Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
20. aug 2010

@katka888: Keď dávaš krémik, tak dávaj separačku, lebo ostane mastný film a vlho môže začať pretekať po stranách, lebo plienka začne byť menej savá. To je jedno aký je to materiál, mastný film ostane na všetkom.

limoni
20. aug 2010

tak ja sa latkovania nebojim, velmi sa na to tesim, ale riesim, ze co ak nebudem po porode hned fit a budem mat dost starosti so sebou, co dufam, ze nebude
dakujem Vam dievcata, tak urcite beriem S-ko BBH magic, ak uz nie na noc, tak na nejaku dlhsiu prechadzku ju urcite pouzijem
@katka888 ano mam na zozname aj separacky celulozove, tie su vhodne na prazenicku

katka888
20. aug 2010

@limoni
vidis, aj ja sa nieco od teba priucim 😉 😉
drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo, aby ste najma boli zdravi s babatkom 🙂

limoni
20. aug 2010

@katka888 dakujem si zlata, aj ja dufam, ze bude vsetko ok 😉 ja zatial rady len z teorie, ale ty uz budes davat rady z praxe

beruska.zuzanka
20. aug 2010

Ahojte kočky, sorry, že vám tu vstupujem do diskusie, mám zopár otázok, tak sa obraciam an skúsené...
Cca od roka by som chcela pri malej začať s látkovkami, tak zbieram info, čo a ako...
Ako to vlastne s látkovkami je? koľko cca koštuje taká tá "základná výbava"? kde nakupujete, spokojnosť? ako často periete? asi každý deň... a tak nejaké iné vychytávky, čo mne nenapadli....
Vďaka a poprosím cez @ 😉 vďaka moc moc 😉

sulky
20. aug 2010

@katka888 ,periem v BIO D alebo ecoleafe, predtym som prala v batole detskom.

sulky
20. aug 2010

baby, kto ste to vsetko chceli tie vlniaky?
Niektore farby mi prisli po jednom kuse, tak ich radsej ani nenahodim na eshop 😎
Hodim tam potom len to co ostane.

Su vo farbe tmavozelená, hnedá, červená, svetlo modrá, ružová, broskyňová

pipera
20. aug 2010

@katka888 moja mala ma problem z ladvinami a my napriklad nemame kremovat vobec, iba ked je mala zaparena /to sa stalo iba ked sme v nemocnici a musime mat jednrazovky/. Zevraj zbytky kremu su idealne lozisko pre bakterie.

Ostatne to ako robite? kremujete preventivne, ci len pri zapareni?

emjee
20. aug 2010

@pipera ja odkedy sme na latkovkach nekremujem vobec

emjee
20. aug 2010

@katka888 ja plienky periem vo frosch aloe vera - kupujem 2l nahradnu napln za ca. 7,30 v DM
predtym som prala v lovele a ecoveri

emjee
20. aug 2010

@beruska.zuzanka kazdemu babatku a kazdej mamine (dokonca v kazdom obdobi babatkovskeho - plienkoveho obdobia a dokonca aj v zavislosti od rocneho obdobia) vyhovuje nieco ine
zakladne info o plienkach najdes napr. tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...... no a potom odporucam pokukat fotoblogy tunajsich vykecavaciek, takmer vsetky mame nejaky ten album s plienockami vyfotenymi aj popisanymi, ktora plenucha ako (ne)vyhovuje
ked si spravis predbezny obraz ake a kolko chces pouzivat (odporucam na zaciatok z kazdeho druhu max. 3 na vyskusanie, ak vam budu ok, tak dokupis, ak nie, tak lahsie predas 3 ako 20ks), napis sem a my ti to skritizujeme / odobrime a potom az zacni nakupovat (najlepsi eshop neexistuje, v kazdom je ponuka / ceny ine, niektore veci sa oplati kupit aj cez bazar; inak staci zadat do googlu heslo "latkove plienky" a ako prve odkazy ti vybehnu eshopy - treba okukat viacere a vybrat si podla vlastnych preferencii)

katka888
20. aug 2010

@pipera
ahojky, my kremujeme len kusocek zadocku, ked je cerveny... v jednorazovkach nebol skoro vobec, v latkovkach je stale... ale len male miesto, nie cely. tak jej davam kusok kremiku, asi take mnozstvo ako hrasok

emjee
20. aug 2010

@beruska.zuzanka este ma zaujima, ze preco az od roka? zacni hned 😉

beruska.zuzanka
20. aug 2010

Ahojte maminečky, ďakujem vám za cenné rady preštudujem, prerátam, upovedomím mm a asi pôjdeme na to, možno aj skôr, ako v decembri 🙂 určite dám vedieť, ako sme sa rozhodli 😉 pekný večer a víkendík želám, má vraj byť krásne, tak si ho užite 😉

labutka
20. aug 2010

@beruska.zuzanka pozeram ze si z ruzinova, tak rovno skoc sa pozret do kamennej predajne latkoviek na liscie nivy 8.

