Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
23. okt 2012

@lumarque ja som neskor pouzivala stvorce narovno s pulkami

biba321
23. okt 2012

@rolla20 flisovu separačnu vlozku? ja som myslela ze su len celulozove a viskozove
takze ich je viac 🙂 to je na zachytenie kaka,či aby viac salo cikaničku?
a ked skladaš narovno,v pohode chyti všetko? aj tekute kako?
a tie kiko stvorce mas uz obdlznik?a skladas tak ze vpredu viac pre chlapceka?ci mas dievčatko? 😉
dik moc za info

rolla20
23. okt 2012

@biba321 http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-fl... alebo tieto nove http://www.ekoplienky.sk/product/sussy-flisove-...
ony su pratelne, cize nic nevyhadzujes a su na zachytenie kaka, ale take uz tekute zasiahne vsetko komplet 😵 cize aj flisovku, aj plienku aj PULky, na take normalne kako v pohodicke a sluzi aj ako stay dry vrstva, cize na pocit sucha, ze dieta vydrzi dlhsie v plienke, kedze neciti mokru plienku. Ano stvorce su uz sprane na obdlznik a mam chlapca, 13mes. a skladam vpredu a aj ked davam little lamb vkladacky, tak aj tie skladam napoly, aby mal viac vrstiev a ty mas dievca, ci chlapca a kolko mesacne??

biba321
23. okt 2012

@rolla20 ja som si kupila stay dray zo zdrave plienky,len mi este neprisli,ani neviem ake su to
a separačky mam viskozove,ale to je asi umelina,tak uz potom asi kupovat nebudem,aj tak to okaka,vzdy sa mi to tak dobre pohne 😀
chlapceka 8 mesiacov,ale kaka tekute,bo papka malicko,on radšej mliečko 😅

rolla20
23. okt 2012

@biba321 tak pozrela som stranku a separacky su tam viskozne, celulozove a tie posledne su little lamb a to su tie flisovky. Inak riedke kako s flisovky das dole najlepsie pod prudom vody a tak jemnulinko prstami, bo ked moc zatlacis, tak si to behne do tych chlpkov a potom to ide horsie. A aj flis je tak trochu umelina, ale uz nie tolko

biba321
23. okt 2012

@rolla20 a mozem teda prat plienky s oblečenim,či radsej nie? no plienky periem niekedy na 40,predtym na 60
oblečko 40...

rolla20
23. okt 2012

@biba321 neviem ako to tu okomentuju ine mamicky, ale ja periem aj s oblecenim a aj s PULkami, akurat, ze potom to oblecenie nevonia, kedze tam nemoze ist avivaz

handricky
23. okt 2012

@biba321 biba ty mas viskozove little lamb (tie su na zachytenie kaky) ale TIEZ MAS tych 10 ks - little lamb separacky, co ti rolla poslala link. tie mozes pouzit aj ako separacku na zachytenie kaky aj ako stay dry🙂. tak az si si objednala zo zdraveplienky toto http://zdraveplienky.sk/product/littlelamb-plie... , tak to uz mas doma

brca
23. okt 2012

Tie flisove separacky si mozes vyrobit z deky z ikey Irma za 1,19 ti ich vyjde kopec. Niekto to tu mal aj nafotene.

biba321
23. okt 2012

@rolla20 to je v pohode,aspon pre mna,ja malemu avivaz nedavam,ani tu sensitive

biba321
23. okt 2012

@handricky zo zdravych plienok mam "little lamb bambusova vkladacia plienka na noc", len mi to este neprislo,hadam zajtra
to mozem dat na niektore tvoje flissy 3 vrstvove na noc,to by mohlo stačiť však? no zatial na noc nedavam,saje to malo,zatial jednorazovky,asi az o mesiac to vraj bude napite,tak čakam 🙂

indys
23. okt 2012

dievcata potrebujem poradit. maly sa mi uz zacal otacat,ale len kedc je bez plienok. davam mu novosklad, pretoze ked ma plienku iba na rovno skoro vzdy sa mi precika (nechapem co robim zle uz sa mi to stalo aj pri kapsovkach-stava sa to ked spoinka na boku) . )Nohavickove pouzivame na noc hlavne bamblooze. Mam aj kapsovky wonderoo, BG,Happy Heinys, ale nie az tolko aby som ho oplienkovala len na tychto plienkych a ani v tych sa neotoci ale poredsalen su uzsie ako novosklad.. Viete mi poradit nejaku uzsiu plienku v ktorej by sa mozno dokazal aj otocit? Ci len musim pockat kym podrastie. Bojim sa toho, ze co mu budem davat ked vyrasie z novoskladu.

