Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ianitka
25. aug 2012

@labutka
@tunylyk
raz som v nejakej teme citala, ze baba minie denne (rozumej za 24 hodin) - dve, malokedy tri plienky -jednu na noc a jednu prip. dve denne = skoro mi oci vypadli
tym chvalila nejaku znacku jednorazoviek - ze ake su super save 😝 😝 😝 😝
ale prave rozmyslam, ze to jej babo asi nekakalo 😀 🙄 🙄 🙄
@kkl82 plne suhlasim

ianitka
25. aug 2012

@baska1 pokojne oper

ianitka
25. aug 2012

@dadulajda - mne ta Max bambou nepride nejaka mohutna, ani kapsovka B-bies ( @lyongirl - Dominikovi je velka? Krpec na nej dost fici a to ma teraz tych 8,5 kg maximalne. )

susul
25. aug 2012

@ianitka dala by som tym babam plienku pre dospeleho, ale max 2 na den nech si okostuju toho, co tak bohate dopraju svojim detom. Dotera som zila v tom, ze kazda "normalna" matka chce pre svoje dieta to najlepsie, nuz asi to prehodnotim.

ivanka.7
25. aug 2012

@kkl82 kdeee, taku debatu si musim precitat :D
Ja na noc nechavam jednu plienku, davam stay dry - mala v noci nekaka a keby som ju prebalila, tak mam na hodinu a pol o program postarane, takze v noci je pokojne 8 hodin v jednej... ale cez den prebalujem prosto ako pride... dakedy po hodine, dakedy po 10 minutach, dakedy po dvoch hodinach. Ked sme vonku, ma aio a vidim, ze nie je nervozna, tak ju necham aj dlhsie.

kkl82
25. aug 2012

@ivanka.7 bola to otazka, ze kolko plienok treba kupit pre novorodenca, niektore mamicky tam pisali, ze kolko balikov a ine, ze kolko denne. ja som napisala moju skusenost a tak som nadherne odpovede dostala cez ip 😉

ivanka.7
25. aug 2012

@kkl82 jj uz som si tu debatu citala... nuz, co dodat 🙂

svetlusska
25. aug 2012

@kkl82 fuuf tak ako si neviem predstavit ze 5-6 plienok denne niekomu staci zo zaciatku 😨 🙄 , hlavne ked babo sa este len cisti a vela kaka a pisa...ja som teda spotrebovala za den ako ty vravis mozno aj 20 plienok ked nie viac, ked sa pocural alebo pokakal tak hotovo, začal plakat a chcel sa prebalit...si neviem predstavit aby som ho nechala takeho v plienke trebars 4 hod akoze klobuk dole pred takymi mamickami...sak to by mal vsetko az za krkom... aj teraz ked je vacsi ma 3 mesiace tak ho niekedy prebalim za hodinu aj 3 krat co tolko cura, a to mi uz sam dava najavo ze je pocurany...ja by som takej mamicke odporucila asi len jedeno, nech sa skusi ona zabalit do plienky a nech tam ona za takych podmienok ako babo vydrzi 4 hod....hned by sa spamatala si myslim...a moj maly je v jednej plienke nanajvys 2 hod.aj to len ked spinka,ale potom sa zobudi nato ze je pocurany.a v noci prebalujem po kazdom kojeni, lebo je mokry a spinkat nebude, ale to teraz vstava cca po 5-6 hodi.takze ja osobne si myslim ze si mamicke povedala ako to naozaj je 🙂 a okrem toho ten jeho usmev ked ho zbavim pocuranej plienky je fakt uzasny :D

svetlusska
25. aug 2012

@susul noo ja tiez pouzivam občas jednorazovky ale k trom plienkam sa nedopracujem aj ked pouzivam latkove popri tom, jednorazovky hlavne ked idem vonku na dlhsie a popritom este aj k svokre ale tak urcite mam pocuranych viac ako 3 plienky...klobuk dole kto toto dokaze 😠

svetlusska
25. aug 2012

@zairah ja mam teraz prve babo a uz od prveho dna co sme sa vratili z porodnice pouzivam latkove plienky, jednorazovky jedine ked idem na dlhsie do mesta alebo na vychadzku...ale vzdy si najdem 5 - 10 minut na to aby som hodila plienky do pracky a zapla ju a potom dalsich 10 min.na vesanie ked malinky spinka alebo sa za ten cas sam pohraje...a venujem sa mu cely den...

