Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sonkab
1. sep 2010

@katka888 ja som maximalne spokojna s kapsou BG. Mam ich 5 a idem doobjednat dalsie 🙂

petrinka
1. sep 2010

@katka888 hej, podla vyrobcu mozes pridat ocot, ale neprezen to snim🙂 A este tam pisali, ze co je bambus vkladacka do kapsoviek, tak pred prvym pouzitim je dobre oprat ju 3x a maximalnu savost dosiahne po 6 praniach...

luciferova
1. sep 2010

a ktora kapsa je naj? najrychlejsie schne a je prijemna na prdelku, vase naj su ktore?

etuska
1. sep 2010

@luciferova
to som nezistovala-my zijeme v UK 😀 -ale tie plienocky su teda dost mastne 😝

brisilda
1. sep 2010

@katka888 no jasen kapsa schne velmi rychlo 😉 a aj vkladacky 😉
inak kocky neuverite co sa mi vcera stalo maleho som okupala prebalila obliekla napapkal sa a isiel spinkat asi o pol noci som mu isla dat pusu na dobru noc a on cely ostaty 😠 proste ja v tej rychlosti som mu na nocnu plienku nedala pul nohavicky 😀 😀 😀 som dobra co? 😀 sakra tak som ho celeho prezliekala no a jejasne ze sa zobudil ☹ ale to mam tak ked sa ponahlam a som zvyknuta na kapsove plienocky 😒

izabelkak
1. sep 2010

@luciferova za mňa jednoznačne Bum Genius kapsy, teda ,mimo nich mám len BBH magic a Fuzzi bunz, ale neviem si predstaviť lepšiu plienku, navyše teraz je vylepšená rada a nové farby fakt odporúčam....

luciferova
1. sep 2010

@brisilda no pekne 😅

Aky je rozdiel medzi aio a kapsami?

brisilda
1. sep 2010

@luciferova ked je kapsova plienocky tak mas pul nohavicky spolu s flisovou vlozkou ktora nechava zadocek dietata v suchu a medzii to davas vkladacku je to v celku len vkladacka sa da vyberat teda ako ked obliekas vanus do obliecky 😀 😀 😀
plienky vsetko v jednom AIO je ako BG sty dry alebo organic cize pul nohavicky zvlast aj vkladacka zvlast

limoni
1. sep 2010

@izabelkak takze, ak mas nejaky flak na plienockach tak jedine frosch? pul pustia aj bez predpierky, len ich hodis do pracky a na 60tku, vsak? a co sol na skvrny, skusala sa niekedy?

mate niektora hodvabnu liecivu vlozku? vraj dobra na zapareniny, rozmyslam ze zakupim

izabelkak
1. sep 2010

@limoni prírodné materiály zapieram žlčovým mydlom, rovnako aj pul-ky ak sú bielej farby, fleesové - polyesterové plienky radšej zmyjem od stolice studenovou vodou čo najviac to ide a potom do zmývadla dám tú plienku trochu PUERu, či iného prekarbonátu sodného a napustím horúcu vodu za chvílu vyžmýkam a dám do vedra, práve som pozerala tú fuzzi bunz čo som včera nezaprala ale takto namočila a je bez fľaku...krásna čistá. bez flaku...

aj do prania dávam sol na škrvny (prekarbonát sodný) podľa toho akú mám doma značku, najradšej používam eko... Iz má citlivejšiu pokožku ale možno by zniesla aj tú z DM-ky.

emjee
1. sep 2010

@luciferova nie kazda kapsa je aio - napr. bumhugger je tiez kapsa ale musis dat na nu vrchnaky

julia30
1. sep 2010

emjee jeee teba som chcela citat 🙂 uz sme zahoracky :D niekedy by sme mohli dat stretko v MA to mame tak na polceste obe :D

luciferova
1. sep 2010

aky je jednou vetoou rozdiel medzi nohavickove, kapsove, all in one a stvorcove
a este ty si kupis napr. http://www.ekoplienky.sk/product/imse-2v1-biela... all in one tuto
a na to potrebujes este tieto gatusiky? http://www.ekoplienky.sk/product/imse-vimse-sof...
pul, vlnene, flisove? rozdiel?
a este do toho idu tie vlozky? je jedno ktora?
napr. toto? http://www.ekoplienky.sk/product/sava-vlozka-im...
hmm?

