Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka.carska
13. sep 2010

@divoska ja som davala Disana viazacku, do toho stvorec na tretiny, spociatku aj dva - drzalo tu super, akurat to neprekryju vrchne nohavicky, je to siroke - videla som to aj na vrchu na dupackach - pod tym bola asi jednorazovka.

izabelkak
13. sep 2010

@divoska a čo to znamená nevyvinutý kĺbik vieš označenie? my sme mali pri prvej prehliadke II.a -, ten čo robil sono povedal baliť aj naďalej podľa odporúčaní pediatra, pediatrička nás však hneď pri prvej návšteve v 1 týždni vyzliekla z poštoliek vraj je to hovadina, a po tej prvej prehliadke povedala na výsledok II.a - že je to fyziologický nález - teda o.k.primerané veku, my sme do 4 mes. len hnuskovali nič viac, pri kontrole práve v 4 mes. sme mali výsledok usg I. a + to je najlepší možný teda všetko o.k. ...
tak mrkni na papierik čo Ti oropéd dal pre tvoju obvoďáčku, a ak tam nie je horšie ako II. a -,stačí v pohode látkovanie, t.j. štvorec a na to PUL-ky resp. disany ako píše Katka šak to musí byť na tom piďi mimi o.k., poštolky nič nezaručujú, kde je napísané že ich človek nasadí správne...
inak na českom MK maminy tak balili naširoko že na plenečku dali ešte viacvrstvenú myslím že tú vačšiu veľkosť ale to som si nie istá a upevnili po oboch krajoch snapkou, keby si tam hodila otázku a akurát sa tam budú tie kočky pohybovať pošlú Ti aj foto dávali tam tú fotku....

izabelkak
13. sep 2010

@divoska tak som ich skúsila poprosiť o foto a inštruktáž k tomu baleniu, bolo to dávnejšie tak by som to tam nevyhrabala a nie som si presne istá ktorá dievčina to tam dávala.... tak snáď sa ozve....

emjee
13. sep 2010

@divoska vybodni sa na siroke balenie, uviaz do satky vertikalne a mas po probleme

zojec
13. sep 2010

@divoska ja som balila na siroko.. plienka narovno zlozena na tretiny , potom na polovicu (velkost 70x70, Kikko Lux), na to novosklad a na to som davala postolky odgumenene, posluzia aj zavazovacie disany a na to vlniaky.. tak som riesila noc.. cez den tiez tak isto, ale miesto postoliek a zavazovacich disan a vlniakov som davala pulky.. wonder wraps, a neskor aj flipky... proste som tie plienky nedavala do tych zaklapiek, len dala klasicky navrch.. kukni do albumu.. mam tam par fotociek kde je nasiroko zabalena.. tie wonder wrapsy su dostatocne siroke pri malom babatku od kolienka ku kolienku.. a novosklad zaruci, ze nepretecie po bokoch 🙂 mala ma vraj tiez nedovyvijany jeden klbik.. balila som tak cca do 10tyzdna, potom ma to preslo.. dufam ze kontrola prebehne v poriadku..myslim , ze sme taky pripad ako mala iza.. 🙂
ja som vsak malu veeela nosila v satke.. tam mas balenie na siroko zabezpecne na 200% 😀

izabelkak
13. sep 2010

@divoska tak keby si chcela vidiť tú foto tak kuk sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-... príspevok od katarina82 s fotkou + aj koment k tomu baleniu a ešte aj pár príspevkov pod tou foto... a o stranu skor píše senja že to robila rovnako len namiesto tých troch rovných plienok použila jednu vv velkosť 2 že je to tak ca. nastejno ....

izabelkak
13. sep 2010

@zojec my sme mali na tej prvej kontrole obe nožičky II.a -, nebalili sme ani nenosili v šatke a v 4 mes. o.k., moja Dr. mi povedala že tie klbiky sa možu vyvíjať aj do 6 mes. že či chcem dieťa baliť do poštoliek dovtedy🙂)) teda ja som samo nechcela, boli horúčavy vyše 30 stupňov a kombinácia, jednorázovka, jedna látková plena a na to gumené poštolky, veru hrúza decko aj do toho ubaliť furt som mala pocit že raz to má viac od jednej strany druhý raz do druhej...

