Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zdraveplienky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
detskeoblecko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
handricky
9. sep 2013

@yasmin0001 ja fakt neviem zhodnotit, ci tie cinske plienky za 6 ecok su safe alebo nie.. osobne si myslim, ze je to zacarovany kruh. je mnozstvo certifikatov..najznamejsi je oekotext 100- na plienky musi byt ta kategoria I - teda vhodne aj re najmensie mimca.. A teraz k tomu rozdeleniu: mas certifikat - teda oekotex 100 na material - cize latku (teda trebars bambus, biobavlnu, polyester, pulku) a mas oekotex certifikat na hotovy vyrobok - teda plienku.
Na material nie je problem zohnat kedze vacsina materialu je z Ciny, cinanci autoamticky vsetko dodavaju s certifikatmi - ako su spolahlive, to nik nevie.. V certifikatoch sa uvadza, ze pouzity material je vhodny, certifikat je platny 2 roky a pak sa musi obnovit. A teraz si zober, cinanci daju certifikovat varku bambusu zo zberu z jesene 2012, certifikat je platny 2 roky. ale o rok vyrabaju matros z uplne ineho zberu, ten certifikovany nie je - pretoze maju staly platny certifikat na 2 roky 😀 . Pak takyto surovy material alebo aj spradeny ide do EU a tu trebars aj z neho usiju plienku - vyrobca ma k dispozicii certifikat na material, ale pritom na trhu udava, ze hotovy vyrobok je certifikovany.. K uplne klamlivemu dochadza aj je certifikovany material - teda napr. polyester z ktorej je pulka , ale ako prebieha laminacia a co sa tam dialo uz nik nevie, pretoze vysledna plienka certifikovana nie je.. O tomto by sa dali pisat litanie..
Ja osobne som napr poziadala Blueberry, nech mi poslu certifikaty k plienkam, poslali mi nejake dodacie faktury z Ciny na matros (pritom plienka je vyrobena v USA - ale nevie, ze je asi iba usita v USA), matros je zase len z Ciny. A ked som im opatovne vysvetlila, co chcem, tak mi poslali Vyjadrenie (co ma na stranke aj T tomi - co poslala link behulka), teda pre nich certifikat o zhode - ze je to v sulade s bla bla bla.. Ale k ziadnemu certifikatu som sa nedopracovala.. AK kocky z ostatnych e-shopov nejake certifikaty maju, tak mi dajte vediet, aby ste ma vyviedli z omylu.. Dalsia vec, ze v USA zakon nevyzaduje certifikaty a tak kazdy len vydava nejake prehlasenie, ze plienky su v sulase s ...
Ak chces mat istotu, ze kupujes certifikovane plienky tak skus babylucy alebo anavy.. Babylucy si strasne davno nechali certifikovat v labaku uz hotove vyrobky, sice maju neplatny certifikat a dalsi uz asi neobnovovali, alebo mozno ano, ale na stranke to nemaju.. Takze zase tazko hovorit, ako certifikovane su vsetky nove plienky, kedze odvtedy uz sili vsetko mozne.. A tiez anavy si v labaku v Cechach v Zline nechali certifikovat plienky, opat certifikat bol platny tusim do 2012. A odvtedy opat sikju ostosest.. Cize je to zacarovany kruh. aj ked si kupis certifikovanu plienku, ja osobne by som s urcitostou netvrdila, ze prave TA je certifikovana.. Preto ani ja osobne neuvadzam na svoje plienky, ze su certifikovane.. Sijem sice z ,, certifikovanych materialov,, ale viem ako to chodi, tak nemozem dat ruku do ohna, ze prave tento moj certifikovany bambus je naozaj certifikovany..

yasmin0001
9. sep 2013

@handricky wow dakujem za velmi vycerpavajucu odpoved. Ja som to nejako neskumala tie certifikaty, ani ma to nenapadlo riesit ci nejake maju/nemaju....len som sa tak zamyslela, preco su hentie plienky take lacne a ci su aj horsie v nejakom smere, nielen materialy, ale aj strih, kvalita.....Lebo ak je to v podstate to iste, nevidim dovod davat raz tolko na "znackove" plienky ked to chrli jedna fabrika hlava nehlava.
😝

kkl82
9. sep 2013

@yasmin0001 ale napr. tots bots udavaju, citujem "We are the only nappy company in the world to have our whole range of nappies Oeko-tex certified." http://www.totsbots.com/behind-the-seams/textiles/ @handricky mozno treba skusit aj tam vypytat ten certifikat, ze ci sa k niecomu dopracujes 😉

