Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
7. feb 2010

ahojte žienky,
Ja sama este latkovky odskusane nemam-len co-to nakupene pre 2-he babo.

Kamaratka ma 6mesacneho synceka a teraz ked presli na prikrmy,tak sa mu cely zadocek zaparil-opisovala mi to,akoby mal "zodraty zadok" 😒 -pouzila BL Organic(vravela ze perie v Lovele),nedava vask separacky-myslite si ze je problem v tom?

Ja som jej poradila nech tie plienocky par krat este pred pouzitym vyprala,aby sa zvysila savost+kupila separacky,pripadne pouzila pri plakani ocot...

Mate niektora podobne skusenosti?

jej osobne sa nezdaju tie plienky dost save...

julia30
7. feb 2010

mam podobne skusenosti, ale ked sme prisli z nemocnice kde sme museli pouzivat jednorazovky tak tam nam sa zaparila ritula ako nahle sme prisli domov a zacali latkovat tak to preslo este sme dostali taky stary bural krem pitol ci jako sa to vola a ten nam pomohol 🙂
drzime palce ;)

zajaciq
7. feb 2010

julia30 pityol 😎 😎 😎 😎 ved aj moja ritka bola na tom vychovana hehe a neslo to z plienok dole ako mi mamka hovori . ja si na to dokonca pamatam. 😀

izabelkak
8. feb 2010

etuska a ktoré plienky mala kamoška doteraz? tie jej prišli viac savé?

od bavlny zázraky čakať netreba, ak chce mať plienočku na dlhšiu dobu musí dovypchať najlepšie bambus. či konopnou vkladačkou, separačky kúpila aké? lebo aj tie nie každé dieťa znesie ...

ak to aj mokvá može skúsiť imazol, ale ak to pretrváva pár dní radšej by som volila kožného, aj keď nám dala na dva týždne imazol a nevyličil všetko, potom nám napísala namiešanú hnedú mastičku s ichtamolom a tá je úplne super, Iz včera mala kakací maratón tak jej začervenala pipka, na noc som slabunko natrela a do rána paráda...

dahlia23
8. feb 2010

babky, nemáte náhodou niektorá detskú kozmetiku z DMky, tú Alverde? majú aj krém na zadoček - proti zapareninám. ja som tedy vybavená jojobovým olejom od nobilisu, len neviem, ako to bude v reále...
tak len že či náhodou....
pri Lenke som na červený zadok používala Sudocream, ten bol fakt dobrý, ale čo ja viem, či to nie je dosť veľký humus.... 😒

neurologia
8. feb 2010

etuska
a este nech skusi zadocek vetrat to tiez zvykne pomoct.... 😉

julia30
8. feb 2010

zlatiq ano je to stara ale dobra mast 🙂 inak sak ano nejde to dole z plienok 🙂 ale ja jej to davam vzdy len kusilincek kde ma prave nejaky vriedok a tak nie na celu ritulu takze to nenechava flaky a aj keby 🙂 mam tam flisky ako separacky tak vyhodim flisku 🙂

dahilia my davame cez den sudokrem a na noc lavarisin ;) a to je vlastne vybacina v noci mi nevadi ze to smrdi :D

mneme
8. feb 2010

dahlia, ja som ten alverde krem mala, nejako ma nenadchol. nie ze by bol zly, ale zdal sa mi velmi prevonany a mal taku trochu redsiu konzistenciu, takze ho bolo treba davat viacej ako napr. weledy alebo sudocremu, parkrat sa stalo, ze pri nom bola trochu cervensia ritka, ale tazko povedat, ci to bolo len kvoli nemu.

ked sa bavime o kremoch - neznizuju savost plienok? je lepsie pokial kremujem vzdy pouzit separacky, aby nebol krem v styku priamo s plienkou? pityol nepouzivame 😀

dahlia23
8. feb 2010

mneme, ďakujem. a z weledy ktorý krémik? ten som ani nepozerala...

izabelkak
8. feb 2010

dahlia z weledy je na zadoček výborný ten kojenecký krém je špeci proti zapareninám, je fakt super, výborne voní.... teraz mám inak aj z nobilisu jemný mandlový tiež píšu že je na zapareniny dobrý... no a ked som bola v bránek kúpila som laveru mandlový 3 v 1 dá sa použiť aj na zadoček aj inde na telo, no na ritku mi príde trošku mastný ale asi by bolo treba dať úplne máličko...

ja krémikujem, nožky aj zadoček myslím polky skoro pri každom prebalovaní, každom druhom, a aj ritku a separačky nedávam tak neviem... len v noci fleesovku alebo stay dry...

