Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mimuka
23. jan 2012

ahojte, neviete čo je za značku babyland?

labutka
23. jan 2012

@mimuka to su ebay plienky

labutka
23. jan 2012

@luba41 vkladacky do bg 3.0 a 4.0 su tie iste, a tie nazvy co si pisala, je to to iste, len cely nazov.

natasole
23. jan 2012

ahoj @asimon a @ginepra, ďakujem za info🙂

luba41
23. jan 2012

@labutka vďaka

mimuka
23. jan 2012

@labutka to znamená, že čínske?

zfidorka
23. jan 2012

@adkoalauri jasne, ked su suche, tak v pohode 😉

zfidorka
23. jan 2012

@natasole vypchavanie zalezi kolko cika, pre 9. mesacne babo ju podla mna budes musiet dovypchat, dobry je napr. baby idea prefold alebo twofold

zfidorka
23. jan 2012

@mimuka ebay znamena ze cinske

labutka
23. jan 2012

@mimuka ano, cinske, bez certifikatov. Ja osobne by som ich mojmu babu na zadok nedala.

zfidorka
23. jan 2012

@lubi ked je plienka pocikana tak zvycajne nesmrdi, niekedy mozu smrdiet napr. nocne plienky, ale aj to nie vzdy, vacsinou po zavedeni prikrmov, kedy sa meni zlozenie mocu...
ja by som zostavu vylucne len z plienok gro via zvazila... ja som ju malej prve tyzdne nedavala, lebo ked boli vrchne nohavicky zmensene, tak vkladacka vytrcala... tym ze su vkladacky bavlnene, tak podla mna na noc nebudu stacit, takisto na dlhsie prechadzky vonku ak bude viac cikat...
ja by som na tvojom mieste kupila na skusku par kusov a uvidis, ako tebe a babu budu vyhovat...
ak chces jednoduchu manipulaciu, tak by som zvolila skor kapsove plienky - bum genius 4.0, wonderoos, tieto maju kapsu, takze ak je to potrebne, vies ich doplnit savejsou vkladackou, napr. na noc, na vonku...
kapsove plienky sa oproti gro via, ktore su snap in one, peru po pocikani cele...

barcabejby
23. jan 2012

@tinika Ahoj, nerada otravujem, ale chystám sa dokúpiť nejaké kapsové plienky. A ak dobre viem, tak máš vo výbave SMARTIPANTS...ako si s ňou spokojná? Ja mám kapsovky Bum Genius a Wonderoo...tak to neviem so Smartipants porovnať....ak si nájdeš čas odpísať, budem ti vďačná 🙂

barcabejby
23. jan 2012

Ahoj kočky, ja iba toľko, že od 3-týždňa úspešne látkujem...Bola by som aj skôr, len som mala veľké problémy s kojením, tak som sa venovala najprv tomu....Látkovanie je super vec a nikdy by som nemenila svoje rozhodnutie... 🙂 Pre väčšinu som blázon, lebo látkujem, malá nepozná cumeľ a používam šatku na nosenie 🙂 Budem musieť doobjednať nejaké plienky, tak si to tu pomaličky čítam a inšpirujem sa....Určite vás neskôr pootravujem otázkami 🙂

lillianx
23. jan 2012

dievcata nemate typ ci sa daju niekde kupit kikko bambusove storce lacnejsie? resp. existuje nieco podobne ina znacka lacnejsie?

zfidorka
23. jan 2012

@lillianx bambusove stvorce robi len kikko, cena je umerna materialu... daju sa kupit v dm drogerii, ak pouzijes zlavovy kupon na nakup 10 percent, tak mozes nieco usetrit...

labutka
23. jan 2012

@lillianx - @zfidorka dobre hovori, v dmke treba skombinovat 25% zolika na jeden vyrobok a 10% zlavu na nakup, taku cenu ti asi nikde inde neurobia 😉

crysmile
23. jan 2012

alebo ked si vyberies tu poukazku na 150bodov, tak mas 15perc zlavu a potom tiez zolika na tovar..

