Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

adkoalauri
27. feb 2011

Ahojte 🙂 Podarilo sa mi kúpiť látkové plienky, ale chcela by som sa vás spýtať, v akom pracom prostriedku ich periete? Niektoré baby doma robia sliz, no neviem, či sa v tom dajú prať všetky plienky? Alebo v značke Lovela?
Viem, že aj orechy sa používajú, ale nejdú moc do peňazí? Ďakujem za rady

katka888
27. feb 2011

@adkoalauri
ja periem vsetky, okrem vlniakov, v lovele

sima.p
27. feb 2011

Inak ja periem v Lanze, sú krásne biele potom, dúfam, že môžem aj v Lanze.

miskatn
28. feb 2011

@adkoalauri ja perem vsetko v Lovele, len na vlnu pouzivam sampón na vlnu Imse.
orechy su fajn, skusala som ich, ale zasa az taka 100% ekologicka ja nie som, aby som ich pouzivala, ani auto zatial nemenim za kona 😀

miskatn
28. feb 2011

my sme 90% na stvorcoch, ale chcem si kupit par kuskov na diskoteky a podobne 😵
prosim mate niekto odskusane Fuzzi Bunz Perfect size Daisy print ?
pacia sa mi tie zelene kvietkovane, ale necitam tu o nich ziadne spravy, tak ako o BG alebo Wonderoo, tak vaham, ci tie alebo radsej klasika = Wonderoo, pekne dakujem !

hhenike
28. feb 2011

tekuté žlčové mydlo a tea tree silica sa dajú kúpiť aj v nejakom obchode, ci len cez e-shop?

zuzkaro
28. feb 2011

@katka888 no tu modru gulockovu som chchela aj ja ale ked som objednavala tak minky v tej farbe nebola :P
ale sak mozno nabuduce ;)

adkoalauri
28. feb 2011

Ďakujem za rady 🙂

smejkoh
28. feb 2011

@adkoalauri Ja som doteraz pravala v Lovele, ale plienocky po ocikani dost smrdeli 😝 Odkedy pouzivam mydlove orechy, tak uz tolko nesmrdia. Objednala som kilove balenie za 10 €, tolko stoji aj prasok. Na jedno pranie pouzivam 8 poliek orechov a teraz periem s tymi istymi orechmi uz 5 pranie a stale je na nich ta mydlova vrstva. Nasa mala ma citlivu kozicku, tak som radsej zvolila takuto moznost a oblecenie a plienocku su aspon bez chemie. Vidim, ze mas dnes termin, tak drzim palceky.

hhenike
28. feb 2011

potrebovala by som dve rady: z akého flísu šijete stay-dray vnútornú vrstvu kapsoviek? kupujete v obyčajnej galanterke alebo objednávate z netu (konkrétne)? štrikovať neviem, takže rozmýšľam, že na začiatok si vlniaky ušijem z merino úpletu, čo sa predáva na detivbavbavlenke. Myslíte, že to bude OK? či pletené sú lepšie? A ak by ste mali niekto strih na tie vlniaky, mohli by ste mi ho poslať na henike@post.sk. Vopred veľká vďaka.

hhenike
28. feb 2011

joj, vlastne to som chcela do inej témy písať

adkoalauri
28. feb 2011

@smejkoh Takže jedny orechy môžeš použiť viackrát? To som ani nevedela, aj keď som sa o tom ani moc neinformovala. Ten termín je na dnes, ale bruško ešte hore, cítim sa dobre, môj malý sa absolútne neponáhla 🙂 Budem asi jak koník, že 10-11 mesiacov nosí svoje mláďa 😀

smejkoh
28. feb 2011

@adkoalauri 😀 Dobre mu je v brusku, ani mne by sa von nechcelo.
Tie orechy by sa mali pouzivat pri vysokych teplotach 2x a pri nizkych 4x. Ja som skusala 5 x na 60 stupnov a este trochu bublinkovali (som sledovala pracku) a oprali pekne. Ale uz ich vymenim, nech neperiem v cistej vode🙂 Vraj sa nimi usetri. No uvidim, kolko mi vydrzia, ked periem plienky kazdy druhy den a este kadeco medzitym.

