Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brinzulka
6. jan 2010

latkujeme od zaciatku...sli sme do nohavickovych a AIO plienok...vyslusala som a doobjednala, co nam sadlo...
napr, mne little lamb a baby lucy bambus nesadol...a organics mam rada...nepacili sa mi IB a teraz ich zacinam mat rada...

emjee
6. jan 2010

tea "a budeme prebalovat len my dvaja primarne, ale ked u nas bude mama alebo pojdeme ku svokrovcom tak mi male ukradnu a nevratia (prve vnuca a vela skusenych a nadsenych milovnikov deti) " - 😀 😀 😀 never tomu, aj ja som si to myslela, realita je: zoberu ho, ale akonahle zacne mrncat alebo "smrdkat", hned ti ho vratia 😀 u nas prebalujem len ja, mm vynimocne, zvysok rodiny a znamych neprebaloval ani raz 😀

itti bitti SIO su fajn, aj ked sa mi zdaju nizke, a povodne som rozmyslala, ze si do nich kupim nahradne boostre (1 mam), ale zistila som, ze vacsinou pocika aj tu zakladnu plienku, takze su mi nahradne nanic 😝

zistila som, ze M. vela cika ked je v chlade (teda zima by mu nemala byt, naobliekany je dost ako cibulka), ale proste ked ideme von tak cika o 100-200, dnes za hodinku v kociku pocural celu TB bamboozle 😝 takze asi budem davat na von asponm teraz v zime "nocne" plenuchy

neurologia
6. jan 2010

tea musim suhlasit s emjee-manzel prebali ked ho k tomu dotlacim a vypada to divotvorne niekedy zabudne dat vrchne gate a vsetko je hned mokre 😕 a veru babatko zoberu pomojkat ho pohrat sa ale akonahle zacne mrncat vystrajat vratia ti ho (si mama tak najlepsie vies co mu je...co nanho zaberie)a ked idu prdy do plienky tak tiez babo poputuje k tebe..... 😉

avila
6. jan 2010

Baby, coho skratka je SIO?

nocne myslite bambusky?

tea333
6. jan 2010

avila Snap in one system, to su gatuse podobne all in one nohavickovym plienkam, vyzeraju ako pampersky, tie AIO su v jednom kupe, SIO sa skladaju z viacerych vrstiev, ktore sa k sebe "snapkuju", cize rychlejsie schnu, a da sa menit pocet vrstiev 🙂 aspon tak som to jaa pochopila

tea333
6. jan 2010

a co sa tyka toho prebalovania, moj drahy sa bude starat, aj prebalovat, o vsetko sa starame spolu, a v pohode umyva okakane ritky nasim psikom ked ja nemozem, alebo im meni kramygatky ked harame 😉
svokricka takto doma bezne prebalovala a prebaluje 😉 stale tam maju nejake deti 😀 lakaju na cukriky asi 🙂

tea333
6. jan 2010

Hm tak ked tak na to pozeram, zaujali ma plienocky:

-Itti Bitti D'lish SIO
-Bum Genius Organic Onesize
-Onesize Organic Velour Swaddlebees

a na Noc:
-Bum Hugger
Tots Bamboozle

prvy mesiac:
-PoPolini z biobavlny- stvorec
-Viacvrstve SWD

Poradite ci som dobre vyberala?

jaandy
6. jan 2010

no moj po psoch prata hovna denne, aj po stenatach zbieral a netvaril sa ze je to nieco hnusne, ale ked sa pokakala mala tak sa div nezosabloval-a to je kojena a nesmrdi to dodnes 😀

tea333
6. jan 2010

smejem sa jaandy 😀

olinka6226
6. jan 2010

jeej tani blahozelam k tehu :o) ani som nevedela 😵 dakujem za info o orechoch.

tea mne tam chybaju viacvrstve plienky. tie su fakt poklad, ktory ocenis. lacne, rychlo schnuce a dobre save.

