Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
25. mar 2009

tak ja som videla okrem tohto magazinu este jeden o znakovani, ale to moderovala andrea a ten sa mi pacil.

kili
25. mar 2009

matja, asi je to myslené tak, že ten prední diel zohneš na 2x tak, aby bol celý v predu. pre dievča sa zohne len 1x a tým pádom to má aj medzi nohami.

kili
25. mar 2009

jéj, za sa tie grácie snažili byť velice alternatívne? no škoda, že som nevidela 😝 . možno mi to spojazní mm, nech si to porziem na nete

angelik
25. mar 2009

kili, ze gracie 😀 ...celkom trefne 😀

bambusko
25. mar 2009

som az teraz zistila, ktore hviezdy to moderuju 😕 tak malachovsku fakt nemusim a verim, ze to, co robi ona, nema hlavu ani petu 🙄

bezaz
25. mar 2009

bambu ti mozem povedat, ze ona je z tych 4 najhorsia, skace do reci, neda nikomu dohovorit 😝

bambusko
25. mar 2009

bezaz, vsak to robi uz od cias pionierskej lastovicky 😀 vadkerti aj mullerku som mala celkom rada, asi si to raz pozriem 🙂

standu
25. mar 2009

baby, je tie tri vobec nemusim, vsak co na tom, co tam nakecaju...pozera to vobec niekto? 🙂
opakujem, ked niekto chce, tak sa tomu venuje, ked ho to nezaujima, tak ho nedonutis latkovat ani za svet a vravi sa, ze aj zla reklama je dobra reklama.
aspon, ze ten, kto to kukal, vie, ze moderne latkove plienky EXISTUJU, ak to nejaku maminu oslovilo, tak si infosky pohlada aj sama, nie?

angelik
25. mar 2009

ja to sem tam mam ako pozadie, niekedy su zaujimavejsie temy, niekedy pre mna blbosti, ale je to vseobecne orientovane na rozne vekove kategorie

je dobre, ze tam nadhodia roznorode temy, len toho casu nie je vela na podrobnejsiu diskusiu, co ani nie je cielom

ale moderatorky su vacsinou az prilis ukecane 😒

a pamatam si jednu uzasnu temu zo zaciatku vysielania...ze ako zehlit 😀 😀 😀 bola tam jedna pani, co zehli profesionalne a radila 😀 😀 😀 a cely cas zehlila potom som to radsej par tyzdnov nezapla...

bambusko
25. mar 2009

angelik 😀 ze si to aj vydrzala pozerat cele 😀 zehlenie tiez neznasam. nastastie susicka ma od toho veeeelmi setri 😅

dudri
25. mar 2009

u nas (doma) budem vyrobit sliz na pranie, ale u rodicov aky prasok na pranie? mame lovelu. ale nohavickove plienky nevyhovuje... citala som niekedy prasok na pranie Mimino a Ecoveri z DM. Moze byt?

dudri
25. mar 2009

sisa, ovladam posunkovu rec 😉

enajka
25. mar 2009

ahojte ja som tiez kukala ten magazin a dost ma nastavalo,ako koza sona trepala ke je pohodlne kupit si jednorazovky.Keby jej dieta malo zaparenu ritku od hnusnych pampersiek rychlo by sa spametala kde je sever. Inak to mala byt nasa reklama bocianiku asi velmi nevysla vdaka hereckam 😠 😠 😠 😠

topzuzana
25. mar 2009

...moja sestra to tiez pozerala a povedala, ze by ju to totalne odradilo od latkovych, ale nastastie len v pripade, keby som ju uz predtym nezlomila ja 😀 😀 😀 este pockame tak mesiac-dva a ide aj ona do toho. teraz ma jej maly sest tyzdnov a kedze je to maly serulko, tak zatial pouziva jednorazovky...inak aj ja to asi budem pri druhom tak riesit...akosi si to neviem ani ja pri takom malom stale kakajucom predstavit v latke,a to uz som na ne riadne namotana...
a do bojnic sa nechystate ziadna?

miracle
25. mar 2009

Mala som tu smolu vidiet damsky magazin... tie ondatry si hudli svoje, ale aj ta pani z bocianika tomu mohla dat viac hlavu a patu. Zacat ukazovat AIO, namotat o nepouzivani vrchnych nohaviciek a az potom sa dostat k dvojvrstvovych plienkam. A ten sot...o nicom.

A okrem ekologickeho prinosu zanedbali to hlavne...krasna pokozka babatka, ziadne zapareniny, ziadne masticky s konzervacnymi latkami.