jaandy
8. feb 2010

crysmile
dakujemeeee 😉

dahlia23
8. feb 2010

izabel, ďakujem. mandľový jemný máme tiež. 🙂 tak uvidíme, určite niečo nakombinujem. 🙂

crysmile
8. feb 2010

dahlia, ja som mala tiez alverde na ritku a presne, je redsia a dost vonia a zle drzi na ritke.. uz by som ho nekupovala.. nam zabera najlepsie babylove masticka na bradavky.. obsahuje lanolin a vitamin E a je redsi ako lanolin z lekarne, ale ked ma nieco zacervenane na ritke, tak zaberie na 100percent..

dahlia23
8. feb 2010

crysmile, na tú mastičku som už chválu počula. aj som rozmýšľala, či si ju nekúpim na bradavky. lebo okrem toho jojobového oleja nemám nič. odporúčali mi Cicadermu alebo tú masť z DMky. neviete mi náhodou poradiť? ja by som sa teda najradšej zaobišla bez, ale pri Lenke som mala dosť zlikvidovanú bradavku ešte v nemocnici, vtedy som si musela nejaké obklady Mam dávať. už si to nepamätám, kupovala mi to kamarátka.

crysmile
8. feb 2010

dahlia, mne tato masticka zachranila kojenie.. kojim doteraz.. pouzila som rozne masticky, avent, multi mam, cicaderma.. strasne vela, vela prachov do toho isloa pomohla mi az tato.. ja si uz inu nekupujem.. ono ide hlavne o spravne prisatie, ale ja som tiez mala uplne do krvi vsetko.. mne za 4 dni obnovila pokozku a taktisto ju pouzivame aj na zadocek.. a maťke sa zaparila pri jednorazovkach poriadne ritka, ked som jej tri tyzdne nemohla vyliecit, dala som toto a pomohlo to do rana.. a presli sme na latkove..

dahlia23
8. feb 2010

crysmile, je rozhodnuté 🙂 ďakujem. tú Multi mam, to som mala aj ja, aj tie obklady. to bolo také neskutočne drahé... a keďže sa dá potom využiť aj na zadok, tak to sa fakt oplatí. 😀

etuska
8. feb 2010

Julia,izabelka,neurologia+ostatne kocky-dik za rady-preposlala som kamoske vase prispevky,tak hadam nieco z toho pomoze.

crysmile
8. feb 2010

dahlia za malicko, dufam ze budes spokojna.. ja som ti to len vratila za tie prsne vlozky co si mi poradila 😉 .. inak vzdy po kojeni si to natri aby ti aj v prsnej vlozke ostalo a posobilo to..

emjee
8. feb 2010

aj ked je uz rozhodnute, ale napisem 🙂

my sme kremovali len pri jednorazovkach, teraz nekremujeme:
- ta alverde krasne vonia, ale to je asi tak vsetko 😖 M. sa z nej urobili pupaciky na ritke
- najlepsi je podla mna sudocrem (sme mali len vzorku z porodneho boxu), krasne voni, nie je mastny a hlavne funguje
- na koniec sme skoncili pri nivea sos krem (vobec nie je urcena na zadok) - krasne fungovala a dala sa vyuzit aj na ine - za dobru cenu vela kremiku 🙂
- mali sme spociatku aj rybaciu masticku, ale postupne mi zacal liezt na nervy ten smrad (hlavne sa mi to drzalo furt na prstoch), a je dost mastna

julia30
8. feb 2010

caute ;)

inak co sa tyka masticiek tak mne napr neviem ktora vyhovovala najviac asi pupalkovy olej, ale mala som aj DM na bradavky a to pre mna osobne bolo hnus po prve mi to smrdelo, po druhe to bolo huste a po tretie vobec mi nepomohla ;( takze toto je len moja skusenost. Lebo mne smrdel aj ten krem elastiq q na strije a som sa z neho 2x povracala :D tak letel rovno do kosa ;) a zevraj je velmi dobry 🙂 tak len tolko 🙂

crysmile
8. feb 2010

julka, ten smrad, tak smrdi lanolin.. pupalkovy olej si z kade zohnala a ako si ho pouzivala? inak mne ten elastiq tiez smrdel a aj tak mam strie.. no ale uz som fakt od temy..

izabelkak
8. feb 2010

pupalkovy olej má aj nobilis.cz a tuším je aj v lekárni no ten je myslím na vnútorné použitie....

