Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
16. jún 2010

@taanak to je super, mozno mi bude stacit velky frote stvorec, ked to bude tak... No uvidime 🙂

taanak
16. jún 2010

@avila ja som uz prestala v noci prebalovat, do nocnej plienky vlozim vkladacku Bamboo Hour a plienka je rano z vonkajsej strany iba mierne vlhka 😉

lindauciatko
16. jún 2010

@avila ako pise mneme, taku navlecku na matrac mam a ja, na to ide este plachta, stoji do 10 euro a maju to skoro vsade kde predavaju uteraky a postelne pradlo, moja je znacka Dominik 🙂 a naozaj neprepusti na matrac 🙂

kaktusik007
16. jún 2010

@pipera skus - vola sa to detska pasta, je to taka zelena tuba, predava sa v 50g aj 100g baleni... je to nie len na prevenciu zaparenin, ale aj na liecenie uz vzniknutych.... nam toto zabralo uplne najlepsie, sudocrem je fine, ale ako prevencia... na liecbu urcite toto

vanesska
16. jún 2010

avila... my sme kupili uz priamo frote plachticku co ma z dolnej strany taky ten pul zater cize je tenka ako normalna frote plachta ale neprepokava... tak tiez som rozmyslala ci este na to mam davat nejaku ochranu ale v podstate uz by ani netrebalo... a tieto nepremokave plachty stoja tusim okolo 10eur.
inak ma napadlo ze ci aj do kocika najma teda do hlbokeho kde je tiez matrac treba davat nieco proti nahodnemu precikaniu... ?? 😕

henushka
16. jún 2010

@avila Ja som si sice este pred porodom kupila taku podlozku v Ikei, ale kedze sme dost skoro zacali latkovat, tak nebolo treba. Nie ze by sa nikdy nestala mensia nehoda, ale to sa stavalo pocas kojenia, lebo babo vtedy kaka a ked bola naboku, tak to trosku pretieklo cez gumicky. Ale v postielke fakt nikdy. Tak som si povedala, ze sa mi snad zide, ked sa mala uz bude oducat od plienok.

Akurat si pod hlavku este na plachticku natiahni plienocku, ako pise taanak, babo si skor ugrcne, tak nech nemusis stale plachtu menit 😉

henushka
16. jún 2010

@vanesska Baby, neblaznite, ved to babo bude prve tyzdne hlavne v perinke. A ked nie, tak vzhladom na teplo, ktore snad este v auguste bude, urcite by som nedavala plachtu s gumenou podlozkou. My sme teraz cez vikend boli mimo a mala spala v cestovnej postielke a jak bolo teplo, tak normalne po nej tiekol pot, ked sa v noci zobudila a mala cely krk az bordovy. Fakt by som si na cokolvek nedychatelne davala pozor. A ako som uz vyssie napisala, tak ak dobre utiahnete pulky, nema ako vytiect kaka.

henushka
16. jún 2010

A este k tomu obcasnemu preteceniu, my sme na uvod pouzivali IV soft a maximalna spokojnost 😵 , to pretecenie vyzeralo tak, ze boli gumky hnedkaste a obcas fliacik na oblecku. Zato pri hnuskach nie je nic nezvycajne, ze ked je vacsia naloz, tak to vie brutal pretiect.

taanak
16. jún 2010

ja stale vravim, pri latkovych plienkach sa peru plienky, pri jednorazovych oblecenie 😎

henushka
16. jún 2010

@lindauciatko Ja to tak tiez robim, ze striedam dve, aby sa priebezne vetrali. A prat davam podla toho ako zasmradnu, cca tak raz za tyzden, max dva. Ale ked som ju vynimocne pouzila na noc, tak som musela vyprat vlastne hned, lebo vtedy hrozne napachnu mocom, takze u mna na noc nie.

Pozeram, ze ty mas este male babo, takze urcite raz do tyzdna sa nehoda do flipiek pritrafi, tak podla toho by som prala.

henushka
16. jún 2010

Ako tu tak dnes brazdim, pred chvilou som narazila na temu Zapareny zadocek a kusok som si precitala, ako sa detom lepili hnusky v tom horku na ritku a tak. No chudence ☹ Mala sa v latkovkach nezaparila ani v tom najvacsom horku, ked neratam male bodky na brusku pod flipkou 😎

avila
16. jún 2010

Tak diky babule, mam skreslene predstavy asi fakt po mamickach, co hnusky pouzivali. Vsak za chvilu pride prakticno, tak uvidime 😉

emjee
16. jún 2010

@teri3 konopne mam suchacovu aj patentkovu, obe Lka maju dost vysoky strih na mojho krpca, kuk moj clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

baby o jakych teplach pisete? u nas je uz druhy den ako na jesen 😝

btw. vcera na joj v spravach davali nejakeho odbornika na dojcenie, ktory sa vyjadril, ze dojcit do 4 rokov 😉 slovenska doktorka len skonstatovala, ze s tym nemoze suhlasit (ale nepovedala preco)

mneme
16. jún 2010

@emjee to pocujem prvykrat, povedal preco prave do 4 rokov?
osobne si inak myslim, ze akekolvek obmedzovanie obdobia dojcenia je blbost, kym dietatko ma zaujem a matka moze (nema zdravotne komplikacie a pod.), tak mu to treba umoznit. martina mala nedavno rok a dojci sa ovela naruzivejsie a veru aj castejsie ako ked bola malicka. dufam, ze nam to dlho vydrzi, nechapem zeny, ktore sa toho dobrovolne vzdaju a dieta odstavia 😉

emjee
16. jún 2010

@mneme nepovedal; tiez si myslim, ze dieta sa odstavi same ked bude pripravene

sulky
16. jún 2010

@emjee , @mneme , moja laktacna poradkyna kojila malu do 4 rokov,presne tak ako povedal ten odbonik. Potom sa odstavila sama 🙂

