Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
8. mar 2010

dahlia hod to do bazaru alebo na mmb / mma

inak by som uvitala, keby sa na svk dali drazit latkove plenuchy 😀 teda daju sa, ale aby ich aj niekto predaval a kupoval, lebo na mma ani aukre take ponuky nie su alebo len velmi malo, co je podla mna skoda (ja viem, ze vela z vas nakupuje na ebay ale sak teda aj u nas by nieco take mohlo fungirovat)

dugyna
8. mar 2010

kocky aj vy ste si najpr myslela ze sak nakupim par plienociek a to nam bude stacit 😉 a potom sa stalo z toho mania a zavislost? 😀

julia30
8. mar 2010

emjee my sme na mmb vydrazili ale len hamiko po niekom 🙂 podla mna to nie je este pre to a objavi sa len tam lebo este to latkovanie je stale v plienkach v SR :( a teda nie je co drazit :(
lebo tie baby co tak 3 roky vzad zacinali s latkackami tak podla mna idu do druhej vlny svojich babatiek 🙂 a teda si to nechali tak mozno za 3 az 4 roky bude co to na bazaroch 🙂

dugyna
8. mar 2010

julia a vtedy uz budeme mat deticky vyplienkovane 😒

henushka
8. mar 2010

baby, mam jednu blbu otazku. chystame sa do dalsieho (plienkoveho) levelu a teda sa chcem spytat, ako to robite s IB. Pre prebalovani vymenite iba vnutro, ci vymenite aj gatky, aby sa preschli? Lebo stale citam, ze vrchne gatky nechat preschnut.

emjee
8. mar 2010

henushka ja nechavam preschnut

julia ja som prave prve plenuchy a dost vela nakupila z bazaru na mk resp. mmb, nove mam len blueberry a teraz budu bbh magic a nejake prkotinky ako vak na plienky a vosk a sampon na vlnu

ad bazare s plienkami - staci si porovnat bazar na mk sk a mk cz alebo mmb / mma v prislusnej krajine, clovek az nechape tie rozdiely 😅

izabelkak
8. mar 2010

henushka ako kto, mne sa do IB malá pravidelne vykadí, hlavne že mám dva náhradné sety🙂))

inak keď sa zadarilo že sa do nej nepokadila a boli sme mimo domu, vymenila som len pocikaný vnútrajšok a gaťky použila, vetrala som až doma.....

dugyna
8. mar 2010

Emjee kukala som bazar na MK v cechach,dobry vyber. Uz si odtial nieco kupovala?poslu ti aj na SR?

dahlia23
8. mar 2010

dugy, podľa mňa sa látkovanie vyvinie do závislosti u 90% matiek 😀 ja sa k nim hrdo hlásim 😀

dugyna
8. mar 2010

dahlia 😉 ja som mojmu mm hovorila ze budeme potrebovat asi tak 20ks plienok 😀 a tie uz mame a stale mu hovorim ze este tie objednam a este tamtie 😉 xixi a furt su nejake novinky 😉 takze mam novu zavislost

emjee
8. mar 2010

😅 tak som si spomenula, ze este mam nove aj jeden hamburger a jednu bamoo extra 😀 ale zvysok mam z bazaru, usetrila som vyse 100euracikov 😀

dugyna nekupovala, ale myslim, ze sa da dohodnut, resp. ja by som si to vedela zariadit aj tak, aby mi to poslali na cesku adresu a potom mi to bracho donesie - ale uz som predavala do ciech cez bazar (satku)

taanak
8. mar 2010

julia30, mas pravdu, uz o mesiac zacinam latkovat znova 😉

dugyna
8. mar 2010

Emjee 🙂 ja mam zatial vsetky plienocky cez MMB a cez MK. Teraz som objednala haminko Xs novu🙂 a disany🙂, a uvidime ci este nebudu aj nejake akcie na BG.

dugyna
9. mar 2010

ahojte kocky toto som nasla vcera na MMB ceskom nepridate sa niektora?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30963747&tab=0
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22679170&tab=0 na tieto mi ale izabelka hovorila ze na ceskom MK ci tala ze su smejdy nebrat
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31424015&tab=0 tieto sami pacia najviac 😉

dahlia23
9. mar 2010

baby, ja som dneska v noci neprebalovala už. lebo krpec bol potom schopný 2 a pol hodiny šantiť... mal na sebe flipku s vkladačkou z bambusky BL 40x40 a v tom bambusku BL 30x30 a v pohode sme išli celú noc.
asi som matka tyran, ale fakt sa mi ho nechcelo prebaľovať... 😅

izabelkak
9. mar 2010

dahlia keď jemu a jeho pokožke nevadí mokro tak je to fajn.... na mňa sa Iz cápala každú hodinu, asi nám ide ďalší zub, ja si tak sprosto myslím že jej vadí mokro, lenže do ca. 12 hod. mala suchú plienku a mrskala sebou ako ryba na suchu...