sophie32
23. okt 2012

Ahojte dievcata! Potrebovala by som poradit. Chystam plienkovu vybavu pre dvojicky. Zo zaciatku chcem skusit latkovat len cez den doma, neskor uvidim ako to pojde. Zatial mam stvorce cca 60ks a vrchne nohavicky Thriesties duo wrap. Chcem kupit dalsie vrchne nohavicky, len neviem ktore. Dvojicky budu asi mensie, tak mam dilemu, ze co kupit. Vdaka velmi!

vojann
23. okt 2012

@sophie32
Moja mala najnižšiu váhu 2650 - keď sa narodila mala 3000 ale dosť schudla a pomaly priberala... Používala som bumgenius econobum, ale aj flipky sú podobne len majú dvojradove zapinanie, potom sme používali sweet monkey na suchých zips - tie boli tiež ok. Blueberry coveralls sú na väčších spuntov. Ja som to riešila jednovelkostnymi - nechcelo sa mi kupovať viac veľkosti Tie sweet monkey nám vydrzali až do teraz- zvyknem dávať este na noc a vyzerajú stále dobre. Bum génius už nepoužívam začali pretekať - najprv som ich zachránila impregnaciou gumiciek - potom už začali zlyhavat celé - ale možno tie bum genius flip sú kvalitnejšie, alebo som sa o ne nevedela dostatocne postarat. prvý mesiac v nich vyzerala stratená ale fungovali - balila som nasiroko dve plienky, tak to bol riaden balíček. No dá sa to riešiť aj viacvelkostnymi, ktoré asi lepšie sadnu. Však ak nie si rozhodnuta ísť do latkoviek od začiatku na 100% počkaj kým sa narodia a uvidis či môžeš ísť do jednovelkostnych, alebo budú nutne viacvelkostne.

nikitag
23. okt 2012

Baby,používate Mio Fresh aj na farebné plienky? Na krabici je totiž napísané že sa neodporúča používať na farebné prádlo.

indys
23. okt 2012

@sophie32 moj maly mal 1820g ked sa narodil ked sme prisli domov vazil nejakych 2200g a hned sme pouzivali latkovky. PUL-ky som mala tie co mas Thriesties duo wrap., tie boli na zaciatku trosku vacsie, ale potom perfektne a medzi prvymi som pouzival flisove haipa daipa velkost S. Ked mal asi 2500 zacala som pouzivat Little Lamb Pulky a s tymi som bola spokojna, takze som si objednala aj velkost 2.

indys
23. okt 2012

baby mate niektora PUL-ky Blueberry cover? Ja som ich kupovala pouzivane a totalne mi premakaju. Ake mate s tym skusenosti? Je to tym, ze mohli byt nesetrne prane?

ivanka.7
23. okt 2012

@indys ja by som velmi neriesila to v com sa ti otaca/neotaca - vies, ze sa vie otocit, tak to je hlavne a ked sa nauci aj v "stazenych" podmienkach, tak to bude len dobre. Ja malej zasadne nepomaham, nechavam ju trapit sa na dekach a plavacej podlahe, takze mi este nekolenackuje, aj ked je na styroch uz vyse dvoch mesiacov. Ale zas sa vie kamkolvek doplazit, polosedi a tak sa vie pekne pohrat, vie preliezat prekazky a nerozreve sa mi vzdy, ked padne hlavou na zem :D
A ked mam radit uzsie plienky, tak asi take najblizsie poddajnostou a celkovo su uzke - Tots Bots Easyfit, prip. Bumkins AIO. Tie jej vacsinou davam, ked chodime cvicit, nech nevyzera, ze ma dvojnasobny zadok oproti ostatnym detom :D

Mam aj Blueberry, u mna vyuzivane denne/nocne tri mesiace naplno, teraz ich pouzivam na striedacku s flipkami a vlniakmi a su uplne v pohode, nikdy mi nepremokli ani nepretiekli. Takze by som tipla bud nesetrne pranie alebo dost dlhe pouzivanie predtym.

ivanka.7
23. okt 2012

@nikitag Pouzivam, ale nie do kazdeho prania. Kapsovky a aio vyzeraju zatial v pohode, nevybledli mi (alebo som si to nevsimla :D).

indys
23. okt 2012

Oprava: pretekaju mi Wee Huggers- Pulky z bazariku. Ked mam mokru plienku uplne namoknu. Stava sa to niekomu? Mylsite ze su znicene?