kkl82
25. aug 2012

@svetlusska ano, aj u nas to bolo presne tak ako pises. prebalovala som vzdy aj v noci a cez den po kazdom popiskani, maly mi proste netoleroval mokru plienku 😉 potom okolo konca 4. mesiaca mu to v noci prestalo vadit a tak som prebalovala len 1x okolo polnoci. aj napriek tomu, ze aj doteraz kojim v noci kazde 2-3 hodky. teraz posledne tyzdne mu ani cez den nevadi popiskana plienka, ale ja uz zo zvyku kontrolujem kazdu chvilu a prebalujem hned, ako zistim, ze je mokry, takze fakt aj 3x za hodinu 😀 snazim sa aj o bkm, pri kake 100% uspesnosti, ale pri piskani malokedy stiham 😒

svetlusska
25. aug 2012

@kkl82 noo ja v noci kojim cca prvy raz az tak o pol druhej rano, ked sa zobudi a potom tusim kazde dve az tri hod. ale cez den ked vidim ze sa nejak mrvi tak skontrolujem ci neni pocurany a prebalim, by som ho nemohla nechat v pocuranej plienke..ochh

svetlusska
25. aug 2012

@kkl82 a ozaj to v ktorej diskusii pisali mamicky to ze im staci tak malo plienok,daj mi prosim link :D

maruskamolny
25. aug 2012

ahojte, cakam babo a uvazujem nad pouzivanim latkovyh plienok, mohli by ste mi poradit ktore su dobre??na nete je milion typov a ja som uz zmatena...zaujali ma tie s vymienacou vlozkou...

maruskamolny
25. aug 2012

Ma niektorá z Vás skúsenosti s látkovými plienkami babyland-kaposovými?aké sú?

zairah
25. aug 2012
zairah
25. aug 2012

@zairah súhlasím s vami všetými,asi mám málo informácií,prepáčte že som sa vôbec ozvala,mne "pampersky" vyhovujú asi som stará generácia,od
....... som si svoje s látkovými pri prvej dcérke a neprala som v potoku ako tu niektoré mudre žabky spomínajú niekedy mám dojem že toto všetko tu je len pre mladučké "dokonalé" mamičky ktoré pojedli všetku mudrost sveta...,ale prepáčte mi nie je to konkrétne naniektorú z vás asi budem radšej držat hubu a krok....🙂

zairah
25. aug 2012

tebe moja dakujem

nenocka
26. aug 2012

@maruskamolny babyland sú necertifikované plienočky vyrobené v Číne - nie je isté, či z materiálov vhodných pre detičky. okrem toho často sa pri nich stáva, že prevĺhajú. info o výbavičke ti pošlem v IP 😉

lyongirl
26. aug 2012

@ianitka neviem, či mu je veľká, lebo mu ju nedávam, nejak zastal v raste a je už dlho rovnaký, tak som myslela, že bude stále veľká 🙂

maruskamolny
26. aug 2012

@nenocka dakujem za infosky 😉

maruskamolny
26. aug 2012

ahojte, co poviete na bambusové plienky BB AIO? Ma niektora z Vas skusenost?

ivanka.7
26. aug 2012

@zairah netreba byt hned ironicka
Starsia generacia pozera na latkovky skepticky preto, ze ich sama vyskusala - v tej ich starej forme, kedy to naozaj bolo nepohodlne. Moja mamina tiez odchovala mna na latkovkach, vyvarala denne 40 plienok, zehlila a prebalovala co polhodiny a prezliekala precikane dieta xkrat denne. Najmladsia (dnes 13 rokov) bola na jednorazovkach a mamina si pochvalovala - jasne, ani sa jej necudujem.
Akurat ze dnes tie latkovky tolko casu nezaberaju, ale tazko sa tomu da uverit, kym si to clovek sam nevyskusa - preto je na to dnesna "mlada latkarska" generacia hakliva. Lebo sa im casto vyhadzuje na oci nieco, co je dnes uz uplne inak.