Normalne som sa dnes na nich nazurila 😠

topzuzana
25. mar 2009

a bocianik ma aj plienky, som ich na stranke nenasla, pod cim mam hladat?

bambusko
25. mar 2009

serulko je krasne slovo 😅 topzuz, normalne nas serulko latkoval od malinka a splachovala som separacky 😉 v bojniciach budem aj ja 🙂

bezaz
25. mar 2009

zuzi ja idem do bojnic, akurat som sa chcela opytat, kedy sa chystas prist, zoberiem ti ukazat vsetky, co mam alebo len niektore konktretne ches vidiet?

topzuzana
25. mar 2009

jaaaj, super, sa tesim, ze pridete, doneste co sa vam zmesti, ja som hrozne zvedava, aj ja prinesiem, co mam a donesiem aj sestru, mozno ju nalomite a zacne latkovat uz skor. dufam, ze mi dovtedy dorazi aj manduca, lebo uz som leniva viazat satku 😢 😝
este neviem, kedy pridem, zavisi, ake bude pocasie a program. mam sa tej pani co to organizuje ozvat pocas stretnutia. ale najskor pridem v sobotu poobede.

manduca
25. mar 2009

Ahojte. Som Juraj a som majiteľ Bocianika... Mám pre Vás pár postrehov.
Ďakujem, že ste to aspoň pozerali...
Miracle: Ta pani robila čo mohla, a jednod ucho sme mali stopáž 2 min. + 6 min. Za tak krátky čas sa všetko nedá ani vymenovať. A nevraviac o tých 2-och "kozách", ktoré boli už pred vysielaním naladené na to, že Latkovky NIEEEEEE.

Topzuzana: Máme ich v kategórii Novinka - Popolini.
Verím, že som Vám aspoň trochu naznačil, že vôbec nebolo jednoduché o niečom takom rozprávať s človekom ktorý je prioritne proti tomu.

Ale som aj tak rád... aspoň sme tam boli.

P.S. V apríli bude téma Nosiče a šatky... Keď už budem vedieť termín dám vedieť. Budeme tam cca 1 - 2 x mesačne a dohodli sme s produkciou, že od nasledujúceho vysielania, kde budeme bude vždy súťaž o nejaké ceny, napr. Nosič Manduca, Šatka podľa vlastného výberu a pod. Takže žiadne ich knihy, ale hodnotné veci.

Už som sa nejako rozpísal, tak budem končiť a veľmi rád si prečítam Vaše názory. (Som tu často aj hlavne na Majovkčatká 2008 pretože máme 10 mes. dcérku.

Ak by ste niečo potrebovali, tak mi kľudne napíšte IP alebo manželke : enajka

Krásny večer

Juraj

kili
25. mar 2009

sakra, mne by sa ešte jedna manduca zišla 😀
tak napíš, budem pozerať 🙂

eriqe
25. mar 2009

cavte, chcem podakovat vsetkym babam za strihy na vlniaky 😉
vkladam aj ja jeden zaujimavy link
http://katrinassqs.blogspot.com/

kili
25. mar 2009

angelik, ale sa priznám, že pomenovanie grácie nemám z vlastnej hlavy. ale je to proste tak fakt trefné, že som to prebrala 😀
malachovskú tiež nemusím, ja si ju živo predstavím ako takú školskú biflošku, čo sa vždy hlási, všetko chce organizovať atď.. Ona tak pôsobí aj po toľkých rokoch, je to fakt divné. 😝

bambusko
25. mar 2009

kili, dobre si to zhodnotila 😀

zitaje
25. mar 2009

Erika, tie gatuse su kraaaasne! Ale my uz asi nevyuzijeme. Budeme musiet poriesit dalsie babo, je tolko veci, co chcem este vyskusat. 😀

topzuzana
25. mar 2009

juraj/ manduca ... ja som nezachytila zaciatok diskusiee, takze ponukate len popolini, ine nie?

... inak cely damsky magazin sa snazi kopirovat skvelu cesku relaciu SAMA DOMA, ale sa len snazi, hoci od kedy zacali, tak sa trosku zlepsili, ale len trosku...

ale asi ho zacnem pozeravat castejsie, ked sa da vyhrat manduca alebo satka, za to mi to stoji 😀 😀 😀 😀

bezaz
26. mar 2009

zuzi ok, zoberiem do bojnic, co budem moct 😀
manduca, sak o noseni uz bol prispevok a tiez sa tvarili, ako to tyrame deti, ked ich nosime v satke.. fakt su casto velmi trapne, neviem, preco maju na kazdu temu taku kratku minutaz, ved za ten cas sa nic neda poriadne povedat.. 😝

lenka138
26. mar 2009

ahojte chcela by som si dať poradiť. Rozmýšľam nad tým, že by som vyskúšala látkové plienky, ale zatiaľ by som si chcela objednať len pár a zo začiatku kým si nájdem s malým nejaký režim, tak to striedať s jednorázovkami. Ale neviem sa v tej ponuke nejako vyznať. Oplatí sa mi kúpiť pár kusov 3v1, naozaj to môžem používať už od začiatku? a v popise babylucy je, že súčasťou plienky je aj tá vložka, takže viac si nepotrebujem dokúpiť? a potrebujem asi aj tie vrchné nohavičky, ale tie majú rozdelené iba podľa veľkostí, takže na začiatok tú najmenšiu?
Dúfam, že mi poradíte, lebo som v tom trochu stratená. ďakujem

olinka6226
26. mar 2009

lenka odpovedala si si sama a spravne potrebujes na zaciatok 2ks hornych nohaviciek najmensia velkost a potom par kusov plienok. len rataj ze na den potrebujes tak 6-8 plienok tak aj ked prestriedas s jednorazovkami, tak aby ti stihali schnut potrebujes aspon tych 12ks. odporucam od babylucy viac organic 3v1 a bamboo plienky

lenka138
26. mar 2009

a tie bamboo na čo, ak by som si kúpila iba 3v1, lebo tie bamboo sú už podľa veľkostí, nie? Či sú dobré?
A mám si kúpiť aj tie vložky navyše?