Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
21. máj 2009

inak kebyze tu ne nejaka predajna myslim si ze by to bolo super , ja namotavam aj kamosky kupuju tie lacne igelitove teskace 😝 ale nic platne ja by som to vzivote nedala malej na rit teda ten igelit 😔 ale je to ich rozhodnutie ...
Ale jedna kamoska sa aj zaujimala , teda tvarila sa ze ma pocuva 😀 a povedala mi ze ked to pomoze Lucke tak preco nie 🙂

sisa.b
21. máj 2009

vladka, mne pridu teskace lepsie ako pampersy. tie mi mala neprecurala, pampersku musim prebalovat v noci, aby rano nebola mokra 😒 neviem, ake su slovenske, mam z madarska a su napustene aloe vera a hrooooooozne smrdia. vzdy kazdy pozera malu, ci s nepokakala 😝 uz som rada, ze mame poslednych par kusov, viac ich nechcem
latka je latka

vladkaz1
21. máj 2009

ano teskace fajn ale tie fialove, nie biele igelit 🙂 😝

sissik
22. máj 2009

vladka tak ked fleece ee, nemozes kupit bum genius ani moms touch. to bola ta zlta a fialova, co som ti ukazovala.
no a vcera som nestihala, lebo som ukecala manzela na cestovnu postielku, tak sme boli kupit. a potom som ponahlala domov balit.

emmka3
22. máj 2009

sisa, ja som tiez vsetko naliala aj s vlnakami do pracky, tak dufam, ze nic zle sme neurobili ... dnes idem prat, tak uvidim 😉 a ja uz mam loviky suche a disany budu do obda tiez 😵 to je neporovnatelne, ked som ich 1.x susila 3 dni 😒

bemba, tak aj ja sa prihovaram za tu mensiu sadu 😉 ja ta chapem, ze si nechces komplikovat veci, ale ked sa rozkukas tak zistis, ze si si jednodruhovych mohla kupit este menej 😉 a ak tam mate kamenne obchody tak sa rozkukas rychle 🙂

ja mam konopku od Ellas ale este sme ju neskusali, lebo je malemu velka ...

emmka3
22. máj 2009

vladka, my uz ani fialove teskace ee

vladkaz1
22. máj 2009

Ani mi ja mam este balik bila hnusiek a budem ich davat len na rychlu potrebu ked pojdem na dlhsie von.. ale vcera mala vonku na draka plus saciu a na tom BL a vydrzala 2 hod a potom sa bokom troska precikala ,ale to preto ze si zacala stahovat plienku ja neviem ci jej vadi alebo co .. dnes vstala a z noci papersku skoro prazdnu... teraz som jej dala zasa stvorec. 🙂
Strasne sa tesim na tie PUlky a potom este tie konopky ale tie berem spod ruky 🙂

bemba
22. máj 2009

Emka diky moc. Prajem vsetkym pekny den. Ja frcim do prace. pa

matja
22. máj 2009

Little lamb Bamboo mám aj ja, ale ešte som neodskúšala. Zdá sa mi to ale dobrá plienka na noc, jemnejšia a štíhlejšia ako Baby Lucy Bamboo. Podľa mňa na noc super.

Ku konope - niektoré dievčatá ho nemajú radi, lebo trochu zapácha.

vladkaz1
22. máj 2009

a cim zapachaju tie konopne? mocom ? 😕

matja
22. máj 2009

vladka áno. Ja mám Hemp Hour Strap a neprekáža mi to. Mám ešte aj Bamboo extra, tú vyskúšam onedlho.

vladkaz1
22. máj 2009

ja susim obycajne stvorce 2 dni taku mame doma kosu, ved ked pridam ocot mozno to stiahne ten smrad 😕

vladkaz1
22. máj 2009

inak tie tots bots mas velmi pekne take by som chcela pri druhom tie su dobre?

emmka3
22. máj 2009

matja, aj bamboo extra ma konope zaklad? to farebne? ak ano, tak aj ja mam konopnu a pouzivam ... no co ja viem, smrdiet mi to nesmrdi ale cakala som mozno vacsiu savost ... mi pride porovnatelna s BL bambuskami 😅

sisa.b
22. máj 2009

holky, chcem sa spytat, ten lanolin, co je k lovikom, mozem normalne pouzit? a ako? 😕
inak ja som tej kury dala asi privela, lebo tie vlniaciky mam take mastne 😅

a este otazka - s ktorymi vv ste spokojne? ja mam kikko a swb, ale tie kikko su dost tvrde oproti swb. zacala som ich dost pouzivat a rada by som este nejake prikupila. no kikko uz nechcem. nemate nejake skusenosti?

quika
22. máj 2009

bemba - k tym BM, neviem ci ti ich doporucit alebo nie, to zalezi od vela veci. par malych viacvrstvovych do vybavy odporucam, ale viacvrstvove su vsetky znacky rovnakej kvality, takze to zalezi skor na tom, ci u vas nevies inu znacku zohnat lacnejsie. gatky odporucam iba ak by si chcela pouzivat vylucne stvorce a viacvrstvaky, inac asi radsej ine. viacvrstvaky samozrejme pretekaju castejsie nez nohavickove, takze ked chces nieco spolahlive na novorodenecke kako tak toto neber (alebo len velmi malo kuskov, tie male sa daju pouzit aj ako vlozka neskor).

sisa - co som videla dost pouzte viacvrstvaky (popolini, bambino mio, TB, SWD) tak boli na tom vsetky rovnako. swd tvrdnu tiez ale asi az po viacerych opratiach, ako dlho ich mas? moje sa dali pekne poopierat o stenu kym som nepouzivala susicku 😀

quika
22. máj 2009

inac k tomu smradu - ja som zistila ze konope aj bambus smrdia ooooovela viac ked dam do prania ocot 😠 na bavlnu to nema vplyv 😅 normalne mi konope nesmrdi.