tunylyk
27. aug 2012

@zairah ja uz davno nemam nast,nie som ani mlada,ani dokonala,prveho synceka som mala na jednorazovkach,no predsa som do toho sla a nelutujem 😉 akurat len to,ze som tieto info,co mam teraz nevedela uz skor,pri prvom dietatku

peluskovo
27. aug 2012

@zairah
predstav si, zeby si dietatku davala rovnake plienky tvarom aj sposobom pouzitia ako jednorazove, jediny rozdiel by bol, zeby neboli vyrobene z dreva, ropy a chloru, ale z jemnej a pohodlnej makkej latky a miesto do odpadkov by si ju po pouziti dala k plienkam na pranie, raz za 2-3 dni dala do pracky, vyvesala, po uschnuti poskladala a opatovne pouzila. cas straveny hladanim akcie na plienky, chodenia a vlacenia balikov z obchodu a kazdodenneho vynasania smradlavych jednorazoviek / oni seriozne smrdia viac ako obycajne latkove popisane ci pokakane / by si stravila nalozenim pracky, vyvesanim a poskladanim. ak by si si mala vybrat, co by si pokozke tvojho dietatka dopriala viac? plienky z ropy, napustene latkou, ktoru zakazali pouzivat v damskych tamponoch v spojitosti so syndromom toxickeho soku a plienky, kde je dokazatelne vyssia teplota a dochadza k neziaducemu prehrievaniu co nie je zdrave najma u chlapcekov, alebo by si si vybrala prirodny material, kde pokozka dycha, nie je drazdena chemiou a ma prirodzene prostredie? o tomto je sucasne moderne latkovanie a problem je ten, ze mnohi sucasne latkarky "odsudzuju" pretoze nemaju ani paru ani slychu o tom, ake su sucasne moznosti v oblasti latkovych plienok a 99 % mamiciekvobec netusi, z coho su robene jednorazovky a aky maju vplyv na zdravie dietata. Tak ako neperieme vo vyrivkach ale v inteligentnych automatickych prackach, tak aj vyvoj v oblasti plienok ide dopredu. preto nie je na mieste porovnavat latkovanie nasich mamiciek a babiciek a latkovanie v 21vom storoci. myslim si, ze iba toto Ti chceli dievcata vysvetlit, no asi nie prilis stastnou volbou slov. 🙂

rolla20
27. aug 2012

ja uz len ked mam dat niekde mimo domova jednorazovku (babylove natural z DM) v pripade, ze mi dosla zasoba latkovych, tak uz vtedy ma zoziera taky divny pocit. ked som zacala latkovat som si nevedela predstavit latkovku na noc a teraz opacne - ked uz sme na krizovom rezime, tot jednorazovky, tak si prepocitam latkovky, aby mi vysli na noc, kedze vtedy dlhsie buva a v tom "smrade" by som uz nemala to srdce ho nechat. a celkovo ked mame jednorazovku je taky srandovny, tenky, stihly... prosto chyba ma ta jeho baculata prdela 🙂

zairah
27. aug 2012

dakujem za informácie,poradím dcére ked to bude potrebovat

tikivikiniki
28. aug 2012

@maruskamolny Keď sa mi pred 6.mesiacmi narodil synček,ani som nevedela že sa začalo zase vo velkom látkovať,tak sme samozrejme používali jednorazovky. Za prvé 2 mesiace svojho života mal 4 krát zaparenú riťku,darmo som vetrala,mazala atď. Vtedy som objavila presne tu na MK tieto látkovky a bola som rozhodnutá skúsiť to. Týždeň som študovala tie všeliaké varianty,všade len samá chvála,rozhodla som sa pri kapsovkách. Dodnes si myslím že sú najjednoduchšie a najpraktickejšie,nemenila by som ich za nič. Lenže peňaženka mi vtedy nedovolila narýchlo pokúpiť tie špičkové značkové plienky za 15 až 20 Eur kus,tak som našla (a konečne sa dostanem k tomu čo si sa pýtala) značku Babyland a Babycity za ovela nižšiu cenu. Kúpila som, dodnes ich používame a nesťažujem si.Od druhého dňa používania tých "neznačkových čínskych" kapsoviek nemáme žiadne problémy s pokožkou a pritom ani krém nepoužívame žiadny. Možno niesú hyper-super,ale stokrát lepšie ako hociaká značková jednorazovka. A že pretekajú....... len vtedy keď neprebalujem 3-4 hodiny,ale za takú dobu preteče aj značková plienka. Tak skrátka len tolko že sú v pohode aj tie neznačkové značky.

wewe22
29. aug 2012

babulky prosim poradte
v poslednom case nam strasne pachnu vlniaciky, operiem nalanolinujem a ani nie po 5tich pouzitiach pachnu az des
periem v lanolinovom pripravku, uz periem minimalne v troch vodach, aj som uz nechala postat vo vode aby to trocha ten pach vitiahlo, napadlo ma ci by som ich mohla dat do miofreshu neublizi im to?

juliam
29. aug 2012

@wewe22 nepomohol by ocot? aj tak píšu, že prepláchať vo vode s octom.