dahlia23
16. jún 2010

baby, pripomínam naše zajtrajšie závislácke stretko 🙂

pipera
16. jún 2010

@zajaciq ja malu doma prebalujem vzdy ked sa zobudi, a ked je hore ked sa pocika :D lenze ona akonahle ma aj dve hodinu papierovu plienku /jednu mam vzdy v aute aj ked nosim rezervnu latkovu, prepripad potreby/ sa strasne vyhadze. teraz sme boli v nemocnici a aj napriek meneniu plienok a kremovaniu ritky je mala uplne zaparena :( davala som jej aj sudokrem, nezabral. potom imazol a nezabera ani ten :( skusila som kupit tu zelenu masticku co mi tu niekdo poradil, tak uvidim.

inac ja zistujem, ze cim dalek tym viac doktorov ma dobre skusenosti s latkovkami, ale mne vzdy doporucuju bavlnu a bambus. SKusala som aj s umelou vlozkou vkladacku,ale mala sa s toho vyhadze :(

pipera
16. jún 2010

@kaktusik007 dakujem za tip. kupila som nieco zelene :D poradili mi ze asi myslim rybaciu mast tak uvidim 🙂

mneme
16. jún 2010

@emjee, da sa ta sprava o dojceni pozriet aj niekde na nete?

prsky
16. jún 2010

@mneme citala som newmanove clanky pred casom a to odstavenie v 4 rokoch je priemer (na zaklade udajov od mamin, ktore dojcili, kym sa dieta samo neodstavilo). proste kazde dieta k tomu psychicky same dospeje - ja som zvedava, kedy sa odstavi nasa zavislacka 😉 inak v telke bol preto, lebo OZ Mamila organizovali s nim 2dnovu prednasku (on je odbornik svetoveho formatu na dojcenie) - a nasi pediatri - radsej no comment, aj tot nedavno sa nejaka pani docentka v telke vyjadrovala a take bludy splietala, ze az (a smutne je, ze sa odvolavala na rozne dokumenty, uplne poplietla, kto tie dokujmenty mal vydat a este si ich asi neprecitala, lebo inak by vedela, ze hovoria cosi ine, ako ona). koho inak zaujima dojcenie, tu je stranka dr. newmana http://www.drjacknewman.com/ - ma tam aj fesi videjka

zajaciq
16. jún 2010

tak mam uz aj ja prvu prezentaciu plienok za sebou 😉 Aurorka sa ako modelka spravala ukazkovo. moja ritka, 😵

mneme
16. jún 2010

@prsky takze ten chlap bol dr. newman?

zajaciq
16. jún 2010

@prsky dnes bola v telke ina teta, ktora mala skorigovat to nespravne prelozenie a tie veci okolo lepku. ale jasne, ze si to stvcka nepriznala explicitne, len to tak zaobalili, ze co sa hovori a co sa povedalo atd..

prsky
16. jún 2010

@mneme ano 🙂

@zajaciq uz ma to ani neprekvapuje

pipera
16. jún 2010

@zajaciq
@prsky ja som prave vcera tu na konikovi nasla link o tom zavadzani potravin a aj lepku pred 6 mesiacom. Zo zaujimavosti som si ho precitala. Pisali tam,ze do MM sa doostava lepok a ze dieta si laksie na lepok zvykne, ked je este kojene. Kedze sa doba kojenia u nas zas znizuje, zacali koly tomu,aby si diet alahsie zvyklo zavadzat lepok este kym je dieta kojene.
neviem najst ten link. precitala som si,ale malej lepok rozhodne davat nebudem 😉

a na margo dlzky kojenia. mam tri deti. prvu som kojima do 3,5 roka. odstavila sa sama, ked som bola v porodnici a rodila dalsie dieta. Viac moje mliecko nehcela. MOjho druheho syna som kojila dva roky. Taktiez sa odstavil sa. Raz sa pri kojeni otocil nabok a viac moje mleiko nechcel. Teraz mam tretie dieta a to nekojim. Mala sa narodila skor a mala slaby saci reflex. SKusali sme sa prikladat, trapili sme sa aj s poradkynou na kojenie, krmila som ju aj tou tenkou hadickou a proste nic. Tak si aspon mlieko odsavam a davam jej moje s flasky. Teraz som mala zapal,mliecko sa pomaly zacalo spat rozbiehat,ale musim malu dokrmovat jednou - dvomi davkami umeleho. Stale dufam,ze sa to rozbehne a uplne zrusime umele mlieko.

zajaciq
16. jún 2010

@pipera ono to bolo prekladane z anglictiny a myslim,ze to nemysleli, ze u nas sa skracuje doba kojenia, ale v zapadnych statoch, tak sup sup lepok v 4. mesiaci, lebo tam vedia, ze aj tak matky skoncia s dojcenim do 6. mesiaca.

tamka84
16. jún 2010

baby, tie vrchné nohavičky Gro Baby Wonder Wraps sú dosť široké medzi nôžkami? prekryjú v pohode hocijakú plienočku? A s Flipkami máte aké skúsenosti. Idem objedávať a neviem sa rozhodnúť, chcela by som jednoveľkostné aby som využila aj pre mimi. Ďakujem

emjee
16. jún 2010

@mneme da v archive jojky - tv noviny 15.6 o 12.24 http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html

zajaciq
16. jún 2010

@tamka84 siroke medzi nohami, welkorysy strih, su take wacsie a teplejsie, nad 25 by som ich nedala. Za tu cenu a ze su 1welkostne..super! A lemy obsite,netlacia. Odporucam od min 4kg