Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
27. máj 2009

Ale to od tej kocky, beriem viacej plienociek od nej aj novych aj pouzitych tak mi prihodila gratis vlniaciky myslim ze doma robene ale moc sa im potesim.
Inak ju musim vychvalit lebo je strasne mila a ochotna pani .. ustretova .. som rada ked narazim na dobrych ludi co sa snimi super komunikuje,a este k tomu ze som to cele doplietla co od nej beriem... hihi

emmka3
27. máj 2009

baby a co sa tyka reklamy latkoviek, viete co by to spravilo, keby napr. taka Cobejka teraz s malou zacala latkovat a chytilo by ju to a rozpravala by o tom vsade, to by uz bola ina reklama ale ona nie je typ na latkovanie, takze tajne dufam, ze Adela sa da dokopy s Modrovskym 😉 a nieco zbuchaju ... ona je taky bio, eko a natur typ, ze by sa mozno na taketo nieco dala nahovorit 🙂

vladkaz1
27. máj 2009

no ved to ale takuto reklamu ta nikto nenecha spravit jedine ze by robili u nich reportaz o babetku... ale malo by sa to propagovat ..

olinka6226
27. máj 2009

no super reklamu by urobilo keby napr v ordinacii v ruzovej zahrade tie pediatricky odporucali latkovky alebo cobejka ich tam pouzivala...

tiez mi to napadlo ked rodili tie dve v panelaku...ale jedna o maleho nema zaujem a stara sa babka a druha supla malu do jasli 🙄 takze nic...

standu
27. máj 2009

to su teda matky v tom panelaku........nemam slov.....ale nechapem, ze sa neda nahovorit daka celebrita

vladkaz1
27. máj 2009

ja som robila managerku v reklamnej agenture ,takze viem o com hovorim, musela by si im dat tovar gratis a este si zaplatit za reklamu ono to nieje take jednoduche ako sa zda 😒 ...
Ale mozno uz to funguje inak .. Hlavne by sa mala zaujimat nejaka velka firma , spravit si dobru propagaciu aby sa to dostalo aj na verejnost nie len cez net .. vela ludi nema pristup, ale ich ani nenapadne ,ze nieco take existuje.
Vid moj priklad keby som sa nedozvedela z tejto temi ani neviem... ze su latkove plienky aj ine nez stvorce 😕 😅

emmka3
27. máj 2009

keby bola nejaka celebritna mamicka presvedcena o latkovani, mozno by to spravila len za tovar 😉 a to o tej ruzovke mate pravdu, a panelak ani nespomina, tam na teba reklama na Rajo a Lucku fici z kazdeho kuta, nenapadko 😀 no a tiez som sa pozastavila ake easy to maju s detmi, ale svojim sposobom to v dnesnej dobe, a najma v BA fici tak, ako to tam stvarnuju ... clovek ma na krku hypo a pozicky, tak musi cim prv zarabat 😔

vladkaz1
27. máj 2009

Emka tak tak 😉 , ved to je tak ,
No ale to by musela byt fakt ta celebrita mamicka o tom presvecena a pri ich sposobe rozlietaneho zivota no neviem, ale nic by sa za to nedalo keby sme niekoho oslovili.... 🙂
Inak cim viacej dopyt bude po takychto Eco plienockach ,potom budu aj lepsie ceny, ponuky a akcie bude ich to hnat do predu ... ale kto vie mozno cez net predaju dost a nepotrebuju osvetu...
Ale uz tu som videla na MK reklamu ... som tam mrkla ... ale mali by dat lepsie uputavky nehc to zaujme ze nieco robime aj pre dieta v jeho prospech, aj pre ekologiu

vladkaz1
27. máj 2009

jeziis sorac za za hrubky mala mi vresti na rukach tak sa snazim .... ako le sa da.. 😔

sissik
27. máj 2009

sol na skvrny ma aj ulrich aj tu z DM drogerie. obe su rovnako dobre.

celebrity nemusia platit ani za kociky, takze ani za plienky by asi neplatili. este za to dostanu aj prachy navyse. ako pisala emmka - nadej vkladame do adely 😉

panelak nepozeram, vsak je to ako telenovela, ale po slovensky. ordinacia detto. videla som par casti a mala som dost. ale dost ludi to pozera a mozno keby sa tie plenuchy spomenuli tam, bola by to osveta. napise niekto scenaristom? 😀

tamka84
27. máj 2009

sissik a aké máš ešte kikko babmusové štvorce okrem tých čo si dala link? Aj ja uvažujem že by som nejaké štvorce kúpila na doma. A tiež riešim akú plienku dať medzi kúpaním a spánkom (podombne ako sisa tuším to riešila). Poraďte baby ktoré sú dobré? ale nie moc drahé 😉

sissik
27. máj 2009

tamka kiko stvorce mam tie, co som dala link
potom mam este BL stvorce, ale cakaju na opranie.
ja po kupani davam hned nocnu plienku, lebo kojim a zuzka zaspi pri kojeni

tamka84
27. máj 2009

asi si ich objednám aj ja a uvidím. len čakám kým dajú do ponuky lovíky 😀

tamka84
27. máj 2009

a nemá niekto záujem o Itti bitti žltú veľkosť M? nepoužitá, iba vypratá. Musíme baliť naďalej naširoko a táto plienočka má veľmi úzky strih a už sme ju mali kúpenú keď nám to povedali. 😔 😖 ☹

sisa.b
27. máj 2009

tamka, vam vy sa hodila nasa fluffles, je fakt obrovska

bihan
27. máj 2009

Tamka, teba ešte berie niečo ako široké balenie.. nikdy som tento slovenský výmysel veľmi nechápala... obzvlášť pre 6m dieťa.. máte s kĺbami nejaký problém?