zojec
13. sep 2010

@izabelkak ja som to tiez vydrzala len cca od 5 tyzdna malej do 10teho.. 😉 ale s latkovkami to bolo ine ako s hnuskou.. skusila som oboje verzie..

izabelkak
13. sep 2010

@zojec šak jasne, pri látke by som v poho balila na široko šak čo to mimi len leží nevadí mu to, ale teda kombinácia hnuska a igelit v poštolkách, bŕŕŕ až mastriasa, navyše sa tie poštolky veĺmi zle nasadzovali, s tými štvorcovkami, vv a vrchnými gaťuškami by som nemala najmenší problém a isto budem druhé mimi baliť naširoko, ale tak v princípe na tých malinkých detičkách musí byť všetko široké medzi nohami si tak myslím... možno mimo IB, GB...

zojec
13. sep 2010

@izabelkak ja som mala odigelitovane postolky na suchac, a boli fakt super.. aspon teda mne sa dobre nasadzovali.. som si potom este jedny narychlo usila zo starej plachty 😀 ale minule som s niekym rozoberala, alebo to tu niekto spominal, ze by boli na siroke balenie vhodne aj flisaky doma usite... ked sa da flis v dvoch vrstvach, tak drzi lepsie formu ako pulky , alebo vlniaky .. vtedy je to zarucene nasiroko 🙂 ale pri tych babatkach su fakt vsetky jednovelkostne plienky siroke... btw. ta baba z ceskeho konika, to vymyslela tiez velmi dobre

izabelkak
13. sep 2010

@zojec tiež myslím že je to super, najma ak namiesto tých 3 štvorcoviek ako ona dávala, dáš jednu vv velkosť M rovno na oblečko tak to je celkom fajn, keď potrebuješ dáš to dole a hotovo nemusíš ani dieťa vyzliekať.....

zfidorka
13. sep 2010

@divoska nasa mala mala nalez v poriadku,ale lekar kazal balit nasiroko aj tak - dokonca az do 6 mesiacov preventivne... 😅 takze do tych 3. mesiacov do kontroly som balila 3 stvorce narovno a navrch zavazovacie disany - vacsinou to neprecikala... na 2. babo som si teraz vymyslela ako spominala @zojec ze podla vzoru disany urobim vrchnaky z flisovej deky, nasijem tam suche zipsy a bude to take iste ako postolky... ten nas ortoped pod sirokym balenim chape od kolienka ku kolienku, co v takom 2. mesiaci nohavickove nezvladali, preto som davala len stvorce... 1 stvorec mozes pripadne poskladat na novosklad...
podla mna siroke balenie nezarucia postolky - tie to len zafixuju, ale to co das pod ne...

sulky
13. sep 2010

@divoska , suhlasim s babami co sa tyka stvorcov, to bude stacit na baleniena sioko. LAe ak chces,ja mam doma taku tu ortopedicku vlozku podobnu tej co si poslala link.Dava sa to na dupacky. Mozem ti ju pozicat 😉

sulky
13. sep 2010

@izabelkak , my mame bundles Mko a v pohode ich este oblecie na nohavickovu plienku. Len pi nozickach je to take tesnejsie. Ale ked vravis ze mala je mala, tak vam to Sko bude ok na stvorec. 😎

brisilda
13. sep 2010

kocky ja som nasiroko nebalila 😕 ale mne maly ked spinkal alebo lezal mal tak ci tak nozicky rostiahnute v polohe ako keby bol viazany nasiroko 😉 u nas sa perinka nepouzivala cize mu nic nestahovalo nozicky 🙂 no mam doma 2 ks ortopedickych nohaviciek nepouzitych len oprane 😉

izabelkak
14. sep 2010

@brisilda presne aj naša tak stále ležala s nožkami od seba aj bez širokého balenia a v perinke bola len v porodnici... asi by som to veľmi nepreháňala pokiaĺ tam nie je nález horší ako a-čko....