dahlia23
9. mar 2010

no, mal tam separačku, tak snáď mu to nevadilo. a spal teda výnimočne dobre, od pôrodu takto ešte nespal. bodaj by mu to ostalo

izabelkak
9. mar 2010

myslis celulozovu? mne sa ta zdala dost mokra viskozova ked je tuhybobek sa mi zda suchsie ked je pocurana...

mne Iz prave skoro prekadila zavazovacku a to je uz co povedat tak nam asi fakt ide dalsi zub...

co je horsie je to hned vidno aj na pokozke 😒

dahlia23
9. mar 2010

hej, celulózové máme. popolini.
ale mám aj tieto
http://www.ekoplienky.sk/product/imse-vimse-sep...
len sa mi zdajú hrozne tenké. tak neviem, tie nedávam 🙂

juj, tak vás fakt asi trápia zúbky, no dúfam, že to zmáknete 😉

yoda_
9. mar 2010

Baby, mali by ste tu niekde umiestnit legendu pre novacikov, na tie vseliake skratky, co pouzivate 🙂.
Izabelkak, pisala som ti spravu, mala by som zaujem o nejake veci od tej kocky, co si pisala asi o 20 stran dozadu, prosim ta, posli mi kontakt, ak mas cas.

monr
9. mar 2010

babule, tak prišli mi tie IB, písala som pani, nech mi prerobí objednávku z M na L, bolo to bez problémov, tak sa vytešujem z 3ks nových IB.
dneska som skúsila prvýkrát dať IB M (vďaka fibi), sú jej len tak-tak, ale zatiaľ v pohodičke, tak máme dnes prvý deň látkovania.
Nové pôjdu do práčky, a keďže nemám zatiaľ dosť kusov, tak budem látkovať obdeň, kým nedoplním zásoby.
juj, som vytešená ako malé dieťa.
a idem kuk nejaké sklady zo štvorcoviek, bo do večera ďaleko 😀

monr
9. mar 2010

a chcem všetkým poďakovať, sú tu skvelé rady, treba síce trošku počítať, ale stojí to za to.

izabelkak
9. mar 2010

monr tak fajn že Ti to zmenili, to M-ko by ste fakt na dlho nemali a keď už možete mať L vydržia vam aspoň dlhšie...

yoda tú sú vysvetlené skratky hneď tá úvodná strana https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

izabelkak
9. mar 2010

jo a ja mám pocit že už aj kapacitne nám je IB M-ko len tak tak.... nechápem občas má Iz akoby prehlnuté oblečenie, ako keď odparujú vlniaky, niežeby mokrý flak ako sme mali včera z BG... a ten minibooster keď tam narvem tak to zas takú moc tuhú grču medzi nohami....

monr
9. mar 2010

len nechápem, prečo výrobca uvádza to M-ko do 12 kg. 😒

izabelkak
9. mar 2010

monr vychádza mi z toho jedine to že aby viac predal 😒 ja som IB kupovala keď sme mali 4 mesiace aj pár dní, kg neviem ale myslím že smelo som mohla zobrať L-ko, možno prvý mesiac by nám pretekala žeby som ju nemohla používať ale s minboostrom možno ani nie, kto vie....
ale možno keď začnú deti chodiť zase sa tie proporcie menia a možu plienky zase začaŤ lepšie sedieť, sú na ne iné požiadavky a pod.

crysmile
9. mar 2010

my sme ittky od zaciatku mali L, ale tak ked vybehli, tak my sme uz mali zo 8 mesiacov, takze odvtedy ich mame.. oni sa tie proporcie naozaj zmenia, uz nemame take tucne stehienka a ja dokonca do nich zmestim este ten ikea rucnicek a aj mini booster a nepretecu..

Iz, aj my mame cervenu ritku teraz, idu jej posledne tri stolicky.. takze viem priblizne ako sa citis.. ono sa to zas da do poriadku..

martina05
9. mar 2010

Ahojte, tak ja si pomaličky periem a pripravujem tie moje plienočky a stále viac som z nich hotová... Už ich poobdivovala celá rodina a aj známy.... Dúfam, že nám sadnú a budú nám vyhovovať... Už sa neviem dočkať, kedy to "odštartujeme"... Inak podľa lekára má Vanda už 3300g a rodiť môžeme o 2tt..

martina05
9. mar 2010

Baby, ak niektoré používate látkové vložky BL... Neviete či budú vhodné aj po návrate z nemocky /savosť.../??? Ja som si ich objednala, zatiaľ ešte nie sú doma a tak neviem či mám ešte kupovať ešte nejaké papierové vložky ... Tie ja ale moc nemusím 😝 😝 😝

julia30
9. mar 2010

martina ja mam jednu ale neviem teda ci tu istu ale mam a teda velmi sa mi nepaci lebo tam ma pul vrstvu ale ak ti vyhovuju tak potom asi OKIS 🙂 ja len ze maju taku nejaku igelitovu vrstvu a to je ta pul asi 🙂 takze tak 🙂 som ti moc nepomohla ja viem (