Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
11. jún 2009

este sa susia tak som zvedava ale do vecera by mali uschnut a hned ich davam .. ja sa tesim na tie one LL mate ich niekto? dufam ze budu fajn ale zas za tie prasule sa to oplati ..
No ja tento mes. som minula moja uz 400 euro a neviem ani kde len tak na nakupi .. mojho uz poraza ale aj s plienkami pocitam aj s jeho trickom aj s tymi s plienky ked objednam .. takze neni to moc...
Pockam ako dopadne kocik a potom pojdem kupit garnizu zaluzie a koberec malovat pojdeme

lilly
11. jún 2009

nsoci,ja si tiez myslim, ze flis je mensie zlo ako hnusky, alebo aj pulky, aj ked tie maju byt paropriepustne.. som skusala ich minule prefuknut, no nepodarilo sa.. 😅 😀 ktovie nakolko je to fakt paropriepustne 😅 flis urcite dycha viac, ale no je to umelina, to je fakt.. zase treba zistit, co zabezpeci lepsi komfort dietatu - ci pocit sucha s flisom, alebo inou umelinou, ako je napr v BG, IB, alebo aj ked je v mokrom, no priamo na nejakom organic materialy, alebo papierovej separacke.. ako alternativa k flisu su napr. tie hodvabne LL separacky, co maju na made in water, som zvedava na ne..
a mikroflisove su napr. na babykind tie Shaped Ultra-slim fleece http://www.babykind.co.uk/boostersandliners.htm... tie su mi celkom sympaticke, take tenucke, nemaju ani az taku hroznu cenu, aj ked s Irmou sa cenou nemozu porovnat...
ja napr. dekove separacky nepouzivam, pripadaju mi hrube a ked sa zozmolkaju, tak je to tvrde a robi otlacky na ritke.. stacil mi hambacov flis, ako sa hned zozmolkavel a bol taky hnusny.. to urcite nie je microfleece.. zatial som stale davala Disana separacky, su sice mokre, ale malej to nevadi, alebo tam kde bola taka synteticka vrstva, tak som nedala uz separacku, sice pri prazenicke, aj tam vacsinou, teraz uz je tuhsia kaka, tak nedavam nikde nic..
vladka, aj ja sa tesim na tie LL one, uz nech su doma 😵

sissik
11. jún 2009

baby poradte
zajtra vecer mame ist na taku vikendovu action. odchadzat budeme vecer okolo 17-18, vracat sa budeme v nedelu asi poobede.
silne zvazujem, ze zoberiem latkovky. viem si predstavit frflanie mojho muza.
vodu budeme mat, ked kakne niekde vonku, tak fleecku z deky z ikei kludne prasknem aj do kosa. ocikane plenuchy by som skladovala tak ako doma - vo vrecku.
vy by ste isli s latkovkami alebo s hnuskami?

vladkaz1
11. jún 2009

Lili aj ja sa tesim a ty ich ale budes mat skor doma a ja az za 3 tyz... nooo uz by som ich chcela potom mi daj vediet ako si spokojna ale na pohlad su fajne 😀

vladkaz1
11. jún 2009

Sisik no ja by som isla aj s latkovkami .. ale asi by som si pre istotu zobrala par hnusiek .. ja to vidim na sebe ked idem na ihrisko tak jej necham latkovku ked idem na dlho prebalim aj hnusku ked uz ma cvrknute do latkovky takze tak ...

weronique1
11. jún 2009

Ahojte, prisla som opat na poradu. Mame 11 tyzdnovu babulu a zvazujem pouzivanie vlniacikov namiesto PULiek. Odporucili by ste nam nejake?(cim konkretnejsie, tym lepsie - pliest neviem, takze iba hotove 🙂) Vyzaduju si nejaku specialnu starostlivost?
dakujem

nsoci
11. jún 2009

Standu ja som to nemyslela v zlom.... len nahlas uvazujem. Este som separacky nemala tak vyskusam, prinajhorsom pouzijem doma na utieranie ritky a operiem potom. Tie PULky sa mi tiez moc nepacia... ale az teraz som zistial, ze je aj ina moznost 😀 Ako vravim nemam skusenosti tak spekulujem... mojmu mokro nevadi, ale nechcema by v nom bol, jasne... tak hladam moznosti.

Momentalne zavzujem na doma stvorcove pleny s vypchavkou BL a navrch vlniaciky.... mam PULky BL a strasne zle sa mu v nich hybe, tak je avcsinou bez.

nsoci
11. jún 2009

Weronique to by zaujimalo aj mna...

weronique1
11. jún 2009

Yo a este nieco. Dost casto sa tu spominaju doma vyrobene separacky z fleecovej deky Ikea. Ako ich vyrabate? Iba vystrihnete a hotovo? Jedna vrstva staci? Obsivate? Samotnu deku som doteraz prala vzdy na 40, ked ju budem pouzivat ako separacku mozem aj na 60?

olinka6226
11. jún 2009

nsoci rozdiel medzi latkovkami s pul a flisom a jednorazovkami je dost podstatny. jednorazovky su napustene chemickym jadrom + igelit. cize asi tak. teraz sa citam a vyzera to akoby som na teba vyletela 😕 ale je a to tak nemyslim 😉

olinka6226
11. jún 2009

baby co su LL one??? nejak som mimo 😀

olinka6226
11. jún 2009

weronique deku irma len nastrihas netreba obsivat jedna vstva staci. kludne per na 60.