divoska
14. sep 2010

dakujem vsetkym za postrehy. @emjee jo pokusime sa len sa musime naucit a maly si musi zvyknut. moc to neznasilnujem a jaksik som sa k tomu za posledne dni ani nedostala skusat zase. @sulky dik dam pripadne vediet @izabelkak sak to ze ja to neviem precitat ten nalez vyzera to ako vpravo II b/c-, vlavo neviem co b/c-. a ked citam ze a+ je najlepsi a vy ste mali akurat a+ alebo -tak to sme na tom riadne na figu a hlavne ze ja celu vecnost tvrdim ze postolky len cez moju mrtvolu... /akoze mam kupene jedny 1 a 2 ale nemienila som ich pouzit/ pediatricka mi to tiez schvalila ale poslala ma k tomuto ze je najlepsi /zrovna o tom to vravi aj kamoska jedna/. maly nie je viazany napevno do perinky a rozcapeny je tiez casto. vr 😠

brisilda
14. sep 2010

@divoska je to divne lebo nam na sone napisali ze nalez negativny a jadra nenvyvinute kontrola o 3 mes. no pokial tebe nieco nasli tak radsej bal nasiroko istota je istota 😉 lebo ak to clovek zanedba tak dieta na to moze v dospelosti doplatit 😒 u nas nastastie v 6tt bolo vsetko dobre cize balit sme nebalili

avila
14. sep 2010

Ahojky, vidim, ze riesite balenie nasiroko. ANi ja som nasho bumbasika nasiroko nebalila, novosklad sa mi zdal dost siroky a disany a v nic viacvrstv. plenucha uz ani nehovorim. Nalez sme mali uplne v poriadku. Perinu mal naposledy v porodnici a v satke sa nosime dost casto. Tak poho. A ortoped nam povedal, ze uz viac balit nasiroko nemusime 😉

divoska
14. sep 2010

inak k tej satke @emjee @avila ktory konkretne uvaz? ked som to par dni dozadu spominala drahemu tak mi zakazal ze sak malemu treba hlavu podopierat este a vo vertikalnom kde by sedel ju ma volnu. a kedze ja okolo deti nechodila predtym mi to pripadalo jak rozumny argument... 🙂

monr
14. sep 2010

@divoska kríž s kapsou, tam vieš hlavičku pekne zafixovať. 😉

avila
14. sep 2010

@divoska to je mytus... V satke ju ma poriane zafixovanu, pouzivam newborn uvaz, to je ten kriz s kapsou ako pise @monr. Nosime sa od 2. tyzdna.

monr
14. sep 2010

@divoska my sme tak prišli na kontrolu kĺbikov, doktor sa usmial a bolo fajn. Je to pekne naširoko, hlavička istená, pre teba praktické, naj úväz pre miminká. či už ako kolíska, ale pri takýchto problémoch jednoznačne vertikálne.

emjee
14. sep 2010

@divoska suhlas s @monr a @avila - kriz s kapsou, ja som sice zozaciatku nosila v dvojitom krizi (bala som sa uvazovat priamo, radsej som si uviazala dopredu a potom krpca len vlozila) a tiez to bolo v pohode - bocne pruhy prave istia hlavicku
no a postavenie noziciek - treba podsadit zadocek (aby nohy tvorili pismenko M) a nemusis riesit siroke balenie

sulky
14. sep 2010

@divoska , tu mas vyjadrenie odbornika k noseniu v satke 🙂
http://www.klingacik.sk/section/preco#preconosime

a tu siroke balenie versus satka
http://www.klingacik.sk/lekar/otazky/tema/2

divoska
14. sep 2010

DAKUJEM! idem studovat 😉 uz som volala aj tomu nasmu ortopedovi ze ci tie marwell /alebo ine ortopedicke/ nohavicky schvali a ze moze byt. tak si splasim aj tie. a budem pod to davat max jednu latkovu /mozno pulky/ uvidime jak to bude riesene ze ci to zachyti a bude sa z toho dat stierat bordelik 😀 a ked dojde chlap ideme skusat viazat. sice maly je cele poobedie hore tak asi si bude chciet pochrniet 🙂

brisilda
14. sep 2010

kocky tuto deku ste mysleli na separacky vsak? http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2491604

izabelkak
14. sep 2010

@brisilda áno to je ona IRMA...

@divoska aha no tak pri b/c asi radšej bal viac naširoko, ale myslím že by si to dala aj len tými plenuchami na oblečko bez tých ortoped.gaťuší.... veď uvidíš ako Ti bude lepšie....

janulienka89
14. sep 2010

je dobra na noc aj bambusova plienka anavy? ozaj dnes sme uz treti den bez hnusky 😀

miruss
14. sep 2010

@janulienka89: Anavy bambusová je dobrá na noc.