Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
30. sep 2007

ved potom to hod do IP ja ti napisem kolko by to jednotlivo a spolu vyslo a ak budes suhlasit tak sa dohodneme.a mozno medzicasom uz bude fungovat aj mov web www.latkovky.sk

sue
30. sep 2007

Olinka, OKI, len pozor, aby ťa admini nevyradili z fóra ako firmu 😉

olinka6226
30. sep 2007

no snad nie. umrela by som bez kona ☹

kili
30. sep 2007

oli, voľakedy som videla predávať bambusové vkládacie BI, ale potom už nie. Nebudeš ich náhodou mať?

olinka6226
30. sep 2007

neviem na 100% tiez som ich nevidela, ale skusim ich zohnat.

taanak
30. sep 2007

ahojte, tak sa tesim na novy i-obchod s plienkami na SK, oproti Cecham to tu bola (a zatial aj je) fakt bieda. Mam uz sice plienok nakupenych tak, ze mi v pohode vychadzaju, ale ak ma nieco zaujme, mozno doobjednam 😎

adula76
30. sep 2007

kili - vkladacie bambusky Babyidea su na www.nosime.sk 🙂Tie bambusky su super, aj tie konopky BI. Akurat bambusky su jemnejsie.
bambusky
http://nosime.sk/tovar1125-vkladacia-plienka-ba...
konopne
http://nosime.sk/tovar1123-vkladacia-plienka-he...

zdenkaamarosko
6. nov 2007

olinka, už si otvorila? 😉 😵

sorrelia
4. jan 2008

ahoj dievcata niektore tu pisali o plienkach Hamiko, no nech sa snazim jak sa snazim neviem sa dopatrat predajcu... neviete mi poradit prosim ????

olinka6226
4. jan 2008

zdenkaamarosko: este stale sa na tom robi - a to mi slubili zaciatkon novembra 😠

sorrelia: pokial viem hamiko sa uz nevyrabaju a nedaju sa ani kupit. jedine pouzite ak by nejaka mamina predavala.

babulina
10. jan 2008

vidim ze sa tu pretriasali popoliny a baby lucy ale nepouziva niekto aj bambino mio? ake mate skusenosti?

babulina
11. jan 2008

nikto? 😕

kili
11. jan 2008

babulina, čo jedna písala, čo mala výbavu od narodenia po nočník od BM, tak bola rada, že to napokon rozpredala. Spokoná síce bola, ale že je to to isté ako viacvrstvové od popolini ale za dvojnásobnú cenu. BM majú krajší lem, ale za tie prachy to určite nestojí. A vrchné nohavičky ti odporúčam ImseVimse, sedia najlepšie na všetky druhy plienok a od narodenia ti stačí rovno veľkosť od 5kg.

zlatat
2. feb 2008

Ahojte, mám na predaj plienky Bambino-mio - tuším ich je 18 ks veľ.2 + 3ks horných nohavičiek od 9-12 kg. Nemáte niektorá záujem? Dostali sme ich teraz, aj som asi 6 vyskúšala, ale nám viac vyhovujú Popoliny plienky ( tie používame od narodenia.

bambusko
27. mar 2008

Ahojte, používame 2,5 mesiace plienky Baby Lucy 3v1 a plienkové nohavičky FIX, práve sme prešli na veľkosť M. Som s nimi veľmi spokojná, aj malý, ale posledné dni mám problém s pretekaním nohavičiek vo švoch, kde sú zošité bočné diely okolo nožičiek, prezerala som to a je tam všitá iná gumička ako po obvode. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Neviem, či niečo robím zle, ale doteraz bolo všetko ok, plienku máme vždy prekrytú, Nohavičky S boli už malé, tak som dala väčšie a začalo to pretekať, boli oprané len raz. Presakuje to aj cez deň, keď prebaľujem každé 3-4 hodiny a plienka pritom nie je úplne precikaná. Vopred ďakujem 🙂

mon25
28. mar 2008

bambusko- ja mam tiez baby lucy 3v1 a vrchne nohavicky Fix a pamatam si, ked som ich objednavala, bola tam len velkost S a X. Ja davam stale S, maly ma 5 mes/7kg a stacia, tie L sa mi zdaju este moc velke. Si si ista, ze mas M? A ako Ti pretekaju cez gumene az na oblecenie ?

fifla
28. mar 2008

ja mam babylucy a mam nohavicky uni a som s nimi velmi spokojna, pretoze ani raz nepretiekli.

bambusko
28. mar 2008

Áno mám Fix M, ony sú vo veľkostiach XS, S, M, L. Tie Skové píšu 3-7kg, ale nám už nestačili, musela som prepnúť aj plienky na druhú pozíciu, lebo už malému utekali z brucha, má 6kg. Tie Uni nohavičky sú bez švov, ale naše deti sú takí baculiačikovia a majú tučné nôžky, tak som sa bála, aby netlačili a aj sa mi zdá jednoduchšie zalepiť suché zipsy ako navliekať a nematurovať s človiečikom. Fifla, keď máš tie Uni, nie sú tesné? Presakuje to cez šev, takže má drobec vlhké body aj pančuchy a na nohavičkách je mapa od moču ☹ Len mi je čudné, že pri tých Skových sa mi to ani raz nestalo, až teraz. Myslíte, že môžu byť zle ušité? Písala som aj na plienka. sk, zatiaľ sa neozvali. Takže sa furt prezliekame, dnes som narýchlo kúpila dajaké gumené Sandra nohavičky, ale sú malé 😠 tak som si nepomohla...

