Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
11. feb 2011

@miskatn nam LL na noc nestaci, pouzivam ju len nadranom s vkladackami. Super nocna plienka je aj babyidea bamboo extra s prefoldom. Je dostatocne siroka, takze sa tam da dat kadeco 😉

hetta
11. feb 2011

@mamusia ja periem s pracou gulou, tiež nam smrdeli plienky take 2 tyzdne, kedze boli prane len s gulou a davala som aj etericky olej, bol to ale riadny smrad, hroza, doteraz tak nikdy nesmrdeli, musim davat este tak 20ml prasku do pracky, odvtedy mi uz tak nesmrdia, chvalabohu 🙂 🙂 🙂

katka888
11. feb 2011

@miskatn
LL su podla mna slabe na noc, ja som davala ked este piskala bambusove nohavickove a na to vlniaciky.
z nohavickovych tots bots, anavy a baby beehinds.
LL pouzivame na vonku a na cestovanie

hetta
11. feb 2011

@sima.p ahoj aj my sme zacali v 18-mes. a neľutujem lebo chodime krasne na zachod a dokonca uz chodi aj niekedy sam a to na velky zachod 😉 😉 😉

miskatn
11. feb 2011

@sima.p @kaktusik007 @zojec @avila @katka888 dakujem vam
@kaktusik007 separacky mame, ale tiez nestihaju
@zojec prosim ta, co je to prefold? budem rada, ked das vediet, ako ti dopadne skuska so suedeclothom (ak dobre, tak ta poprosim o preklad potom 😵

zojec
11. feb 2011

@miskatn prefold je vkladacka velkosti cca 30x40 a sklada sa na tretiny, twofold je trosku uzsia a sklada sa na polovicu 😉 suedecloth je polyesterova sty dry vrstva, presne taka ista je v BG kapsovkach, alebo na flipkovej sty dry vkladacke, ked uz som pri flipkach, videli ste akciu na ekoplienkach? 😀

emjee
12. feb 2011

@zojec no nekup to 😀 skoda, ze moonbeem uz mam a zinnia mi je nanic

zojec
12. feb 2011

@emjee no este je tam ta zelena 😀 ja uz mam tiez dve, tak staci... 😉 no mozno este niekto potrebuje rozsirit zbierku 😉

emjee
12. feb 2011

@zojec ja mam este tu co sa tvari ako bledofialkova 😀

zojec
12. feb 2011

@emjee no tak to uz naozaj staci 😉 .. a este ked je na ceste ta nova IB 😀 som aj celkom rada ze je takato akcia, aspon usetrim 😀 😀 lebo kebyze su to kapsovky tak hned mi surne treba hned dve 😀

emjee
12. feb 2011

@zojec u mna uz sa nezmesti do suflika, aj by som nieco predala, ale neviem co, ked vsetky su take dobre 😀

zojec
12. feb 2011

dievcata, velmi uvazujem nad vlniakmi swb na noc, velkost M (su velkostne take iste ako LVB Mky? ), moja ma 8kg, kto ich mate, ako dlho jej vydrzia a potiahnu noc? lebo mam pocit ze natahovacie popoliny jej drazdia ekzem na nozicke :( dakujem 😉
@emjee ale no.. 🙂 zas urcite by sa nejake miestecko naslo 😀 ani ja nemam co predat.. ved co ak sa zide? 🙂

zfidorka
12. feb 2011

nieco pre zaujemcov o latkove plienky: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zfidorka/cla...

miskatn
13. feb 2011

@hetta prosim ta aku praciu gulu pouzivas ? nasla som ich na nete dost vela s roznymi cenami, od EkoBalls po BioWashBall atd, alebo v meste v obchod. dome predavaju len za 15 eur takutu zelenu plastovu, ktoru vraj pozname z teleshopingu, nerada by som kupila len nejaku napodobeninu ... dakujem ...

