Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
14. júl 2012

@ivanka.7 @nenocka hej je to tak. 😉

mary939
14. júl 2012

dievcata, vysvetlite mi prosim pouzivanie kapsoviek. je mi jasne, ze do kapsy mozem napchat co mi srdce raci🙂 ale ako je to s pranim? to po kazdom pocikani musim oprat celu plienku?

ivanka.7
14. júl 2012

@mary939 tak tak, celu plienku po kazdom pouziti - preto sa podla mna neoplati ich velmi davat malym detom :D ja pouzivam AIO a kapsy len na von, doma v podstate len stvorce

mary939
14. júl 2012

@ivanka.7 fuuha, tak to velmi ekonomicke nie je☹ este kapsovky nemam odskusane (su nam zatial velke), sme len na stvorcoch. rozmyslam ale co potom, ked budeme vacsi... ci kapsovky, ci aio. velmi sa mi pacia pop in. mam jednu na skusku, je fajn, len podla mna dlho schne☹

kkl82
14. júl 2012

@anelisa ja som tiez z tohoto dovodu presla na fulltime vlniaciky. nase flipky su vyprane a odlozene v sufliku uz vyse mesiaca... maly zvykol byt vyhadzany na brusku, presne tam, kde bola ta predna zaklapka. dovtedy sme ich pouzivali pri maximalnej spokojnosti a tiez sa k nim mozno este na jesen/zimu vratime.

kkl82
14. júl 2012

@mary939 ved to, vsetky plienky, ktore dokazu dobre absorbovat, schnu najdlhsie. ci uz je to bambus alebo konope a cim mas hrubsiu vrstvu, tym dlhsie to trva...

nenocka
14. júl 2012

@vavrenka
@ivanka.7 ďakujem, dievčatá, dilema vyriešená 🙂

oliverka
14. júl 2012

Sme doma z pôrodnice a postupne by som chcela prejsť z jednorázoviek na látkovky 😉 Prosím vás, ako mám začať? Klasický bavlnený štvorec + PUL-ky? Bola by som rada, ak by malý mal čo najsuchší zadoček a z tých obyčajných štvorcov mám obavy ☹ Alebo dať medzi bavlnený štvorec a riťku nejakú bambusovú vkladačku, príp. stay dry? Chcem si ešte rýchlo dokúpiť Kikko bambusové biele štvorce, bude to s nimi lepšie než s klasickými štvorcami?

myska2233
14. júl 2012

@lovesista ahojky ja som mala ten istý problém stále som cítila zápach moču...plienky som skladovala v uzatvorenej nádobe na sucho...teraz to robím tak, že vo vani mám vedro s vodou kde si plienku preperiem dobre vyžmýkam a tak skladujem v uzatvorenej nádobe...periem cca každé 2 až 3 dni podľa spotreby plienok. periem v drefte sensitive + trošku arielu a do každého prania pridávam aj jednu odmerku Miofreshu...a je to fajn...bez zápachu🙂 príjemná jemná vôňa

lovesista
14. júl 2012

@bazulka
@shopvick
@susul @myska2233 @zfidorka @behulka dakujem za rady. zacnem plienky skladovat namokro, verim ze to pomoze. inak uz neviem.. S tym octom som to asi trosku pokaslala, uz ho budem pouzivat iba na stvorce. dakujem.

vavrenka
14. júl 2012

@nenocka ja hanku nechavam v pocikanej plienke v absolutne nevyhnutnom case, v podstate prebalujem akzdu ciku, skor nez malu dam kupat tak jej vyumyvam ritku antibakter. mydlom, po kakani tiez, aj preto som zacala aspon ciastocne (vzhladom na jej vek) praktizovat bkm. inak, vraj to chytaju deticky, co maju oslabenu drahu mocoveho mechura, takze je to skor o imunite, takze davam pozor, aby mala nebola v prievane, mala krize a ritku v teple a v suchu a kopec vitaminov v jedel. zatial sa jej to nezopakovalo a verim, ze sa jej nezopakuje. este s nou idem na skenar terapiu.

handricky
14. júl 2012

@oliverka
1. ak dokupis Kikko bambusky, bude to lepsie nez cista bavlna (ale iba co sa tyka rychlejsej absorbcie - nie stay dry pocitu), ale da sa.
2. mozes na vrch prihodit nejaku bambus frote vrstvu /kratku vkladacku cca 30*12 a pod (napr.: Little Lamb kratka alebo Bambi Roxy kratka, u mna v shope Froty Cubes kratka)
3. pre lepsi pocit sucha je dobra bambusova flisova vkladacka ( pozri u mna v shope Flisy100 kratka), dieta na na flise (prirodnom) citi menej vlhka ako na frote alebo hladkych materialoch
4. mozes kupit len flisove separacky (nastrihane pruzky) a mas stay dry http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/tots-bo...
tie by som ja osobne v strasnom teple velmi nepouzivala, predsa len je to umelina
5. little lamb maju tiez separacne (mikrofrote) vlozky - taky maly stay dry
6. alebo kupit metraz mikroflisu a nastrihas si, co potrebujes

artemissska
14. júl 2012

@peluskovo ďakujem 🙂

bazulka
14. júl 2012

@mary939 Ja mam kapsovky rada. Narozdiel od AIO je kapsa sucha velmi rychlo (mozes ich rychlejsie striedat a teda ich potrebujes menej). AIO mi niekedy schnu aj dva dni... A do kapsy mozes dat aj klasicky stvorec.

