Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

amy77
5. sep 2008

Čo hovoríte aj na organic oblečko?? Našla som niečo na www.konopne.sk

sjuzocka
6. sep 2008

najchudsie balenie pre novorodenca VRAJ (kedze este nemam odskusane) je zaväzovacka Disana a do toho bud jedna stvorcova, alebo nejaka vkladacia plienka. Ale myslim ze pri novoskovi je dobre ked to balenie nie je uplne najstihlejsie, pretoze takto ma suplovane abdukcne balenie nasiroko.
Bambusky od baby lucy ked som teraz prala tak som si vsimla ze dost dlho schli. Ale ten materiaaaal, jooooj, take hebucke, ked ich bude mat na sebe, asi sa budem stale tulit k jeho zadocku 🙂)

quika
6. sep 2008

sjuzi, disana so stvorcom dokopy je sice relativne stihla, ale nasaje len velmi malo ☹ ale zavazovacka drzi nozicky v spravnej abdukcnej polohe aj minimalne vycpana. inac podla mna to aky velky vyzera zadocek zalezi dost od vrchnych nohaviciek.
bambusky su uzasne, ani v tvrdej vode netvrdnu, stihle a vela nasaju, ale fakt dlho schnu.

erikasadek
6. sep 2008

kocky dala som anketu , na latkove a jednorazovky , tak dajte hlas na latkovky aby sme vedeli koke z nas pouzivaju,pienky

https://www.modrykonik.sk./forum/show.php?vThre...
dakujem

quika
7. sep 2008

erika, a ako sa tam da hlasovat? 😕

erikasadek
7. sep 2008

no spravne len napisat ano a dat svoj nazor no niektore kocky obidve ankety skor vzali ako no vies tieto su lepsie tak treba pouzivat len jednorazovky a latkovky su na nic a opacne

bolo to myslene tak aby sme vedeli kolke znas pouzivaju tie a kolke znas druhe preto som vytvorila dve temy no co uz ale napis daj hlas nasim latkovkam 🙂

quika
7. sep 2008

erika, ja som myslela ze tam je nejake klasicke hlasovanie ako byva v anketach 😕 preto som sa cudovala 😅

erikasadek
7. sep 2008

no ja som chcela len aby sa kocky prihlasili ako v inych no nevyslo to ale si zlata, ze si napisala,
takto sa tazko bude vediet citat vysledok, ked si tam niektore vybavovalli ucty ze? 😒

blumka
8. sep 2008

ahojte baby, ja ked vas tak citam, tak cim dalej tym viac uvazujem nad latkovkami. Terezka ma uz sice 7. mesiacov ale to nevadi, ze? no len neviem kde zacat. poradite?

venonna
8. sep 2008

blumka, ja som zacala studovat na nosime.sk, ak je myslim celkom dobry popis plienok... kazdemu sadne nieco ine a tak, ako tu kocky zavse radia, je dobre z kazdej plienky po 1-2 a potom uvidis, co sa Ti osvedci...

blumka
8. sep 2008

venonna dakujem, pozriem tam..snad budem o nieco mudrejsia 😉

sjuzocka
8. sep 2008

Mne velmi pomohla tato stranka, celu celucicku som ju preluskala http://www.latkovepliny.estranky.cz
a ako zacat je tam pisane tu http://www.latkovepliny.estranky.cz/stranka/a-j...

pozrela som si aj nosime.sk ale nakoniec som najviac "rozumov" pobrala na diskusii Latkovky na stranke www.baby-cafe.cz - to uz ked som mala ako taky prehlad ze co je aka plienka zac, tak som potom si zostavila svoju idealnu vybavicku 🙂 je velmi dobre citat si skusenosti s jednotlivymi plienkami a tak...

eriqe
8. sep 2008

podla mna je najlepsia stranka baby-cafe Tam som sa k latkovkam dostala aj ja. Baby to maju prehladne spracovane a poporovnavane.
BL bambusky su super, len trosku dlhsie schnu. My sme boli teraz na dovolenke a tam mali asi makku vodu, lebo od vtedy su tie bambusky este maksie. Uplna parada

stresmenka
8. sep 2008

baby poraďte ake nohavičky používate na vrch plienky. Nám dnes doky povedal, že nemáme už na široko baliť obehala som v meste všetky lekárne, detské odevy aj zdravotnícke potreby a pozerali na mňa ako by som spadla z mesiaca čo vlastne chcem ☹ v dvoch predajniach ma upozornili že ,, mladá pani vy používate látkové plienky ale to sa dnes nenosí " tak Vám poviem ostala som jak vyplieskaná, že na nás maminy čo používame látkové plienky ako keby zabudly, lebo dnes sa podľa všetkých nosia len pampersy 😠 .

taanak
8. sep 2008

Ale keby vedeli, ake latkove plienky vlastne pouzivame, tak by cumeli ony 😀

stresmenka
8. sep 2008

Tak to máš pravdu, ale ja používam starú klasyku nič moderné tak asi preto čumely 🙄

quika
8. sep 2008

stresmenka, na klasicke stvorce su najlepsie vrchne nohavicky bambino mio. najlacnejsie tusim na mimisk.sk 😉
a nic si z toho nerob, ja som asi v 4 zdravotnickych potrebach a tusim 9 lekarnach musela vysvetlovat co su separacne plienky 😠 najviac ma pobavili v lekarni v detskej nemocnici - velky napis ze maju vsetko pre deti na co si len spomenies, ale separacky nehrozia 😠

olinka6226
8. sep 2008

stresmenka, na takych sa mozes vykaslat.... ja najviac pouzivam momentalne vlnaky... ale ja mam uz velkeho chlapa 😉 bambina su vraj fajn, davnejsie kili pisala ze im najlepsie sadli. ja s nimi skusenost nemam. osobne nedam dopustit na Imse Vimse, ale niektore baby sa stazovali ze rychlo prestali fungovat suchace. Mne funguju uz cca 8 mesiacov, aj ked je pravda, ze skor dosluhuju a drzia na cestne slovo. Ale po tej dobe sa ani necudujem. No a tie vlnaky mam Loveybums a Baby Idea.

