Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kryska5
20. nov 2011

@zfidorka prosím ťa keď si si šila vkladačky mala si ich po ušitý také vlnité? robila som jednu na skúšku a teraz neviem či keď to operiem sa to trochu vyrovná, alebo či to zle šijem 😝 obehla som to trojkrokým cik-cakom, dve vrstvy bmb flís stredný ....

moninka1
20. nov 2011

ahojte, mate niekto. prosim, skusenost s kapsovkami Patapum na patentky? Pripadne neviete porovnat s Wonderoos alebo BG 3.0 (4.0) ??

mimuka
20. nov 2011

nepoužívate niektorá látkové vložky?...ak áno s čím ich periete?

nenocka
20. nov 2011

@kryska5 ja periem na 40, niekedy s predpierkou, niekedy s dodačným pláchaním a niekedy obyčajne 😉

katka888
20. nov 2011

@mimuka
ano, je to to iste,len ma inu farbu navrchu 🙂

kryska5
20. nov 2011

@nenocka dík, lebo ja to niekedy dávam aj s bodyčkami keď toho mám málo, tak snáď je to OK 😀

inak čo sa prania v rukách týka, tak som zachytila že by sa nemalo prať v rukách, ale máme v pláne ísť na chatu na silvestra, tak predpokladám že jednorázové prepranie ak budem mať málo vkladačiek by nemal byť problém, nie?

nenocka
20. nov 2011

@kryska5 ja tiež periem spolu s inými vecičkami, lebo pelušiek je málo, keďže ich má iba na oba spánky a na von-aj to sa väčšinou vonku nepociká a po obedňajšom spánku je tiež občas plienočka suchá. a k tomu praniu v rukách-akurát včera som prepierala vkladačky len v rukách, tak si myslím, že občas to ublížiť nemôže 😵

nenocka
20. nov 2011

fúúú, baby, poviem vám, že šiť plienočku v rukách, nie je žiadna sranda 😅 ešteže je mojím prvým pokusom peluška alá haipa-daipa 😉

zfidorka
20. nov 2011

@kryska5 ja periem vsetko na 60 stupnov...
ano, niektore vkladacky sa mi zvlnili... som ich obcas prezehlila a po case sa vyrovnali..
v rukach mozes prat, len pul nesmies suchat, ostatne plienky su v pohodke...
ja som na chate prala tak, ze som na noc plienky namocila do mio freshu rozpusteneho v teplej vode, rano som pridala horucu vodu a uz len preprala...

@mimuka kamoska ich perie spolu s postelnym pradlom...
ja osobne by som ich najprv namocila, preplachala (pripadne nechala namocene napr. v mio freshi) a potom vyprala napr. aj s uterakmi...

kryska5
20. nov 2011

@zfidorka ďakujem, zoženiem ten mio fresh. A bambus sa môže žehliť? Vyskúšam opatrne aj to, dík 🙂

crysmile
20. nov 2011

@kryska5 ja mam hlavne ocikane, kedze robime bkm, ale periem na 60.. a uz si šila plienocky? ja som cez vikend testovala tie od Katky, kapsovka uzasna, len zacikana behom chvilky, sio plienocka suupeer.. som spokojna a zistila som ze do nej napasujem aj tie itti bitti prefoldy zo snap dlish.. noo, som natesena.. 🙂

crysmile
20. nov 2011

@mimuka normalne som ich pravala s oblečkom.. ale ja mam aj kalich, takze neboli nejako spinave.. viem, ze niektore baby z inych diskusii maly specialny kyblik na vlozky, preprali ich po pouziti zlcakom a potom prali spolu s plienkami na 60..

zfidorka
20. nov 2011

@kryska5 je to prirodna latka, na stranke detivbavlnke je uvedene, ze sa moze zehlit na .. (2 bodky na zehlicke)

nenocka
20. nov 2011

prsty si od ihly pomaly necítim, ale som na seba pyšná! ...a môžem ísť búvať 😉

kryska5
20. nov 2011

@crysmile včera som konečne poslala objednávku 😀 ja magor som si už musela urobiť tabuľku v exceli (že ma to nenapadlo skôr 😒 ) lebo som stále kombinovala čo k čomu, aké patentky, suedecloth, PUL etc .... no som zvedavá 🙂 keď to dorazí hneď sa ide šiť 😀
objednala som aj bambusovú teplákovinu, píšu 100% bambus ako vnútro do kapsy tak uvidíme či to bol dobrý nápad 😀 Dnes som konečne nabrala odvahu a rozpárala merino sveter zo sekáča, dúfam len že sa mi podarí nastrihať z toho sveter aj longiesky 🙂

