Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sonkab
7. mar 2011

@lucinka83 tak uvidime. Pre istotu mam pri posteli prichystanu este jednu 🙂 Ako sa s Tominkom mate ? Ked budes mat cas, napis mi IP, naposledy sme si pisali este tehotne 🙂)

sulky
7. mar 2011

baby, nemate niekto odfotene v albume, ako realne vyzeraju farby flipky booble noodle sweet?

josie3331
7. mar 2011

baby toto pouzivate? co si o tom myslite? http://www.ekoplienky.sk/product/sietka-na-prad...

labutka
7. mar 2011

na latkovky.sk sa da predobjednat MiniLaLa . 🙂 tu je inspiracia, my mame tu prvu.

josie3331
7. mar 2011

tie su krasne, a to su aky druh, kapsove? a su dobre?

etuska
7. mar 2011

@labutka
nadherna plienocka

sima.p
8. mar 2011

@labutka krásne farby, zaujímavá kombinácia

sima.p
8. mar 2011

@labutka no bohužiaľ pre mňa ako je tá plienočka exkluzívna, tak je aj jej cena exkluzívna. Ale vyzerajú naozaj pekne a zrejme budú aj dosť savé, takže investícia sa asi oplatí

zhrkz
8. mar 2011

@josie3331 Ja na to to, ze v JYSKu to maju za 1,50 🙂 uplne klasicka sietka na pranie... na plienky nepouzivam, vyberam rucne, da sa to prezit, aspon si zvysujem vitalnu kapacitu pluc... 😀 . Ale zaujimalo by ma, ci to zvlada pranie na 60. Ak nie, tak aj obycajna stara zaclona posluzi rovnako 😉

fialllka
8. mar 2011

@sulky ja mam tu bubble .. je taka do fialova ... slabunko fialova, odfotim ti ok? 😉

labutka
8. mar 2011

@jossie3331 ja som sietku na pranie pouzivala len na baby lucy, kedze suche zipsy poriadne nedrzali a plienky sa mi zvykli zachytavat.

labutka
8. mar 2011

A este k tej MiniLaLa, je strihovo dost podobna BG 4.0, ale material je pevnejsi a na dotyk prijemnejsi, suche zipsy kvalitnejsie a ten protikus co ma babo na zadku je nechlpaty, a hlavne vkladky bambusove su urcite lepsie nez mikrovlakno. A rozdiel cca 2eura.

sima.p
8. mar 2011

@labutka ak by moja krpaňa mala menej, že by sme ju dlho využili, možno by som si aspon na jednu našetrila, ale nám sa už asi neoplatí a v bazáriku ešte tak skoro asi nebudú, ked je to novinka na trhu 😀

sima.p
8. mar 2011

@labutka Ale sú naozaj krásne a zrejme tú hodnotu aj majú

labutka
8. mar 2011

@sima.p sak uz som to sem raz pisala, dilema latkujucej maminy je - odplienkovat alebo neodplienkovat...? 😀

zojec
8. mar 2011

@sima.p prave som urobila prepocet materialu na situ AIO plienku, a teda velmi pod 14€ sa nedostanes ak chces kvalitne save bambusove vkladacky a neratam sitie.. takze cena tych 15-20€ za novu plienku je podla mna normal 😉

sima.p
8. mar 2011

@labutka Veru, aj my bude ľúto, ked sa odplienkujeme 😀 😀 😀 (ale na druhej strane, keby to bolo v lete, nebola by som proti)

sima.p
8. mar 2011

@zojec Môže byť, preto ja väčšinou kupujem plienky už z bazárika, že nové si veľmi nemôžem dovoliť. ☹

sima.p
8. mar 2011

Aj ked mám aj napr. čisto novú wonderoo V2, Flipky mám tiež úplne nové, takže asi tak.....

zojec
8. mar 2011

@sima.p neboj vsetky sem tam nakupime na bazare.. len ja este chvilu plienkovat budem, takze skor uprednostnujem nove kusky, dlhsie vydrzia... 😉 ale jasne, ze na bazare sa daju niekedy naozaj vymaknut super kusky za dobru cenu 😉

sima.p
8. mar 2011

@zojec no ved to, my sme začali dosť neskoro, tak asi by sa mi fakt nevyplatilo všetko len úplne nové kupovať

sima.p
8. mar 2011

Neviem, či Labutka si plánuje nechvať pre dalšie bábo plienočky, ak nie, tak sa možno čoskoro odplienkujú, dá ju potom do bazárika.... možno ju ani nestihnú odskúšať... 😀

katka888
8. mar 2011

@sima.p
ale ved je podla mna logicke, ze kupujes aj z bazarika... ved uz vas necaka take plienkovanie ako napr nas 🙂 ....ked sme zacali a plus dalsie babatko na ceste 😉 😉 podstatne je, ze si sikulka

miskatn
8. mar 2011

ahoj @zhrkz, pozeram, ze nikto nereaguje na tvoju zostavu. mne sa to paci, vacsinou sa maminy boja, ze treba investovat 400-500 eur, aby boli na latkovych plienkach. nechces si spravit taky ten fotoblog, nafotit to tam a popisat? tak sa to dostane ku viac maminam, co by bolo fajn, lebo tvoja sprava v diskusii sa lahko strati medzi 981 a viac strankami. podla mna bolo by dobre povzbudit aj maminy, ktore chcu investovat do latkovych plienok menej ako 200 eur.

btw myslim, ze niekde v teme o bezplienkovej metode som citala reakcie typu, ze tu su dievcata posadnute drahymi plienkami a ze to aj s cenami prehanaju atd (priznajme si, vieme, ze niektore su zavisle 🙂 )

zojec
8. mar 2011

@miskatn jasne, ze sa da latkovat s hocicim.. :D ved aj nase prastare mamy davali lanove plachty natrhane😀 😀 ale ked raz okusis v ruke latkovu plienku, tak sa ti uz veru do stvorcov nechce ist ... a hlavne ked si to mozes dovolit :D latkovanie je zavislost 😀 a ja sa kludne prihlasim, ze som zavisla...

zojec
8. mar 2011

inak pekne napisany clanok aj o latkovani so stvorcami je tu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/booklover/cl...

zhrkz
8. mar 2011

Na koniku som nova 🙂, skusim spravit ten fotoblog o mojej ekonomickej zostave 🙂 az maly najblizsie zaspi.
A inak nelatkujem so stvorcami 🙂) na to som leniva. Nikdy som plienky nezehlila len skladala, a zvlada to aj moja polovicka 😀

sima.p
8. mar 2011

@zhrkz Hej, ja som si všimla Tvoj príspevok a dobre si si to vymyslela, naozaj by si mohla urobiť fotoblok, mňa to celkom zaujíma, ako vyzerá Tvoja zostava, najmä ak si si z toho veľa urobila aj sama.

katka888
8. mar 2011

@zhrkz
v prispevku pises, ze prebalujes tak raz za 4-6 hod, to ti tak dlho nepiska? lebo napr u nas sa piska casto a velmi malicko, ked sme doma, tak menim plienku / alebo piskame do nocnika / aj kazdu hodku... tu je podla aj ta vyhoda latkoviek, ze sa nemusi nejak " obmedzovat " a menit len v dlhsich intervaloch, ale mozes po kazdom cvrknuti a nestoji ta to nic navyse

miskatn
8. mar 2011

@katka888 @zhrkz mne sa tiez nechce verit, ze ti staci prebalovat 4 az 6 hodin ...