labutka
11. jún 2009

baby aj ja chcem skusenost od vas. adam mi pokakal Colorfold, mozem natret zlcovym mydlom? nechcem ho mat flakaty..... nemate skusenost niektora?

standu
11. jún 2009

nsoci ved nic v zlom...nahlas uvazujem 😉 vlniaciky...ktore sa ti pacia, natahovacky, alebo zapinacie? nemyslim, ze by v nich bol zasadny rozdiel az na hrubku.... starostlivost? z casu na cas oprat, malo by sa rucne, ususit, nalanolinovat a ususit a hotovo. ja mam loveybumsy a pacia sa mi aj SWB, ale krpana ma zrejme alergiu na lanolin 😒

oli myslim ze sa bavia baby o little beetle na stranke madeinwater.co.uk ich maju o polovicu lacnejsie medzi special offers myslim

labutka
11. jún 2009

standu a na tie vlniaky ju normalne obleces jak ked ma aj ine vrchne gate? niesu vecsie nez napr. PULky?
ja tiez rozmyslam na leto o vlniakoch, ale to musi adam zacak kakavat pravidelne, nech ich nemam v kuse od prazenicky...

lilly
11. jún 2009

oli, chybicka se vloudila, nie LL, ale LB 😅 Little beetle one, kuk http://www.madeinwater.co.uk/cloth_nappy.html
poznas, co na ne hovoris ako odbornik? 😉

weronique1
11. jún 2009

mne sa pacia aj zapinacky aj natahovacky, hlavne, aby neboli prilis objemne. uz teraz ma poriadnu ritulu a ked jej natiahnem este nejake hrube vlniaky, tak bude spat dole hlavou 😒
a neupecie sa mi v kombinacii - fleecova separacka, stvorec ako vlozka, stvorec na novosklad, vlniaky? zda sa mi to strasne vela vrstiev....hmmm

lilly
11. jún 2009

weroni, ja som mala na novoska vlnene natahovacie disany, davala som ich na noc, ked nekakala velmi casto, no aj tak mi ich asi 2x okakla, no ale ostali fliacky len vnutri, neslo mi to oprat, ale bola som s nimi spokojna.. no objemne boli dost.. teraz mam SWB a Loveybums rucne farbene, SWB su tensie, lepsie sedia sa mi zda, nie su take siroke medzi nozkami, som s nimi spokojnejsia.. Cakam este natahovacie Little beetle, tie neviem zatial ake budu, z obrazka su mi velmi sympaticke.. na novoska je to podla mna jedno, ake objednas, starostlivost je so vsetkymi taka ista, sa rozhodni asi podla vkusu, co sa ti viac paci 😉

weronique1
11. jún 2009

lilly - SWB sa mi velmi pacia, ale na vyskusanie sa mi zdaju dost drahe ☹ LB maju uvedene, ze su vhodne iba na nizsie plienky, natahovacie farebne disany su asi rovnako objemne ako tie tvoje...ach jo, babo rad.

naozaj ich babo neprecura?

lilly
11. jún 2009

no ked su dobre nalanolinovane, dobre prekryvaju plienku a su tesne pri stehienku, tak by sa nemali precurat..
ja by som na mimco vzala asi len nejake natahovacie, asi farebne disany, tie su pekne a nie az take drahe.. zas az tak ovela hrubsie neboli..

sonia29
11. jún 2009

ahojte baby 🙂 máte niektorá skúsenosť s plienkami little lamb alebo onelife?

sissik
11. jún 2009

sonia s tymi nie

inak ma asi urve z tohoto pocasia. oprala som plenuchy, aby som mala so sebou co zobrat. pre istotu som ich vyzmykala na 1200, vsak 1 zmykanie im snad nezaskodi. a zacalo prsat 😝 tak som pustila kurenie.
dnes maju tie plienky tusim horsiu skusku, ako ked ich ma na sebe zuzka 😀

standu
11. jún 2009

moja mala je chuda takze ja ju v pohode obleciem vo vlniakoch 😀 kupila som loviky jersey, ze su najtensie... poskulujem po swb ale musim si overit znasanlivost (bud lovikov, alebo lanolinu) a chcem dat nejake babke upliest

sisa.b
11. jún 2009

standu, krasne fotecky 😵 teda my takto Mko uz nezapneme 😨 uz sme na poslednych patentkach

standu
11. jún 2009

skor mi z nich na dlzku vyrastie, ako na sirku 😀 😀 😀 chcela by som skusit Lka ale sa bojim, ze nozicky nebudu dobre tesnit a budu tiect

vladkaz1
11. jún 2009

kocky vsetko mam zapisane ale ani zdaleka sa nepriblizujeme k 120 euram... zatial ☹

mamutka
11. jún 2009

baby a co tieto? chcem na leto vlniaky, ale maly je buclosko, este mu dat vlniaky, tak mu asi nic nenavleciam... tieto nepoznate?
http://www.branakdetem.cz/vlnene-zavazovaci-kal...

vladkaz1
11. jún 2009

mamutka mne sa pacia len neviem ci budu ok tie snurky ja si chcem nieco take ustrikovat .. len na suchac uz som to tu pisala.. 😉

standu
11. jún 2009

mamutka cesky ich maju isto chod sa tam opytat.... 😉 inak aj mne sa pacia, tak tenko to vyzera 🙂