emjee
13. feb 2011

IB dorazila 😀 prvy dojem, noo rozpacity 😅 prepatentkovane 😝 netusim, co kam zapnem aj ked su patentky farebne oznacene 😝 vrchna vrstva sa mi zda byt prilis velka (nekopiruje uzsiu vnutornu vrstvu, uvidim, co to spravi po oprani) 😝 zdaju sa mi male (este som ich nestihla k nicomu primerat) - suma sumarum uvidime po oprani a prvom pouziti

labutka
13. feb 2011

@emjee co si taka skepticka? tutto su kusok sirsie od Ska a uzsie vnutro ma predsa tu poo-fence 🙂
tie modre patentky su tam podla mna ked pouzivas plienku pre mensie mimco, vtedy nedavas ten mini booster. mne vadi len to, ze obidve vkladky su potiahnute stay-dry , hlavne ked som ju dala krpcovi prvykrat, bola som trochu v strese, ci to nepretecie, kedze bola len 1krat oprata. teraz uz v pohodke. 🙂

@zojec Mko ti bude podlamna male na noc... swb mi potiahli aj noc, su site dvojmo, ale napriklad BL M-L ko sa mi do nich zmensene nezmestilo a preto som isla do nathaovacich LVB velkost L.

zojec
13. feb 2011

@labutka no toho som sa bala, ze budu male.. lebo aj lvb crepe mi pekne noc potiahnu, ale na nohavickovu plienku su male.. :( no nic, idem patrat dalej.. najlepsie mi vychadzaju BI vlniaky http://www.latkovky.sk/produkt-detail/wool-cover, ale na leto sa mi zdaju velmi hrube.. nemozu byt chlpate a dotykat sa velmi pokozky.. skusim este BI longies, len v tych sa mi asi uvari do rana.... toz zas mam dilemu s vlniakmi 😀 😀

michaela80
13. feb 2011

Jedine tu som nasla weehuggers ky v tej farbe co chcem no neda sa tu zvolit velkost a ani o velkosti sa tam nic nepise...
http://www.latkove-pleny.cz/svrchni-kalhotky/we...

michaela80
13. feb 2011
zojec
13. feb 2011

@michaela80 aha 🙂 tak potom im len napisat 😉

zfidorka
13. feb 2011

@katka888 ten druhy clanok poznam, vychadza zo studie, ktoru mam spomenutu vo fotoblogu...

hetta
13. feb 2011

@miskatn ja pouzivam WELOS zelenu z bioshopu www.naturshop.sk, som spokojna sem-tam davam aj prasok alebo pretriem spinave veci zlcovym mydlom...

miskatn
13. feb 2011

dakujem @hetta , nasla som ich od 5 eur do 30, a teraz vobec netusim, ci je to stale ten isty prpdukt, samozrejme nerada by som kupila nejaku nefunkcnu čínu ...

hetta
13. feb 2011

@miskatn wellos je licencova ako biowashball, stojí okolo 31eur, aj ja som mala zmätok a tiez som velmi nechcela kupovat tu z tel.reklamy, skus este pozriet temu na fore na praciu gulu biowashball tuto na MK 🙂 🙂 🙂

sulky
13. feb 2011

@zojec , preco longies a nie shorties?

janefonda
13. feb 2011

@zfidorka super článoček! 😉 Mňa pre látkovanie presvedčilo podobne ako teba, že ja by som mala byť vo vložke cca. 2 roky nonstop. Tak to teda nieeee 😒

zojec
13. feb 2011

@sulky lebo longiesky mam doma 😉 este som ich na noc neskusala, ci to zvladnu.. a ani ich nemala cele na holom tele.. myslim hore.. nosi ich len do satky vonku... ten ekzem sa jej uz rozsiril aj na chrbatik, a ako nedavam teraz par dni disany, tak je to celkom v pohode.. zatial len patram co by to mohlo byt..

sulky
13. feb 2011

@miskatn , ja sa mozem zarucit za znacku ecozone ecoballs, tiez to nieje ziadna napodobenina 🙂 Anglicka znacka, na trhu uz 10 rokov.
osobne odskusane, aj mnoho inych mamiciek podobne.