Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nenocka
28. máj 2012

@susul skúste sa opýtať rovno @naturalnarodinka 😉

susul
28. máj 2012

@nenocka uz sme sa pytali aj naturalnarodinka aj sonkab, to je tusim jej obchodik 😉

ianitka
28. máj 2012

@juliam no k tym nohavickovym - zatial ma celkom zaujali Kiwi quick flip a klasika Bambi roxy tu niekolkokrat spominane....
a z tych Puliek asi vyhrali BG flipky a druhe budu Blueberry

strociatka
29. máj 2012

babulky, ake vkladacky sa oplati dokupit?

latkove_plienky
29. máj 2012

@strociatka ja ako vkladacky najcastejsie pouzivam z wonderoo plienky, tie mam asi troje a potom stvorcove bambusove plienky Kikko. Stay dry od Little Lamb.

zfidorka
29. máj 2012

@strociatka podla toho kam chces tie vkladacky davat 🙂

bazulka
29. máj 2012

Mozno to tu niekde je na tych predchadzajucich 1439 stranach... Ktore nohavickove plienky su najlepsie na noc? Mame bamboozle strech (vel 1) a vedia byt rano hodne precikane. Babo ma uz 7 kg, tak by som uz kupovala nieco, co vydrzi nosit aj ked bude vacsia. Vopred vdaka za rady.

strociatka
29. máj 2012

@zfidorka najviac mam nohavickovych plienok zatial, ale dojdu mi aj kapsovky a chystam sa kupit aj flipky, tak vlastne neviem, ale najviac ich mmomentalne potrebujem do nohavickovych plienok 🙂

blovitc120
29. máj 2012

@bazulka ak pouzivas Bamboozle len s originalnymi vkladackami, tak to nestaci. Mne ju maly precural uz po prichode z porodnice. Na noc vsetko dovypchavam

ramzesa
29. máj 2012

@bazulka ja som spokojna s Bambi Roxy 🙂 . Vydrzi mi celu noc, ale zasa moja bambulka ma nejak 5 kil zatial.

blovitc120
29. máj 2012

@ramzesa neviem, čo ja mám za učúrané dieťa, jemu nevydrží nič viac než 3 hodiny 😀

ramzesa
29. máj 2012

@blovitc120 no moja nepisa nejak casto, lebo uz bolo, ze som ju isla prebalit a plienka uplne sucha, ale potom nadranom prebalujem na viackrat 🙂 .

zuzanamolnarova
29. máj 2012

@strociatka ja ti odporúčam kúpiť bambusové vkladačky - budú super aj do kapsoviek či len do puliek. Budem sa opakovať ale pozri sa do pro shopu handricky - mám od nej pocky, flisy, softy som s ními nesmierne spokojná 🙂

zfidorka
29. máj 2012

@strociatka tak potom ako ti tu uz radili baby, bambusove vkladacky, na den stacia kratke, na noc velke (prefoldy), ak chces pocit sucha, tak navrch este nejake tenke stay dry vkladacky...
@bazulka dobra jednovelkostna je napr. bambi roxy, ale budes potrebovat dodatocnu savu vkladacku, najsavejsi je bambusovy flaus - baby idea prefold/twofold, little lamb vkladacka do kapsovej plienky alebo baby lucy bamboo prefold...

strociatka
29. máj 2012

@zuzanamolnarova dakujem velmi pekne za nazor aj info, urcite pozriem 😉

juliam
29. máj 2012

@ianitka tie Kiwi nepoznám, ale bambi roxy sú super, TB stretch. a vrchné si dobre vybrala 😉

lyongirl
29. máj 2012

dievčence, tak nám dnes doporučil ortopéd sa čo najskôr zbaviť plienky, tak som veľmi sklamaná, konečne začneme látkovať, máme krásne plienočky a on zahlási, že čo najskôr sa jej zbaviť a dať ju preč a akurát jak som písala tento príspevok, tak mi zaklopala poštárka a doniesla nám 3ks Bambi roxy a vlniačiky, no nádhera, idem sa nad nimi rozplývať 😀

nenocka
29. máj 2012

@lyongirl a prečo sa máš zbaviť plienok???

ianitka
29. máj 2012

@lyongirl kvoli tomu vytacaniu nozicky, co si spominala minule?