dahlia23
8. feb 2010

pupalkový má nobilis. 😉

julia30
8. feb 2010

crysmile 🙂 nobilis pozitiv 🙂 teraz ho pouzivam kazdy vecer na oci, lebo posobi aj proti ocnym vraskam 🙂

pouziva sa tak, ze sa natrre 🙂 inak ked chcete vediet maal som zatial a to kojim 4.5 mesiaca a ine problemy som mala ;) ale uz je dobre ale mala som v zivote len ks ragadu 🙂 a aj to som si privodila odsavackou krava sprosta ;) takze mne to pomahalo tlmit bolesti co som mala celkovo alebo ked ma mala odrala, ze sa hrala vela s bradavkou a teraz uz asi mesiac alebo dva nepouzivam nic, ked ma oderie dam kusok toho pupalkoveho oleja a konec a na to bavlnene prsne vlozky 🙂

dahilia uz mam vsetkych 19 HD usitych ;) uz sme ich testovali su bombove 🙂 dakujeme za inspiraciu 🙂 a prsakov mam zatial vystrihnutych 60ks ;) vrsvy> flanel->bambus frote->flis biely 🙂 tak uz len sa dostat k mame a k overloku 🙂 ale aj to pride tak do tyzdna a potom budu v MC asi na predaj 🙂 tak som zvedava ci sa to podari predat 🙂 ked to bude hrube tak tam nedam asi ten flanel a nechame len bambus a flis ;)

a bambusove vkladky mama zajtra dostane postou 30ks a ide obsivat niiiiiiiiiiiiikomu ich nedam 🙂

mneme
8. feb 2010

dahlia, nechtikovy dojcensky krem od weledy sa mi osobne zdal na plienkovu oblast najlepsi, je husty a uzasne jemny. isty cas som ho na noc dokonca pouzivala ako krem na tvar a pomohol mi zbavit sa vyrazok 😀. a v pripade nudze dokonca zabera aj na herpes v pociatocnom stadiu. skratka, u mna je to no. 1 krem na vsetko.
osvedcil sa mi este aj bepanthen - ten sa moze pouzivat aj na bradavky a netreba ho pred dojcenim umyvat, ale na tento ucel som ho nevyuzila. (na ragady som mala lanolinovy krem priamo z porodky a bol super). rada mam aj sudocrem, ale predsa len je to vacsia chemia.

mate niektora skusenost s vlniacikmi loveybums crepe?

crysmile
8. feb 2010

mneme, ja mam crepe.. su to drziaky, ale idem ich predat, mam radsej PUL..

izabelkak
9. feb 2010

kočky neviete už majú v DM-ke tie kikko bambusové štvorce 30x30 a aká je cena?

ja mám LVB crepe a som spokojná, používam cez deň ale vydržali by aj noc, no na noc sa mi zdajú lepšie naťahovačky... na deň som tiež objednala naťahovačky od BI shorties nemáte niekto skúsenosť???

alenk
9. feb 2010

ahojte, nestrikovali ste niekto vrchne vlniaciky? podla vzoru disana alebo popoliny. a navleky na nohy aj s ponoztickami (ako napriklad design socks)
zhanam navod alebo radu 🙂 diky

izabelkak
9. feb 2010

alenk tu sú nejaké link na pletenie vlniačikov, skopčila som to z CZ MK, tak dúfam že sú funkčné a dobre som ich nakopírovala...

www.babako.cz/pleteme-vlnacky

www.sarkak-navody.blogspot.com/2009/02/plenkove...

www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html

martina05
9. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa poradiť...o pár týždňov čakáme mimi a chcela by som sa dať na látkovanie ... Žijeme zatiaľ v jednoizbáku, kde je trošku problém so sušením prádla, ale od leta sa sťahujeme, takže situácia by sa mala zlepšiť.
Zatiaľ som si objednala AIO Gro Baby s vkladačkami ale zvažujeme ešte kúpu nejakých ďalších látkových plienok ...

POzerala som na
BL organic S-M-L http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
na AIO tohto typu http://www.plienka.sk/index.php?cPath=131_138
BL poppy http://www.plienka.sk/index.php?cPath=106_141
BL color http://www.plienka.sk/index.php?cPath=76
BL color velur http://www.plienka.sk/index.php?cPath=89_140

prípadne ma zaujali aj Itti Bitti ...len tie sú asi trošku drahšie ...

Nakoľko nemám žiadne skúsenosti, ktoré by ste mi odporúčili pre novorodenca?? Čo všetko by som si ešte mala k týmto plienkam dokúpiť /vrchné nohavičky, separačky/..
Chcela by som vyskúšať aj niečo iné ako Gro Baby, aby som mohla porovnať ... alebo to nemám radšej riskovať ??

Ďakuje za rady