Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nadezda4
4. mar 2012

@vavrenka
zvonku su take jemnucke, ked ich porovnam s flipkami, tak bumkins su jemnejsie a aj uzsie a farebnejsie 😉
a ktore si si ty objednala?len vrchne? ci aj AIO? lebo aj tie mam, tiez su trochu uzsie ako BG Onesize 4.0 (ked uz tolko stym BG porovanvam, tak aj tie 🙂 ) su sice AIO, ale je tam taka vkladacka, ze sa da aj roztiahnut a skor vyschne

vavrenka
4. mar 2012

@tinika hej, potrebujem kupit pre mm, ale chcem nejake dobre

vavrenka
4. mar 2012

@nadezda4 objednala som si pulky a kapsovky. a asi musim aj aio - pre mojho mm.. takze aj s aio si spokojna?

tinika
4. mar 2012

@vavrenka ak tie novsie čo su http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/nove-bu... su lepsie bo maju take jazyky či jak to nazvat tak skor vyschnu, bo mam aj jednu starsiu a ta schne dlho lebo sa neda rozlozit

nadezda4
4. mar 2012

@vavrenka
kapsovku tuto nemam takze neviem 😒 ale AIO su fajn, vkladacka bambus a bavlna

vavrenka
4. mar 2012

@nadezda4
@tinika
jaaj, dalsi dovod na nakup plienociek sa nasiel 😀

tinika
4. mar 2012

@vavrenka hehe to poznam ja by zase dačo kupila ale ta uz mam dost

vavrenka
4. mar 2012

@nadezda4 inak, man bg kapsovka 04 velmi neoslovila, malej az tak velmi strihovo nesadne a vkladacka je a vydrzi tak na hodinku. ale ked tam dam bambusovu vkladacku z wonderoo tak do pohody.

tortelinka
4. mar 2012

veru to uz je jasna diagnoza, zavyslost! 🙂

vavrenka
4. mar 2012

@tinika mooja, ta to mi je ta luto 😅 😔 😀 😀

blovitc120
4. mar 2012

@vavrenka súhlas, ja osobne som vyhádzala všetky originál vkladačky okrem wonderoo bambusky, lebo nič nenasajú to poprvé a po druhé to mikrovlákno je mi strašne nepríjemné na dotyk, zachytávajú sa do toho všetky mikrotrhlinky na pokožke a až mám z tých vkladačiek husiu kožu. Všetky plienky používam s bambusovými vkladačkami, prefoldami alebo twofoldami, teda používala som 😀

nadezda4
4. mar 2012

@vavrenka
ja som s BG spokojna, pouzivam original vkladacky, ja zase nemam rada wonderoo V2 minky, nam stale pretecie... uz iba ked musim a dokonca davam na ne este vrchne 😒

vavrenka
4. mar 2012

@blovitc120 viem o com hovoris, ja tie mikrovlaknove pouzivam iba doma do flipiek a malu casto prebalujem. a do twofold ako samostatna vkladacka dokaze dobre nasat?

tinika
4. mar 2012

@vavrenka :P :P

vavrenka
4. mar 2012

@nadezda4 no vidis! mne trosku wonderoo minky prevlhla iba trosinku, ale mala maximalnu zataz, mala ju mala od 11:15 do 16.00 a bola s nou aj 2hodiny v nosici. ja celkovo minky nemam rada. su siece na efekt, ze prijemne a oku lubive, ale vo vseobecnosti zvyknu pretiect-prave kvoli minky uprave- a robia vacsiu ritku. a to ja potom malu horko-tazko napcham do nohavic. takze ja wonderoo v2 minky uz urcite nekupim, ani ine minky

blovitc120
4. mar 2012

@vavrenka nasaje aj twofold, ale najčastejšie som ho používala na spanie spolu s prefoldom, resp. 2 prefoldy u mojej učúranice. Ona tá plienka bola obria, že 2 prefoldy, ale vydržala 🙂

katka888
4. mar 2012

@tinika
ja by som na kazde urobila zlast lanolin...
no ja som v tescu nasla uz aj pootvarane balicky.... ved vies, ako ludia otvaraju....

vavrenka
4. mar 2012

@blovitc120 fuha, ja som mojej dala dom tb bamboo strech jeden prefold a uz sa ledva gulala 😅 , iba raz som jej dala latkovku na noc, rano bola komplet docikana a vyhadzal sa jej zadocek takymi drobnymi vyraztickami 😠 ☹ , takze na noc sme na ekojednorazovkach a ja premyslam, co s krasnymi vlniacikmi, kotre som si zaobstarala ☹

euka210
4. mar 2012

baby, ake mate skusenosti s BG econobum? Ja mam BG flip. Ktora je lepsia podla vas? A aky mate nazor na BL bamboo nohavickovu? vdaka.

