Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
21. júl 2010

@ivanajelinek: Môj bol takjý istý a nakoniec maáme obchod s plienkami a manžel sa už slušne vyzná. Aj svokra je už expert na prebaľovanie. 🙂

mneme
21. júl 2010

@emjee ... alebo odplienkovat dieta 😵

emjee
21. júl 2010

@mneme snaha bola, ale 😝 mokro v gatoch mu nevadi, na serbel si sadnut nechce 😝
uz nejdem nic kupovat, musi si poradit s tym, co je doma, asi mu spravim blbovzdorny popis, ktora plienka s cim kedy ako ide 😀 a supnem to do suflika

mneme
21. júl 2010

@emjee no ja len preto, ze u nas by bolo to odplienkovanie asi schodnejsie, ako nahovorit mm, aby pouzival nohavickove plienky s vrchnakmi a naucil sa rozlisovat medzi dennymi a nocnymi plienkami a zorientoval sa, ktoru vkladacku kedy pouzit 😅

emjee
21. júl 2010

@mneme ja uz mam plienky nachystane aj s vkladackami, takze ide vyslovene len o instalaciu 😀 a vybrat spravne gate navrch 😀

adriana7
21. júl 2010

@ivanajelinek ,
skús a ak nič, tak to nerieš...
mm so mnou nebol nikdy na poradni, na nožičkách...robí s deťmi ale iné veci (maľujú domček, majstrujú v dielni, vyčistia mi auto) 😵
...ani mňa by nedonútil debatovať o valcoch v motore... 😀

ivanajelinek
21. júl 2010

@adriana7 asi mas pravdu...s valcami a s motormi 😀 Asi to tak ma byt, ze? Dakujem za rady, ste naozaj zlate...
A este otazka, daju sa potom tie AIO pouzivat aj na noc? Ci radsej cez den?

sulky
21. júl 2010

@ivanajelinek ,podla toho ake AIO. BBH magic alebo BGv 3.0 v pohode aj cez noc.

mneme
21. júl 2010

@ivanajelinek ja by som doplnila ze aj podla toho, ako vela babo cika a ci budes v noci prebalovat. v tychto horucavach je to u nas s cikanim v norme, ale predtym by som to s aio neriskovala a preto poriadne nocne plienky vypchavam. ale inak ja povazujem aio na noc na zbytocne a navyse nie velmi vzdusne 😉

etuska
21. júl 2010

@emjee -dakujeeeem-vyskusam 😉

brisilda
21. júl 2010

jeej kocky ja som tiez kupu plienok konzultovala s manzelom a jeho odpoved bola rovnaka ako vo vasom pripade kup a hotovo no cenu som mu radsej nepovedala 😀 asi by ma inak vyhnal z domu 😀 😀 😀 a to je estelen zaciatok 😉 bud. mesiac bude to iste 🙂 len si vyberiem nejake poriadne plienky na noc teraz som objednamabambusovu awany neviem kocky poradte cim je dobre ju vypchavat na noc? alebo to co k nej je mi bude stacit? asi si objednam aj nepremokavu plachtu do postielky my cikame vela ale teraz nam staci pamperska od 8 vecer do 10 rana a neprecikame ju 😉 no je total /precikana/ velka hadam ma aj kilo 😀 😀 😀 ja som inak leniva cez den minieme 4 pampersky aj to je v nich minimalne curknute 😉

emjee
21. júl 2010

@brisilda podla mna ta anavy bambuska ti bude stacit zatial bez vypchatia

brisilda
21. júl 2010

@emjee no super tak som rada lebo po odskusani planujem kupit dalsie 😉 ozaj ked si prechadzala s pampersiek na latkove malemu to nevadilo? ja sa dost bojim ci si nepokafreme nocne spanie budenim na mokru plienku 😝

etuska
21. júl 2010

kočky-máze niektora Little Lamb microfleece???? 😕

emjee
21. júl 2010

@brisilda nie, ja som prechadzala ked uz sme mali nocne spanie pokafrane kvoli zubom 😀 teraz sice v noci dojcim niekedy aj 2x (co som od 2. do 10. mesiaca nedojcila celu noc) ale neprebalujem - nie je co, on cika az rano po zobudeni (a keby sa mi chcelo hned po zobudeni vyskocit a rozbalit ho, tak plienka by urcite bola este (skoro) sucha)

brisilda
21. júl 2010

@emjee 😀 no asi nesom sama co rano nechce vstavat 😀 ja sa uz velmi tesim do piatku budem mat zasielku s plienkami doma 😉 dufam ze nam bude stacit ked ich raz preperiem 🙂 ved na zaciatok staci kedze budem prebalovat kazde pocikanie uz mam kupene aj bambusky s DM drogerie 😉 no ja sa bojim toho nocneho budenia no ako tak pozeram ked nam ho nedokafru mok. plienky tak zubky naisto 😝

sulky
22. júl 2010

@emjee , posledne tri tyzdne tiez necikame v noci, iba rano asi 10 minut po zobudeni, Takze to ide do nocnika. Plienka sucha, preto mu nedavam ani vrchne gatky. Ale neviem ci to nie je prechodne, nemyslis ze je to koli teplam? Dojcime sa asi dva krat, predtym cikal aj v noci. Teraz som z toho trochu zmatena 😒

