Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
5. sep 2012

@tasiko Ak nechces prat, po kazdom pocurani mas 2 moznosti:
SIO - Snap in One (ako pises, ze si nad tym rozmyslala), menis iba vkladacky. Vrch peries, az ked je znecisteny alebo je citit mocom. SIO mas: Pop in New gen, Pop In stare modely, Ecobu, Itti Bitti.
Alebo potom akekolvek vrchne nohavicky (napr.: Thirsties, Blueberry, Bum Genius Flip, Bummis) a do toho prefoldy (stvorce na tretiny - takze mas 6 sacich vrstiev). Ale toto asi nechces, ci.

Pozri pri vsetkych tych plienkach treba pozerat ci sa sacia cast da oddelit od vrchnej nepremokavej. Ak ano, tak mozes prat iba vkladacky, a gatky az ked su spinave. Jednoducho chod na to sedliackym rozumom🙂

Nohavickova plienka je vlastne VKLADACKA v tvare pampersky. Nie je nepremokava, lebo nema ziadnu pul vrstvu a pod.Na nohavickou plienku potrebujes vrchne nepremokave gatky. Nohavickova je dobra hlavne na noc, ked sa dieta otaca na bok a potrebujes zachytit viac a na roznych stranach - preto nohavickova.
Pr: nohavickova plienka Lolypop (rovnaka ako Little Lamb) 90% bambus/10% polyamid. A davas na nu vrchne nepremokave gatky (na obr. Pulky Pop´n Gro - co je Lolipop)

Ja sijem hlavne dobre save vkladacky🙂

handricky
5. sep 2012

@tasiko OPRAVA, predtym som pridala blbu fotku (prefold v pop n gro vrchnych gatkach). Origos to vyzera takto:nohavicova plienka vo vrchnych gatkach

tasiko
5. sep 2012

@handricky jeej no krasna oranzova 😀
Ano rozmyslam nad sio a ako som uz kukala ,v porovnani s ostatnymi plienkami ako hovorila @keziah je IB tutto aj ostatne zalostne uzka, to by teda nepreslo u nasej malej 😔
Takze som savteda rozhodla pre 2pop in ako si pisala, a skusim aj nohavky nepremokave a aj tie prefoldy(to je teda normal plienka ktoru poskladam na pasik??- alebo nejaka bambusova) ak to dobre chapem. A aj popozeram zajtra (ide m totiz na nakupy) ostatne, a teda u teba by som si objednala tie vkladacky do gatiek,to su teda univerzalne ze by som ich mohla pripadne pouzit aj do kapsoviek?? 😅
Ako si mam objednat? V pro shope som este nenakupovala. 😕 kazdopadne jedno obrovske dakujem teba, aj keziah aj @peluskovo aspon teda Vam urobim dobru reklamu do buducna u znamych a mamiciek kt budu mat o latkovky zaujem 🙂 🙂

kkl82
5. sep 2012

@peluskovo jaj... ja nedokazem prestat nadavat na tots bots, ze preco take super plienky ako V2 museli pokazit tym mikrovlaknom vo V3. ja chcem bambus a patentky!!! najhorsie je, ze ziadne bambusove okrem tots bots nam tak dobre nesadnu ako V3...

tasiko
5. sep 2012

@handricky a este teda otazka: je jedno ku plienku bude mat mala trebars v manduce?? (mozno blbost) ale ci je trebars nejaka lepsia 😅 😅 😀- ako nielepsia ale trebars pohodlnejsi co az tak netlaci a podobne 😅

behulka
5. sep 2012

@tasiko do nosiča je lepšia širšia - aby nepretekala, keď má nožičky na široko. A čo najmenej gumičiek, aby neotláčali.

peluskovo
5. sep 2012

@kkl82 aj ja som z toho smutna.... oblubila som si bambus a aio / kapsovky s mikrovlaknom mame na doma miesto klasickych stvorocovych plienok.... a na von vsetko s bambusom..