Taanak suhlasim. Inak videla si tu novu super klucenku co je ako latkova plienka? Aj s vkladackou 😀 Tak aspon ukazem nevzdelancom ako moderne latkove plienky vyzeraju.

venonna
8. sep 2008

stresmenka to mi pripomenulo mna samu pred rokom, ked som este namala net a chcela som latkovat... 😖

erikasadek
8. sep 2008

stremenka ja tiez pouzivam bambino mio , velka spokojnost s celou sadou. 🙂

blumka
9. sep 2008

baby a kde kupujete plienkove vybavicky? len cez net?

venonna
9. sep 2008

blumka zvacsa cez net, "kamenne" obchody su zvacsa len v BA alebo v Cechach...

drobec.z
10. sep 2008

ahojte, chcem sa opytat, ked periete v slize tak aj namacate v slize?

venonna
10. sep 2008

drobec, plienky skladujem na sucho vo vedre a sliz len supnem do pracky a namiesto avivaze dam ocot 😉

sjuzocka
10. sep 2008

baby, pomahaju vam s prebalovanim aj chlapi?

a este jedna otazocka - pouzivate latkovky aj ked idete niekam von, a viete ze budete potrebovat prebalit?
Ja som totiz tak premyslala ze raz ked tak pojdem ze na dlhsiu prechadzku, tak akoze nie je problem vziat si vrecko na pouzite plienky a latkovky do zasoby, ale ked budem v terene, ze ako to spravit trebars s odstranenim tych.. hrubych necistot z plienky 😀 a prdelku ako ocistit v terene? Vlhcene obrusky? Alebo zobrat do flasky vodu a so zinkou ktora potom skonci tiez v tom vrecku?

quika
10. sep 2008

sjuzi, ja to robim tak, ze 2-3 plienky nosim latkove, aj jedny nahradne vrchne nohavicky k tomu, a par mam jednorazoviek. kym mam latkove pouzivam take, a ked treba viac, tak hnusku, kedze balik latkoviek na cely den mi je prilis velky, hnusku predsa len vacsinou mozes vyhodit. ale ked ideme do lesa tak beriem iba latkovky lebo to aj tak musime nosit domov a ideme s velkym ruksakom, to uz mam jedno. separacku ak kakal strcim do igelitoveho sacku a zauzlim, vyhodim doma. ak nie tak ju necham v plienke a riesim az doma. kakacku takisto az doma. pouzivam vlhcene, ale na kakacku vacsinou nestacia - zostava mu zafarbeny zadocek, takze casto treba k tomu este nieco ucinnejsie, na to mam flanelove a plienkove handricky doma usite, na tu si nalejem vodu z flase a tym umyjem zadocek. potom ju strcim do pouzitej plienky a cele zabalim do pytlika.
a manzel prebaluje nadsene 🙂 na dlhsich pobytoch mimo domu sa sam dobrovolne prihlasil na pranie, len aby sme nemuseli pouzivat hnusky 😀 obom nam je z toho smradu na tycku 😠

sjuzocka
10. sep 2008

quika, dakujem, tak nejak som si to predstavovala 🙂 uz som si nastrihala aj dve stvorcove plienky na take "obruskove" rozmery a asi budem nosit flasku s vodou vzdy so sebou, ved to sa zide aj na ruky atd. S vlhcenymi obruskami to velmi prehanat nechcem. Takze vybava na von: latkovky, vrchne nohavicky, vrecko, latkove obrusky, flaska s vodou, separacky, saciky. V lese sa kakos da mozno z plienky tak trohu stiahnut lopuchom :D

ja si trufam, chcem manzela naucit okrem novorodeneckeho skladu aj disana zaväzovacky pouzivat :D

quika
11. sep 2008

sjuzi, keby si casto chodila von tak pouvazuj mozno aj nad AIO, ale to uvidis ci ti chybaju. a separacky celulozove sa daju teoreticky v lese zakopat a nemusis nosit domov 😀 ja som si vlhcene tiez velmi neoblubila, mala som ich v porodnici a potom sme uz len dominali balik a odvtedy ich pouzivame iba vonku a kedze proste nestihaju tak ich uz asi uplne zrusim. aj tak je na to kopa deti citlivych, cista voda je lepsia.
manzelovi nedas na vyber a nauci sa 😀 moj si disany neoblubil, ale koniec koncov ani ja velmi nie 😕 a novosklad sme uplne zrusili kedze nam vobec nefunguje 😖 s ostatnym muzicek problem nema 😎

kili
11. sep 2008

sjzzocka, odporúčam flašku rajec, teda ten nástavec, super sa s tým strieka tam kde potrebuješ 🙂

dahlia23
11. sep 2008

prosím, poraďte mi, kde a aké vlnené nohavičky kúpiť pre 17 mesačné dieťatko. potrebujem ich výlučne na noc, cez deň to doma zvládame s nočníkom, občas nehoda, na von máme PUL, ale na noc jej ich dávať nemôžem - totiž ráno všetko smrdí, aj pyžamo, aj posteľ, fuuuuuj. V noci sa neprebaľujeme, spí celú noc. Stačia nejaké doma pletené vlniačiky alebo sú lepšie kúpené? a ktorá značka? prípadne, aká vlna je na ne najlepšia a ktorý typ nohavičiek? ďakujeeeeem!