katka888
28. feb 2011

@adkoalauri
prajeme, aby Vam to dobre dopadlo 🙂

limoni
28. feb 2011

dievcata, kiko bambusove stvorce sa Vam zrazili vsetky rovnako, aj biele aj farebne? mam 6 farebnych a okrem jednej zltej su vsetky dost zmensene a obsivane okraje su uplne vlnkovate, ale zase bielych mam 12 a iba jedna sa mi dost zmensila a ostatne su zrazene tak prijatelne, len trosicku
ci je to len nahoda alebo tie farebne sa aj Vam zrazaju viac? mozno vacsiu zrazanlivost sposobuje prave ofarbenie vlakna 😀 tot moja uvaha
kamoske pomaham urobit zostavu plienok, tak jej odporucim asi iba biele

hhenike
28. feb 2011

@limoni ja mám biele. a síce sa zrazili, ale len trocha

alusha
28. feb 2011

@limoni ja mam zrazene aj biele aj farebne, uz su strasne malinke, ale saju vyborne 🙂

adkoalauri
28. feb 2011

@smejkoh
@katka888 Ďakujem pekne 🙂 Už sa tešíme, čakáme a veľmi-veľmi sa bojíme 😀

katka888
28. feb 2011

@adkoalauri
nebojte sa, vsetko bude dobre a babo nadherne 🙂

akdarka
28. feb 2011

baby, rozmyslam nad kupanim v lete a kupou latkoviek na kupanie.len neviem ako to funguje v reali😉budeme s malym v bazenoch a ked vylezieme von tak sa vyzlecu,oplachnu a daju susit?kolko ks mam kupit?nie je mi to jasne..dakujem

smejkoh
28. feb 2011

@adkoalauri Aj ja som sa velmi bala, ved nerodime kazdy den, ale budes mat okolo seba lekarov a sestricky, ktori ti vo vsetkom pomozu. Babenko ti tu vsetku bolest stonasobne vynahradi. A mimochodom, velmi dobre si sa rozhodla pre latkove plienocky, bude z teba dobra mamina. 🙂

zojec
28. feb 2011

@akdarka latkova plienka je vlastne neopren 🙂 funguje ako obycajne plavky.. ciku prepusti, kaka by mala ostat v gatusiach 😉 moja mala ma znacku splash about, a som velmi spokojna 😀 staci ti podla mna jeden kus, ked sa stane nehoda, tak vytrasies preperies a das naspat.. 😉

adkoalauri
28. feb 2011

smejkoh Chystá sa aj manžel k pôrodu, uvidíme či to zvládne 🙂 V sobotu sme kúpili plienky, manžel len pozeral na tie ceny 🙂 ale bol na to dopredu pripravený takže to ani nekomentoval 🙂 Večer prišla mama a videla pár ks a keď sa spýtala na cenu, ťažko to predýchavala 😅 No čo už... nech sa malý dobrý cíti 🙂

zuzkaro
28. feb 2011

tak dnes som sa 1. krat odhodlala dat na noc vlniaky, uvidime ako to dopadne :D

@adkoalauri inak porodu sa neboj, manzel pri porode je dobry napad ja som to veeelmi ocenila a myslim, ze aj ty 🙂
aj my latkujeme od prichodu z porodnice a sme veeeelmi spokojni aj manzel je rad, ze mame latky a ked sme boli na klboch tak aj klbyky su OK hned po 1. kontrole ;0) tak zelam nech vam to dobre dopadne a mate vela mliecka 🙂

izabelkak
28. feb 2011

@limoni aj mne sa zrazili tie nefarebné menej, v princípe to zrazenie by som prežila, saje to fakt dobre, ale ten zvlnený okraj to je na nervi, no ešte som si nenašla čas skúsiť to ožehliť či by sa dajako tie okraje nevyrovnali, neskúšali ste to niektorá?

ja periem len v eko prostriedkoch, či už frosh dostupný v DM ale kupujem radšej v Rakúsku tam je aj o 2 eur lacnejší... alebo ulrich, slíz, orechy čo príde pod ruku... v domácnosti umývam výlučne mydlovými orechmi, uvarím si odvar a ten používam na všetko... riad umývame v umávačke eko tabletami, chystám sa na ten tekutý prípravok z orechov tak som zvedavá ako bude fungovať... s pracím a čistiacim účinkom som veľmi spokojná, nevidím rozdiel proti komerčným čistiacim prostriedkom, dokonca sa mi prádlo páči viac ako predtým.... ufff a keď cítim vôňu persilu a k tomu aviváž silan... robí sa mi až nevoľno....

