Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
18. jan 2009

weronique ja som ako bihan za bambusky ale gatky - tie od BL su dobre. mne sa celkom paci bum hugger "hamburger" od ellas house a bum genius kapsovka. milujem itti bitti, ale tie u nas este nekupite (zatial coskoro snad uz ano) v kazdom pripade by som vsak vzala viacvrstve od popolini balik 12ks

lilly
18. jan 2009

este som tam zabudla, ze mame jednu Haipa daipa obycajnu a jednu haipa daipa pastelku, ta je lepsia..

bihan
18. jan 2009

Ja tak zbožňujem Itti Bitti!!! to je fakt najlepšia plienka, akú doma máme - teda na chodiace mimi.. neviam, ak oje to na menšie, ale tým, aká je štíhlučká, hrozne dobre sadne, nezavadzia, navyše to bambusovo-organické vnútro je neskutočne savé... kurnik, prečo ju pustili do predaja tak neskoro? 😠

Lili, fajn výbava 😵 Fakt máš zo všetkého trošku

Hamburker sa aj u nás osvedčil.. neviem, čím to je, ale zrazu mladej ten flees nevadí, ale pri kapsách je vadil.. to bola furt červená 😕

taanak
18. jan 2009

Baby, tie IB mate AIO alebo SIO?

bihan
18. jan 2009

SIO.. podľa mňa majú neporovnateľnú výhodu v tom, že sa dajú odopínať.. rýchlo to schne a ja tie gaťky používam viackrát, kým ich operiem.

olinka6226
18. jan 2009

lili fajn vybava paci sa mi. este napis ako sa tebe tie ktore plienky pacia.

lilly
18. jan 2009

dik za pochvalu 😵
tak podla oblubenosti:
velmi sa mi pacia SWB velurky, pekne variabilne, save, makke, dobre schnu /aj zo susicky ich taham suche/
BL bambusky su tiez super, nerobia velky zadok, mala je v nich dost pohybliva, tiez dobre saju, ale sa mi zdaju studene, ked su mokre
Kissaluvs su super makkucke, paci sa mi ten matros, daju sa dopchat nejakou vlozkou, ale maju taky sirsi strih, dost vela latky edzi nozkami, ale su fajn
Bum hugger som zatial pouzila len par krat, stale v noci, zatial som velmi spokojna
BL organic dobre sedia na zadocku, dobre saju, su menej studene ako bambusky podla mna
haipa daipa obycajna aj pastelka je fajn, ale na malom mimi robi poriadne balenie nasiroko, no da sa dobre prisposobit dietatku, no na obycajnej su tie okraje inac site, su take hrube, preto sa mi paci viac pastelka
zavazovacky HHS robia tiez balenie nasiroko, ale daju sa vselijak vypchat podla potreby, mam ich rada
najmenej mam rada zavazovacky disany, take su akesi mlandrave, akosi mi to nedobre sedi na lilke, a dost ju aj otlacia stale, tie pouzivam az ked nic lepsie nie je po ruke
IV pul su super, aj pekne s obrazkami
vlniaky SWB s patentkami sa mi pacia trosku viac ako tie loveybums rucne farbene, lebo tie druhe su take hrubsie, aj su sirsie medzi nozkami, teda je v nich mala taka ako v skafandri, ale matros je inac velmi dobry. Pouzivame ich asi 3 tyzdne a zatial sa ich nepodarilo okakat, aj ked mam este male mimi
🙂

bambusko
18. jan 2009

tak ja posledne dni vypisujem ip ohladom plienok az mam z toho chaos, co som komu napisala. hodim teda na verejny pretras svoj navrh na vybavu pre novorodenca, co by som teraz kupila ja 😉
babylucy classic 3v1 3-5ks
babylucy organic 3v1 8-10ks
babylucy bamusove nohavicky druky 5ks
babylucy bambusove stvorce 40x40 3ks
viacvrstvove male plienky popolini alebo swaddlebees 10ks
babyidea hemp hour stripe 4ks
babyidea bamboo prefold 2ks
vrchne nohavicky babylucy fix alebo imse vimse 2ks
kapsove plienky organic swaddlebees 3ks
vrecka na plienky babylucy tie najmensie 2ks
separacky /ine ako polypropylenove/ 😝

weronique1
18. jan 2009

lilly, bambusko: paráda baby mne to určite pomohlo 🙂

bambusko: opäť nový výraz..."druky" je čo? (babylucy bamusove nohavicky druky 5ks) sú to takéto plienočky? http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=10...

