks klasickych stvorcov, myslite ze by mohla na zaciatok stacit?

droby
28. dec 2010

ahojte latkarky 🙂 mozem vas poprposit o radu? su dobre flisove plienocky? myslite ze tieto by mohli byt?
http://www.juliana.cz/detail.php?zbozi=2622083

zfidorka
28. dec 2010

@jonki som rada ze si spokojna 😉

zfidorka
28. dec 2010

@zuzkaro na zaciatok ti to bude bohate stacit, na latkovanie by ti v pohode stacilo aj tych 50 stvorcov + vrchne 😉
ak mas LL vel.1, tak ich nesetri, lebo budu skoro male, aspon u nas to tak bolo 🙂 mozes mi do IP napisat kto ti sil tie homemade plienky?

@droby ja som flisove plienky nazivo nevidela, ale ked vezmem do uvahy,ze flis je dobry ako stay dry vrstva alebo ako vrchne nohavicky, zda sa mi nezmysel usit z neho plienku, kedze nesaje dobre... ako save vrstvy sa pouziva bavlna, konope, bambus alebo mikrovlakno...

zojec
28. dec 2010

@emjee mne (teda Barborke) jezisko najezil MMT a BI prefoldy 🙂 prefoldy parada.. fakt spokojnost obrovska.. a MMT, no dost nechapem preco je ta druha vkladacka taka malicka.. v pohode by sa tam uzivila aj velka.. ale ked vsuniem bambusovu vkladacku a uz je to ok 😉
@droby ja tak isto nechapem tu plienku.. pisu tam, ze treba este vrchne nohavicky.. flis sa vacsinou pouziva ako vrchne nohavicky.. ako pisala zfidorka, flis vobec nie je savy a prepusta pod dotykom, preto je vhodny ako vrchne nohavicky u novorodeniatok, ktore este nesedia, su priedusnejsie ako pul a lepsi sa udrzuju pri castych kakach ako vlniaky,.. mne sa ta plienka vobec nezda... este som nic take nevidela

avila
28. dec 2010

Mne tiez prisli dnes plienky 🙂 Baby, normalne som vyskala od radosti. Samozrejme, nikto nechapal 🙄 Uz sa susia: MMT (@zojec 😉 a BI bamboo. Baby, co ich mate, preziju vam noc tie BI?

zfidorka
28. dec 2010

@avila ja dnes idem testovat BI BE, dam do nej este BI twofold... len taka origos BE podla mna celu noc nevydrzi...

avila
28. dec 2010

@zfidorka to hej, tiez do nej dam twohold. Daj vediet 😉

alusha
29. dec 2010

@zfidorka ja davam prefold, ale taky doma sity, ja davam do kazdej plienky a aj tak sme rano mokri az po usi 🙂 mne este neprisli nove plienocky, ale dnes ich cakam, uz sa tesim 🙂

zfidorka
29. dec 2010

@avila no BE obstala celkom fajn, mam taky pocit ze vypchata twofoldom bola ako anavy bmb so vsetkymi vkladackami, alebo bbh bambusova so vsetkym vkladackami... len mam pocit ze ten flis na vkladacke bol trochu mokry, nebolo to uplne stay dry...

@alusha ja sa chystam usit prefoldy na sposob anavy vv z obojstranneho bmb frote, tak som zvedava ako budu sat 🙂
ja v noci vacsinou 1x prebalim, do rana by asi nevydrzala ziadna plienka... teda mozno aj hej, ale dala by sa zmykat 🙂