Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
1. mar 2012

@x_martyna
1. bum genius - organic s nejakym flisom navrchu, ked uz bolo babo vacsie, aby nebol mokro citit
- a mali sme aj jednu tu kapsovku 3.0 ta plienka prezije snad vsetko. dovnutra som dala co bolo po ruke, nie nevyhnutne len tie mikrovlaknove originalne
2. tots bots easyfit , vo vnutri ten jazyk sa da vypchat, ale ked to nemas vopred pripravene a ponahlas, je to na nervy ani moja uzka ruka tam nevojde.. tak som to vyriesila tym, ze som navrch dala jednu stay dry vkladacku od popolini trebars kedze ten bambus na plienke ked je mokry tak to je ako bavna
3. Itti Bitti SIO - milovane plienocky. nosili sme velkost M od 4 mesiacov do roka aj daco, potom Lko. Od roka a pol, ked dieta uz fest cura neodporucam, pretecie.
Vsetky spominane plienky su na den, nie na nocny spanok, nepreziju hlavne ak sa dieta este v noci dojci a pisk a vela.

x_martyna
1. mar 2012

@zajaciq a na noc by si mi aké odporučila?

zajaciq
1. mar 2012

@x_martyna ja uz neviem jak sa tie znacky volaju. haha pockaj tak len a jednoznacne nohavickove . my uz pouzivame len na nocny spanok plienky, furt tocim pat dokolecka, prezili teda naozaj hrozne vela. no cize swadlebees one size velour uz sa asi nevyraba ale je to najlepsia plienka na svete (schne pol dna naozaj), nepotrebuje stay dry je taka specialna ta latka (a pritom prirodna). potom baby behinds? kupila som z bazaru a je nam uz ledva ledva ledva ale vydrzi, ma dve odopinatelne skladacky a tiez pekne schne a nepotrebuje uz stay dry, material je miesanina tiez prirodna. na noc este davam do flipky dve mikrovlaknove vkladacky (umelina) bud z BG alebo od wonderoo alebo alebo priamo stay dry BG flip ale jedna je malo pokial sa dieta vypisa. mne uz cika v noci sporadicky, ale ked dam napr spominanu AIO BG organic, tak to neprezije. A este ako stvrtu nohavickovu striedam Anavy tu bambusovu s dlhym jazykom, je celkom fajn a vacsia aj na baculate bejby fajne elasticka, cize dlhsie vydrzi ako BBH (ale je mozne, ze pri setrnom zachadzani sa tato tak nezrazi,neviem). Nuz a navrch jednoznacne ked PUL tak od Gro baby, mame taku tu jednovelkostnu a ta nepusti nic aj vysmradi sa cez den na radiatore. tu periem zvlast na 40tke aj s tou FLIP gatkou.

nenocka
1. mar 2012

@tunylyk
@katka888
@sima.p ďakujem, dievčatá 😉 ja som ich len z ohľadu na životnosť nechcela tak často prať 🙂 takže sa idem porozhliadnuť po ďalších... a čo flísky na noc 3-mesačné vs. 25-mesačné dítko? 😅

x_martyna
1. mar 2012

@zajaciq díky, no mám čo študovať, lebo je to pre mňa trochu španielska dedina. ale kuknem tu swadlebees ...

katka888
1. mar 2012

@x_martyna
na noc:
flexitots - ale niekomu moze vadit, ze na porchu je umelinka, ale inac pri styku s pokozkou bambus a nerobi velky objem
bambi roxy - novinka , slovenska vyroba, zmes bavlny a bambusu, ja som s nou max spokojna a cenovo prijatelna
totsbots bamboozle -. bambusova, chvalena plienka
little lamb bambusova - tu mam tiez rada a tiez cenovo dostupna

katka888
1. mar 2012

@nenocka
flisaciky neutiahnu dieta ked bude sediet, tlakom prepusta flis, ale na noc by boli fajn, ja som ich nakoniec nekupovala, kedze som po vike pouzivala ondrikovi disany a popoliny vlniaky
ale zase ak 3mes v noci este kaka, ak by naaahodou pretiekla prazenicka cez nocnu plienku, tak lniaky sa tahsie udrzuju.

katka888
1. mar 2012

@zajaciq
ako nestrcis ruku do easyfit ? 😀 to si este nemala asi kapsovku swadlebees 😀
ked easyfit u nas uschne, hned zastrcim jazyk dnu a plienka je hotova...
a mne sa zase zda, ze napisany bambus nerobi take mokro ako bavlna, ondrejko aj ked riadne napiska do easyfit tak na dotyk tzo az take mokre nie je....

