Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
25. jún 2009

brinzulka 😀 ja uz som tolko ludi navnadila na to, aby si nieco kupili 😅 vlastne sa tym zivim odjakziva 😝 ale za plienky ma nikto neplati, neboj 😀

sulky, ja mam len swb a bl, no jednoznacne u mna boduju swb 😉 uz som na ne aj vladku nahovorila 😀 a tiez si pochvalovala

sisa.b
25. jún 2009

vladka, tak uz si ma predbehla 😀

vladkaz1
25. jún 2009

Lili som rada ze som sa nechala na ne navnadit ale este radsej by som boal keby som sa mohla revanzovat uz objednavkou lebo ma to uz stve ☹ ja ked nemam nieco hned tak som tym posadnuta jednoducho to chcem mat vybavene som ti radsej mohla poslat pre spokojnu dusu moju prachy takto musis cakat na objednavku a ja som s toho fakt nervozna

vladkaz1
25. jún 2009

Sisa stojim si na kable ako predbehla? 😀

lilly
25. jún 2009

jaj vladka, s tym si ty vobec nerob starosti, sak to ako keby som ti poslala dopredu peniaze.. ja som rada, ze ti tak dobre sluzia 😵 my by sme museli este cakat, kym by sme do nich dorastli a takto su uz naplno vyuzite.. 😀
mne sa ale viac pacia IV pulky, najviac tie organic fox, chlpate pasikave, ja mam proste radsej na pulkach, ked maju take "kridelka" ci co to je pri stehienkach..

sisa.b
25. jún 2009

vladka, s tymi pulkami, ze si si ich chvalila 😀

sisa.b
25. jún 2009

lilly, tie vyzeraju velmi dobre 🙂 mne sa teda nepacia moc bl fix, lebo mi pripadaju take igelitove na rozdiel od swb. vies porovnat tie swb a iv organic fox?

vladkaz1
25. jún 2009

hmm no mozno sa necham este na nejake od vas nahovorit 😀 zakial mozem a mam na to ,ale uz buduci mes. koncim moje zlate takze vas budem len podporovat mame nieco naplanovane takze finacie nepopustia 😉
Sisa jaj som niekedy natvrdla 😀
Lili ved ja viem ale ja nemam podla coho porovnavat vies? 😉 s toho co mam doma .. LL,BL,SWB,vlniaky su najlepsie 😉 ale ja si myslim ze ich tromfnu tie merino.. 😀 a to by uz aj stacilo nie? lenze moja ked sa pokadi tak su aj gumky zasr.. takze ich musim preprat tym padom zas schnu...

standu
26. jún 2009

baby vidim, ze to tu zije hlavne ked ja uz spim 😀

sisa ja viem porovnat IV organic a SWB ...... spokojnost s oboma. tie kridelka su take, ze fakt "zicher" sedia, kradne obopnu nozku, nema to kam vytiect....ale tie suchace sa lahsie otvaraju musim slecnu rychlo zapnut do bodynka 😉 SWB poznas a nam su este aj kus velke, ale ucel plnia no oproti IV su "tvrde" umelinove, IV su fajnove makkucke, bavlnka zvonka (pri fox chlpaty matros, takze este jemnejsie by mali byt)

sisa krasne videa, vidim, ze este do kapies tie vv dokupim len neviem kedy 😀 😀 😀 😀 😀

lilly
26. jún 2009

presne, ako pisala standu k tomu porovnaniu IV a SWB.. SWB su proste taka umelina, sice pomerne makka, nechcem si ani predstavovat, ako vyzeraju Bl fix 😝 IV su makke, pri organik zvonka bavlna, pri fox tiez bavlna, ale vo forme veluru, nie je to take chlpate ako napr. IB, ale ako velur proste, tie kridelka okolo noh pekne sadnu na stehno, nikde ho neotlacia a pritom nepretecu, gumky, ako na SWB, alebo aj IB a inych AIO niekedy stehna otlacaju.. moja zatial suchace neotvara, takze toto je ok u oboch.. SWB nam boli velke este dost, takze ako sadnu neviem presne odhadnut..

standu
26. jún 2009

no a CT mame cmeliaka ☹ ale nie, mila je....len som nechcela cierne vnutro a ak uz, tak safari alebo dalmatina nechapem ako som si poplietla pasiky a vlnky 🙄

snikol
26. jún 2009

ahoj maminky kde kupujete-objednavate sponky snappi??

andrea12737
26. jún 2009

Zdravim vas zienky, pri mojom prvom synovi som pouzivala jednorazovky...teraz ked vsak cakame druhe, som rozhodnuta ze jednorazovky uz podla moznosti vidiet nechcem, a kedze som v tomto novacik, aj napriek tomu ze uz mam kazdu jednu stranku prestudovanu o latkovych plienkach, chcela by som sa vas opytat, kt.plienku su pre novorodeniatko naj, ake vrchne nohavicky si mam zabazpecit, vkladacie vlozky, separacne plienky, ci mam dat prednost jednovelkostnym, alebo viacvelkostnym.Kolko plienok mi treba na zaciatok... Poprosim vas o rady. Vopred vam velmi pekne dakujem.

standu
26. jún 2009

na novoska stvorce aspon 40, viacvrstvovky, PUL gatky 3-4 (imse organic, fox....alebo totsbots, alebo ake sa ti pacia 😉 ) zavazovacie plienky..... a neskor co sa ti bude pozdavat dokupis. na von a k lekarovi nejake AIO, jednovelkostne su vyhodne, porastu s babom...Mommystouch, Bumgenius napr

radsej napis, co si vybrala a potom to zoskrtame a doplnime 😉

snikol ved snapky maju vsade..ja som vzala teraz jednu z brany

zifka
26. jún 2009

babeny, chcela by som sa Vas, skusenych opytat, ktore vlnene vrchne gatusky su najlepsie? Aka znacka alebo tak... Dik moc.