adkoalauri
28. feb 2011

@zuzkaro Jaj, si zlatá 🙂

tin_ka
28. feb 2011

ahojte
dnes sme sa odhodlali a zacali s latkovanim. plienky som nakupila rozne, odkukane od vas niektorych.citala som a citala a kupila take, s ktorymi ste vacsinou boli spokojne.
chcela by som sa ale este co to popytat.nemozem precitat vsetkych 967 stran, to nieje sanca 😉
takze syncek ma 3 mesiace, doteraz sme pouzivali pampersky a ritku natierali sudocremom.zapareninky vobec nemal, sudocrem sme si pochvalovali.
ako je to pri latkovych plienkach?viem, ze krem sa nema pouzivat, lebo sa znehodnocuje sacia schopnost plienky.ale nehrozia mu zapareniny?ako sa im da predchadzat?
dalsia vec co som sa chcela spytat je, ci je lepsie,vhodnejsie.... skladovat pouzite plienky na sucho,alebo na mokro?
a este tretia vec ma trapi a to oblecenie.
doteraz sa s malou pamperskou vosiel do hocjakeho oblecenia, aj do uzsich strihov.. a pozeram ze latkovky su dost objemnejsie. takze odteraz musim kupovat vsetko siroke? body tiez o cislo vacsie vyzera ze bude potrebovat s latkovkami.
a este mi napadlo.pouzivate separacne obrusky?predsa syncek ma kaku este riedku... a nieje vacsie riziko zaparenin pri pouzivani separacnych obruskov?
dakujeeeeem za rady

izabelkak
28. feb 2011

@tin_ka je to dosť individuálne s tými separačnými plienkami, oskúšaj a uvidíš, keď ich budeš dávať krémovať môžeš koľko chceš najmä sudokrémom, ja dávam bez separačiek len plienky so stay dray vrstvov a aj do nich občas nakrémujem tak jemnejšie a potom látkovým obrúskom ten krém otlačím jemne... inak sa to dá riešiť aj tak že do plienok kde nedáš separačky môžeš použiť púder .... dosť dievčat tu veľmi krémy nepoužíva, ja ako kedy, dnes som tiež skoro vôbec nekrémovala len na noc som dala... zadoček čistím či už po kakaní alebo cikaní medvídkom, je to hydrofilný čistiaci olej kt. sa riedi s vodou najšikovnejšie do flaštičky s rozprašovačom čo k tomu predávajú takže vlastne aj toto už tvorí ochranu pokožky pred vlhkom... každopádne treba dbať aby bola plienka dostatočne savá pre potreby dieťaťa a primerane často menená....

skladujeme väčšina na sucho....

a čo sa oblečenia týka k body sa dá kúpiť extendor, ktorý predĺži tú zapínaciu časť, dá sa vyrobiť aj doma.... alebo to riešiť väčšími body... a nohavice mám najradšej tepláčky alebo také širšie strihy, úzke rifle a látkovky príliš dokopy nejdú ... oni celkovo tie nohavice občas ušijú tak naúzko, resp. je tam tak nízky sed že v látke nie je šanca, občas ako tak nato kukám mi ale príde že aj v jednorázovke to musia mať tie deti div že nie bokové.....

katka888
28. feb 2011

@adkoalauri
nech ta peniazky netrapia..... neviem aku velku vybavicku si si prichystala, ale dnes som ratala spotrebu energie a vody vyslo mi 20 eur rocne voda, 20 eur elektrina + prasok + plienocky , jednorazovky ta za dva roky mozu kludne vyjst drahsie ..... 🙂
a babatku bude fajnucko v plienockach z latky a ne z chemie a plastu 😉 😉 😉

budeme na teba mysliet najblizsie dni ... drzte sa a potom napis, ako vam to ide 🙂

sulky
28. feb 2011

@tin_ka , sudocrem sa neodporuca na sty dry plienky. Na bavlnene a bambusove mozes pouzivat. Ale vyskusaj najprv bez kremu, ak nebude maly zaparene, naco mu zbytocne zatazovat pokozku.

lepsie je skladovat na sucho. Ak chces na mokro, maximalne 24 hodin, kvoli mnozeniu bakterii.

co sa tyka dlzky oblecenia, na body mozes kupit extendor. Sirsie oblecenie netreba, nam bolo na sirku dobre.