Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vojann
2. nov 2012

@kmiroslava no hlavne sú ine. Ja som syna oducala od plienky, akonáhle vedel sedieť. Od 8 mesiacov kakal len do nocnika. No otehotnela som a ked mal 1,5 roka musela som do nemocnice, lebo som mala rizikové tehotenstvo a maly sa zasekol a odvtedy si nesadol na nocnik. A to sa už začínal pýtať. Teraz má cerstvo štyri roky a naučil sa s veľkými problémami len pred pár mesiacmi. A to nejdem popisovat ako som dosiahla, ale bola to drina. A šlo to velmi pomaly. No maly má pravdepodobne PAS. Tak to sa trochu nepočíta. Dcéra má teraz 27 mesiacov a sme na Tom tak striedavo, už sa oducila a na bratov vzor aj naspäť naucila. A ni za nic nocnik, zachod. Myslím, že sa to nedá porovnávať a odcudzovat. Predtým, ako som mala deti mojej kamosky syn - vtedy asi 3,5 ročný nevedel hovoriť a hneď som ju sudila, že za to môže ona, že sa s ním nerozprava. A teraz sa mi to vrátilo, môj maly v 4 rokoch hovorí ako 1,5 az 2 ročný. Ozaj a pravdaze obaja nosili len latkovky.

kmiroslava
2. nov 2012

Pozor, ja nikoho neodcudzujem ,píšem sem len svoj názor tak ako ostatní......Aj kamaratkina mala chodila na nočík od 8 mesiacov a dokonca tam aj urobila potrebu, super nie ,len to nedotiahla kamaratka dokonca ,bola nedosledna ,zbytočne ju domylila ,najprv ju naučila kakat do nočnika a potom jej davala plienku ,takže dieta raz kakalo tak a raz tak a kedže nasledovali rozne vikendy stravene u starych rodičov,rozne vylety a pod ,mala fičala opat len na plienke ,takže celá jej namaha vyšla nazmar. Potom asi 2,8 roku prišla opat nočná mora pre dieta nočník a zachod ....preboha čo s tým ...........stalo sa to ,že to proste po sediačky nevedela urobit ,bolo to pre nu cudzie a tak zatláčala stolicu naspat a nekakala aj tri dni,viete si asi predstavit potom ten plač na zachode a tu bolest, ked mala stolicu ako kamen.Nasledovali rozne prehanadla a pod . Je to len o doslednosti, ked sa raz rozhodnem prestat s plienkami ,tak ich dietatku nebudem davat ani v noci aj za cenu ,že sa nevyspím ,pretože musim vstavat a dat dietatko vycikat, DOSLEDNOST dnešním rodičom chýba . Ja tiež nie som dokonala ,tiež sa mi to vždy nedarí ,,ale potom je to omnoho tažšie. Dúfam,že som svojimi nárormi a skúsenosťami nikoho neurazila ,pretože to som nechcela.

peluskovo
2. nov 2012

myslim si, ze svoj podiel malo aj to, ze za nasich cias bolo ovela viac deticiek v jasliach a skolke skor ako dnesne, a ten proces plienkovania / chodenia na zachodik bol v tychto zariadeniach iny, ako ked su mamicky s detmi doma a nie vsetky mamicky sa venuju oducaniu deti od plienok.

kmiroslava
2. nov 2012

@peluskovo Súhlasím, je to presne tak,len to je veľká škoda ,hlavne pre naše deti a ich zdravie .Som zvedavá na štatistiky a choroby ,ktoré vzniknú na základe tohto moderného trendu . Dnes sú asi doležitejšie iné veci a mám pocit ,že sa posúvame dozadu a nie dopredu.Pre mňa je to sila ,keď dieťa v 2 rokoch hovorí R a na zadku nosí plienku.

vojann
2. nov 2012

@kmiroslava
Však som to nemyslela v zlom, jedine že vždy to neni problém rodičov, pravdaze dietatku sa treba venovať, snažiť sa ho oducit, no niekedy to neni tak, ako by sme si predstavovali a vtedy jednoducho sa treba nad to povzniest. Keby som stále porovnavala moje " iné" dieťa s tabulkovymi deťmi, by som sa zblaznila.... Stačí, že porovnavaju ostatní.