marcelka11
18. jan 2009

druky su patentky 😉

bambusko
18. jan 2009

robia suchy zips alebo druky-plastove patentky

bambusko
18. jan 2009

este na vysvetlenie - classic, hemp hour, viacvrstvove, stvorce a kapsy rychlo schnu, mozu byt aj ine druhy a znacky, ale urcite je treba nieco z toho mat

jancia
18. jan 2009

baby dikes za rady ohladom trych plavociek, tiez sa mi pozdavali viac tie popolinky kvoli tomu zapinaniu 😉
bez - od marca ideme do Hrosika 😵

labutka
18. jan 2009

weronique - krasny napad s tym zozanmom,
baby diky za zoznam. 🙂
aj malemu sa to asi paci, trosku sa mrvi. 🙂
idem pokukat a zmenit moju vybranu zostavu... 🙂 inak manzel ustupil, povedal ze dobre, tak vyskusajme latkove. sa tesiiim. 🙂

bambusko
18. jan 2009

lautka, manzel teraz musi byt k tebe maximalne ustretovy a nepriecny, jasne? 😵 🙂

arizona
18. jan 2009

jééj, baby, aj ja ďakujem za zoznam 😵 dnes som bola s manžíkom pozrieť ešte raz (ale už asi fakt naposledy) smart nappy v auparku a mali tam aj vedierkovú sadu zlacnenú na cca. 750 Sk. ale odolali sme, bolo to také divné zloženie - 6 ks flanelových štvorcov, 4 ks nohavičiek, prací prášok, zicherky na zopnutie a ešte niečo navyše...

bambusko
18. jan 2009

arizona, ked take clovke vidi v obchode, bodaj by nemal divnu predstavu o latkovkach 😖

arizona
18. jan 2009

no veď som si potom aj zobrala super ekologické nohavičky do ruky (balené pre istotu 6 ks v jednej veľkosti) a teda som bola sklamaná. veď to vyzeralo ako hrubší biely mikroténový sáčik s výrezom pre nožičky a s gumičkami 🙄

bambusko
18. jan 2009

objavila som farebne pulky 🙂 len ta cena ☹

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4004632

mate niekto?

labutka
18. jan 2009

neviem si dost dobre predstavit, jak funguju tie kapsove.... kam sa dava ta separacka?

bambusko
18. jan 2009

do kapsy dovnutra sa da sacia vrstva - poskladana viacvrstvova alebo stvorec alebo ina vlozka a separacka sa da navrch zvnutra k telu dietata. vrchne gate uz netreba

quika
18. jan 2009

bambusko, podla mna pekna vybavicka, ja by som cast tych BL plienok kupila aj XS-S, predsa len, ked som obliekla malemu (2,5kg po prepusteni z nemocky) organic 3v1, tak ho pod tou plienkou ani nebolo vidno 😅 bambusky by som brala rovno M-L, nam sedeli od 2 mesiacov (vycpane na noc). mozno by som este nejaku ellas konopku prihodila.