katka888
1. mar 2012

@x_martyna
rozdiel medzi 3.0 a 4.0 az taky markantny nie je, 4.0. ma trosku poopraveny strih,ale " volnym okom" nezistis 🙂
4.0. je vlastne trosku vylepsena 3.0

zajaciq
1. mar 2012

@x_martyna ked raz budem mat druhe jeby, tak urcite a jednoznacne pojdem do znacky swadlebees aj @katka888 pisala, ze su to dobre plienky. mne sa paci suprovy material a aj dizajn, napr to zapinanie na bokoch pri kapsovke. tu som si ale nikdy nekupila, lebo boli bud drahe alebo potom nemali vacsie cisla a malych som mala dost inych. plienky, ktore som spomenula ja, su na babo 1+ , resp tie nocne ak nechces prebalovat tak aj mladsie, kedze vydrzia vela. Ale prve 3-4 mesiace som prebalovala furt aj v noci :P a potom 5-12mes si uz nepamatam 😀 aaaa vlastne tu swadlebees one size velour som davala od narodenia !

nenocka
1. mar 2012

@katka888 ja mám jedny maminou ušité po Lukym, asi vyskúšam... a s nočným kakaním nás už dlhšie nepomordoval 😀

katka888
1. mar 2012

@zajaciq
jaaj, ktore swadlebees myslis? ja som mala len jednu kapsovu a ta je veeeeeelmi uzucka , aj ked sice nerobi velky objem, ale dat tam vkladacku...
to zapinanie na bokoch ale je vekom fajn, podobne ma aj haipa daipa vrchne flisove a vrchne PUL

nenocka
1. mar 2012

ešte otázočka... ktoré pulky sú najpodobnejšie gro baby pulkám, keďže tieto už nevyrábajú?

zajaciq
1. mar 2012

@katka888 sak ale ten jazyk sam o sebe ma este otvor a do neho ide vkladacka. teda ja mam easifitku z roku 2009 fialovu milku kravu s bodkami a bola k tomu aj vkladacka taka ist bambusova a to ma ist dovnutra do jazyka az tak strcit do plienky nem ? potom som kupila aj biele, tiez uz mali makksi pul material

ale musis uznat, ze swadlebeesky maju luxusny najkvalitnejsi material ever. dufam, ze este povymyslaju nove druhy, ze ked budem chodit s bruchom ja, tak sa dosytosti vyzijem co sa tyka plienkovej manie 😎 😀

vojann
1. mar 2012

@nenocka žeby Blueberry coveralls ak myslíš wonder wraps, aj keď na gro baby je iný materiál myslím softshell a na blueberry obyč. PUL- aj keď je hrubší

zajaciq
1. mar 2012

@nenocka to vazne sa uz nevyrabaju? co tym Americanom sibe? sak to je naozaj super gatusa taka jemna a pritom velka a super variabilna

monula535
1. mar 2012

ahojte kočky, viem že ste tu už milionkrat všetko písali ale ja sa z toho nejako neviem rozmotať... chcela by som používať látkové plienky a chcela som sa vás spýtať či sa "dá" používať iba kapsovky pozerala som si tie bumgenius onesize 4.0 a tie sa mi páčia, len troška nerozumiem tomu systému akože keď sa mi malý pociká tak vymením len vkladačku alebo celú plienku? a oplatí sa to vôbec či keď chcem len kapsovky tak mám radšej používať jednorázovky papierovky? dúfam že som to napísala zrozumiteľne, za rady moc ďakujem 😉

katka888
1. mar 2012

@zajaciq
neviem ake mas swadlebees, ale moje materialovo nic extra ☹
a easyfit mam uz len novsie verzie, tam nemusis do jazyka nic vkladat... len ten jazyk vytiahnes von a das naspat dnu. / ta vkladacka na obrazku je len bonus zadarmo, original nie je sucastou plienky /

katka888
1. mar 2012

@monula535
ak ti babo popisa kapsovku, vymenis ju celu, ta kladacka je vo vnutri kapsy / mas zositu vnutornu a vonkajsiu latku ale nezasitu na crbatiku, tak vznika kapsa / a vyberas to vnutro z kapsy, aby ti plienka rychlejsie vyschla....
lebo ked babo napisa do tej kladacky, tak moc prejde aj tou rstvou pri zadocku, a ked vymenis vnutro, tak vpodstate das dietatku pleinku, kde latka, ktora je pri zadocku uz bola popisana

vojann
1. mar 2012

@monula535 čisto kapsovky- pravdaže sa dá musíš meniť celú plienku tak počítaj 25 kapsoviek, čo pri 20 eurových plienkach vyjde 500 eur+ prášok, voda, elektrika. na dva roky pampersy zaplatíš možno 850 eur (aj viac)
myslím, že ako tak to vyjde lepšie pre kapsovky - ale tá cena je maximum - dá sa spraviť aj lacnejšia výbava napríklad gro via shell set sa vymieňa len sacie jadro.