peluskovo
5. sep 2012

@tasiko
nemusis to na zaciatku komplikovat , vacsina mamiciek prve tyzdne funguje na obycajnych stvorcoch s vrchnymi nohavickami / ak mas stare socik stvorce, dokupis iba 2- ks vrchnych nohaviciek / a dalej by som vzala na zaciatok po kuse dvoch z AIO / kapsove a mozes aj SIO. Sama za den dva latkovania prides na to, co ti vyhovuje.
ja som si na zaciatku myslela, ze nebudem davat klasicke stvorcove plienky, iba plienky AIO , ani kapsove sa mi nepozdavali a nakoniec sme doma pr oboch detoch boli na klasickych stvorcovych socik plienkach a na von som mala najma kapsovky. 🙂
zavisi aj od babatka, nase deti bez problemov doma frcali na obycajnych bavlnenych stvorcoch bez pridanych vkladaciek / dcerka do roka a pol, ondrik do roka , ale dovod preco davam uz iba kapsovky je ten, ze ich mame cez 18 ks takze ich stiham tocit, inac by mu stacili aj klasicke stvorce / , ine deticky potrebuju nieco savejsie, ale to az neskor po par mesiacoch. my sme napriklad nevyuzili skoro vobec bambusove vkladacky a prefoldy... takze ozaj na zaciatok ti vela netreba, len z kusu dvoch z tych typov co ta zaujali a sama prides na to, co ti vyhovuje a tak potom dokupis... aby ti doma neostalo nieco, s cim sa nevzijes.

handricky
5. sep 2012

@tasiko prefold je oznacenie pre stvorec alebo obdlznik (zvycajne 2 vrstvovy), poskladas ho na tretiny. A mas 6 sacich vrstiev. Vid foto. Moze byt aj prefold 3 vrstvovy, po poskladani na tretiny mas 9 sacich vrstiev. A tak rozne.
Vkladacka (sacia vrstva) moze byt cokolek od stareho uteraka, starej socikovksej plienky, po rozne stvorce, obdlzniky, ovalne, pozdlzne a pod..
Viac o vkladackach najdes TU: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Do kapsovky mozes pouzit cokolvek. V pro shope sa nakupuje rovnako ako v obycajnom bazari. Do satky/nosica je lepsia sirka plienka (trebars kapsovka), ja som mala sice moje vrchne gatky + vkladacky (nic mi nepremokalo), ale baby si pochvaluju sirsie kapsy, alebo sirsie AIO.

tasiko
5. sep 2012

@peluskovo dakujem. Ako tak sondujem,zda sa mi to alebo jedine tie "flipky" z vrchnych nohaviciek maju tie kryty na zasunutie plienky?

ianitka
5. sep 2012

@dadenka1 - 🙂
A Dominike v pohode stacia? Davas aj tie nocne vkladacky?

ianitka
5. sep 2012

@baska1 a preco to chces davat pod tie zaklapky?

ianitka
5. sep 2012

@peluskovo Katka dik, idem ich pozriet ...
Ja som na tie vkladacky pozerala - neprisli mi az take objemne, asi ich pojdem detailnejsie pozriet...

dadenka1
5. sep 2012

@ianitka no ona mi v noci neciká tak veľa... a hlavne mi to prišlo hrozne plné pre také miminko.. ale už porástla a tak som tento týždeň zaviedla aj nočné vkladačky a stačia nám... neprecikala sa mi ešte.. prebaľujem ju keď v noci papáme (takže cca po 6-7hod) a je to ok.. Na celú noc by nám určite nestačili... si myslím.. Ale tie pop in nám super sedia a krásne okolo nožičiek istia cikaničky pred únikom 😉

ianitka
5. sep 2012

@dadenka1 no su noci, ked mam pocit, ze kojim nonstop - takze aj plienka tomu potom zodpoveda...

dadenka1
5. sep 2012

@ianitka no my sme na UM a malá mi papá okolo 21.00 a potom až okolo 04.00.. a keď ju o tej štvrtej prebaľujem (vypije cca 180ml ), tak je mokrá tak akurát... uvidím, ako mi bude cikať, keď bude väčšia.. ale zatiaľ je to v pohode.. mne sa pop in veľmi páčia aj kvôli strihu.. a samozrejme to, že stačí prepnúť vkladačku a znova nasadiť.. Ale ja teda striedam všetko možné.. mali sme v noci aj štvorce aj bamboozle strech... a všetko vždy bolo ok... ešte sme sa nikdy neprecikali..

ivanka.7
5. sep 2012

@ianitka
@dadenka1 ja tiez kojim dakedy nonstop, ale v noci neprebalujem... mozno preto ze nasa noc je cca tych 7 hodin :p
aj teraz je mlada este hore

sonkab
5. sep 2012

@tasiko strihovo podobne plienke IB su plienky Lou Bambou a Max Bambou. Su to francuzske plienocky typu vsetko v jednom, uzky strih, minky uprava.

