Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
19. máj 2010

nasa brana bola dnes vyexpedovana, ale to sledovanie zasielky na ppl mi nefunguje, pise mi, ze zasielka nenajdena ??? 😅

sulky
19. máj 2010

emjee, aj mne to pisalo. Nevsimaj si to, zasielka mi prisla 😉

emjee
19. máj 2010

som z tej brany jelen, vcera som tam nemala to tricko napocitane, dnes uz tam je 😀 som zvedava, co bude v baliku 😀

labutka
19. máj 2010

pomooooooooc... ja tusim potrebujem novu IB, velkost L... 😵 😵
jak sa da nastavit zablokovanie vsetkych latkovych e-shopov? 😀

fibi
20. máj 2010

zfidorka, puer je účinný až od 60°C... ak ho chceš používať na nižšie teploty, tak použi aktivátor perkarbonátu - taed ... účinnosť neviem, eštelen ho budem testovať... Doteraz som to robila tak, že som zarobila silný roztok vody s puerom, v ktorom som namáčala veci na noc, niekedy aj na celý deň 😉

avila
20. máj 2010

A to preco az od 60 je ucinny 😒 Diki Fibi, to je dost cenna rada 😉

izabelkak
20. máj 2010

avila lebo je eko🙂) ak chceš na prvý krát niečo vyprať na 40 stupňoch, musíš použiť komerciu....

alebo daj tú vec do lavóra ak je stálofarebná, nasyp PUER a pusti na to prúd horúcej vody zo sprchy a nechaj posobiť....

ja periem veci v slíze a ak mám pocit že tam sú škrvny, použijem sol na škvrny z DM tá by mala účinkovať aj pri nižších teplotách resp. dá sa do prania pridať aj tekuté žlč.mydlo... PUER a pod. prípravky mám len na plienky, periem v orechoch....

a čo sa týka GB vrchných gatí z AIO tak mne zasmradnú už po jednom použití celkom nehorázne, takže spravidla vždy putujú do pračky, vyvetranie nepomáha, v tomto je IB lepšia ale to je skor zato že viac nasaja a na gaťky sa toho nikde toľko nedostane....

sulky k tým BBH vlniakom, podla mňa sú to riadne držiaky takže v pohode na noc, ale porovnať sa s disanami či lovikmi nedajú lebo nie sú naťahovacie, takže sa musíš rozhodnúť podla toho či chce na zapínanie alebo naťahovačky a inak ten sucháš na tých vlniakoch je bezkonkurenčný, podobný ako na BG ale nechytá sa všade možne, ideálny na vlniaky aby sa to na ne nelepilo....

izabelkak
20. máj 2010

kelu zase som otočila skratku, myslela som sucháč na GB a nie BG ...

izabelkak
20. máj 2010

ešte k tomu PUERu ako píše fibi, prekarbonát na nižších stupňoch zaktivuješ TEADom, no tým že je eko nie je to tam rovno namixované, predsa by sa tie zložky nabalovali a pri predpoklade že budeš prať na 60stupňoch úplne zbytočne a prisypeš TEAD len keď je to nutné...

a čo si vlastne chcela vyprať? lebo na nejaké zaschnuté staršie škvrny mne nepomáha ani sol z DM-ky, skor viacnásobné opranie a aj to na vyšších teplotách.... komerciou sa mi prať nechce, načo vyperie sa to tak či tak a ak potrebujem vyprať niečo horšie - spravidla z bieleho prádla šupnem to k plienkam ... hold optické zjasňovače robia v komercii svoje....

zfidorka
20. máj 2010

dakujem za rady s Puer-om, skusim ho rozrobit s horucou vodou, schladit a nechat posobit cez noc... chcela som vyprat nejake zasednutejsie veci... na flaky celkom uspesne pouzivam zlcove mydlo...

taanak
20. máj 2010

julia 😎

kaktusik007
20. máj 2010

ahojte, ak si niektorá máte v pláne pošiť bambusové plienočky, tak predávam bambusovú metráž, mám toho 2m, prípadne odstrihnem... pôvodne som si chcela plienky pošiť, ale nejako nestíham, tak metráž predávam... bledunkomodrá, je to to čo BL, 15,00 eur/b.m....

taanak
20. máj 2010

Co sa tyka prania, tak skvrny neriesim. Periem zatial stale na 60 a vacsina skvrn po druhom prani zmizne. Najviac odolavala skvrna na GB, ale aj ta to uz vzdala a zmizla... 🙂

miruss
20. máj 2010

Mne na škvrny skvele zaberá zapratie mydlom na škvrny. A tiež periem na 60°C a keď ostane fľak, tak po ďalšom praní zmizne.
Ae u nás sú už nehody minimálne, len keď malú preháňa zo zubov.

zfidorka
20. máj 2010

na kolko stupnov periete kapsovky a AIO? tiez na 60 stupnov?