@ivanka.7 nie bluberry ale Wee Huggers mi pretekaju. Kupovala som ich akoze parkrat pouzite ale uz podla sucheso zipsu vidno, ze su pouzivane dlhodobejsie, ved moje 1/2 roka pouzivane nemaju ani zdaleka take znicene zapinanie.

susul
23. okt 2012

@indys kadial pretekaju? mne obcas prevlhnu okolo noziciek, ale to ked zle zalozim vkladacku. Ten bavlneny povrch dost taha vlhkost.

ikuza
23. okt 2012

Dievcata prosim o radu. Letim s malym nizkonakladovkou domov na Slovensko na 2 tyzdne. Neviem sa rozhodnut, ci mam ostat pri latkovkach a zobrat zo sebou celu latkovu vybavu, alebo ci siahnut po jednorazovkach. Pravdupovediac som si od "ropnych produktov" uz tak odvykla, ze mi je az proti srsti ich kupovat, na druhej strane, predsa len je to v pripade lietania pohodlnejsie. Privitam cenne rady, ako ste to vy zvladali na cestach s latkovkami. dakujem vopred

ivanka.7
23. okt 2012

@ikuza ja som na tyzdnovu dovolenku tahala aj latkovky, lebo som ich v strede tyzdna mala kde oprat a nebola som limitovana priestorom. Keby som sla takto obmedzena batozinou na 2 tyzdne niekam, tak asi beriem do kufra spotrebu jednorazoviek na den a par latkoviek + vlniaky (aby som mohla nechat malu vyvetrat, keby hocico mala z jednorazoviek - par stvorcov a vkladaciek ti nezaberie vela miesta a celkom rychlo uschnu) a na Slovensku by som v DMke kupila babylove nature, prip. ine ekologickejsie jednorazovky. Naco ich zbytocne tahat, tu ich dostanes.

lenusskaa
23. okt 2012

@nikitag davam aj na farebne plienky, nemam pocit, ze by mi nejako vybledli.. som teraz aj porovnavala uplne novu tots bots s mojou pouzivanou a nebadam ziadny rozdiel 🙂 jedine, ktore viem, ze mi vybledli su moje doma site kapsovky.. ale zas par krat som pouzila aj puer (bieliaci prasok)

zuzanamolnarova
23. okt 2012

@behulka @zojec @handricky babenky, sú to moje najoblúbenejšie lovíky organic - čo by sa s tým dalo robiť? sú to prvé patentky na zapínanie. poškodená je vnútorná vrstva vlny, na vonkajšej ani stopa 😝 ďakujem

kkl82
23. okt 2012

@ikuza zalezi len na tebe, ci sa ti chce vlacit celu plienkovu vybavu 😀 neviem ake mas male/velke dieta. ja osobne by som to s mojim 8-mesacnym riesila asi kompromisom - zobrala latkovky na noc a cez den pouzivala nejake eko jednorazovky (osobne odporucam drahsie kikko). s obycajnymi jednorazovkami (strasne sa mi hnusia) by som nevydrzala dlhsie ako 4 hodky a uz by som utekala do obchodu kupit aspon kikko bambusove stvorce z dm....

kkl82
23. okt 2012

@zuzanamolnarova ja mam to iste na crepe 😖

zuzanamolnarova
23. okt 2012

@kkl82

peluskovo
23. okt 2012

@zuzanamolnarova ja to mam na anavy , vytrhli sa mi patentky, a frcime bez nich / tusim jedna ci dve , ktore su uplne vpredu , takze mu ten koniec " linga", no ma ich na noc, takze to nevadi pod pyzamkom

peluskovo
23. okt 2012

@ikuza plienokva vybava ti zabeire jednu tasku, ak si mozete dovolit ju vziat, tak by som si vybrala take plienky, ktore nie su objemne , dostatocne save , s tym, zeby som vzala tak, aby som prala kazdy druhy den. ak Vam je ta jedna taska navyse, odporucam kupit tu na slovensku v dmku ich babylove eco plienky. nemusis vlacit baliky jendorazoviek v lietadle. ak chces viac eko plienky, tak potom kikko, tie si mozes objednat a dat zaslat na slovensku adresu