Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

milvasik
7. aug 2010

@plienka prosim ta a vies mi poradit nejaku konkretnu, pripadne aj link? Ked ja mam z tej dlhociznej latky strach, ale asi to chce len cvik a nejaku ukazku🙂)). Ale dakujem.

venonna
7. aug 2010

@milvasik na novorodenca je satka najlepsia, lebo dietatu najlepsie podoprie chrbatik a hlavku a je aj najvariabilnejsia, lebo uviazes vodorovne i zvislo 🙂
ak sa naucis dobre viazat (troska cviku, nic viac), babu nevadi, ze je nazvislo, pri refluxoch a pri problemoch s klbikmi sa ani vodorovne uvazy nepouzivaju (ale teda moje druhatko tieto uvazy vyslovene milovalo)

milvasik
7. aug 2010

@venonna tak budem musiet postudovat viazanie🙂))), takze v pohode aj v zime von s babom v satke?

plienka
7. aug 2010

@milvasik kuk IP

milvasik
7. aug 2010

@plienka jeeej, super, dakujem, tak idem studovat.

venonna
7. aug 2010

@milvasik navody su tu http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/1/ alebo tu http://www.nosenideti.cz/navod.php
a co sa tyka nosenia von, bud ta vsadka alebo zateplena kapsa, oboje bud kupis na nete alebo na www.nosenideti.cz najdes navody, ktore su fakt lahke, spichla som si oboje sama, hoci som do sitia uplny laik 😉
vyhoda je, ze nemusis babo von nadievat do X vrstiev, das len tolko vrstiev, ako sebe, len nozky zaodejes lepsie, ked nosis, hrejete sa vzajomne 😉

milvasik
7. aug 2010

Dakujem vam za rady🙂)))

emjee
7. aug 2010

@avila do satky:
na dlhu prechadzku Blueberry minky onesize, BBH magic
na kratsiu prechadzku / doma hocijaka nohavickova a vlniaky

neosvedcili sa mi Itti bitti - uzke medzi nozkami, v satke nam pretekali

emjee
7. aug 2010

pls nosenie rieste v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/tema/noseni-det... tuna sa plienkuje 😉 dik

venonna
7. aug 2010

@emjee pls, na predoslej strane som davala otazku, nevies, poradit? dik 🙂

emjee
7. aug 2010

@venonna neviem co ponukaju za velkou mlakou 😀 mne sa velmi pozdavaju BG flip a myslim, ze aj take blueberry by mohli stat zato (mam blueberry len kapsu, ale pulky maju tiez take krasne a chlpatucke 😀 a myslim, ze aj spolahlive, no nemam vyskusane)

sulky
7. aug 2010

@venonna ,za mlákou ti zoženie napríklad Happy Heinys.Sú jednoveľkostné, sedia od naodenia až po cca 20kg, nikdy nepretečú a majú krásne vzory 🙂 Ja som ich odtiaľ objednávala.

kaktusik007
7. aug 2010

@milvasik toto je nosic az ked drzi babo samo hlavicku... nie od narodenia

izabelkak
8. aug 2010

@venonna aj thirsties PUL-ky sú výborné a sú made in USA... tak aj tie by sa tam dali zohnať, robia sa dvojvelkostné vel. 2 od 8 kg do odplienkovania, sú tenučké majú krásne vzory....

izabelkak
8. aug 2010

ja mám tieto kvetinkové 😵

sulky
8. aug 2010

@izabelkak , jeeej, uz ste sa vratili? Ako bolo na dovolenke?

ludmilabb
8. aug 2010

@izabelkak ja mam klasicke Thirsties najprv sa mi zdali velke a take prilis igelitove ale teraz pouzivam castejsie tieto ako IV, tie jej sposobovali cervene fliaciky osuchovali sa jej v okoli bruska 😒

izabelkak
8. aug 2010

@sulky ahoj, áno už sme spať, mali sme sa dobre, minula som 1,5 balenia tých ekovkladačiek, sú fajn, akurát sa mi sprvu stalo asi 2x že pretiekli, mala som PUL-ky navolno, ale aj tak je to jednorázovka na jedno vycikanie resp. dve menšie závisí aj od veku dieťaťa.....

s BG kapsou som veľmi spokojná, ľutujem že som ju nekúpila skor, čo sa flipky týka taký normál.... vie jednorázovky mi o chlp lepšie nakoniec sedeli v tých flipkách, thristies boli trolinku na ne vačšie ale aj tak som točila oboje pulky na striedačku a fajn.... teraz aspon tie krásne thirsties využijem urobila som si z nich AIO, dávam do nich stay dray vkladku z flipky 😀

aj nám pršalo a mali sme obmedzené miesto na sušenie, tak sme tie ekovkladačky používali tak 2,5 dňa potom sme už látkovali....

@ludmilabb mne tie thristies prídu úžasné sú jemnučké a tenučké, je fakže že IV má bavlnu zvnútra a aj zvonku myslím, majú pod tou bavlnou presne to isté ako thirsties, tá bavlna navyše vovnútri mi príde na úkor údržby horšie čistenie kaku a sušenie a sú tým aj pádom hrubšie, zároveň ten systém sucháčov čo je na thirsties je na pohybujúce sa dieťa ideálne nikdy neodierajú bruško....

monr
8. aug 2010

iz, vitaj doma

kočky, vieto čo ma neuveriteľne teší? že skoro všetky látkarky aj nosia, kalíškujú, paráda. 😀 😀 😀

sulky
8. aug 2010

@monr ,ja ešte nekalíškujem, ale dúfam že sa čoskoro odhodlám. 😉

plienka
8. aug 2010

@sulky tak sup sup do toho lebo budes lutovat ten zbytocny cas, ked si vahala🙂 nic lepsie a komfortnejsie neexistuje

kaktusik007
8. aug 2010

@plienka tak o tomto ma nepresvedcis 😖

plienka
8. aug 2010

@kaktusik007 🙂 asi to nemozeme rozoberat na tomto fore, ale mozme to skusit. Preco nie?

uankab
8. aug 2010

@mneme ... dakujem 🙂 a je potrebne to potom este namocit nachvilku aj do octovej vody? niekde som citala ze hej, aby to nebolo take mastne...

mneme
8. aug 2010

@uankab ja to nerobim, takze neviem poradit

venonna
8. aug 2010

kocky dik za rady, ste fakt zlate 😵

@uankab ja som o namacani v octe ani nepocula 😕 leda tak pradlo namiesto avivaze...

taanak
8. aug 2010

@venonna aj ja hlasujem za Thirsties a aj Flip, oboje su moje naj PULky. 😉
A kalisok je tiez super vec, aj ked je uz viac ako na nutenom oddychu 😎

sulky
8. aug 2010

@taanak , ja som mala oddych rok a pol. Normalne si nemozem zvyknut ze je to uz zasa tu 🙄

taanak
8. aug 2010

Ja som malenu uz parkrat vyskusala IB vel. L, ktoru zdedil po sestre. Na to, ze maly ma zatial iba 4 mesiace, tak L-ko mu celkom sedi a zatial nepretieklo, ale zatial sa do nej nevykakal 😀 Povodne som mu chcela zaobstarat aj M-ko, ale mozno ani nebudeme potrebovat. 🙂