izabelkak
6. jan 2010

jaandy, som sa pobavila na tom ako tvoj manžel prebaluje, moj je z toho zmatený a ešte aj AIO plienku zapol tak že ak by malá naložila tak je to kadetade🙂))

ad orechy, no radšej dávam na plienky nové a použité používam na iné prádlo príp.si robím aj odvar ešte na riad ak niečo potrebujeme spláchnut ručne...

posledné 3 týždne sme celkom bojovali s pokožkou v plienkovej oblasti, nič dramatické ale aj tak to každú mamu rozhodí, tak radšej periem plienky vždy v nových orechoch... ako prosím Ťa zisím či ich ešte možem použit, už si písala ale nepochopila som to dajako🙂)) skúšal som si namočit prst a pošúchat či to mydlí, ale dajako som neuspela, tak som si nie istá či sú ešte o.k. tak dám radšej nové... kolko krát ca. po sebe ich možem použit na pranie na 60 stupnov?

ad psi a mimi presne aj u nás to tak je ako píšete, aj ked aj u psiny sa mi raz stalo, že jej drahý nasadil tak háracie gatuše že mala vložku nalepenú na pipine, preklopila sa naspat ako jej to natahoval🙂))

tea ako radia kočky kúp čo to po jednom kuse a dokúpiš, nemá význam kupovat celú výbavu naraz, ad toho čo si napísala tak SWB organic one size je vynikajúca plienka na noc, som s nou velmi spokojná, tak tú si preparkuj do kolonky na noc, na den by ju bola škoda🙂)) vydrží takpovediac celú noc, ja som ju včera prebalovala po 9 hod., ale myslím že by klído ešte tie 3 hod. možno do rána zvládla, tažko povedat ked tá BL bamboo po 3 hod. dopadla vypadala na žmíkanie, mimi neciká stále rovnako tak asi ani nie je úplne objektívne podla toho posudzovat plienky, Iz mala určité cikacie frekvencie čo sa množstva týka, už som sa tým tak - dajako riadila akú plienku dat a posledné 2 - 3 dni sa to zmenilo....

ad Bum genius organic - velmi príjemná plienočka na dotyk jemná, fajn materiály len teda po jednom ciknutí mi príde dost mokrá, možno je to len pocitá záležitosť a kapacitne by zniesla celú vychču, oskúšam až v lete, baby skor viac chvália tú kapsovku 3.0 od BG...

látkujeme už skoro mesiac, mám 4 x AIO plienku a používam aktívne len jednu a to IB na von, ostatné sú len záložné, na doma si zatial u nechodiaceho mimi IB velmi predstavit neviem, asi som divná, ale pohodlnejšia kombinácia pre mimi mi je nejaký štvorec alebo vv a na to vlniačiky či fleesové gaťky nech sa ritka lepšie vetrá a je v bavlne... IB má na tej vrstve ktorá je v kontakte s pokoškou polyester - stay dray vrstvu, na von super ale na doma na také non-stop nosenie mi to trošku príde ako parenie ritky - dúfam že som nikoho neurazila to je len moj názor, asi aj preto že máme dost citlivú pokožku tak musím viac zvačovať do čoho mimi zabalit, čím oprat a ako často prebalovať... ale verím že sa to časom zlepší...

izabelkak
6. jan 2010

teda nenapísala som to presne na doma cez den sú super aj nohavičkové plienočky, tie však ja dávam skor ked predpokladám že ideme spat aby bola praženica dobre utesnená ak sa pritrafí....

inak sa mi podarila pekná volovina, dala som vlniaky LVB do kúry neobrátené naruby, zistila som to až po 12 hod. máčania, tak som ich pretočila a nechala ďalších 12 hod., ale asi sa vačšina lanolínu vsala do vonkajšej vrsty, na dotyk je mastnejšia tak teraz tŕpnem ako sa budú vlniaky chovať po jednom oblečení, ak budú zvnútra moc vhlké tak znovu nalanolínujem čo už.... a kúra z vodového lanolínu sa mi zdala mastnejšia ako z toho čistého lanolínu na bradavky multimam, dala som nakoniec jednu celú lyžičku...