@yasmin0001 tazko povedat, ci je to rovnake alebo nie, asi zalezi od konkretnej znacky. tak ako mas original tricka nejakej znacky, ktore sa ti nesperu, nevyblednu a neparaju ani po rokoch nosenia a mas ich napodobeniny (mnohokrat vraj vyrabane v tych istych fabrikach), ktore sa ti pri prvom prani zbehnu/natihanu, pustia farby atd. ako priklad posluzi ergonomicky nosic ergo baby, ktoreho napodobeniny su momentalne asi rozsirenejsie ako original. ked kupis fake, mozno to ani nespoznas, lebo je plne funkcny. no rozdiely v kvalite najdes hned, ako sa dostanes k originalu. pevnejsia kvalitnejsia latka, kvalitnejsie pracky, farby, ktore ti pri prani nepustia atd.
tak aj pri plienkach urcite existuje par znaciek, ktore si len nechaju lacny tovar prestitkovat, ci ine, ktore si nechavaju tovar vyrabat v tych istych tovarniach, ako tieto lacne 6-eurove plienky. no zas je ich kopa, ktore same navrhuju svoje strihy, vymyslaju rozne inovacie a fakt im zalezi na materialoch, ferovych podmienkach pri vyrobe atd. vacsinou rozdiel poznas hned, ako budes mat moznost plienky si nazivo ohmatat a porovnat. drahsie, znackove, plienky maju lepsie materialy, savejsie vkladacky, lepsie suchace ci patentky, ci len "pracu" (napr. podsitie patentiek).
pre mna osobne je dolezite hlavne to, aby material neobsahoval skodliviny, preto si radsej priplatim, aj ked ako pisala handricky, nikdy nemas uplne 100% istotu. mna osobne kazdorocne vytacaju testy autosedaciek, kde aj u renomovanych znaciek najdu v materialoch kopu skodlivin... je to tym, ze autosedacky musia splnat bezpecnostne pravidla dane EU, no tie sa tykaju len ich primarneho pouzitia (tzn. spravanie pri narazoch). tak sa vyrobcovia ani neunuvaju pouzivat certifikovane textilie na potahy. tak potom co ocakavame od noname plienok z ciny? myslis, ze budu mat certifikovane materialy, ked nemusia? podla mna, keby ich mali, urcite by to ich predajcovia niekde spomenuli...

handricky
10. sep 2013

@yasmin0001 jasne, nebudeme hadzat vsetkych vyrobcov plienok do jedneho vreca.. v EU su smernice prisnejsie, vyrobcovia plienok v EU maju skorej certifikovane uz hotove plienky ako napr. tots bots, nez vyrobca v USA, kde to nie jepovinne.
rozdiel medzi cenou 6 a 12 moze byt aj v materialijak pise kkl82, menej kvalitny, redsi a pod.. a tiez v marzi distributora, predajcu a pod.. AKonapr. mozes kupit cinsku kapsovku so vzorom T -tomi s 1 bambus vkladackou za 8,20 alebo origos t -tomi s 2 bambus vkladackami za vyse 15, ci kolko stoji. apak porovnat pouzivanim, ako saktora skorej znici 😀 . je to beh na dlhe trate, ale jasne kazdy chce usetrit co sa da..

handricky
10. sep 2013

@yasmin0001 ono sa teda hovori, ze znackove veci byvaju kvalitnejsie, lebo vtedy na cinancani stoji clovek z firmy a dozera ako robia a z coho robia.. a ked odide, tak cinanci znova pustia stroj a chrlia dalej, ale uz menej kvalitnejsie, aby stiahli cenu.. toto aspon viem od vyrobcov trekoveho oblecenia, co si nechaju sit v Cine.. myslim, ze pri plienkach to bude rovnake.. mne uz ponukali asi 3 cinske firmy, ze my budu za 5 dolcov sit kapsovk pod mojou znackou,, neviem kde si vyggoglili moju adresu 😀 a tiez som nasla uplne totozne plienky na amazone ako su stare pop/in za 4,50 dolca pri odbere800 ks.. bez znacky s moznostou nasit vlastnu..aorigos pop inky sapredavali kolo 16? ci tak nejako

lanskys_sister
10. sep 2013

Mile latkarky,chcela by som Vas poprosit o rady.