wieruss
29. máj 2012

zienky , mozem poprosit o radu, aky rozmer stvorcov je lepsi ? 70x70 alebo 80x80 .. chcem to na vkladacky alebo len tak na leto. dakujem predom
@ianitka
@nenocka

blovitc120
29. máj 2012

@wieruss podla mna na vkladacky staci 70x70. Ja pouzivam na novosklad a ked ho chcem vypchat, uz mi je 70x70 mala a to je krpec z tych mensich, tak ja momentalne preferujem 80x80 (ktorych mam mimochodom len 5, keby som mohla, inak nakupim, ale uz to nezmenim).

wieruss
29. máj 2012

@blovitc120 dakujem, objednala som si tie vecsie, predsa len uz aj krpaty je vecsi a ked sa da vybrat 🙂

lyongirl
29. máj 2012

@nenocka
@ianitka áno, má nôžky od kolienok dole do O a vtáča ich dovnútra ako chodí za ruky, niekedy našlapuje na vonkajšiu stranu nožičky. Jednoducho nechodí ako má a asi aj preto,ž e začal strašne skoro. Povedal, že či látková, alebo jednorazovka, čo najskôr to dať preč, ale ako? 😀. Musím naštudovať BKM. A zaujímavé, topánky povedal, že je jedno aké, nemusia byť vôbec kotníkové a pevné s klenbou, povedal, že také malé nezoženiem, že to sú len napodobeniny topánok a schválil nám Pediped-y. Som myslela, že v jeho prípade by mal mať nohu fixovanú, aby ju dával do správnej polohy...

sonkab
29. máj 2012

@susul ahoj zuzi, az teraz som dorazila na konika 🙂 Co sa tyka Lou Bambou, tak je to v podstate Max Bambou 2011 - so zltym jadrom, len o trosku mensia a po bokoch pri nozickach nemá 2 gumicky, ale len 1. Strihovo mi asi najviac pripomina Itti Bitti, je uzucka medzi nozkami. Co sa tyka savosti, ja osobne neviem posudit, neskusala som ju, na mojho skoro 2 rocneho drobca sa mi uz zda mala 🙂

sonkab
29. máj 2012

@zuzanamolnarova zuzka, co sa tyka savosti a strihu, uz som pisala o pripspevok vyssie sasul 🙂 Necitala som celu diskusiu, idem na to a odpisem 🙂

naturalnarodinka
29. máj 2012

@lyongirl @nenocka @zuzanamolnarova @susul moje najoblubenejsie zakaznicky 🙂 Vcera som bola mimo pc (v pondelky sme s maxikom u babinky v BA), ale dnes som Vám plne k dispozicii 🙂 Otazocku k Lou Bambou som zodpovedala zo sukromneho profilu @sonkab 🙂
Ak by som mala porovnat Lou Bambou a Max Bambou - mojim favoritom by urcite bola Max Bambou 🙂 - vdaka svojej velkosti a jednoduchsiemu zapinaniu patentiek.
Ja osobne neviem porovnat savost LB a MB, ale vy, ktoré máte MB 2011 aj 2012, by ste nám vedeli povedat - LB je so zltym savým jadrom.
Dakujem Vám za pozitívne hodnotenie výšky postovného 🙂 u nás platíte reálnu sumu, ktorú si vypýta pošta. Nič viac 🙂 Aj ja som mamina, tiež som neni nadšená, ak mám zaplatit dalsie 3€ len za postovne 🙂

ramzesa
29. máj 2012

Maminky, ja sa chcem opýtať... ako dlho Vám schnú nohavičkové plienočky? Ja mám pocit, že mne veeeľmi dlho 😒 . A to ich mám na balkóne, kt. je na južnú stranu 😒 .

latkove_plienky
29. máj 2012

@ramzesa v závislosti od materiálu, z ktorého sú ušité. Bambus schne najdlhšie, potom bavlna, posledná syntetika.
Mne bambusové vyschnú von za dva dni, bavlna za den a pol. Ostatné za jeden den, dokonca po troch hodinách. Závisí to aj od počasia

zfidorka
29. máj 2012

@ramzesa ked ich tam das rano, tak ked je taketo pocasie ako dnes (ze je polooblacno, ale svieti aj slnko), tak by mali byt do vecera suche... ale zalezi od konkretneho typu, ako je nasita gumicka a tak...

ramzesa
29. máj 2012

@latkove_plienky
@zfidorka praveze bavlnene mam pocit, ze mi dlho schnu- babylucy classic 😒 . To jadro sa mi vidi stale mokre 😒 .