izabelkak
22. júl 2010

@sulky podlľa mňa je to prechodné, aj u nás je to tak ako sa oteplý malá v noci neciká, zato tie dva dni čo sa ochladilo cikala riadne nálože, skončilo to 1 x pretečená BBH na druhú noc prevlhnutá, zakaždým prebalenie v noci a prezleženie ☹ mám dojem že som si tou liečivou vlnou od popoliny pokafrala vkladačky v BBH že nesajú, druhá vec je že moja malá ciká vnoci spravidla na boku a ak to je 6 hodinová nálož brutálny prúd čo nezachytí na boku len ak niečo, najlepšie asi anavy, ten velur je rýchlejšie nasiakavý.... no ak som aj vypchala BBH namiesto origoš vkladačku prefoldom tak ten bol mokrý, malá origoš vkladka suchá a polovica nohavič. plienky durch a aj pyžamo ☹ takže ja možem len o stay dry vkladačkách na noc len snívať, to by asi v plienke neostalo nič...
malá asi ciká pri kojení, inak si to neviem vysvetliť , lebo spravidla spí na bruchu či na chrbátiku..... chjo no ale čo s tým nič nespravím ....

sulky
22. júl 2010

@izabelkak ,tiez mam ten pocit ze je to prechodne,skoda :(

sulky
22. júl 2010

@etuska , nemyslis nahodou miktoflisovu vkladacku?

zojec
22. júl 2010

ahojte, etuska myslela tuto.. lebo sme sa o nej vcera bavili.. http://www.babybots.co.uk/littlelambmicro.htm aj mne sa celkom pozdava.. mate ju niektora??

marusik
22. júl 2010

ahojte! ja som tu už dávno nebola... mám len otázočku - boli ste na dovolenke s látkovkami? v sept. by sme asi chceli ísť do Chorvatska a uvažujem, či zobrať látkovky, či jednorázovky Alany...

kape
22. júl 2010

@sulky - nemusi to byt prechodne, sorry, ze Vam skacem do temy, my sme tiez donedavna latkovali a latkovanie je moja uchylka, tak Vas citam, co momentalne leti, aby som bola pripravena na dalsie babo. My sme s plienkami skoncili uplne ked mal maly 1 rok a 9 mesiacov . Ani v noci uz nema plienky a nocne plienky sme mali suche uz tak cca 3 mesiace predtym, potom na nejaky mesiac sme mali striedavo oblacno ze tri dni sucha a potom precikana. A ked sme skoncili s plienkami uplne, prestali sme davat aj "poistnu na noc".

etuska
22. júl 2010

@sulky
@zojec -ano-presne tuto plienku som myslela 🙂

moncika15
22. júl 2010

ahojte 🙂
pisem sem prvykrat. som rozhodnuta ze vyskusam latkovky a xcem si nejake objednat tu z bazara, nexcem hned kupovat novu ked neviem ci to budem zvladat a ci mi ix male bude tolerovat 😅 viete mi poradit ktory typ je najlepsi? 🙂
dakujem 🙂

moncika15
22. júl 2010

este mam otazku... co vlasne vsetko treba kupit? vlozku,plienku a aj vrxne nohavicky? bez tyx je plienka nepouzitelna? 😕

alusha
22. júl 2010

@moncika15 su plienky, na ktore vrchne nohavicky nepotrebujes, tzv. AIO - all in one a plienky, na ktore vrchne nohavicky potrebujes... postuduj e-shopy a je na tebe, pre ktore sa rozhodnes

moncika15
22. júl 2010

@alusha dakujem 🙂 som xcela pocut nejake skusenosti s jednotlivymi tipmi

zfidorka
22. júl 2010

@moncika15 neda sa povedat ktory typ je najlepsi, vsetky maju svoje vyhody a nevyhody... na e-shopoch je rozdelenie a porovnanie jednotlivych druhov plienok, kazdemu vyhovuje nieco ine...
v albumoch a fotoblogoch tychto uzivateliek su skusenosti: emjee, emmka3, labutka

mamutka
22. júl 2010

@moncika15 plienocka bez vrchnych gati nie je nepouzitelna, teda ta, ktora ich inak potrebuje. napr.ju moze drobec mat doma len tak, ked je teplo a nemusi mat na tom teplacky, ktore by mohli premoknut, ak by precikal. alebo do kocika, ak je babatko este malicke a je velmi teplo, tak kym sa nepretaca, tak moze spat na prechadzke kludne len v plienke bez gati a tricku, no ale kym pride leto, tvoj drobec sa uz rozvrti 🙂
mne na All in one plienkach nevyhovuje, ze v takychto horucavach predsa len menej dychaju, najradsej mam plienky a vlnene vrchne gate tenucke na prechadzku. ale mozno uz existuje dajaka AIO varianta s vlnou, ja uz som davno nenakupovala, ja uz sem chodim len obcas slintat ake krasne plienky sa daju vidiet 😀