Latkujem tri mesiace a chcela by som si doplnit vybavicku o 4-5 kapsovych plienok.
Momentalne pouzivame bumgenius 4 a itti bitti dlish. Uvazujem o kupe dalsich piatich kapsovych plienok, chcela by som nieco o trosku lacnejsie ako je bum genius, ale s podobnymi vlastnostami, teda, aby tam bola stay dry vrstva - vo ponuke eshopov som si vybrala Bbies, Baba Boo alebo Bambi Roxy. Ktoru alternativu by ste mi odporucili?

Pri ponuke niektorych kapsoviek v eshopovh som videla otazky mamiciek ohladom vkladaciek, ktore pasuju do danych plienok - ja som vzdy po precikani davala dcerke vzdy celu novu kapsovku, no na zaklade tychto dotazov uvazujem, ci je mozne vymenit v kapsovke len vkladacku a vrchne gatusky ponechat napr. 2 az tri precikania, je to bezna prax, odporucate takyto postup??

A moja posledna otazka sa tyka stay dry vrstvy - mam zakupene tots bots bamboozle - nocnu bambusovu plienku a chcela by som sa spytat aku stay dry vrstvu by som mohla do nej pouzit, v pripade, ze by ju dcerka mala na sebe celu noc, bojim sa, ze by ju mokry pocit budil - zvyknu mamicky pouzivat do takychto plienok (resp. aj do beznych stvorcov) stay dry vrstvu? 

Vopred Vam velmi pekne dakujem za odpovede a rady.

petra2184
10. sep 2013

ahojte, chcela by som sa s vami poradit, ake mate skusenosti s latkovanim novorodencov? mala ma 3 tyzdne, pouzivame klasicke stvorce s vrchnymi pulkami od little lamb a thirsties velkost 1 - niekedy sa vsak aj precikame aj prekakame, hlavne ked davam malu lezat na bok, ale niekedy aj ked je na chrbte.

- a potom sme uz zacali pouzivat aj bambi roxy nohavickove velkost 1 - tie sadnu super aj nohavickove od little lamb, ale tak ci tak mi niekedy presiaknu.

myslite, ze ked bude mat mala hrubsie nozky, tak to prestane pretekat, lebo momentalne nerobim nic ine len prezliekam malu a periem vkuse perinku.

sjuznk
10. sep 2013

@peluskovo dakujem za odpoved 🙂 kedze nemam skusenosti, tak som sa nevedela zorientovat v plienkovani a chvilu trvalo kym som pochopila vsetky principy. A ked uz musim investovat do plienok, tak nech stoja za to, co sa tyka kvalitou.

lyongirl
10. sep 2013

Ahojte látkarky, veľmi dlho som tu nebola, pretože už plienky nepotrebujeme, ale idem sem s otázkou mimo tému, dúfam, že ju admi nezmaže/prosím nezmazať 🙂/, ale zaujímal by ma váš názor, hlavne názor
@handricky
Potrebujem pre najstaršieho eko vrecko na desiatu, našla som na nete niečo takéto a veľmi sa mi to páči, ale zaujímalo by ma, či by sa to dalo ušiť z materiálu, ako sa šijú napr. pulky, alebo je to blbosť a lepšie je objednať si to priamo, neviem, či materiál z ktorého sú pulky je vhodný na jedlo...ďakujem za každý názor, prepáčte za vtrhnutie do témy a otázku mimo tému 🙂
http://www.mabets.sk/?lunchskins-desiata-v-ekov...

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peluskovo
10. sep 2013

@lanskys_sister dobre pomer kvalit acena su little lamb, bambi roxy, dalej som osobne bola spokojna s wonderoo a aj so sweet monkey, tu ide teraz o to, ci preferujes plienky so stay dry alebo s prirodnym materialom pri pokozke. kapsovky men po pouziti, nemen iba vkladacku, aj ta cast, co je pri pokozke je znecistena, kedze vkladacka je vo vnutri. mozno mamicky mali namysli do kapsovych pridavne vkladacky, alebo ine , namiesto original, ale nedava zmysel menit iba vkladacku a nechat znecisteny " obal "
osobne som do nohavickovych nedavala stay dry, chcela som, aby mali prirodny material n apokozke, ked boli mensie, prebalovala som v noci, ked boli starsie, tak aj tak piskali skor nadranom, a cez noc bola pllienka sucha. ale mamicky zvyknu davat stay dry, napriklad od littl lamb flisove separacky
@petra2184 ak nie je vkladacka uplne mokra, az na zmykanie, tak mas zle nastavene zapinanie, ked boli deti malinke, tak po prebaleni som skontrolovala, ci niekde netrci kusok latky, lebo ak niekde trcalo, tak cez tu latku oblecenie mokro nasalo. ale cochvila budete ovela vacsi, takze aj to zapinanie bude lepsie. najma skontroluj, ci nie su vrchne prilis natesno, aleo prilis volne a ci netrci kusok latky