sisa.b
22. máj 2009

quika, ja mam tie nebielene swb a na nich bolo pisane, ze cim viac prani, tym by mali byt makksie 😕 su fajne, aj ked nepridam ocot

topzuzana
22. máj 2009

ahojte,
ja mam hamburgera -Bum Hugger na predaj - je pouzivana velmi kratko, skoro ako nova, len vnutorny flis je trosku zmlokovy, ale to sa stalo uz hned pri prvom prani (rovnako ako pri dekach). Mne nesadla, preto ju predavam.
tu je link:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5854747

Tiez predavam Sckoony vrchné nohavičky - tie su uplne ako nove, prala som ich dva razy. Som sa zalubila do natahovacich, takze zapinacie idu z domu 🙂
tu je link:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5854668

vladkaz1
22. máj 2009

tak tam kvapnem troska vonneho oleja a smrdet nebudu to sa smie nie?

misuluska1
22. máj 2009

sisa, treba tie vlniaky vyplachat v octovej vode a nechat ich tam odstat asi 10min, otom by to nemalo byt take mastné. ak si tak urobila, tak ked uschnu budu v pohode.

quika
22. máj 2009

sisa - to je ta teoria, ze biobavlna je stale jemnejsia... napise sa kadeco, ved reklama predava, chcem vidiet taku latku co by pri castom prani bola stale jemnejsia 😀 zozaciatku to naozaj tvrdne pomalsie nez ine (ale keby som to necitala v reklame, sotva by som si to s nasou tvrdou vodou vsimla) ale to je prvych par desiatok oprati. potom mas zo vsetkych rovnake dosky. mozno ak mate dobru vodu tak ti dlhsie vydrzia jemnejsie. ale ved ked sa ti osvedcili dokup tie, naco budes skusat dalsie, nie? tie ostatne su fakt vsetky rovnake 😒
inac teorie s octom alebo sodou na zmakcenie su tiez pri tvrdej vode nanic, nema to absolutne nijaky efekt. a avivaz tiez vobec neznizuje savost plienok, teda tie dva druhy co som testovala 😀 kadeco sa o latkovkach hovori, ale vlastne vacsina ludi len reprodukuje to co niekde poculi a sami netusia ci je to pravda, tak nejako mohla vzniknut aj ta super jemna latka 😔

sisa.b
22. máj 2009

jasne, ze som ich teraz v tom octe nepreplachla 😅 uz som druhykrat navod necitala a od prveho lanolinovania predsa ubehlo par dni... 😝

quika, preto sa pytam na skusenosti, lebo tie swb neboli zrovna najlacnejsie. velmi sa mi pacia aj farebne bummis-ky

emmka3
22. máj 2009

quika a aky avivaz si pouzivala/pouzivas, ze ti to nema vplyv na savost? 😕

quika
22. máj 2009

sisa, bumisky som nevidela tak neporadim. ale v zasade ak je to bavlneny keper tak tam ani nema co byt ine.

emmka, skusala som quanto a lenor. ja som si normalne vazila kolko plienka nasaje bez avivaze a s avivazou a neboli tam rozdiely ani 5g (obcas prave v neprospech tych bez avivaze) co je skor chyba merania 😉 my sme mali na SK strasne tvrdu vodu a uz sa mi to nepacilo, tak som robila rozne pokusy - porovnavala plienky po oprati v roznych zmeskach a tak 😀 inac avivaz nemam rada, ale z casu na cas to vtedy pomohlo, teraz mame susicku tak uz netreba 🙂

standu
22. máj 2009

ja periem lpienky aj v tekutej lovele a ziaden rozdiel...okrem jemnosti, nie vsak nejak tragicky 🙂

zuzz
22. máj 2009

ahojte babuchy,
tak uz aj my mame doma plienocky chlpate... kupila som aj 2ks LL bamboo,ze ich budem davat na noc, ale este som sa neodhodlala, lebo si nie som ista, co mam dat na ne navrch. kupila som aj LL vrchne nohavicky, tie by na to pasovali,ale docitala som sa tu, ze na noc davate vlniaky. je to potrebne, ci len lepsie?

sisa.b
22. máj 2009

zuzz, cez vlniaky lepsie dycha pokozka dietatka, lebo vlna ma termoregulacne vlastnosti. takze nie je potrebne, ale urcite lepsie na noc pre babo 😉
ja som sa tesila, ze uz dnes na noc budeme v bavlnke a takto som to pokaslala s tymi vlniakmi ☹ neviem, ci mi pomoze dodatocne premachanie v octe 😅

zuzz
22. máj 2009

a co si to s nimi vlastne vyviedla? citala som par stranok pospiatky, ale som sa nedocitala. si ich velmi odstredila ci co?

tamka84
22. máj 2009

čaute baby, tak dnes mi prišla "posledná" zásielka plienok, už sú vypraté a skoro aj suché, a MMT uschla ako prvá tak som dala na noc...som zvedavá ako to dopadne. Kuk môj album. Standu ty si tuším spomínala že ju používaš na noc nie?

No a viete čo sa chcem opýtať...MM dnes veľmi chcel spolupracovať, tak že on naimpregnuje vlniačiky a namiesto 20ml, dal 200ml t.j. skoro celú flašu. Skoro som ho zabila 😠 😠 😠 keď som to zistila. Mám teraz viackrát vyplať tie vlnené nohavičky alebo sa im nič nestane keď boli v takom silnom koncentráte? A periete ich potom v niečom alebo len v čistej vode? ja som len prepláchla v čistej vode a dala sušiť.