gzzzl
14. júl 2012

@mary939 ahoj, ja som tiez planovala "ekologicke" plienky, ale zevraj sa to rentuje az po 3tom dietati!!!!!!!!!
Co mozem vsetkym maminam odporucit, su 100 % rozkladatelne bio plienky z DM (nechcem tu pisat znacku, nerobim reklamu) - ale kazda predavacka vam ich ukaze... my ich mame od narodenia... nemusim prat na 90ke, vyvarat, dezinfikovat...aj cenovo su dostupne a hlavne, tych neviem kolko tisic pouzitych plienok co zahodime, sa rozlozia... nie ako klasicke pamersky...

handricky
14. júl 2012

@gzzzl ked my tu vsetky vo fore si tu skor ulietavame na tych plienkach ako takych, na prirodnych materialoch a peknych vzoroch 😉 nielen na tej ekologii 😅 . ked je rozumne spravena zostava, tak sa to rentuje po 9 mes plienkovania.

gzzzl
15. júl 2012

@handricky jaj, sorry, tak som vas asi zle pochopila, necitala som vsetky prispevky 😉 no som rada, ze su taketo maminy... co myslia na nasu matku zem 🙂

lyongirl
15. júl 2012

Ahojte, tak aj u nás sa vyskytol ten známy problém, čo sa tu rieši každú chvíľku - začali mi smrdieť plienky. Používam prášok z DM s tým bábatkom + Miofresh, periem na 40tke, alebo 60tke. Smrdia, ak do nich malý naciká, ale hrozne to cítim. Predvčerom v noci o 2hej som myslela, že je malý pokakaný, taký smrad sme mali v spálni, tak že ho prebalím a plienka len pocikaná, ale smrad neskutočný, tak skončil v Pamperske, tá oproti tomu voňala 😅 . Plienky skladujem mokré, každú jednu preperiem, ale zvažujem, že začnem prať v Lovele, alebo proste prášku, ktorý vonia, lebo ten smrad je pre mňa neskutočný ☹

zfidorka
15. júl 2012

@gzzzl latkove plienky su cenovo porovnatelne s jednorazovkami uz pri 1 dietati, vacsinou dokonca lacnejsie... ja napriklad budem 2. babo prebalovat viacmenej zadarmo 😉 a to ma fakt riadnu vybavu, vratane drahsich plienok...
nemusis prat na 90tke, staci na 60tke, ta znici vacsinu bakterii, zvysok sa znici pri suseni, o dezifenkcii slnkom ani nepisem...
vyhody latkovych plienok oproti jednorazovym (aj bio rozkladatelnym):
1. mozes davat babatku materialy ake ti vyhovuju, nie si odkazana na 1 univerzalnu plienku, ak potrebujes savejsiu plienku, das savejsiu, ak preferujes prirodne materialy (bavlna, bambus, vlna), tak mozes davat tie 🙂
2. detsky moc a stolica koncia v odpadovych vodach, nie na skladkach alebo spalovniach
3. dieta nema nonstop falosny pocit sucha, vie zahlasit ze cikalo a mamicka takisto lahko vie skontrolovat aj malu ciku (v pripadoch, ked je dobre, aby malo babatko pocit sucha, napr. aby sa nebudilo z noci, tak aj moderne latky tento pocit sucha vedia vytvorit)

ja mam tiez doma balik rozkladatelnych jednorazovych plienok, ale mam ho len pre pripad dovolenky, ked viem, ze pranie a susenie plienok by bolo problemove 😉

zfidorka
15. júl 2012

@vvrka maksie plienky boli mozno vdaka suseniu na vzduchu, my mame na chate strasne vapenatu vodu, ale plienky som susila vonku a fukal na ne vetrik a boli citelne maksie ako doma 🙂

zfidorka
15. júl 2012

@lyongirl skus tento postup:
pred pranim namoc plienky na niekolko hodin, napr. na noc, do vody s praskom a mozes dat aj miofresh, musia tam byt namocene fakt niekolko hodin...
potom ich daj prat, ak to zopakujes niekolko krat, tak by to malo ustupit

oliverka
15. júl 2012

@handricky Ďakujem! Už som si od teba nejaké vkladačky kupovala, musím pozrieť, aké. 🙂

lyongirl
15. júl 2012

@zfidorka ďakujem, vyskúšam 🙂

mariynka
15. júl 2012

kocky, kde sa da kupit mio-fresh?
a nahodou, praci gel ecover ste niekde nevideli? dakujem 🙂

zfidorka
15. júl 2012

@mariynka miofresh v tescu pri detskych veciach (ale nie v kazdom ho maju), alebo cez e-shoply...

nenocka
15. júl 2012

@gzzzl
@handricky nám sa investícia vrátila už po 6-tich mesiacoch plienkovania 😉

tortelinka
15. júl 2012

@gzzzl rozlozitelne plienky su sice fajn, ale ak ich klasicky zbalis do igelitky a supnes do smeti, pojdu do spalovne a nebudu sa mat sancu rozlozit,,takze efekt je nulovy, iba ak su nebielene chlorom, to je plus pre babo

jennyna
15. júl 2012

@behulka @wewe22 dakujem za rady!!este b som sa chcela opytat, ktorou stranou to otocit. baranceka do vnutra, ci von? a este ked tak pocitam, velmi lacno nevyjdu ani tieto vkladacky 😖

lyongirl
15. júl 2012

@mariynka ecover som už videla aj v tescu a myslím DM, ale nepoužívam, tak neviem na 100%, či to bol prací gel...

handricky
15. júl 2012

@mariynka maju v DM-ke. ecover. tekuty.