mon25
29. mar 2008

bambusko, mozno su teda fakt chybne usite, mne nepresakuju ani S, ani L, ale ja prebalujem dost casto, cez den aj 8-10x, teda po kazdom aj malom nacikani. Podla mna by Ti mohli poslat na skusku ine M-ka, ten pan tam je dost ochotny a ak to bola vadna seria, vymeni Ti ich.

fifla
30. mar 2008

bambusko, moj jakub je dost bambulaty a netlacia ho, su dost pevne ale nie tesne a nikdy sa ki nestalo, ze by prepustili.

dievcata, mate niekto tie najnovsie bambusove plienocky z babylucy?

bambusko
1. apr 2008

Dievčatá, vďaka za reakcie 🙂 dajako sa to vyriešilo samo, nohavičky som, keďže boli fľakaté, ešte 2x oprala a už 4. deň je sucho 🙂 🙂 🙂 síce nechápem, ale teším sa. Z plienkarstva mi odpísali, že ak by problém pretrvával, sú ochotní ich vymeniť. Mon25, ja prebaľujem po každom papaní, cca 7x, v noci malý spí, tak ho nebudím a zatiaľ mu to s jednou vložkou stačí.

mon25
2. apr 2008

bambusko vyriesilo sa to super 🙂 a maly sa Ti v noci nezobudi, ze je pocikany? Ja to asi tiez vyskusam, dam 2 vlozky a uvidim

bambusko
2. apr 2008

Nie nebudí sa, len sa okolo tretej naje a zaspí 🙂 Potom ráno o šiestej ho idem prebaliť, to už je tá plienka ťažká ako tehla 😖 Ale tak veľa naciká aj cez deň, keď spí vonku v kočíku 3-4 hodiny, dávam mu separačnú plienku a pred spaním aj Sudocrem a je ok. Tiež som skúšala dať 2 vložky, ale je malinký a bol dole kopcom, lebo dupku mal vyššie ako hlavičku a na to sa hneval.

bambusko
2. apr 2008

Prve mi prišlo vysvetlenie z plienka.sk, citujem: "Hlavná časť nohavičiek je spolu s krídielkami na nohách zošitá niťou.Stalo sa asi to že pri vpichu ihly do polyesteru sa vytvorily malé dierky po ihle.Tieto sa po niekolkých opraniach stiahli a už to nepremoká." Napadlo by vás teké čosi 😲 ???

zdenkaamarosko
2. apr 2008

fifla ja som si jednu bambusovú plienočku objednala na skúšku 🙂 Som s ňou spokojná. Škoda, že sú také drahé.Ak môžem ohodnotiť BabyLucy, tak typ Klasic =2, Organic = 1, Bambus =1*. 😀

Chcem sa spýtať. Ako riešite zapínanie body? Lebo my ani jedno nezapneme medzi nožičkami a to aj napriek tomu, že mu dávam aj o číslo väčšie. ☹ Doteraz som to nejako neriešila, ale teraz je veľmi pohyblivý a má stále holý chrbátik. 😒

fifla
2. apr 2008

zdeni, pre mna zatial organic 1 - mam ich 20 a klasic tak asi 2,5-3...dostala som jeden ako darcek.
bodynka v pohode zapnem mothercare a cherokee a super boli aj H&M...ale napriklad od svokry co mam take obycajnejsie, tak tie nie su bohvieco...ale zatial v pohode a to nosime 3in1

mon25
2. apr 2008

zdenkaamarosko - zapinanie body riesim asi tak, ze teraz pouzivam niektore body velkost 9-12 a to nemame ani 6 mes. 😉 takze vzdy o 3 mes. vacsie, ale do niektorych znaciek sa zmestime aj na 6-9
tie bambusky su nadherne, skoda, ze ich nemali ked som si kupovala celu sadu 😒 tiez mam povacsine organic
ale asi neodolam a tiez si zopar kupim, zdaju sa mi tensie a makksie ako tie organic

bambusko
2. apr 2008

My nosíme v necelých 3 mesiacoch cherokee newborn a H&M 68, kupovala som ich tak, že som si merala dĺžku, lebo je pravda, že značenie veľkostí má veľký rozptyl. Nie som žiadny brandista, ale je pravda, že napr. slovenské ari, antony majú taký stirh, že by sme potrebovali asi tiež o 3 čísla väčšie a na tých sú zase pridlhé rukávy. Ale mám vymyslený zlepšovák - obdĺžnik pružnej látky a nabiť naň cvoky podľa bodynka z oboch strán, potom sa to dá použiť na plienke ako predlžovák 🙂

dominica
3. apr 2008

ahojte baby, tak ja som túto tému len zbežne preletela. Zaujímalo by ma, aké plienky sú najvhodnejšie, mám ročného drobca a vlastne, vôbec sa v tom nevyznám.
Chcela by som vedieť, aké plienky, koľko kusov, aké veľkosti, poprípade všetko, čo by ste mi k tomu mohli vysvetliť, lebo nemám čas všetko čítať a na ktorej stránke sa to všetko najviac oplatí. Budem vám veľmi vďačná, ak mi to popíšete. Ďakujem.

kili
3. apr 2008

domi, tak základ je, aby si si ujasnila, že či budeš chcieť prebalovať po každom počúrani, alebo tak ako jednorázovku. Ak po každom počúraní, tak sú najvhodnejšie klasické štvorcové plienky alebo viacvrstvé. Ak chceš ako jednorázovku, tak to ti ja neporadím, to nechám na kompetentnejších 🙂