sisa.b
27. máj 2009

bihan, ja som sa po dvoch mesiacoch tiez vybodla na siroke balenie, lebo sme to mali ok. ale tamka tusim spominala nejaky problem ☹

vladkaz1
27. máj 2009

tak baby dnes som minula 40 stvorcov na malu cika o dusu 😝

sisa.b
27. máj 2009

vladka 😲

vladkaz1
27. máj 2009

😲 no ja som hotova len prebalujem cely den 😝 , teraz na von mala hnusku no baby taku mame rit a brusko no hruza ale plienky sa mi susia asi ju necham na holo radsej kym sa uschnu 😝 som znicena a chuda ani okupkat ritku si nechcela nechat malinka

standu
27. máj 2009

vladka, dobre vam ide.......bihan hej tamka pisala, ze musia balit do roka 😒 neda mi, ale nie je to slovensky vymysel.........v nasom regione (cechy a neviem ci aj mad a pol) je zvyseny vyskyt dyplazie oproti ostatnej europe. my sme sa balili do 4mes 😝 cojaviem, radsej prevencia, ako moja kmotra, co mala nozicky vyviazane v remenoch hadam do troch rokov (... 😝 neeevieeem, ale dlho 😅 )

vladkaz1
27. máj 2009

Aj moja segra v remencoch mala dlho na nieco to podla mna bude.. 😉

bihan
27. máj 2009

Standu, aj v Bretónsku je zvýšený výskyt dysplázie, lebo sa tam množili medzi sebou ako králiky a žiadne široké balenie tam nefunguje.. len na Slovensku sú navyše debilné zavinovačky a "preventívne" balenie, ktoré otravuje živo...ale to zase utekám, kam som nechcela.. len mi to príde zvláštne, že jedna tenšia plienka vadí, lebo dieťa nebude mať 24h denne široké balenie, ale samozrejme ak je problém, tak by som sa tiež bála riskovať ;)

tamka84
27. máj 2009

bihan ortopéd nám nakázal naširoko baliť až do jedného roka lebo malej sa nevivinuli jadierka a to som doteraz poctivo balila naširoko ☹ A samozrejme nebudem riskovať že by mala nosiť remence 😖

vladkaz1
27. máj 2009

No ale mam kamosku co zije v UK a ta zas nadava, ze tam take nic nieje ,ziadna starostlivost nic ...
take nepoznaju balit na siroko a mozno to otravne je na nieco dobre ,inak by to nepropagovali .. ale niesom odbornik je to vec nazoru ,preventivne sa to robi len preto aby sme predbehli ten problem ked uz je neskoro

bihan
27. máj 2009

Vladka, na Slovensku sa robí hrozne veľa vecí, ktoré sa inde na svete nerobia a určite nie sú nevyhnutné, ani zdravie zachraňujúce.. proste sprosté pozostatky komunistikého značkovania každého jedinca bez výnimky.. a o tom je celé preventívne balenie.. 5 percent detí má predpoklad mať problém na dyspláziu, ale oni to stádovito budú odporúčať všetkým deťom a strašiť kadejakými diagnózami...a potom je každá Slovenka v zahraničí posratá, že nemá na konci tehotenstva kontroly dobre že nie 2x denne, že dieťa nie je po narodení rentgenované, zaočkované látku, ktorou sa už vo svete vôbec neočkuje často bez súhlasu rodiča atď atď...
Tak isto nám budú obíjať o hlavu, že deti majú non-stop nosiť topánky a deti z toho majú ploché nohy.. občas nemám slov... ale toto všetko je len v prípade preventívnych opatrení, ak je niečo diagnostikované, je to iná vec.
Ospravedlňujem sa za vsuvku, ale niektoré veci ma dvíhajú zo stoličky.. ako keď niekto povie, že látkovky sú nemoderné, náročné na údržbu a hlavne tak strašne škodlivé pre dieťa, lebo je v mokrom 😝

vladkaz1
27. máj 2009

hmm Bihan s niecim suhasim ale s nicim nie , latkovky su super ja sa na ne tesim 😀

luciabah
27. máj 2009

ahojte

chcela by som ponuknut IB v zltej a fuchsia farbe, velkost M, prane asi 6 krat, nam vobec tvarovo nesedia, takze radsej posuvame. ak by mal niekto zaujem, napiste mi prosim IP.

standu
27. máj 2009

takze ste sa predsa s nimi neskamaratili, lucia...skoooda...nam su uz mka nejake male, teda na odvod- zapinam ne jednu volu vpredu, ale ich ma hlboko pod pupkom 😀

luciabah
27. máj 2009

standu, ved prave ze pokial sa s nimi skamaratime, tak nam bude trcat z nich vsetko, teda podla mna uz pomalinky aj trci.
ale su aj ine krasne plienocky a aspon si ich budeme moct kupit 😉