tynamartina
10. sep 2013

Baby mám problém ako malej nastaviť plienku keď jej nechám najmenšiu veľkosť tak už má krátky sed a keď jej dám tú strednú tak jej to je volné okolo nožičiek ale fest volné aj prst tam vopchám ☹

peluskovo
10. sep 2013

@tynamartina noo, aj my sme tym presli kratku dobu, kym nepodrastli ☹ nemas ine plienky, ktore by si prioritne davala a tuto len ako rezervu, kym nedorastiete?

tynamartina
10. sep 2013

@peluskovo No veď práve že jej nesedí teraz žiadna čo mám doma ona narástla ale tie stehienka jej ostali akési tenké, asi ju budem musieť trochu vykŕmiť 😀 Najlepšie jej sedia ako tak , bum genius a baba boo ale nemám ich toľko, a to sme začali frčať len na kapsovkách , lebo malá mi nekaká do plienok a je to pre mňa aj manžela pohodlnejšie.

mucholapka
10. sep 2013

ahoj dievcata, prosim vas, ake mate skusenosti s nohavickovymi plienkami bambi roxy - mala mi nejako rychlo rastie 😀 a ledva ju uz vtrepem do tych co mame, aj vrchne uz davam stale vacsie a vacsie 😀 ...pripadne mi poradte, ktore su dobre a nie prilis drahe...a este jedna vec, tie jednovelkostne jej budu dobre (ma 6,5kg). dakujem za rady.

peluskovo
10. sep 2013

@tynamartina chapem, aj som si myslela, ze vsetky tak budu ☹ jedine skusat to nastavenie zapinania a sup sup papat a papat a rast do krasy 🙂

peluskovo
10. sep 2013

@mucholapka ktore nohavickove mas? viacvelkostne, alebo jednovelkostne? dobre su haipa daipa pastelky, vdaka nastavovaniu " chobota" a zapinaniu na snappy sponku sa da krasne nastavit, to bola moja snad najoblubenejsia plienka pre praktickost a dobra je aj little lamb nohavickova, velkost 2 by som uz brala

mucholapka
10. sep 2013

@peluskovo mam babylucy a little lamb velkost 1 - na jednej nam odisla zadna gumicka, tak tie su jej dobre 😅 , inak ostatne (mam 5ks) su jej uz naozaj veeelmi natesto, hlavne ich ma tak nizko...a nemas skusenost s tymi bambi roxy? lebo mne velmi nevyhovuje zapinanie na sponku, rada by som skor nieco na patentky...a ked tie bambi roxy, tak lepsie budu jednovelkostne, alebo ta velkost 2?

lanskys_sister
10. sep 2013

@peluskovo
Dakujem za fundovanu odpoved,pojdem teda do bambi roxy,aby som podporila slovensku vyrobu 😎

petra2184
10. sep 2013

@peluskovo tak vzdy sa snazim dat plienku tak aby nic netrcalo, a zapnut jej pulky tak aby nebola velka vola, tak ma este chude stehienka tak kusok su jej volne. Asi budeme musiet pockat kym trosku priberie. tak snad sa to upravi neskor.