crysmile
23. jan 2012

@barcabejby vitaj v klube, to je normalne, ze proti prudu plavajuce maminy vzbudzuju pozornost.. niektori sa zamyslaju preco to robis ked nemusis, ale hlavna vec ze robis to, co povazujes za spravne pre teba a tvoje dieta.. tu urcite nebudes povazovana za blazna 😉

zfidorka
23. jan 2012

@lillianx vlastne pozrela som na stranke dm, teraz je zlava z knizky 5 alebo 15 percent na cely nakup, mozes vyuzit este joker 25 percent, ako pise @labutka

tinika
23. jan 2012

@barcabejby ahoj, po prvavde BG mam radsej :D Smartipants maju vyhodu ze maju dva otvory, tak sa lahsie dava vkladačka aj sama vypadne pri prani, ale momentalne malemu nesedi tak dobre ako BG, občas pretečie, ale to je indivindi u kazdeho babatka, inac su tiez super :D

lillianx
23. jan 2012

no to ste mi dali. tusim idem zistit, ktora kamratka ma nejake zlavove kupony do DM 😒 ale teda dakujem za typ samozrejme. este ma napadlo, co sa vam osvedcilo davat pri uceni na nocnik?

natasole
23. jan 2012

@zfidorka ďakujem za info 🙂

lubi
23. jan 2012

@vrn tie Bluberry su ozaj krasne( pisem do zoznamu veci na kupenie 😀 ). takze ak som pochopila perie sa len ta vlozka??? som z toho velky jelen. normalne sa mi o plienkach dnes aj snivalo tak velmi rozmyslam ktore by boli naj.

lubi
23. jan 2012

@zfidorka viem ze iba jedny nestacia ale som zmatena ako lesna vcielka a toto mi prislo jednoduche 😅 , ale pozriem ne ti co si pisala, necham si poradit od expertky. ako vidim mas to v malicku. dakujem

lubi
23. jan 2012

a este nieco. ani k Bluberry a ani k Bum Genius uz netreba tie nohavicky?

barcabejby
23. jan 2012

@crysmile Ďakujem 🙂
@tinika Ďakujem za názor...ja som strašne nerozhodná...ach jaj... 🙂

majka1981
23. jan 2012

@lillianx pri uceni na nocnik je dobre vynechat stay dry vrstvu, aby dieta citilo mokro; zaviest situacie kedy ponuknes cikanie (po spanku, po jedeni, po prechadzke alebo po intervaloch). na rychle stahovanie treba obliect dieta co najpohodlnejsie (teplaky a nie rifle na gombiky a podobne). ja teraz davam natahovacie vlniaky a stvorec na rovno 🙂

lillianx
23. jan 2012

@majka1981 no my uz dlhsie fungujeme tak, ze mala ma celu noc i cely den len jednu stvorcovku ( tu istu 😀 ) a davam ju na nocnik vzdy ked viem, ze zvykne mat potrebu a fakt ani cvrk v plienke za cely cas. nedavam ani nohavicky cez plienku, len zapnem sponkou a dam body. toto sme zacali robit kvoli ekzemu a div sa svete uz asi mozme oducat uplne mam pocit. tak som uvazovala ci neskusit miesto plienky nejake gatuse len spodne, speci na odplienkovavanie.

brisilda
23. jan 2012

@majka1981 kiez by to bolo take jednoduche :D mojmu malemu mokra plienka nevadi ale ked cika do pampersky tak mu to v noci strasne vadi 😕 teraz ho oducam uz 3 tyzden a bez uspechu docielila som len to, ze pokial sa pokaka tak mi cigani, ze nerobil kako 😔 a ked sa opytam ci nechce cikat tak odpovie nie a zaroven zacne cikat mimo nocnika ......inak vsetko rozumie len proste miluje latkovky 😀 takze ich chce mat asi do puberty 😀 😀

zajaciq
23. jan 2012

@lillianx ak sa rozhodnes odplienkovat, tak potom uz nedavaj plienku cez den, vobec. ukaz, ze nosis gatky aj ty a nakup malej vela gatiek, na zaciatok. 🙂 pokial ma dieta plienku, tak vie, ze nemusi ale moze sa do nej pocikat..ak ju nema, tak ma pochopit, ze gatky maju zostat suche, ze moc nema kam ist. a ze patri do nocnika/zachod. 🙂 a ked sa nebude pytat zo zaciatku, to nevadi, vystihujes ju predsa ty, dolezite je,aby pekne spolupracovala, co ako citam, vam ide skvele 🙂 a radsej nosit nahradne oblecenie x2 so sebou nez treningove gacky,..my sme kupili take neviem ake velke a gumene a vyzeralo to ako plienka, len to slo dole ako gatky..neviem, nepouzivala som to radsej. moznoze nejake kvalitnejsie by za to stalo, pretoze ciknutie do gatiek je bezny jav 🙂