@zfidorka ďakujem za trpezlivosť 🙂

takže začínam prať na 60, radšej 🙂

kryska5
20. nov 2011

@nenocka wow, ty si šikulka 😀 z čoho si ju šila?

kryska5
20. nov 2011

@crysmile to je na látkovaní zábavné ako všelijako sa dajú tie vkladačky nakombinovať 🙂

nenocka
21. nov 2011

@kryska5 zo starej osušky 😀 nie je to nič extra, ale na doma nám stačí 😵 tak ma to naštartovalo, že už uvažujem, čo by som mohla "zničiť" na ďalšie plienočky 😅 aj keď so strojom by to šlo asi rýchlejšie, nevadíííí...

crysmile
21. nov 2011

@nenocka ja som sila z bmb frote tuto haipa daipa este ked bola moja malinka.. s mamou samozrejme, sama by som to nezvladla... ale este ju nosi aj maly, sice je ruzova, ale to ma na noc..
@kryska5 bmb teplakovinu? pani to uz aj take cosi je? aaa, kde si zohnala merino sveter? po takom tuzim.. co ta vysiel? dokelu ze ja nemam nikde na blizku sekac..

nenocka
21. nov 2011

@crysmile na stroji by som asi ani ja nevedela, tak som si fidlikala v rukách a keď pôjdem k mamine, dám jej to prebehnúť na stoji. bmb froté? ty si látky asi objednávaš, že? ja uvidím, ako sadne malému, lebo strih mi ani celý na osušku nevošiel 😕 ale keď som priložila k novoskladu, tak ešte máme aj na zahnutie. a chobot som nezošívala, že ho, poprípade, dovypchám čím bude treba 😉

crysmile
21. nov 2011

@nenocka super... no ja som objednala to frote priamo od vyrobcu BL plienok.. lebo vtedy este nebola ta stranka na predaj latok na sitie plienok.. teraz kadejake dostat..

sima.p
21. nov 2011

@nenocka ktovie ako sa šije s týmto... http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=4137629 nepoznáte to niektorá náhodou?

nenocka
21. nov 2011

@sima.p jéééminéééno! to sme mali niekedy dávno doma ešte ako deti, len v červenom 😀 šili sme s tým vecičky pre barbie 😅

sliver
21. nov 2011

@kryska5 - ahoj, možno si to tu písala... neviem nemam prečítane všetko ale odkial si objednavala?

moninka1
21. nov 2011

@zfidorka zvazujem kupu BI shorties (ale nemaju uz velkost XL). Tak by som sa ta chcela opytat, ake su velke L-ka, ci ich este stale obleciete na nocnu plienocku, pripadne ake velke(resp. male) stehienka a brusko ma tvoja slecna. Nas Samko ma sice uz nieco cez 12kg, ale je vysoky, tak ci by mu neboli este dobre aj L. vopred dakujem za odpoved

zuzanamolnarova
21. nov 2011

ahojte, mohli by ste mi poradiť. Kúpila som lanolinovú kúru Disanu ale je na ňom návod len po nemecky a žial viem len po anglicky. Ako sa používa? Niečo som aj z nemčiny pochopila, mám disanu dať do 1 l vlažnej vody ale neviem koľko - vyprať v nej vlniaky a dať ich vysušiť. Potom ich už môžem používať? iĎakujem za radu 🙂

zuzanamolnarova
21. nov 2011

jaaaj a ešte niečo, dorazili mi plienočky bambozle strech, chcem sa spýtať, koľkokrát ich mám preprať pred tým ako ich dám na zadoček malej?

tinika
21. nov 2011

kočky ktore davate kapsovky krpcom malym nechavate ich tak volnejsie lebo bars mam pcoit ze ho tlačia ked zatiahnem či nepouzivate a mate tie ine a na suche zipsy? bo teraz zistujem ze na suchy zips mam asi len 3 :( a nemam čo malemu davat a kupovat dalsie len na čas kym dorastie do ostatnych .... aj by som sa vytesila ale kto to zaplati 😀

crysmile
21. nov 2011

@sliver latky su na detivbavlnke.sk..
@zuzanamolnarova s disanou neporadim, ale co sa tyka prania plienociek, zabehni ich cez den, okolo 8-10 prani by uz mohli ist potom aj na noc, nedavaj ich len tak ciste prat.. len prvykrat a potom bezne pouzivaj..
@tinika ja mam na patentky kapsovky a davam tak, aby ich mal akurat, nie prilis zapnute, aby ho neotlacali..

tinika
21. nov 2011

@crysmile sak toto ze bud ho tlačia abo ma volne kusit ku chyba ale tak radsej kus volne dam ak oho ma brusko tlačit a ake ty pouzivas?