vavrenka
4. mar 2012

@katka888 katka, zbieram recenzie na AIO plienky, u teba, kotre su naj a preco? potrebujem kupit pre mm 😉

blovitc120
4. mar 2012

@vavrenka nevidím, aké máš staré dieťa, ale ja som mojej dávala na noc 2 prefoldy do kapsovky keď mala 1,5-2,5 roka a spala celú noc bez prebaľovania, takže mokrá nebola, mala stay dry, pri nej som vlniaky nepoužívala vôbec, teraz idem skúsiť. Ale podľa statusu o zúbkoch bude ešte malá, tam by som do tb bamboozle stretch dala len twofold. Mojej dcére som nemohla, ona vždy v noci strašne veľa cikala a nemohla som prebaľovať, lebo sa vždy zobudila a hučala aj dve hodiny.

katka888
4. mar 2012

@vavrenka
mne vyhovuju easyfit od tots bots, nie su objemne, pri pokozke je bambus, maju aj kapsu na dovypchatie.
kapsovky si pisala ze pre mm radsej nie, no ja mam gro kapsoviek kedze mne vyhovuje to rozdelenie na lepsie shnutie a pokombinujem si, ako chcem ...
este mozno by bolo ekonomickejsie grovia shell set , jedny vrchne a 4 jadra v sete, to jadro sa pripina patentkami,ked sa znecisti, vrch ostava, takze ked pripnes jadro, mas plienku typu AIO, to jadro sa neposuva ako ked mas vkladacku a pulky a pripina sa na 2 patentky, cize uplne jednoduche...
/ na foto je starsia verzia gro baby /

tinika
4. mar 2012

@katka888 jojo tie shelky su super videla som na zivo, ale tak neviem, či teraz ja vyuzijem ked uz mam vela plienok a ked bude starsi nebudem ani tolko prebalovat skoda, ze som ich nevidela skor :D

katka888
4. mar 2012

@tinika
teraz su pekne vzorovane a najnovsie aj pekne jednofarebne

tinika
4. mar 2012

@katka888 ta ze ja som ta skor nespoznala :D hehe keby som vedela ze bde este dalsie babo ale tak to uz risko snad bude bez plienok tak asi aj tka nebude treba :D jedine ze dievčenske farby

vavrenka
4. mar 2012

@blovitc120 ma 8 apol mesiaca a vela v noci cika,lebo jju kojim, twofold nemam.. davala som prefold a cela plienka rano pripravena na zmykanie.. ale vyskusam kapsovku - ty aku davas ?

vavrenka
4. mar 2012

@katka888 hej, kapsovky su gro, je to super kvoli tomu kombinovaniu, len mm chce latkove"jednorazovky", tak preco mu nevyhoviet, ze? 😀 😀 , tie jazykov 😀 e plienky fakt schnu rychlejsie

chomik
4. mar 2012

Ahojte, máte niektorá skúsenosť s plienkami značky babyland a babycity? Cenovo sú veľmi lákavé, ja používam buď klasické štvorcové alebo doma šité látkové nohavičky, ale zatúžila som po nejakých AIO, ale zas 15-20 euro za ne nedám ☹ vďaka

komisakpd
4. mar 2012

@chomik a kto ti sije kapsovky? noja tiez zvazujem babycity alebo babyland..ale mam doma aj taiwanske kapsovky..na doma sui ok...

blovitc120
4. mar 2012

@vavrenka ja kým som v noci kojila, tak som prebaľovala, ale pred, lebo počas mi zaspala a to by bolo na mašľu uspať ju znova 😀. Na noc som používala Bum genius, Little lamb, Happy Heinys (tú až neskôr, je veľmi veľká, ja som ju kúpila priamo pre 2,5 ročné dieťa, podľa mňa by ju aj školák obliekol), Wonderoo. Priznám sa, keď bola väčšia, občas som jej šupla aj 2 prefoldy a jeden twofold, jej veľká plienka nevadila. Pretiekla mi len párkrát, vždy mojou hlúposťou, že som málo vypchala, nikdy nie vinou plienky. Ešte som dávala občas aj nohavičkové, do nich prefold a twofold plus pulky. Keď bola väčšia, nechcela už nohavičkovú, len obrázkové si vyberala, jednu na zadok a druhú pod hlavu na spanie (minky) 🙂. Ja som ale dávala na začiatku jednorazovky, väčšinou Alany, nejako som o látkach nevedela, málo osvety, ona nonstop plakala a tak. Potom som sa k tomu dostala a postupne kúpila nejaké na deň a až keď bola väčšia, doplnila som stav. Teraz mám pocit, že pre druhé mám toho už priveľa a to ešte nemám nové kapsové a AIO nakúpené 😅