tasiko
5. sep 2012

@sonkab vdaka 😉

baska1
6. sep 2012

@ianitka tak to udavali aspon v popise v e-shope

peluskovo
6. sep 2012

@tasiko @tasiko flipky, weehugers maju zaklapky z bavlny, cakam bambi roxy vrchne, tam uvidim ako je riesene vnutro a anavy vrchne pul maju zaklapku vzadu / aj v rpedu je kus pulu, ktory prekriva patentky,ale neda sa to brat ako original zaklapka /

diapozitiv01
6. sep 2012

mozte mi prosim vas poradit, ktore gatuse ako vrchne PUL su lepsie? BUM GENIUS FLIP ci GROVIA hybrid?
Dokupujem jednovelkostne vrchne gatuse do vybavicky tak potrebujem nejaku tu radu.
Chcem pouzivat klasicke stvorcove plienky + viacvrstvove a napr. von ci na nejake zvalstne prilozitosti vrchne gatuse doplnit vypchavkami stay dry.

nenocka
6. sep 2012

@behulka @susul @juliam flipky sú späť... reklamácia neuznaná 😒

juliam
6. sep 2012

@nenocka ☹ mne sa zatiaľ neozvali na tie thirsties...

andulqa
6. sep 2012

@peluskovo dakujem za ochotu 🙂 ved tusim su aj v bazare vo vasom obchodiku odfotene 🙂 len skoda ze len jednofarebne, mne prave padli do oka take so vzorom 🙂 ale pytala som sa na ceskom konovi a baby su s nimi vacsinou spokojne tak asi jedny skusim aj ja 😵 🙂

peluskovo
6. sep 2012

@andulqa mame jednofarebne, lebo sme ich naskladnili hned ako boli v ponuke a vtedy este neboli vzory... ak sa osvedcia, budu aj vzory 🙂

peluskovo
6. sep 2012

@diapozitiv01 bum genius flip su vhodne na plienku na rovno, na novosklad som pouzivala ine vrchne, kedze flipky okolo noziciek nie vzdy dobre prekryli / nemaju okolo stehienok dvojitu gumicku ako napr. thirsties / , grovia shell ak mas namysli , tak tie maju prisite cvoky , kde sa pripina original jadro, a preto som ich nepouzivala nikdy s inou plienkou iba original jadrom

diapozitiv01
6. sep 2012

@peluskovo
No mam aj viacvrstvove plienky kiko tie je asi najlepšie používať s thristies, tie som si objednala vo veľkosti S a M. Plus rozmyslam tiez od thristies duowrapkach, zatial veľkosť 1. Dnes som ešte nakupila blueberry sovy a BG vrchnace albert cez teba. Ešte mám imse organic fox vo veľkosti M. Myslíš že tie cvoky na grovii shell budú vadit ak tam dám stvorcovu plienku popr. skladacku? Originál jadro by som chcela zatial kúpiť len to balenie po 2ks stay dray, kedže by som rada tocila hlavne stvorcaky a skladacky. Aké vrchnaciky by si odporučila na novosklad? Ešte mám vrchnaciky baby lucy S a swedl S ale tie nemajú 2gumky na nozickach.
Ďakujem za radu.🙂

tasiko
6. sep 2012

@handricky prepac ze som sa neozvala cez bazar,len este sondujem co presne.
Takze dnes som kupila 2x Pop in new gen, bohuzial do nich nemali nahradne vlozky,iba nocne,tak rozmyslam kde ich obkednam.
Takisto mi dnes prisli 2 klasicke kapsove AIO , jedna vrch minky,druha Pul
Objednane mam bumb genius flip a thirsties duo wrap a neviem co najlepsie do nich. Do flipiek prefold?
Doma mam este 2x baby lucy organic a na ceste este dvoje starsie modely Pop in sio + 2bambusove popoliny a 2vrchne pop'n'gro gatuse ( presne ako na obrazku)
Teraz mi napada,co este ake vkladacky aby sa hodili popripade aj do kapsoviek,do pul gatiek?? U teba by som ich zobrala,len neviem na ake klikat,tak si idem znova po radu 😅 zajtra to retro ak tak dohodneme ze ti zavolam na cislo.alebo pojdeme von s malou a ako ti bude vyhovovat by sme sa stretli 😅 moc diky!!!

zuzis
6. sep 2012

Ahojte kocky, prosim, mate niektora skusenosti s tymito plienockami? co je to zac? kvalita? atd. Velmi pekne dakujem za odpoved.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10911365&tab=1
ak ste ich tu uz nahodou rozoberali, tak sa ospravedlnujem, necitala som spatne, len teraz zacinam studovat latkovky a k tejto teme som sa dostala tak pred 5timi minutkami 😒 dakujeeem