mneme
20. máj 2010

iz, tie gature gb aj mne nasmradli po prvom pouziti. to kvoli tomu debilnemu strihu vkladacej plienky - nechapem, preco je vpredu uzsia. martina cika ako chalan dopredu a velmi vela, takze jej tam po vzore miruss davam namiesto origos extra vkladacky konopnu ella´s house vkladacku a uz mozem gature pouzit aj 2-3x 😉

izabelkak
20. máj 2010

avila a čo zašednuté si prala? ako od tých eco prac.prostriedkov netreba čakať zázraky, skor taký zlatý stred, myslím že niečo dlhodobo zašednuté nezvládne ani hoc aká komercia, možno savo alebo niečo špeci na vybielenie...

miruss
20. máj 2010

Zfidorka ja periem aj AIO a kapsy na 60°C.
Mneme mne to tiež pomohlo, lebo tá vkladačka má fakt blbý strih. Alebo dobrá je namiesto extra vkladačky aj bambusová vkladačka TB. Tá ma tiež tvar presýpacích hodín.

taanak
20. máj 2010

Neviem, preco sa hovori, ze dievcata cikaju viac do stredu. Aj moja mala vzdy plienku najviac mokru vpredu ako chlapec.

mneme
20. máj 2010

miruss, tu tb bambusku nemam, ale som vdacna za tip na ellu, lebo konecne tie konopne vkladacky nejako vyuzijem. na vypchatie nocnych plienok chudence nestihali, ale u nas to ltt zvladne baby idea prefold 😔

zfidorka, vsetky plienky periem spolu na sestesiatke, aj kapsy, aio a pul-ky 😉

sulky
20. máj 2010

ak GB ma blbe vkladacky, potom staci kupit flipka, alebo pulky s hociakou vkladackou. Chcela som si kupit GB, ale ako vas citam,tak nie su az take uzasne 🙂

sulky
20. máj 2010

iba fyi:
predavam malo pouzivane baby lucy velur 2 kusy a little lamb 2 kusy
https://www.modrykonik.sk/bazar/moj/

julia30
20. máj 2010

trencianska brana je tu 🙂)

izabelkak
20. máj 2010

sulky presne toto som chcela napísať ja🙂)) keby som si do nových kvetinkových thirsties dala kikko bambus.štvorec alebo vv mám to asi to isté, ale tie moje nákupné úlety sa musia kdesi vybíjať 😒 tá
nám inak plienka nepretečie, včera vydržala 3 hod. vychádzku akurát gaťure musím po jednom max. dvoch použitiach oprať, dajú sa prať prakticky s hocičím tak aj tak využijem náhradné vkladky lebo sa sušia dosť dlho.... IB je ale podla mňa lepšia SIO plienka....
na obranu GB - myslím si že tie vkladky sú asi také aby bola plienka štíhlejšia, dieťa bolo v nej pohyblivejšie na tento účel som ju chcela takže sa vlastne nesťažujem len konštatujem že budeme potrebovať neskor aj IB vel. L 😀 🤐

miruss
20. máj 2010

Mne sa zasa na GN páťi, že majú vyšší strih a pevnejšie gumičky. Ja som s ňou celkovo sokojná, len vkladačku mohli spraviť v tvare presýpacích hodín.
Mne IB prestali vyhovovať, malá ich pravidelne bokom počúra, a to ju ma na sebe 20 minút.

izabelkak
20. máj 2010

miruss vyšší strih? GB? hmm tak sa nám asi ešte zmenia miery keď začneme chodiť, ale momentálne aj keď je nezmenšená na prdeli je relatívne nízko, v princípe to ani nemá na to vplyv lebo keď zmenším skráti sa mi len predná časť....

nám IB nepreteká ak ju máme fakt utiahnutú, síce z tých otlačených nožiek nie som happy, ale fakt vydrží a netŕpnem pri nej či mi malá nepríde prečúraná v kočári....

no asi Ti Mirka čúra dosť silným prúdom a tá umelinka to nestíha sať to je najpravdepodobnejšie.... ale to "poteší" keď je plena suchá a dieťa mokré že?)

miruss
20. máj 2010

Tak tak Iz, si to uhádla. 🙂
Mne pripadá IB veľmi boková, ja som s ňou bola dlho spokojná, ale teraz nám nejako nesedí.

izabelkak
20. máj 2010

no ono sa to ako deti rastú dosť mení, tak počítam s tým že čo sa mi páči dnes o mesiac, dva sedieť nemusí....

ono zase tie GB gaťky sa rýchlejšie usušia ako IB tak aj keby sa to večer prepralo v rukách tak to podla mňa do rána uschne....

ludmilabb
20. máj 2010

ja mam IB L-kovu velkost a zatial ok aj ked ju musim poriadne zapnut lebo aj mne sa stalo ze pretiekla ale myslim ze aj mojou vinou no a konecne som si kupila Kikko bambus v DMke 🙂 ale kupila som nebielene, doma mam farebne a tie stacia

izabelkak
20. máj 2010

ludmila a čo AE už je to lepšie?