kmiroslava
2. nov 2012

@vojann Samozrejme ,každé dieťa je iné a podľa toho treba aj k nemu pristupovať,ale ja si myslím ,že je to o doslednosti rodičov,tým nechcem povedať ,že sa mu rodičia nevenujú. Ja som poznačená aj tým ,že pracujem v materskej škole a často sa stretávam s týmito problémami,rozhodne to nieje o deťoch ,ale o rodičoch. Áno, každá matka chce pre svoje dieťa len to najlepšie ,len niekedy sa to obráti proti nám.

mmacca
2. nov 2012

Moje prvé dieťa bolo na jednorazovkách. Na šerblík chodilo od 8 mesiacov, ale ako sa mu raz podarilo z neho vstať už som ho naň nedostala. To boli revy, nič nezabralo. Prišlo obdobie, keď nočná plienka bola ráno suchá vkuse asi 2 mesiace, ale sadnúť si na rešrbel nehrozilo. Iba rev neskutočný. Dva týždne pred 2. narodeninami, sa to zrazu zlomilo a zosatali sme zo dňa na deň bez plienok, vo dne aj v noci úplne. Druhé dieťa je na látkovkách, od 4. mesiaca kaká na rerblík, od 14. mes. sa pýta sama, od 18. mes nemá doma vo dne plienky, každý deň máva nehodu. Neviem, kedy sa naša plienková story skončí, ale pre mňa sú prioritou iné veci.

biba321
2. nov 2012

baby prosim vas mate niektora skusenost s nohavickovymi plienkami bambi roxy (jednovelkostne na patentky) - konkretne by ma zaujimalo ako sedia baculatejsim babatkam
ja mam lolipop nohavickove bambus, a maleho otlacaju na stehienkach aj chrbatiku celkom dost,chcem teraz vyskusat tie bambi roxy,no trosku sa obavam,tak sa radsej pytam 🙂 dik vopred

susul
2. nov 2012

@biba321 ja ich mam a som spokojna, rozmerovo su pomerne velkoryse, okolo noziciek neotlacaju, ale skor sa mi osvedcili suche zispy ako patetnky.

susul
2. nov 2012

@handricky poprosim o radu, ptrebujem si prerobit vak na plienky z utahovacieho na zipsovy, akou ihlou siť pul, aby mi tam nenarobilo dierky. dakujem.

biba321
2. nov 2012

@susul dik za radu,a preco myslis suchy zips? ja mam lolipop suchy z,ale sa mi to zda hlucne,hlavne ked uz maly ako tak zaspava,a ja taky hurhaj narobim 😅 ja by som to hlavne na noc chcela
su dobre save prosim ta? vydrzia do rana ? asi su aj riadne bachrate? 😝

susul
2. nov 2012

@biba321 tak to potom radsej patentkove, ten suchac je dost pevny a robi hluk, nasmu vydrzia do rana v pohode, ale mne ani cez den vyslovene neprecika plienku, ked tak ju precika, tak, ze mu navlhne okolo nozicky a od toho bodycko. Davam do nej stvorcovu vkladacku originalnu alebo prefold od handricky. Na malom bábu su skoro vsetky plienky mega velke, akurat kukam, ze si zo ZA, ak chces ich kuknut na zivo tak mi napis do IP.

biba321
2. nov 2012

@susul a ty mas pls jednovelkostne,či dvojvelkostne? či nevies poradit ktore su lepsie?

susul
2. nov 2012

@biba321 ja mam len jednovelkostne. Neviem ake velke mas babo, ale ak ich kupujes na zaciatku tak by som volila jednovelksotne, ak sa uz blizite vahou k spodnej hranici vacsej velkosti, tak by som zobrala dvojvelkostne, tie su tusim lacnejsie o kusok.

handricky
2. nov 2012

@susul strecovou alebo ball point - so zaoblenym hrotom.. 70, 75, max. 80. teda podla toho aku v miestnej galanterke budu mat. ja sijem 75tkou

susul
2. nov 2012

@handricky dakujem velice pekne. Mam utahovaci vak grovia a v poslednom case mi nejde utiahnut tak aby z neho nesiel plienkovy zavan. Momentalne je vystahovany na balkone.