peluskovo
10. sep 2013

@mucholapka bambi roxy sme pouzivali, moj nazor je, ze je to kvalitna plienka za rozumnu cenu, materialovo v podstate to , co anavy, maju trosku sirsi strih. kolko mate mesiacov / kg? tie viacvelkostne maju este v predu jednu patentku, ze sa daju este prisposobit.
@lanskys_sister bambi roxy rada odporucam, pretoze my sme boli s nimi spokojni / maly je uz dva mesiace bez plienok , tak uz nemame testera :D / , cenovo su dostupne a su.. ako pises, slovenske 🙂 mau aj novinku bambi soft, u nej sa mi iac paci strih a su celobambusove , pridu mi ako bamboozle od tots bots, najdes ju aj u nas na stranke

petra2184
10. sep 2013

@mucholapka ja som bola osobne vo firme kde siju bambi roxy plienocky, a tusim mi pani hovorila ze velkost 2 su vacsie ako jednovelkostne, ale radsej sa este opytaj. ja mam teraz velkost 1, a som s nimi spokojna, akurat ze mala ma este tenke stehienka, ale ked trosku priberie, tak to uz bude fajn.

handricky
10. sep 2013

@lyongirl no ja som uz tiez rozmyslala nad tymi vreckami... daju sa sit aj pulky , napr. na stranke USA vyrobcu, co mam od neho metraz on sam uvadza, ze su pouzitelne aj na vrecka na desiatu a pod..ale cojaviem, mne ta pulka pride tenka a lepiva...neviem ako teda vyzera ta laminovana bavlna, co si dala link. mozno ze je hrubsia a lepsie drzi tvar. ale inak aj tuto som nasla z polyesteru http://www.ekomarket.sk/eko-desiatove-vrecka/ek...
Takze kto vie. Teoreticky ano. Daju sa sit aj z pulky.ale asi by som hladala nejaku pulku vyrobenu v EU

mucholapka
10. sep 2013

@peluskovo dcerka ma 6,5 kg (tri mesiace aj kusok 🙂 ) jednotky su jej uz uplne tesne, tak vaham ci brat jednovelkostne alebo radsej velkost 2

mucholapka
10. sep 2013

@petra2184 dakujem, napisem tam, moja mala ma stehienka riadne sunkove 😀 , tak uvidime co mi napisu...som rada, ze si spokojna, tak pojdem do nich, uz len vybrat, ci 2 alebo jednovelkostne 😉

behulka
10. sep 2013

@petra2184 ja som dávala spočiatku vrchné nohavičky veľkosti xs. Jednoveľkostné aj s kové pretekali, ako vám. No okolo 4 kíl to už bolo ok. Tak asi len vydržať, snáď to bude čoskoro ok 🙂 .
@lyongirl mňa to tiež lákalo, no realita vypálila inak a desiata sa musí prepravovať v nádobe, inak je školák schopný ju prisadnúť či inak znehodnotiť ešte ani dom neopustí 🙄 . Ja by som kľudne ušila z klasického pul-u, pokiaľ má v popise uvedené, že je vhodný pre styk s potravinami. Igelitové vrecko je taktiež tenučké a funguje.

lyongirl
11. sep 2013

@handricky ďakujem ti pekne za odpoveď, registrujem aj tie vrecká, čo si dala link, no njaviac sa mi páčia práve tie, čo som dala ja link 🙂, ja šiť samoška neviem, resp. ani nekupujem pul, takže jedine, že by som si to dala ušiť a ako píše
@behulka , tak aj saklík je tenučký a funguje u nás. Krpec je prvák a do predného vrecka na desiatu sa mu vojde akurát chlebík v sáčku, nezmestí sa mu tam žiadny box na jedlo. Potom mu musím ovocie, popr. zeleninu dávať do umelej nádoby a priamo to tašky, aby to nerozpučil, tak mám teraz dilemu, ale asi si objednám.
A baby veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď 🙂, ste zlaté 😉

yasmin0001
11. sep 2013

@kkl82
@handricky
dakujem baby. Jasne, ono to treba hlavne vidiet nazivo a odskusat niekolko prani a noseni, tam sa asi ta kvalita ukaze.
Preto som sa pytala, ci tu ma s tymi plienkami niekto osobnu skusenost.
Ale je mi velmi sympaticke, ze mame slovenskych a ceskych vyrobcov, tak asi ked budem chciet doplnat vybavu, skor budem pozerat v ponuke. Velmi sa mi pacia Tots Bots plienky, mam dve, no su tak nestastne spravene, ze mojmu dietatu je teraz jedna uz mala, musim ju predat. Mam ju asi 3 tyzdne 😒

tym padom otazka na teba @handricky usijes plienocku aj na objednavku? Nejaku trebars rozmernejsiu (hlavne dlhsi sed potrebujeme) ako je standard? Lebo ja tym plienkam fakt davam cas mozno do konca roka a budu male ☹