emjee
2. sep 2010

@julia30 jasne 😀 ale ja som uz pracujuca matka, takze bude tazsie dohodnut termin 😝 😀

@luciferova https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... na konci
nohavickove - maju strih ako nohavicky (bud sa natiahnu alebo zapnu na suchac, patentky alebo snapkou) - t.j. vsetky okrem stvorcov a viacvrstvovych
stvorce - vsetky plienky tvaru stvorca, ktore sa musia poskladat predtym, nez ich dietatku das
vv - vylepseny stvorec
kapsa - nohavickova (moze byt zaroven aj aio, ale nemusi), ktora je zosita z dvoch casti tak, ze medzi latkou, co sa dotyka zadocka a druhou castou plienky je vytvoreny otvor (kapsa), kde sa daju vopchat podla potreby vkladacky
AIO - nohavickova all-in-one plienka, na ktoru nie je potrebne davat vrchne gate, lebo uz ma integrovanu nepriepustnu vrstvu, moze byt zaroven kapsou ale nemusi
SIO - vylepsena AIO, vkladacky sa pripinaju na vnutro plienky patentkami (cize SIO nie je nikdy kapsa)

vrchnaky:
pulky, vlniaky a flisky - rovnaky princip, len ine zlozenie (material) - pouzivaju sa, aby sa zabranilo presiaknutiu plienky (stvorca, vv, nohavickovej plienky, kapsy) na oblecenie

tvoje linky:
imse vimse 2v1 je AIO, podla popisu to nie je kapsa (vkladacky sa nevkladaju do kapsy, ale len volne polozia resp. pripnu na vnutro plienky); nepotrebujes na nu ziadne vrchnaky
imse vimse soft - vrchnaky, pulky, pouzivaju sa na vsetko, co nie je AIO alebo SIO
vkladacky - teoreticky mozes pouzit akekolvek do akejkolvek plienky, prakticky si treba zistit, ci ti tam rozmerovo budu sediet (je predpoklad, ze plienky a vkladacky jedneho vyrobcu su kompatibilne)

sorry, jednou vetou sa to fakt neda 😀

petrinka
2. sep 2010

ahoj baby,
rada by som vas poprosila o radu. chystame sa na dovolenku a rada by som aj tam latkovala. viem, ze niektore z vas to zvladli, tak by som vas chcela poprosit, ci by ste napisali ako 🙂 teda asi kolko plienok ste potrebovali, ako rychlo schli, ako a s cim ste prali, pripadne na ake zlepsovaky ste prisli. dakujem dopredu! velmi nerada, by som kupovala jednorazovky 😝 😝 😝

labutka
2. sep 2010

@limoni mam ten protect, podla toho co pises, je v dvoch prevedeniach - jersey a frote. lebo ja mam frote, 80 % bavlna, 20 % polyester, a potom ten polyuretanovy zater.
akurat dnes som rada, ze ho tam mam. - rano sa krpec zobudil (prvykrat vo svojej postielke a nie u nas 😵 😵 ) a uz stal a drzal sa tyciek, tak reku jak sa najlepsie vyzlieka, nez po stojacky - stiahnem gate, loviky, plienku a idem ho brat na serbel, a on samozrejme pustil zopar kvapiek na madrac... 😀 😀

avila
2. sep 2010

Baby, pozeram, ze sa mi priserne zmensili Kiko stvorcove plienky a zmenili svoj tvar, pre druhe babo budu asi tazko takymto sposobom ☹

mneme
2. sep 2010

@avila tie kikko farebne bambusove stvorce sa neuveritelne zbehli, myslim, ze aj viac ako 10 cm 😝 😠 . mam ich uz niekolko mesiacov a po kazdom prani su mensie. zmenili aj strukturu - su take ako keby krepovite. pouzivam ich ako vkladacky, takze mi to az tak velmi nevadi, cim viac sa zbehavaju, tym su hustejsie a savejsie. no ale ten cudny format - neviem, neviem 😖