my sme mali po narodeni:
3ks BL clasic 3v1
3ks Bl clasic XS-S
3ks BL organic 3v1
2ks BL organic XS-S
2ks haipa daipa
5ks zavazovacka disana
10ks viacvrstvove vel.S
40ks stvorce tenucke (70cm) + cca 15ks hrubych socikovych (este po nas)
6ks BL stvorce bambusove 30cm
vrchne nohavicky BL, BM - zdedene, cela kopa (spolu 6ks)

stvorce ani poskladane vobec netesnili, takze tie som neznasala, pouzivala som ich len v najvyssej nudzi (napriek tomu som to mnozstvo dobre vyuzila - na grckanie, podkladanie a pod., vyuzivam ich vo velkom doteraz). casom pribudli BL bambusky na noc a dalsie plienky, ktore ale myslim ze do prvej vybavy netreba. a potom som si vyrobila vlastne, aby mi uplne vyhovovali
😎 a prala som od zaciatku raz za 3 dni.
podla mna sa idealna vybavicka neda spravit este pred narodenim, lebo az pocas pouzivania zistite co vam vyhovuje. navyse ako vidim na sebe, kazdy mesiac mam ine predstavy o tom co je idealne 😀 netreba na to hned minut kopu penazi, lebo plienky budete pouzivat dlho a stale to laka skusat dalsie 😝
mne napr. vadil (a doteraz vadi) velky zadok, takze sa mi tie 3v1 nepacili, takisto ani disany. viacvrstvove som zozaciatku vobec nemala rada, lebo to bolo vlastne to iste co trochu savejsi stvorec, ale teraz su to moje najoblubenejsie. BL classic som milovala asi dva mesiace, potom prestali stihat a vacsinu som predala. a patentky neznasam, co sa da kupujem suchacove 😵

bambusko
18. jan 2009

quika, jasne ze sa vybavicka este utrasie praxou 😉 . ale fakt ak nemas prehlad, lepsie takto dat si poradit, ako nakupit naprd 😲 my sme mali 3,32kg a 3v1 bolo ok, ale mne sa ten valky zadocek paci 😅 akurat sme museli podlozit matrac pod hlavickou, aby nebol maly dole kopcom. a ja zas mam radsej patentky 😀 tak si vyberte 😀

labutka
18. jan 2009

mna s tych stvorcov odradza to skladanie, a zavezovacky mi tiez nepadli do oka.
patentky sa mi pacia, ale nerozopinaju sa napriklad cez noc?

bambusko
18. jan 2009

labutka, velke stvorce nemam ani ja v laske, mam len tie gazove na grckanie. ale tie mensie su super ako sacia vrstva a to sa sklada len na tretiny na obdlznik, pripadne sa zahne voredu pre chlapca a vlozi do kapsy alebo do nohaviciek. patentky sa nerozopinaju 😉

kili
18. jan 2009

labutka, ja som novosklad nepoužívala, lebo nebolo treba, nemali normálnu nov. stolicu, no raz mal A. hnačku a ja som si po roku o pol noci spomýnala, že ako sa to skladá a v pohode to šlo 🙂 . no a neskôr už vlastne neskladáš, len na 8miny a to je pohoda, pretože plienky sa v práčke ani nerozmotajú 😀

kili
18. jan 2009

a k plienkovej výbave, tak na MK.cz je na to špeci téma https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

labutka
18. jan 2009

baby dakujem za rady.
no, vsetky zoznamy som poslala manzelovi, ten mi ich dufam vytlaci a donesie, a ja prehodnotim a dam vam na schvalenie novu vybavu. 🙂

quika
18. jan 2009

labutka, ja ked som zistila ze kakoska vytecie zo stvorcov tak ci tak, tak som ich prestala skladat 😀 mam ich poskladane po dlzke na stvrtiny stale, ani v pracke sa to nerozpadne, takze taku pekne poskladanu z pracky rovno povesim 😎 teraz stvorce pouzivam aj na prebalovanie, ale iba tak na 10 minut. patentky dobre drzia, nemusis sa bat ze sa rozopnu. ja to nikdy neviem trafit a teraz ked mi uz pri prebalovani zdrha tak sa to vobec neda, preto ich nemam rada 😀
tie mothercare "plienky" sa vobec neoplatia, som to minule pozerala, uplne o nicom 🙄

weronique1
18. jan 2009

načo je dobré vrecko na plienky? lepšie sa to v tom perie?
všimla som si, že plienky sa perú na 60-95 a vrecká na 40-60...nevadí tomu ten rozdiel?