emjee
6. jan 2010

ja mam ako nocne bum hugger a babyidea bamboo extra, zatial v pohode (a to som si povodne myslela, ze na noc budem davat papierove 😀 )

dnes som lanolinovala little beetle, uvidime, mastne je to riadne 😀 treba to dvakrat? ci staci raz?

etuska
6. jan 2010

jaandy-teda som sa zasmiala nad MM prebalovanim 😀
baby-dakujem za infosky ohladom plienok BL 😉 -ste zlate 😵

bihan
7. jan 2010

Emjee, ja myslím, že stačí, ak to fajne "lepí" 😀

Oli, veď Tea tam má VV od SWB 😉

Teda ja by som pokojne mojich 6 BG 3.0 vymenila napr. za 2 BG organic 😀 proste organická bavlnka je organická balvnka a nie žiadny umelý poyester.. ale tak to.. keď som ich kupovala, organic ešte neboli.

MM prebaľuje úplne v pohode od narodenia. S látkovkami som mu to trošku skomplikovala, tak sme sa dohodli, že keď bude prebaľovať on, tak si vezme nejaké kapsy alebo AIO 😉

jaandy
7. jan 2010

ad orechy
skus pomyslit novy orech a uvidis ako ti mydli-ma vnutri taku svetlejsiu vrstvu ktroa pusta to mydlo, ked vyperies 2-3x na 60 tak sa pozri ako orechy vyzeraju, ked su uz nanic tak je tam len ta vrchna hneda skrupinka, ked este maju vnutri taku smotanovu farbu tak namoc jednu do teplej vody a posuchaj ju zvnutra trosku, ked nemydli vyhod a daj nove-ja teda nedavam len 4 orechy do sacka ale narvem tam kolko sa zmesti

odvar som robila aj ja ale na riad sa mi zdal velmi riedky a ani to nemydlilo velmi, pouzivam pripravok od sonetu

dokonca som si s tym umyla aj vlasy-umylo ich to ale je to cudne taka voda co nepeni
-----------
mne sa ta vrstva v IB AIO zda malo sava a nedokazem pochopit ako moze prevlhnut pul vrstva...
odporucam blueberry kapsovku ta je dokonala! u nas sa asi nepredava, ale aj ked je totoalne prestata tak nevies ze je mokra len ked vyberies tu vlozku...

izabelkak
7. jan 2010

Bihan a kolko BG organic vydrží? ja som ju tiež brala práve koli tej organickej bavlne tú kapsu nemám, no momentálne sme zatial tak na tom že ak máme plienku viac ako 1,5 hod., musím dat flees.separačku resp. ak je stay dray vrstva tak netreba separačku, inak sa malej urobia červené bodky, dúfam že časom sa to dajako zmení, že je to len počiatočná precitlivelosť, alebo boli bodky nakoniec z niečoho úplne iného🙂)) celkom ťažko sa po tom pátra dovod može byt viac - materiál, prášok, krémik, zmena v kozmetike, moja strava ...

jaandy dík tak to tak vyskúšam, no ja som dávala 7 poliek ako píšu na sáčku...

tea333
7. jan 2010

Baby dik za info 😉 Budem spracovavat hned ked budem mat po skuske cas 😉

bihan
7. jan 2010

Izabelka, to ti ja už teraz nepoviem, na moje odrastené čúradlo sa už tie miminkovské mierky nehodia 😀 ale kedysi som ju dovypchanú dávala aj na noc.. lenže to som dávala aj oragnic jadlo LVB s BL bambuskou a stačilo.