avila
2. sep 2010

@mneme veru, ja mam tie biele dlhsie, no... aka nadsena som nimi bola... Ale na nvoskovu prdelku celkom fajn, ze u take male a potom mas dobry napad, dame ako vkladacku. Ale viac ix nekupim... Zato lacne nie su 😒

alusha
2. sep 2010

no baby, my dnes testujeme anavy vlniaky, sedia mu ako uliate, aj okolo noziciek aj na brusku, pod nimi ma len stvorcovu plienku, tak dufam, ze nepretecu, zatial som s nimi nadsena 🙂 a dufam, ze ich nepokrsti kakanicou, lebo vcera ani dnes nekakal 🙂

zfidorka
2. sep 2010

@avila mne sa biele bambusky kiko zbehli na jednej strane cca 10 cm, takze su z nich obdlzniky, ale stale su dost velke... ja ich mam rada, davam ich narovno, takze pohoda 😎 a lepsie saju ako normalne stvorce, proste citit ze je to bambus...

@alusha nase vlniaky su uz tiez dnes v obehu, som ich 2x nalanolinovala, dala som do nich stvorec narovno a este vkladku BL stvorec, lebo dieta nejako vela cika.. jeden stvorec nestaci, stale musim dat este vv alebo nejaku inu vkladku, aj na 1 ciku... tiez sa mi vlniaky pacia, krasne pruzia, dobre sedia a su fakt velmi prijemne 🙂

zojec
2. sep 2010

ahojte... mam dilemu, co je lepsie? BG 4.0 alebo Gro baby shell, alebo via set? inak aky je rozdiel medzi shell a via setom? o co je via set vylepseny? neviem sa rozhodnut .. poradte 😉 dakkujem

brisilda
2. sep 2010

@zojec ja odporucam radsej BG 4.0 😉 ale aj gro baby su dobre 🙂
kocky inak chcem sa opytat mam doma lanolin ale od Ametis kuk foto myslite si ze s nim mozem lanolinovat vlnaky popoliny? namacala som to cele iba do toho prostriedku a necham to tam az do zajtra teda 12 hodin 😉

brisilda
2. sep 2010

😀 a foto

emjee
2. sep 2010

@brisilda ak je to lanolin, preco by si nemohla s tym lanolinovat? 😀 kedze je to vo flasi, tipujem, ze je to vodovy, teda ho musis dat viac (ak to nahodou nie je sampon, ale to by tam zase nebolo napisane wollbalsam ale wollshampoo 😀 si myslim)

ja davam kikko bambusky poskladane na 1/12 do flipky, zatial mi neva, ze sa trochu scvrkli

michaela80
2. sep 2010

vy tu chvalite vlniaky a ja im mam v skriny v poslednom sufliku..aj som ich nalanolinovala ale su tak nechutne do ruky ze som ich malej nedla..asi som nieco pobabrala pri tom procese...su take ako keby lepkave...blee..

izabelkak
2. sep 2010

@zojec záleží čo od plienky očakávaš, BG kapsy sú zvnútra polyesterové, t.j. udžiavajú pocit sucha a nenormálne veľa nasajú... Gro baby je bavlna a nám v dnešnej dobe bez dovypchatia nestačí, tú originál extra vkladku nepoužívam, rozdiel medzi klasickým gro baby setom a via je v tom že via je vylepšený, vkladačky majú zospodu vrstvu ktorá zabraňuje prevlhaniu na nohavičky a majú také záklapky na suché zipsy aby sa najma pri praní neodopínali a neprichytávali kade tade.... a aj tú extra vkladku už majú so stay dry povrchom, tá sa do plienky len vkladá nepripína...

my sme dnes mali gro baby asi 1,5 hod. dala som do nej tú menšiu vkladku z anavy t.j. 3 vrstvy bambus.frote a 1 vrsta bambus.velur + origoš vkladka a bolo to totál durch....

emjee
2. sep 2010

@michaela80 ale oni take maju byt, prave ked su take ble lepkave, su dobre nalanolinovane a nic nepustia (ta lepkavost zmizne po prvom druhom pouziti)

brisilda
2. sep 2010

@emjee dik ja som tam toho dala skoro pol flase 😀 proste plny keli mok od zmrzliny 😀 😀 😀

michaela80
2. sep 2010

@emjee zeby som ich vyskusala dnes?