vavrenka
1. mar 2012

kocky, poradte, mam vlniaciky nalanolinovane, schnu vyse 2 dni a stale sa mi zdaju vlhke , je to len moj pocit,a lebo to je z tej mastnoty -lanolinu?

katka888
1. mar 2012

@vavrenka
daj ich na uterak na radiator a uvidis

x_martyna
1. mar 2012

@vojann ja som rovnako z tohto celého systému úplne paf. takže vedela by si mi polopatisticky napisat, z čoho by sa mala skladat komplet vybavicka ked chcem aby to bolo čo najviac časovo nenáročne za rozumnú cenu?
lebo ja by som tiež najradšej šla do AIO ... prišlo mi, že nemusím nič vedieť skladať, proste vymením, operiem a basta

nenocka
1. mar 2012

@zajaciq neviem, či ich vôbec nevyrábajú, ale tu sú nedostatkový tovar 😅 tak som to myslela, len som to narýchlo zle napísala 🙂

katka888
1. mar 2012

@nenocka
@zajaciq
gro baby / teraz gro via / vrchne sa uz skoro rok nevyrabaju... a jeto francúzska znacka 😉

katka888
1. mar 2012

@x_martyna
podla mna ti na zaciatok bude skoda mat same kapsovky a AIO, pretoze babo casto piska kaka, a budes casto prebalovat, prve tyzdne sa mamickam aj tak najviac osvedcili klasicke stvorcove plienky, ale samozrejme, mozes aj vsetko mat z kapsovych...

neskor v noci ti moze babo tak piskat, ze ti to kapsova plienka neutiahne cez noc, cize ak nechces prebalovat v noci casto, tak tam by som neskor dokupila nohavickove plienky.

a je tu aj altwrnativa, ak nechces stvorcove plienky, pouzivat plienky /SIO - snap in one /, to su take, kde sa ti jadro plienky po zaspineni odopne a pripne nove... cize je to lacnejsie ako mat 20 kapsoviek. / napriklad gro ia, pripajam foto /
cize mas naprikald 3-4 ks vrchne / to fialove P a napriklad 10 ks jadra / ta vkladacka / alebo sa mi osvecili aj zvyhodnene sady BUM GENIUS 2+6 stay dry / per vacsie dieta organic /, kde mas 2 vrchne nohavicky a 6 vkladaciek

solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solobeats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vojann
1. mar 2012

@x_martyna napr. kúpiš si 3 sety gro via shell set + 5 vkladačiek shell set to máš dokopy 16 vkladačiek na deň, kit wonderoo v2 3 ks + jednorázové vkladačky+ vak na plienky možeš použiť aj na noc majú bambusové vkladačky. to je 37x3, 5x13,52 dokopy 228 eur za 19 plienok, ešte nejaké vkladky +10- 20 eur a zvyšné AIO či kapsovky 4-5 100 eur aj menej. Do 350 eur musíš spraviť zostavu na jednoduché použitie.
pravdaže je to len priklad dá sa aj inak poskladať.

vavrenka
1. mar 2012

@katka888 dakujem, vyskusala som, vyschli 😉 ,malej som dala prvykrat na noc latkovku, nie osm nadsena, leb vyzera ako mravcek, tak dufam, ze sa jej bude dobre spat. dala som jej tb strech s prefoldom. bude jej to stacit?
v noci sa dojci a veselo cika. pozajtra vyskusam tb flexi, ci nebude mat mensiu ritku.
preco je pre vacsie deti vyhodnejsie vlozky organic a nie stay dry? inak, ja osm si nakupila kapsovky asi zbytocne vela, lebo ked mi ako psledne prisli bg flipky, tak frcim na tom. rozopnem, vymenim a ide sa dalej. AIO pleinocky ma moc nenadchli.. zda sa mi to drahe a zbytocne 😕, uvidim, ked mi dojdu vsetky plienocky, co bude pre mna najvyhodnejsie, satel mam pocit, ze mam malo vkladaciek, vymienam malej max po hodke a pol, snazim sa ju ucit cikat a kakat mimo plienku.. ktore kapsovky, popr. SIO sa ti osvedcili? ja som sa este zamyslala nad blueberry, ale nie minky, tie minky robia zbytocen velky zadok, smartipant a sweedbl.. tie gro via su dobre?