miruss
7. jan 2010

Tea ja si myslím, že i si vybrala celkom dobre. Len ja som spokojnejšia s BG onesize v3.0, s oraganic dlho schne a podľa mňa menej nasaje.
A nohavičkové BL nechceš vykúšať a viacvrvové ú dobré aj Popolini.
A ešte ti treba vrchné nohavičky a dobré sú aj separačné plienky.

miruss
7. jan 2010

Tea a ešte dobrá vec je snappi sponka. 🙂

stanusa
7. jan 2010

ahojte,
trosku sa vam tu zamiesam, lebo tiez planujem pouzivat latkovky. Najskor kombinovat s jednorazovkami, objednala som taku prvu mini zostavu z plienka.sk:

1x Vrchné nohavičky UNI S (UNI) = 3,98€[119,90Sk]
1 x Nohavičky FIX S () = 4,65€[140,09Sk]

1 x Plienka Color teddy () = 5,32€[160,27Sk]
veľkosť XS-S
1 x Plienka Color žltá () = 5,32€[160,27Sk]

1 x AIO pistachio () = 14,00€[421,76Sk]
typ Pop-In bez extra vkladačky
veľkosť XS-S

1 x Vložka Organic S (VOS) = 1,55€[46,70Sk]

este chcem tie viacvrstvove popoliny S a nejake dobre gatky k nim...len ake... viete mi poradit?
No a potom neskor este tie AIO plienky viacvelkostne Gro baby, Itti bitti atd

Dakujem za rady!

stanusa
7. jan 2010

velkost XS-S ma byt nie pri AIO ale pri zltej plienke

matja
7. jan 2010

ahojte. Používate niektorá plienkové plavky na plávanie? S ktorými máte dobré skúsenosti? Nemali ste problémy na plavárni? Raz som kdesi počula, že inštruktorka povolila iba jednorazové plienky, lebo látkové toľko nezachytia... no neviem, o akých látkových bola reč...

dahlia23
7. jan 2010

matja, my sme mali látkové plienkové plavky. ale tak či tak sme pod ne museli mať jednorázové ärovnako ako ostatní pod obyč. plavky). lebo niektorým ľuďom nevysvetlíš. 🙄
tie papierové sú aj tak len papierové, celé sa to napije vody, ja osobne by som v tom plávať nevedela. 😅
ale na plaváreň, keď sme chodili samé, tak som jej dávala len tie naše plavočky (mali sme bambino mio) a v pohodičke. obkukala som to od sestry, ona ich tiež mala pre syna.

matja
7. jan 2010

môj manžel prebaľuje úplne v pohode, nevyzná sa v tom, ktorá je bambusová a ktorá organic, akurát nadáva na hemp hour strap 😀

švagriná prebaľovala raz, dala som jej IB, aj to dala naopak - zadkom dopredu... nechápem, ako jej to napadlo 😀

orechy - to fakt periete viackrát v tých istých orechoch na 60? Ja iba raz, aj v návode je napísané, že viackrát iba na 40-tke. Vyskúšam ich nabudúce po opratí pošúchať, či mydlia...

matja
7. jan 2010

dahlia ďakujem. Poprosím aj ostatné dievčatá, ak majú skúsenosti s plienkovými plavkami, nech napíšu.

dahlia23
7. jan 2010

no, veru, lebo som čítala tie príspevky, čo príspevok, to iná skúsenosť 😀
dobrý hokej by so z toho mala 🙂
inak, matja, neviem kde som videla tie plavky aj s takými akoby nápletmi okolo nožičiek a pása, tie vyzerali úplne super.

tea333
7. jan 2010

Ehm mna teraz prvykrat napadlo ze babatko nemoze mat normalne plavky 😀 😀 😀 Dobra som,ze? 😅 🤐

emjee
7. jan 2010

no my sme na kurze mohli mat tiez len papierove plavocky 😀

niektora ste tu pisali o orechovom vyluhu - aj som to videla niekde na nete, ale uz to neviem najst 😝 ako sa vola ten produkt resp. kde to dostat?