Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

madeleine
7. nov 2008

laloba • Dnes o 11:11
velmi by som si chcela taketo plienky kupit a konkretne ma zaujimaju hlavne plienky
Mommy´s Touch
na tejto stranke http://nosime.sk/kategoria464-plienky-mommy-s-t...
su rozne druhy no vobec neviem ktore si vybrat ktore su podla vas naj
dakujem za vase rady

lalitagopi
7. nov 2008

ahojte, sorry ze skacem do diskusie...
mate pls niekto skusenost s plienkami BABY LUCY??
bo oni mi stale pretekaju...a aj to znich vyteka. 😒 ehm...no ja neviem co s tym..akurat by mi robil problem malu 10 krat denne prezliekat. 🙄 , tak sme na jednorazovkach 🙄

verulka
7. nov 2008

lalita, mne nikdy nepretiekli 😕 ficime na bambuskach a su vpohode. davam vkladacku a ide sa von..on dost cika, cize su nasiaknute, ale nepretiekli a to ho len nosim...
baby, nasla som v BA separacky 😀 sme boli na prechadzke a v petrzalke na namesti hraniciarov je vedla obuvy taky maly obchod s detskymi pomockami- fakt mini a vo vyklade ich mali za 65.- Sk, ale otvoreny je az poobede tusim od 3tej 😉 quika, podun segre infosku 😉
inak v malych lekarnach na dedinach ich maju uplne bezne..v bA je stym problem 🤐

bambusko
7. nov 2008

lalita, ako ti mozu pretekat? 😕 ake davas vrchne nohavicky? a ako casto prebalujes? my sme mali od narodenia classic 3v1 s pul nohavickami a boli s jednou vlozkou v pohode do cca 3,5 mesiaca

quika
7. nov 2008

verulka, diky, poslem ju tam 😉
hej v tescu byvali za 18sk 🙂 to boli casy...vyradili z ponuky, ved kto by to dnes kupoval 😠

lalita a co preteka, moc ci stolica? ja mam s nimi dobru skusenost, mame vsetky 3 druhy a stolica zo ziadnych nikdy nevytiekla (a teda mali sme riadne naloze), moc vlastne takisto nie, zatial som vzdy stihla prebalit skor nez by bola plienka uplne precurana. my mame prave s jednorazovkami skusenost ze z nich vytece pomaly aj to co tam ani nepustil 😀 😠

lalitagopi
7. nov 2008

Aha!! tak asi bude problem vo vrchnych nohavickach....heh...bo my nepouzivame ziadne 😅 ...teda na plienku este jedny nohavicky, tak?
Tiez mame 3v1...a ked spi na chrbte, tak je mokre vsetko, aj postel...ked na boku, tak vyteka aj zlte...zda sa mi ze tam pri nohe to nejak netesni. 😕

Inac separacne plienky v BA som kupila v zdrav.potrebach, pri medickej, za 59.

quika
7. nov 2008

lalita, tak bez vrchnych nohaviciek ti to precura hned, to je jasne 😉 samotna plienka je iba sacia vrstva, nie nepremokava.
a dik za tip na separacky 😉

bambusko
7. nov 2008

lalita, prve ma to napadlo 😕 v ba nohavicky rychlo zozenies na latkovky.sk alebo latkoveplienky.sk, su to zienky z konika, myslim, ze sa da dohodnut s nimi aj osobny odber 🙂

lalitagopi
7. nov 2008

vdaka...zachranili ste ma 🙂 prve dieta, ucim sa 😀 😀
bambusko vdaka za typ idem kuknut.

bihan
7. nov 2008

Jeej, Lalita, som si spomenula na jednu kočku, ktorá raz na fóre nadávala na kapsovky (myslím, že to boli SWB), že sú úplne nanič a vkuse pretekajú a vysvitlo, tam vôbec nedávala saciu vrstvu, takže vlastne dala iba gaťky 😀

lalitagopi
7. nov 2008

😀 😀
no ja som tiez asi ako z grotesky niekedy 😝 😀

kili
7. nov 2008

k čomu sú vlastne tie kapsovky? keď do toho má ísť sacia vrstva a na to aj tak vrchné nohavičky 😕 , alebo vrchňáky už nemusia byť?