@sulky ja som chcela vlniaky, ale uz som si kupila vlnu, bude sa strikovat. 🙂

@taanak a ked uz si vyhlasila august za mesiac latkovych plienok, pri tej prilezitosti nebudu nejake zlavy? 😀 kdo sa prida? @sulky? @olinka6226? @miruss? 😀

@pipera kremovali sme len na noc, preventivne, ale to ked bol krpec maly a vela sa budil, a to som nikdy dopredu nevedela, co budem mat silu ho aj prebalit, tak som preistotu trosku nakremovala.

katka.carska
20. aug 2010

Nemate niekto link na letak o latkovkach na vytlacenie? Pripadne nerobili ste si niekto pre vlastnu potrebu ? Na tom linku, co dala
@emjee je letacik fajn, ale cesky

miruss
20. aug 2010

@katka.carska: Ak chceš pošli mi do IP mail a pošlem Ti to čo rozdávam na prezentáciách.

@beruska.zuzanka: Ak cheš pošli mi tiež do IP mail a pošlem Ti rady k výbave a údržbe plienok, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok.

sulky
20. aug 2010

@pipera , ked sme boli mali, a kakali velmi casto, kremovala som aj preventivne. Samozrejme prirodnym kremikom na zapareniny.

och
20. aug 2010

@sulky dakujem balik prisiel v poriadku 😀

sulky
20. aug 2010

@labutka , aky mesiac latkovych plienok? Tusim nie som v obraze, ved ten bol v aprili 😎
@pipera , este som ti zabudla odpovedat na tu otazku ohladom novych PUL TB.
Su jemnejsie, maksie, su dokola olemovane takym prijemnym materialom, na porovnanie mam iba biele ktore sa vyrabali predtym, a samozrejme ze su ovela lepsie, ved tak ako kazdy iny upgrade 😀
ale neviem co si myslela tymi flexibots.

sulky
20. aug 2010

@och 😉 IP

ludmilabb
20. aug 2010

@katka888 používam prášok Batole a dávam o jedno pláchanie naviac namiesto aviváže dávam ocot

labutka
20. aug 2010

@sulky strana 744, kopirujem
taanak – ahojte dugyna , myslim, ze tebe som radila, ze misku tvarovanu podobne ako cinsky nocnik kedysi predavali v Hypernove. Vcera som tam bola a nenasla som ju.
labutka super s tym Reflexom, myslim, ze august mozeme nazvat mesiacom propagacie latkovych plienok - najskor clanok, teraz nieco v telke...
Včera o 21:48 • 2 deti • Odpovedz

milvasik
20. aug 2010

@miruss Aj ja poprosim IP🙂))))lebo ten zoznam ako som pisla, mam uz hotovy, ale furt pribudaju nove plienky, tak by som asi zobrala tie novsie tipy🙂)))))dakujeeem

miruss
20. aug 2010

@milvasik: Jasné keď prídu tie nové plienky pošlem Ti IP.

katka888
20. aug 2010

@ludmilabb
a ocot nevadi bambuskam? lebo ja tu citam, ze na ne radsej ocot nie. ja osm davala ocot kym som prala len socik stvorce, ale odkedy mam nove "modernaky" tak radsej som nedala. ale asi ked budu viackrat oprate, tak ich uz tak nebudem setrit a starat sa o ne ako o poklad :D

izabelkak
20. aug 2010

kočky dík za info ohladom tej fuzzi buns-ky, ja mám viacvelkostnú tak je tam zrejme preto len jedna vkladka, to M-ko sa mi zdalo dosť velké na to aby nám vydržalo dokonca tak som nebrala jednovelkostnú, chcela som tú kvetinkovú 😀
v podstate tam možem prihodiť tú menšiu z BG kapsy, tie čo som dnes kúpila chcem najmä na rýchle nočné prebalovanie a to tam namiesto tej malej budem dávať bambus.vkladačku...

inak sme včerajšiu noc zvládli bez ujmy, do anavy plienočky som švihla twofold tak že som ho na zadočku roztiahla do vejárika aby pochytal aj na bokoch a dala som popli viskoz.separačku celú, je dosť velká na to aby zakryla boky a odizolovala od najvačšieho mokra... potom som prebalila do BBH magic no bola to gymnastika aby som malú nezobudila tak som na každej strane zapla len jednu snapku a plienočka sa posunula a pretiekla 😒 takže na nočné prebalovanie isto lepšie plienky na sucháč a u vačšieho budiaceho sa mimi AIO .....

ja preventívne tiež nekrémujem, len po kakošovi to máme vždy pokožku podráždenú... ale tiež zisťujem že menej je viac a povedala som si že budem radšej len oplachovať čistou vodou....

brisilda
20. aug 2010

@izabelkak no ja davam na noc zatial iba aio plienky no vcera som dala anawy a ona bola total mokra cize zaciname viec cikat 😀 zadocek nekremujem nikdy jedine aj je podrazdeny a zacina cervenat no radsej castejsie prebalim 😉 a ked kakame tak o tom hned vieme 🙂 a ritku splachujeme pod tecucou vodou v umyvadle malokedy pouzijem vl. utierky iba ak mame navstevu alebo sme niekde vonku 😉

milvasik
20. aug 2010

@sulky ake su to prosim ta tie vlniaky? Teda aka znacka?A velkosti, Dakujeeem

petrinka
20. aug 2010

@katka888 ja by som sa toho octu nebala, aj ja davam ocot a este som nezistila nejake znizenie savosti...