snikol
26. jún 2009

vdaka standu a kde su najlacnejsie nakolko plienocky uz mam a 1-2ks snappi sponky sa mi neoplati objednavat

vladkaz1
26. jún 2009

zifka ja si myslim ze to neni o znacke aj doma spravene mozu byt lespie ako z obchodu .. 🙂 aspon moj nazor ale baby ti urcite poradia ...

standu
26. jún 2009

jaaaaj ja som mala podobny problem....stale som ju zabudla kupit, tak teraz som uz nezabudla....same by som nekupovala....a najlacnesie neviem kde su..ibaze by si pockala, ked bude niekto nieco objednavat aby ti snapky kupil

neurologia
26. jún 2009

ahojte a ked porovnate PUL-ky imse vimse a little lamb ktore sa vam viac pacia?

standu
26. jún 2009

vladi presne som isla pisat ze asi handmade sa mi pozdavaju najviac 😉 tie SWB co ma lilly vyzeraju dobre, loveybums nie su zle...baby majuaj natahovacky disany, nemam pocit, ze by im nieco chybalo. podla mna ide o to, ci chces tensie, ci hrubsie a ake zapinanie, ci natahovacky.....
ucel splnia vsetky ak dobre sedia a su naimpregnovane.

PULky...LL nemam ale su dost uzke medzi nozkam vraj, ja mam IV organic a spokojnost, soft by som nebrala. ak IV tak org alebo fox

zifka
26. jún 2009

no, doma si robit vlnaky nebudem. Doteraz som mala len PUL gatuse, v podstate mi stacili, ale ked som si dala pri satkovani na seba tricko z merino vlny a zistila som, ake je uzasne, tak som sa rozhodla pre vlnaky aj pre maleho. Hm... ale ja fakt neviem, ani ci chcem tensie, hrubsie, ci na ake zavazovanie... 😨

standu
26. jún 2009

ja keby som isla este do vlniakov tak bud tieto:
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

alebo:
http://www.branakdetem.cz/merino-kratata-bundle... toto sa mi celkom pozdavalo

no a asi najviac tieto:
http://www.branakdetem.cz/vlnene-kalhotky-swadd... na suchac

a toto je zaujimave cenou:
http://www.branakdetem.cz/tenke-vlnene-kalhotky...

vladkaz1
26. jún 2009

zifka tak objednaj tie merino bud natahovacky alebo na suchac ja sa na ne tesim jak mala 😀
Standu som ti uz minule vravela ze mame podobne zmyslanie 😀 😀 😉 a no a dobre sluzia vlniaciky? neprecikava sa si spokojna? natiahli sa trocha?

zifka
26. jún 2009

dakujem, idem mrknut 🙂

diapozitiv01
26. jún 2009

Ahojte vospolok,
akurat skladam nasu zostavicku latkovych plienok pre nase mimi (este stale v brusku) a mam jednu otazocku,
su Haipa Daipa v zostave (plienka pastelka, vrchne nohavicky) a tiez Imse Vimse AIO vhodne pre novorodenca?
Da sa s nimi v pohode balit nasiroko?
Chcela by som tiez 2-3 vrchne gature a do toho bambusove stvorce.
Kolko stvorcov plienok by som mala mat 70x70? mamina mi tvrdila ze jej stacilo 30, ale chcela by som aj niekolko mensich 40x40.
Dakujem za rady..

zifka
26. jún 2009

ja ked som bola u MUDr. s klbikmi, tak vravel, ze maju byt dve plienky: cize plienka + vložka a na to vrchne gatuse... (inak pozeral jak puk, kedze take plienky - mam BL - este nevidel)

standu
26. jún 2009

Haipa v pohode...a imse....ja ju nemam velmi rada, ale ucel plni a este nepretiekla. nasiroko myslim, ze zabali. ma vyhodu, ze das smerom k zadocku bud vrstvu potiahnutu flisom, alebo tu frote...keby babu flis nesadol, ale mame makku vodu a je to dost smirgel...ja by som namiesto IV aio vzala bumgeniusku. ta isto zabali nasiroko, porastie s dietatkom a ta vnutorna vrstva nevadi ani detom, ktore maju s flisom problem.

30-40 by malo stacit, mensich tak 10????cca no ja by som este vzala par viacvrstvovych. teraz ich vyuzijes normalne ako stvorec a neskor ako vkladku bud do velkeho stvorca (poskladaneho na draka napr) alebo do kapsovej plienky, pridavnu na noc...

vrchne gate myslim, ze sa mi najviac pacia IV org vseobecne su istejsie tie, co maju vsite "kridelka" po bokoch

vladka vlniaky som zatial pouzila len parkrat..boli sme prec tak dostali zabrat kapsovky a AIO 😉 no a este sa nenatiahli tak, aby sa mi do nich zmestila BL bamboo ci popolina ale draka v pohode aj novorodenecky sklad 😉

standu
26. jún 2009

tak ked nevidel, tak nech nerobi mudreho, ze kolko akych plienok ma byt 😀 😀 😀
zifka a BL sa mu videla malo siroka??

majkas
26. jún 2009

ahojte, trosku od temy, ale z dnesnej poradne to podla dokiho vyzera uz na tento vikend, som otvorena na 3 centi.... normalne ma vystresoval... tak kebyze sa nehlasim tak som v porodnici 🙂

sisa.b
26. jún 2009

lilly, aku mate velkost tych iv puliek?