marcelka11
7. nov 2008

kili, ta kapsovka je vlastne vrchne gate + 1 vrstva /bud flis, alebo upravena bavlna/ ktore tvoria kapsu, takze plienku si vypchas ako potrebujes a babatku davas uz len jeden kus. V mojom pripade skutocne menej roboty, lebo udrzat dceru pri prebalovani je fakt nad ludske sily. 😀

marcelka11
7. nov 2008

vrchnaky sa uz nedavaju 😉

tara2
7. nov 2008

ahojte

dnes som v obchode nadabila na separacne plienky od campol babies za 55,- Sk 100 ks...nemate s nimi skusenosti? Ja zatial este nemam na kom testovat plienky tak by som rada vedela vas nazor na ne...Dakujem pekne 🙂

kili
7. nov 2008

marcelka, ??? vôbec nechápem 😅
to sa potom tá kapsovka musí meniť po každom prebalení? tiež navlhne z vnútra? a prečo to uľahčuje prebalovanie? no ja si to vôbec neviem predstaviť 🤐

kili
7. nov 2008

aha, tak už to chápem, to sa zakaždým musí meniť.
len mi príde, že tá vkládacia plienka sa tam musí dosť blbo rvať

verulka
7. nov 2008

kili, proste vsetko,co potrebujes das dnu..cize balis babo akoby do jednorazovky..ja amm prblem udrzat vkladacku tam kde potrebujem 😉 kapsovky su v tomto velka pomoc a tiez ked ides von, tak sa s nii lahsie robi 😉
tara, kde si ich nasla? nemam s nimi skusenost, ale ta cena je super 😵 ja zatim ficim na popo, co mam doma, este mam 1 balik tych mimino od lamosky.
lalita, 😀 😀 mne starsne dlho trvalo, kym som sa zorientovala 😉 no a az potom som sa na latkovky odhodlala 😉

olinka6226
7. nov 2008

inak lalita obdivujem ta ze po tych precuranych epizodach si sa na to nevykaslala... a ze si sa vlastne dopatrala az sem ze ti chybaju vrchne gatuse 😉 hlavu hore, latkovanie je zabava, krasa a vasen a v neposlednom rade ak budes chodit sem na forum tak v tom pripade aj zavislost 😅

marcelka11
7. nov 2008

kili, ja mam s kapsami dobre skusenosti
Zalezi od strihu kapsy aj vkladacky, najviac pouzivam obycajny stvorec s vkladackou napr. BL. Vela kapsoviek ma vlastnu vkladacku, ktora potom strihom pasuje najlepsie.

kili
7. nov 2008

lalita, nevadí, že sa zasmejem na tvojej príhode 😀 , fakt dobré 😀 😀 😀

fibi
7. nov 2008

lalita ja mám jedny nepoužívané (mali sme dvoje) vrchné nohavičky BL veľkosť S - tuším, ak chceš, môžem ti ich posunúť, na cene sa určite dohodneme 😉

olinka6226
7. nov 2008

fibi kazis mi kseft 😀 😀 😀 ale nie v poho, treba posuvat medzi sebou 😉

fibi
7. nov 2008

jej prepáč oli. No takže aj olinka ti môže predať vrchné nohavičky, ale moja cena bude príjemnejšia 😀 A keď nie, tak mi ostanú pre druhé bábo no 🙂

olinka6226
7. nov 2008

😀 no nic idem spat 😀 😀 fibi ty mozes...

tara2
7. nov 2008

verulka - v jednej drogerii v Biskupiciach...som jedny aj kupila ale zdaju sa mi moc tenke v porovnani s disana separackami...a prat sa nedaju a ani splachovat do wc...

bambusko
7. nov 2008

tara a to su naco dobre take separacky? co urobis s tym h...? 😕 hodis do kosa?

quika
8. nov 2008

tara to su asi tiez tie obycajne polypropylenove. tie sa mi zdaju vsetky rovnake, parkrat sa to da oprat ale na tekuto stolicu to potom uz nefunguje. inac na pocit sucha sa mi zdali lepsie ako celulozove a myslim ze pre casto kakajuce deti su taketo najlepsie. my sme pouzivali zozaciatku tie mimino, ale potom sme presli na imse lebo vydrzia viac oprani.
bambusko, tuhe h... vyklopis a separacku mas cistu, takze v pohode vyrazis. tekute oplachnes v umyvadle, ide to z toho lahko dolu, takze bez problemov vyhodis. na tych mimino je dokonca pisane ze sa mozu splachovat aj ked realne by sa nemali 😠 aj ked je pravda ze do cisticky pridu aj celulozove este cele, a musia ich odtial vyberat a davat do odpadu, takze z tohto hladiska je to vlastne jedno aku separacku splachnes.

kili, kapsovku si predstav ako AIO s vyberacim jadrom. a podla mna aj sluzi presne na to na co AIO, ulahcenie prace v terene, len lepsie schne a mozes si upravit savost ako potrebujes.

bihan
8. nov 2008

Ľudia, ja som sa dnes tak vytočila v obchode! Chcela som kúpiť malý balík Pampersiek na noc, lebo tu zohnať eko plienky nehrozí a keď som videla, že jeden pos..tý pakel 38ks stojí 15€, tak som povedala, že to budeme musieť vyriešiť nejako inak, lebo toľko prachov fakt za hnusky nedám... tak som urobila objednávku v jednom shope a budú Itti Bittky 😀

quika
8. nov 2008

bihan, tak to je fakt super cena 😠 tam sa potom asi latkovky dost vyrazne oplatia. ale aspon mas dovod na objednavku 😀