biba321
2. nov 2012

@susul hej uz sa blizime k 9 kg praveze,tak asi tie dvojvelkostne
a mam tam na vyber velkost plienky ze "uzka" a "stvorec"
to vies co je prosim?ja som z toho paf 😀

handricky
2. nov 2012

@biba321 pozri si miery, co maju na stranke: velky rozdiel tam nie je. ak planujes druhe dieta zober jednovelkostne. sed je skoro rovnaky, ale daju sa viac zmensit okolo noziciek. a su aj uzsie.
JEDNOVELKOSTNE
22 - 56 cm pás
12 - 34 cm obvod nožičiek
35 - 47 cm dĺžka sedu
16 - 17 cm šírka medzi nožičkami

ak neplanujes druhe, zober tieto. su aj sirsie, ocenis v noci, ked sa pretaca.
DVOJVELKOSTNE - M-L
24 – 58 cm pás
15 – 34 cm obvod nožičiek
36 – 46 cm dĺžka sedu
18 – 19 cm šírka medzi nožičkami

biba321
2. nov 2012

@handricky prosim ta a rozumies tomu ze velkost plienky
UZKA alebo STVOREC?
to akoby vnutri vkladacka? aky stvorec tam moze byt hm

rolla20
2. nov 2012

@biba321 ano vkladacia plienka, bud uzka klasik vkladacka alebo stvorec, zrejme mysleny prefold, sklada sa na tretinka... tieto plienky nemam, ale tiez som ich zvazovala a nakoniec ficime na klasickych stvorcoch s prefoldom 🙂

handricky
2. nov 2012

@biba321 vsak si kukni ich stranku, maju tam len 3 vkaldacky 😀 . uzka je toto: http://www.plienkybambiroxy.sk/produkty/vkladac... to ti stacit uz nebude, budes musiet dovypchat.. zober radsej ten stvorec /na stranke maju uz tie nove stvorce ( 2 vrstvy 100% bambus) - poskladas na tretiny a mas 6 sacich vrstiev, http://www.plienkybambiroxy.sk/produkty/vkladac... ale predtym robili 3 vrstvove bambus frote/barancek a skladala si na polovicu tusim.. neviem, treba sa opytat..

baska1
3. nov 2012

@biba321 taktiež suhlasim, že su super, sle tiež uprednostnujem suchy zips

baska1
3. nov 2012

prosim nemate niekto skusenosti ako vyprat prazenicu z Flip stay dry vkladacky, vzdy to odpieram, potom periem na 60st. aj so solou na skvrny alebo Miofreshom a je to tam stale, max. po 3-4 opratiach bledsie:o(

biba321
3. nov 2012

@rolla20 aj na noc ti staci 1 bavlneny stvorec a prefold na tretinky poskladany,tak? ja chce tie nohavickove hlavne na noc

biba321
3. nov 2012

@handricky ja som myslela ze to je uz s nasitou vkladackou -uzkou,ako ma lolipop

tu lolipopku baby niektora este na noc vypchavate? ci to staci?

estterka
3. nov 2012

ahojte,stale mame nepouzivatelne plienky,stale smrdia..boli na noc v komercnom prasku,aj s nim vyprane,na slnku dlho a nic..pomoze ten mio fresh? alebo nieco silnejsie treba? a baby,co mate eshopy,nemate nieco taketo v ponuke,ze by ste vedeli aj co najskor poslat? dakujem 😅

marta222
3. nov 2012

@biba321 ja mám tiež nohavičkové Bambiroxy - jednoveľkostné patentkové a mám k nim štvorcovú vkladačku, vkladačka tam nie je našitá, môžeš si tam dať čokoľvek - používam ich na noc a dovypchávam buď ešte jednou takou istou vkladačkou alebo BI prefoldom. Ja som s nimi spokojná 😉

rolla20
3. nov 2012

@biba321 ano staci, ale nie bavlneny, ale bambusovy a pre pocit sucha davam flisovu separacnu vlozku a samoska aj bambusovy prefold

kmiroslava
3. nov 2012

@baska1 U nás funguje na akekolvek škvrny PUER, Do umyvadla asi 3 pol.lyžice prášku a zaliať vrelou vodou ,potom namočiť ,najlepšie na noc a klasickým sposobom vyprať.Je dostupný vo všetkých net obchodoch ,kde predavaju latkove plienky.

biba321
3. nov 2012

@rolla20 a ty mas pocit ze bmb stvorec lepsie saje ako bavlneny? lebo mysim ze marta mi pisala,ze saje podobne.. ja mam len bavlnene tak neviem porovnat